Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Muwahhid Müslümanlara Bir Video Konuşmasında Tekfirci(harici) Diyen Ve Saldıran Ebu Zerka'ya Reddiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
SELAMUNALEYKUM haklısınız kardeşler ALLAH(c.c) düşmanları bitti biribiriniz yiyin kafirler bitti birbirinizi yiyin münafıklar bitti biribirinizi yiyin yiyecek birşey bulamadınız mı kafirleri münafıkları yiyin olurmu ALLAHIN(c.c) lanetinden korkun ve safları düzeltin.. kalplerinize sahip çıkın

aleykum selam.

düşmanları kafirleri bırakıp müslümanlarla uğraşan tekfircilerin kendileridir onların durumunu hoş görende sizin gibilerdir.

Daha önceki konularda da dedim bu tekfirciler, abd,israil gibi dine direk düşmanlık edenlere karşı herhangibi yazıları vs yok mucahidlere karşı destek adına dua konuları bile yok ( varsada yok denecek kadar az), işleri güçleri namaz kılan,dinde herhangibi yerde hata eden,islami cemaatlerle müslümanlarla uğraşmak.

Adam gelecek bizim kanımızı helal görecek, biz de onlarla aynı saf'fa gireceğiz öyle mi?

SubhanaAllah ya meselenin idrakinde değilsiniz ya da çok cahilsiniz.

Kimse müslümanı tekfir eden ve mucahidleri kötüleyen gruplarla saf tutmamızı beklemesin.

E Çevrimdışı

ebucuheyman

Üyeliği İptal Edildi
Banned
tekrar selamunaleykum kadeşim ilk olarak beni müslüman yerine koyup aşağıdaki arkadaş gibi selamımı almanı isterdim ..belki layık değiliz Allahın(c.c) değerli selamına yinede gönül istiyor ikincisi o kardeşlerin hiçbiri cihad alimlerine böyledir böyledir demiyor ki sadece talebe olsun ne fark eder birileri kralcıysa hakkı söylemiyorsa kardeşimiz değil mi yani yoksa cihad alimleri talebe bile değil derken Allaha şirk mi koşuyorlarki biz onlara düşman olalım yani dert ne anlamıyorum neden sakince konuşmuyorsun.. doğru akide diyorsun selam almıyosun öfken duyu organlarını köreltmesin.

E Çevrimdışı

ebucuheyman

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamunaleykum kardeşim tekfircileri biz hoş görmüyoruz ki hoş görenleri Allaha c.c havale ediyorum ki bu konuda sahih hadislerde var tekfir ediyor olabilirler ama bunların bizim kardeşlerimiz olduğunu belirten hadislerde var ve bunların hepsini bir tutmuyoruz bu türkiye ortamı için konuşuyorum.yani kendi heva ve hevesinden tekfir edenler tabiki bizim kardeşimiz değil ancak türkiyedeki delilleriyle tekfir eden müslüman kardeşlerimize de tekfirci gözüyle bakanları anlayamıyorum..ben bu internet ortamının müslümanlar için pek hayırlı olduğunu düşünmüyorum çünkü burda yazan insanlar herkese yafta vuruyor bir sözünden ötürü ya tekfirci oluyor ya sofi oluyor ya partici oluyor. buraya yazı yazan mücahidleri bile nerdeyse cahil sapık bilmem daha ne olrak görüceksiniz Allah c.c bizi ıslah etsin inşaallah ...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sorularına renkli yazılar cevabtır.

tekrar selamunaleykum kadeşim ilk olarak beni müslüman yerine koyup aşağıdaki arkadaş gibi selamımı almanı isterdim ..belki layık değiliz Allahın(c.c) değerli selamına yinede gönül istiyor
Aleykum selam
Senin selamını almayan kimdir ismini bildirirmisin?

ikincisi o kardeşlerin hiçbiri cihad alimlerine böyledir böyledir demiyor ki
Demiyen kardeşlerin kim ? Şeyh Usame bin Ladin'den beri olanlar veya beri olduğunu ilan edenleri bize alim diye sunanlarmı?

