Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nakşibendi Ordusu Kerkük’te

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nakşibendi Ordusu Kerkük’te

Nakşibendi Ordusu Kerkük’te Irak’ta, Nakşibendi Ordusu Kerkük’ün batısından kente giriş yaptı. Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)’in Musul, Tikrit ve çevresini işgal etmesinin yanı sıra bölgedeki diğer silahlı gruplar da benzer...

Nakşibendi Ordusu Kerkük’te

Irak’ta, Nakşibendi Ordusu Kerkük’ün batısından kente giriş yaptı.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)’in Musul, Tikrit ve çevresini işgal etmesinin yanı sıra bölgedeki diğer silahlı gruplar da benzer işgallere başladı. Nakşibendi Ordusu adındaki silahlı bir grup, Kerkük’ün batısındaki Tel El Verd bölgesindeki 47. Tugay’ın üssünü ele geçirdi.

Gruptaki silahlı kişiler 47. Tugay askeri üssündeki araç ve gereçleri ateşe vermeye başladı.
Köklüdeğişim

Moderatör tarafında düzenlendi:
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
nakşibendi ordusu ışidle birlik mi olacak :D tarikatla garip.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Cübbeli bu habere sevinmiştir şimdi :D

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bence kıskanç bunlar. bizimkileri kıskanmışlardır.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nihayet nakşibendi ordusu piyasaya çıktı demekki zamanı kolluyorlarmış..cübbeliyi bilmemde ben bayağı sevindim..aslında ısıd dan önce ırak da cihadı başlatan mücahidlerdi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yani!!

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu da gösteriyor ki aslında 10 - 15 bin kişilik bir örgütün ultra kozmik işgali değil; bir çok örgütün ve aşiretin topyekün bir şekilde Maliki diktatörüne karşı başkaldırısı var. Israrla IŞİD e tek maledilmesi aslında Irakta yaşanan Sünni halk ayaklanmasını manipüle etmeye çalışmak olabilir.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu da gösteriyor ki aslında 10 - 15 bin kişilik bir örgütün ultra kozmik işgali değil; bir çok örgütün ve aşiretin topyekün bir şekilde Maliki diktatörüne karşı başkaldırısı var. Israrla IŞİD e tek maledilmesi aslında Irakta yaşanan Sünni halk ayaklanmasını manipüle etmeye çalışmak olabilir.
bu tesbitiniz çok doğru zira bunu ısıd in tek başına yapabilmesi imkansız,ırakta bugün olanlar sunni halk tabanının şia yönetimine karşı ayaklanma tezahürü olarak görmek gerekir diye bakmak lazım..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ne problemli adamlarsınız yav :)

Ben TARAFSIZ bir MÜSLÜMAN olarak olayları izliyorum. Ancak siz Kürt Kardeşlerimizin(Müslüman kardeşlerimizin :) ) mantığı ile ;

"BENİM BİR GÖZÜM ÇIKSIN IŞİD İN İKİ GÖZÜ ÇIKSIN " hareket ediyorsunuz..

Tamam IŞİD hiç bir şey yapmadı yatıyor, Varsa yoksa NUSRA tatmin mi olacaksınız anlamıyorum ki... Bu ne tassubdur Allah aşkına, nerdeyse batının IŞİD e saldırma isteğine yeşil ışık yakacaksınız. SuphanAllah

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne problemli adamlarsınız yav :)

Ben TARAFSIZ bir MÜSLÜMAN olarak olayları izliyorum. Ancak siz Kürt Kardeşlerimizin(Müslüman kardeşlerimizin :) ) mantığı ile ;

"BENİM BİR GÖZÜM ÇIKSIN IŞİD İN İKİ GÖZÜ ÇIKSIN " hareket ediyorsunuz..

Tamam IŞİD hiç bir şey yapmadı yatıyor, Varsa yoksa NUSRA tatmin mi olacaksınız anlamıyorum ki... Bu ne tassubdur Allah aşkına, nerdeyse batının IŞİD e saldırma isteğine yeşil ışık yakacaksınız. SuphanAllah

Taassub kelimesini sen mi kullanıyorsun?
Bir kere cümlene "Ben TARAFSIZ bir MÜSLÜMAN olarak olayları izliyomru." diyerek başlaman bile sırf içindeki IŞİD ciliği kamufle çabasıdır. Burda zaten tarafsız ayağına yatıp durmadan IŞİD güzellemeleri yapanlar, aklayıp paklayanlar zihin bulanıklığının sebebidirler.
Eğer ki ilkokul 2. sınıftan sonra eline hiç bir şey alıp okumamış biri değilsen, yukarda benim yazdığım cümleyi bu şekilde anlayıp yorumlaman için geriye bir tek neden kalıyor ki o da içindeki "IŞİD taassubudur".

Bir müslüman kalkıp IŞİD ve diğer Mücahidler arasında tarafsızım diyiyorsa hiç kusura bakmasın ama zalimin zulmüne ses çıkarmadığı ve mazlumun hakkını savunmadığı için zalimin taraftarıdır. Madem çok tarafsızsın ve adilsin, o halde koskoca bir cihadi hareketin liderini "İbrahimin dininden çıkmakla" itham eden bir örgüt hakkında kem kümler dışında ne tepkin oldu? Amasız, fakatsız dobra bir şekilde kaç defa Ahrarın ve Nusretin komutanlarının şerefsizce katledilmesini "müslümanın canının hürmetine yakışır şekilde" eleştirdin?

Aslında diyecek okadar çok şey var ki, ama hakikaten bu kafadaki insanlara zerre kadar tesir etmeyeceğini bildiğim için gerek duymuyorum. Demek IŞİD problemli değil, sen gibi ortada durur gibi yapıp kıvrak ışidcilik yapanlar değil ama ben gibi açıkça fikrini ortaya koyanlar problemli, taassubçu ve adaletsiz öyle mi?
Allah "adalet" gibi hayati bir değeri sizin gibi kantarının topuzu kopmuş fanatik hikmetsizlerin eline bırakmasın. Yoksa ümmetin küfre karşı savaşan evlatlarını koyun boğazlar gibi boğazlayanları sırf bir devrimin parçası oldukları için pohpohlandıklarında hemen baş göz üstüne etmeyenleri adaletsizlikle suçlarsınız.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir müslüman kalkıp IŞİD ve diğer Mücahidler arasında tarafsızım diyiyorsa hiç kusura bakmasın ama zalimin zulmüne ses çıkarmadığı ve mazlumun hakkını savunmadığı için zalimin taraftarıdır. Madem çok tarafsızsın ve adilsin, o halde koskoca bir cihadi hareketin liderini "İbrahimin dininden çıkmakla" itham eden bir örgüt hakkında kem kümler dışında ne tepkin oldu? Amasız, fakatsız dobra bir şekilde kaç defa Ahrarın ve Nusretin komutanlarının şerefsizce katledilmesini "müslümanın canının hürmetine yakışır şekilde" eleştirdin?

+10

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
...Taassub kelimesini sen mi kullanıyorsun?
Bir kere cümlene "Ben TARAFSIZ bir MÜSLÜMAN olarak olayları izliyomru." diyerek başlaman bile sırf içindeki IŞİD ciliği kamufle çabasıdır...

Suphan Allah ! Bu ne iftiradır.
Burada kasd edilen Siz kendi dünyanızda Nusracı takılıyorsunuz, Takva kendi dünyasında Işidcı takılıyor. Olay bundan ibarettir. Sizin mantığınıza göre ya El Kaideli olacaksın ya da yok olacaksın...

Ne El Kaideye ne de Işide biat etmişliğim yoktur.

... Burda zaten tarafsız ayağına yatıp durmadan IŞİD güzellemeleri yapanlar, aklayıp paklayanlar zihin bulanıklığının sebebidirler...

Hayır Benim Zihnim hiçbir zaman Bulanık olmadı Elhamdülillah. Kendimi bildim bileli Tüm Tağutları rededdetmekteyim.

Ancak dediğim gibi siz Grupçuluk yaptığınız (Işidin de bir kısmının yaptığı gibi) için insanların sadece sizin haberlerinize itibar etmesini istiyorsunuz.

...Eğer ki ilkokul 2. sınıftan sonra eline hiç bir şey alıp okumamış biri değilsen, yukarda benim yazdığım cümleyi bu şekilde anlayıp yorumlaman için geriye bir tek neden kalıyor ki o da içindeki "IŞİD taassubudur"...

Bu Lanet olası Tc nin eğitim sisteminden geçmiş bir bireyim. Ve hiçbir şekilde ne ilmi ne de fenni görmüyorum bunların eğitim sistemlerini. Ancak Allahualem bunların eğitim sistemlerinde sizden daha fazla bulunmuş biriyim..

...Bir müslüman kalkıp IŞİD ve diğer Mücahidler arasında tarafsızım diyiyorsa hiç kusura bakmasın ama zalimin zulmüne ses çıkarmadığı ve mazlumun hakkını savunmadığı için zalimin taraftarıdır. Madem çok tarafsızsın ve adilsin, o halde koskoca bir cihadi hareketin liderini "İbrahimin dininden çıkmakla" itham eden bir örgüt hakkında kem kümler dışında ne tepkin oldu? ...

Tamam o zaman sizin mantığınız ile hareket edelim. EL KADİE NE ZAMAN TÜRKİYE TAĞUTUNA bir kelime etmiştir???

...Aslında diyecek okadar çok şey var ki, ama hakikaten bu kafadaki insanlara zerre kadar tesir etmeyeceğini bildiğim için gerek duymuyorum. Demek IŞİD problemli değil, sen gibi ortada durur gibi yapıp kıvrak ışidcilik yapanlar değil ama ben gibi açıkça fikrini ortaya koyanlar problemli, taassubçu ve adaletsiz öyle mi?
...

Allah Tüm Müslümanları Sizin kafanızdan Muhafaza etsin. IŞİD bu gün var yarın Allahualem Işidin başına bir musibet gelse Bir Müslümanı ne ile itham edeceksin çok merak ediyorum doğrusu.

IŞİD de Belki NUSRA DAN daha çok problem vardır. BUNUN AKSİNİ İDDİA EDEN Mİ VAR?

UTANMADAN İNSANLARI ETİKETLEMEK İÇİN (ADETA TÜRKİYEDEKİ GELENEK DİNİNE MENSUP İNSANLAR GİBİ) CIMBIZLA KELİMELERİ ÇEKİYORSUNUZ.

Ben şimdiye kadar sana karşı herhangi bir laf söylemişliğim yoktu. Ancak Allah şahidimdir Üye olduğun günden beri her mesajını takip etmekteyim ancak daha fazla dayanamadım...

...Allah "adalet" gibi hayati bir değeri sizin gibi kantarının topuzu kopmuş fanatik hikmetsizlerin eline bırakmasın. Yoksa ümmetin küfre karşı savaşan evlatlarını koyun boğazlar gibi boğazlayanları sırf bir devrimin parçası oldukları için pohpohlandıklarında hemen baş göz üstüne etmeyenleri adaletsizlikle suçlarsınız...

"Kantarın topuzu kopmuş fanatik" vay be Allah bu cümlenin hesabını Ahirette senden sorsun...

Yakın çevremizden daha 45 dk. önce koyun boğazlar gibi İnsanları boğazlamanın (caiz olsa bile) medyaya sunmanın İslam Ümmetine bakışı nasıl etkilediğini konuşuyorduk.

Ama siz yaftalacak adam aradığınız için Bizi hemen "cahil, bilgisiz, kitap kelam bilmeyen, Arapçanın A sından bi haber vs...." etiketleri ile yaftaladığınız için oturup iki kelime edilmiyor.

Bu forumda Nusra'nın bir çok haberini (en az 500 haber) paylaşan birini dahi Işid ci diye lanse ediyorsan El insaf demekten başka bir şey kalmıyor insana...

İSLAMFOREVER'IN olaylara bakışına gerçekten hayret ediyorum. 2008 den beri foreverın da bir şekilde takipçisiyim, bazı yerlerde çok güzel tesbitleri olmak ile beraber kimi yerlerde de çok absürd yorumlar kicklemeler, banlamalar vs. yapmaktadır.

Şimdi gelip de buraya ahkam kesecektir. Ve olayı NEFSİ leştirecektir. İşte böyle bir şey oluşmaması için yorumlarımı çok fazla yapmamaya çalışyordum. Ancak Ban gibi sanal bir olaydan korkmuyoruz, yazı okuyanlara aşılanan fikirlerden ve her muhalif fikre özellikle HARİCİ damgası vurmak için bekleyen bir kadro var Allah ıslah etsin...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suphan Allah ! Bu ne iftiradır.
Burada kasd edilen Siz kendi dünyanızda Nusracı takılıyorsunuz, Takva kendi dünyasında Işidcı takılıyor. Olay bundan ibarettir. Sizin mantığınıza göre ya El Kaideli olacaksın ya da yok olacaksın...

Ne El Kaideye ne de Işide biat etmişliğim yoktur.

Hayır Benim Zihnim hiçbir zaman Bulanık olmadı Elhamdülillah. Kendimi bildim bileli Tüm Tağutları rededdetmekteyim.

Ancak dediğim gibi siz Grupçuluk yaptığınız (Işidin de bir kısmının yaptığı gibi) için insanların sadece sizin haberlerinize itibar etmesini istiyorsunuz.

Bu Lanet olası Tc nin eğitim sisteminden geçmiş bir bireyim. Ve hiçbir şekilde ne ilmi ne de fenni görmüyorum bunların eğitim sistemlerini. Ancak Allahualem bunların eğitim sistemlerinde sizden daha fazla bulunmuş biriyim..

Tamam o zaman sizin mantığınız ile hareket edelim. EL KADİE NE ZAMAN TÜRKİYE TAĞUTUNA bir kelime etmiştir???

Allah Tüm Müslümanları Sizin kafanızdan Muhafaza etsin. IŞİD bu gün var yarın Allahualem Işidin başına bir musibet gelse Bir Müslümanı ne ile itham edeceksin çok merak ediyorum doğrusu.

IŞİD de Belki NUSRA DAN daha çok problem vardır. BUNUN AKSİNİ İDDİA EDEN Mİ VAR?

UTANMADAN İNSANLARI ETİKETLEMEK İÇİN (ADETA TÜRKİYEDEKİ GELENEK DİNİNE MENSUP İNSANLAR GİBİ) CIMBIZLA KELİMELERİ ÇEKİYORSUNUZ.

Ben şimdiye kadar sana karşı herhangi bir laf söylemişliğim yoktu. Ancak Allah şahidimdir Üye olduğun günden beri her mesajını takip etmekteyim ancak daha fazla dayanamadım...

"Kantarın topuzu kopmuş fanatik" vay be Allah bu cümlenin hesabını Ahirette senden sorsun...

Yakın çevremizden daha 45 dk. önce koyun boğazlar gibi İnsanları boğazlamanın (caiz olsa bile) medyaya sunmanın İslam Ümmetine bakışı nasıl etkilediğini konuşuyorduk.

Ama siz yaftalacak adam aradığınız için Bizi hemen "cahil, bilgisiz, kitap kelam bilmeyen, Arapçanın A sından bi haber vs...." etiketleri ile yaftaladığınız için oturup iki kelime edilmiyor.

Bu forumda Nusra'nın bir çok haberini (en az 500 haber) paylaşan birini dahi Işid ci diye lanse ediyorsan El insaf demekten başka bir şey kalmıyor insana...

İSLAMFOREVER'IN olaylara bakışına gerçekten hayret ediyorum. 2008 den beri foreverın da bir şekilde takipçisiyim, bazı yerlerde çok güzel tesbitleri olmak ile beraber kimi yerlerde de çok absürd yorumlar kicklemeler, banlamalar vs. yapmaktadır.

Şimdi gelip de buraya ahkam kesecektir. Ve olayı NEFSİ leştirecektir. İşte böyle bir şey oluşmaması için yorumlarımı çok fazla yapmamaya çalışyordum. Ancak Ban gibi sanal bir olaydan korkmuyoruz, yazı okuyanlara aşılanan fikirlerden ve her muhalif fikre özellikle HARİCİ damgası vurmak için bekleyen bir kadro var Allah ıslah etsin...

gec oldu ama bende yazayim aslinda ozelden yazacaktim ama kismet boyle imis bende bir kardesten bahsettim suriyeli biri digeride orada muhacir bir turkten islam4ever onun icin SALAK diyor vallahi bu kardeslere ve bir cok kisiye gorede kendisi SALAK ..

kim SALAK bence asil salak kisilerin kafalarini kuma gommelerini umarak sadece kendi dogrularina uyulmasini bekleyenlerdir ..

yani biz seyh eymenin kim oldugunu bilmiyormuyuz, yada makdisinin biz onlari Allah icin severiz ama onlarida RAB EDINMEDIK ..

ben her yazimda konustugum kisilere once bu konulari sordugumu belirtmisim demekki bizim icinde bir seyler ifade ediyor, hamdolsun ..

egerki o kardes burada yazsa idi ve islam4ever ona salak dese idi derdim kendini savun, adamin islam4ever dan haberi yok, kendisi aslen suriyeli isid le ve el nusrayla berber olmus vasat bir musluman ve onun adini ben kullandigim icin onu savunmada bana duser ..

benimde tek diyecegim soz SAHIBINE DAHA COK UYUYOR ... ve bu sozunden dolayi ozur bekliyorum ...

bize sizleri sorduklarinda asillari musluman kalbleri o yonde mutmain rabbim dogruda birlestirsin diyoruz .. siz arkadaslarimiza salak diyorsunuz suphanallah.. hamdolsun bu lafta goge cikar iner sahibini bulur ...

Üst Ana Sayfa Alt