sadece talebe olsun ne fark eder
Talebe olsun ne fark eder diyene kadar ustad , şeyh olur ne fark eder diye o kardeşlerine niye dmiyorsun? Fitneye neden elinde benzinle koşturuyorsun ki?

birileri kralcıysa hakkı söylemiyorsa kardeşimiz değil mi yani
Hakkı söylemeyen neyi söylüyordur? İtiraf edebilecek misin? Hakkı gizleyenin hükmü nedir? Musait olduğunda bunun da hükmüne bir değin? He yoksa musluman olduktan sonra bir şey olmuyordu değil mi? Kralcı demek , mucahidlere karşı Amerikancı demek olmuyor mu?

yoksa cihad alimleri talebe bile değil derken Allaha şirk mi koşuyorlarki biz onlara düşman olalım
"Cihad Alimleri talebe bile değil" derken ; cihad farzı ayn diyenler cahillerdir.
Alim olanlar; saydığım 3 alim (Useymin, bin Baz, Elbani) gibi Kralcı olurlar, mucahidler yerine; mucahidin düşmanlarıyla sarmaş dolaş olur, Irakta mucahidlere karşı, Suudi Arabistan "Sultan" ve "Huruc" askeri hava üslerinden Amerikan uçaklarının kalkmasına fetva veren Kralcı alimlerdir.
Şimdi sen buna farz mı dersin şirk mi dersin küfür mü dersin ; senle dinini başbaşa bırakıyorum.

dert ne anlamıyorum neden sakince konuşmuyorsun.. doğru akide diyorsun selam almıyosun öfken duyu organlarını köreltmesin.
Gamsız ve duyarsız musluman(!) olmadığımızdandır.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sorularına renkli yazılar cevabtır.

selamunaleykum
Aleykum selam

kardeşim tekfircileri biz hoş görmüyoruz ki hoş görenleri Allaha c.c havale ediyorum ki bu konuda sahih hadislerde var
Zaten bunu biliyoruz fakat sizin hoş görmemeniz veya arkasında olduğunuz Kralcıların hoşgörmemesi ehli sunnete uygun bir sebebten değil; aksine iman ettikten sonra dinden çıkmanın olmamasından dolayı; İslam'da tekfirin tümden olmadığının inkarıdır.

tekfir ediyor olabilirler ama bunların bizim kardeşlerimiz olduğunu belirten hadislerde var ve bunların hepsini bir tutmuyoruz
Küfre karşı duyduğu hassasiyetlerinden dolayı Hz. Ali'yi tekfir eden Hariciler; hz. Ali'ye (r.anh) kafir olup olmadıkları sorulunca "onlar küfürden kaçtılar" (Bidaye Terc., 7/465) buyurmuş olmasına rağmen, islam tarihi onlara Harici ismini vermekten çekinmemiştir.
Ayrıca alimler Hz. Ali'nin savaştığı haricilerde şu hadisteki özellikleri görmüşlerdir:
"Ahir zamanda yaşları küçük, akılları zayıf bir grup insanlar / birtakım gençler ortaya çıkacak. Yaratıkların en hayırlısının (s.a.v.) sözünden söylerler (“Hüküm vermek ancak Allah’a aittir”, “Siz Kur’an’ın hakemliğine davet ediyoruz” demeleri gibi -bk. Nevevî, ilgili hadisin şerhi-) ve Kur’an okurlar, ama okun yaydan çıkıp fırladığı gibi dinden çıkarlar. İmanları gırtlaklarından öteye geçmez. Onlara nerede rastlarsanız onları öldürün. Kuşkusuz, onları öldürmek, kıyamet günü, öldürenler için bir ücret / bir mukâfat sağlar." (Buharî, Menakıb, 25; Benzer rivayet Ebu Davud, Sünnet, 31).

Bu hadislerde vasıfları belirtilenler, Haricîlerdir. Nitekim Muslim'in bir rivayetinde, bu kavmin, bu hadislerde belirtilen sıfatları sayıldıktan sonra: "Bunlar, insanlar tefrikaya düştükleri zaman ortaya çıkarlar." buyurulması da bu fırkanın Hariciler olduğunu açıkça ispat eder. Çünkü Hâriciler Hz. Ali (ra) ile Hz. Muaviye (r.a.) arasında çıkan tartışmalar sonunda zuhur etmiştir. (Sunen-i Ebu Davud Terceme ve Şerhi, Şamil Yayınevi: 15/588-589)

bu türkiye ortamı için konuşuyorum.yani kendi heva ve hevesinden tekfir edenler tabiki bizim kardeşimiz değil ancak türkiyedeki delilleriyle tekfir eden müslüman kardeşlerimize de tekfirci gözüyle bakanları anlayamıyorum..
Peki delilleriyle ehli sunnete uyarak aşırı hataya kaçmadan delilillerle tekfir gerekeni tekfir eden bizleri doğru kabul ediyorsunuz ama alimlerimizi talebe görüyor, Kralcıların tekfiri inkar edip gizleyen alimlerini ise şeyh, alim göreceksiniz? Delilleriyle tekfir edeni tekfirci gözüyle bakmıyorsun da, tekfiri yasaklayanları ne gözüyle bakıyorsun ?

ben bu internet ortamının müslümanlar için pek hayırlı olduğunu düşünmüyorum çünkü burda yazan insanlar herkese yafta vuruyor bir sözünden ötürü ya tekfirci oluyor ya sofi oluyor ya partici oluyor. buraya yazı yazan mücahidleri bile nerdeyse cahil sapık bilmem daha ne olrak görüceksiniz Allah c.c bizi ıslah etsin inşaallah ...
Bu iki mesajında isabetli gördüğüm tek sözün budur.
Evet böye birbirini görmeden, donuk ve soğuk yazılara bakarak en önemli bir konuda kişinin dunya ve ahiretini ilgilendiren bir meselede "şöyle yapan, şunu diyen, şunları tekfir etmeyen vs. vs. " gibi fiilleri sayıp insanları toptan tekfir etmek cehaletin , ilmden uzak olmanın belirtisidir.
Fakat aynı şekilde tüm küfür fiillerini yapmasına rağmen , kafirlerle ilişkilerde aşırıya kaçılmasına rağmen hiçbir tehlike görmeyip, "dört dörtlük muslumanlarız devam" demekte az sapkınlık değildir. Değil mi?

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:) Ebu ubeyde mahlasıyla ebu zerka'ya reddiye yazan ebu ubeyde'den bahsettim.

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sevdiğimiz,saydığımız bir kardeşimizdir.Allah ondan razı olsun.Allah'a yemin olsun ki bu dinde,bu dinde en ufak bir şek veya şüphe yok.Her gece yatarken binbir şüphe ile yatan bid'at ve heva ehli düşünsün.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sevip sayıyorsan adını da biliyorsundur.Söyle'de bizde bilelim.Ona göre konuşalım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sevdiğimiz,saydığımız bir kardeşimizdir.Allah ondan razı olsun.Allah'a yemin olsun ki bu dinde,bu dinde en ufak bir şek veya şüphe yok.Her gece yatarken binbir şüphe ile yatan bid'at ve heva ehli düşünsün.

varsa demek istediğin birşey açık konuş kardeş.

mesala ben açık konuşayımki reddiyeyi yazan kişinin yazısından tekfir fışkırıyordu. Bir müslümanı tekfir etmenin cezasıda elbet vardır, tekfircilerin islama açıktan saldıran kafirler dururken gelip müslümanlarla tekfir etmeleri ve sonucunda verilecek cezayı düşünmeleri gerek değil mi?

Konu gereksiz detaya girdiği üzere kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt