Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nasrallah: Mücahidlerimizi Tutuklayacak Eli Keseriz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
24682.jpg
Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Şehid Günü'nde konuştu.

Şehid Günü münasebetiyle Hizbullah'ın düzenlediği kutlamada halka seslenen Nasrallah, direnişe karşı oynanan oyunları, kurulan tuzakları ve entrikaları anlattı.
Refik Hariri suikastini soruşturan Uluslararası Mahkeme'nin Hizbullah mensupları hakkında suçlamada bulunacağı yönünde yayınlanan haberlere dikkat çeken Nasrallah "Mücahidlerimizi tutuklamaya kalkan eller, kesilir" dedi.
Hizbullah mensuplarının Refik Hariri suikastine karıştığı iddiasıyla yeni bir döneme girildiğini kaydeden Nasrallah "Biz, bu dönemden de başımız dik olarak çıkacağız" dedi.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Ehli sünnetin düşmanlarına lütfen mücahit diyerek yüceltmeyin!!
İkincisi bm barış(işkal) güçlerinin israil lübnan sınırına yerleşmesine müsade ederek israilin güvenliğini sağlayan kim?

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
sıcak koltuğunda oturup mücahidlere laf atmak kolaydır sizin yapmadıklarınızı onlar israile ödetiyor şimdi gelmişki ehli sünnet diyorsun hem israillle savaşak hemde koruyacak peki israili sen mi vuracaktın da oraya bm geldi ALLAH basiret versin

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sıcak koltuğunda oturup mücahidlere laf atmak kolaydır sizin yapmadıklarınızı onlar israile ödetiyor şimdi gelmişki ehli sünnet diyorsun hem israillle savaşak hemde koruyacak peki israili sen mi vuracaktın da oraya bm geldi ALLAH basiret versin

Bilmiyorum bu konulari bilinclimi yoksa bilincsiz mi aciyorsunuz. Ama bu konulari acarak kardeslik tesis edilmez, bilakis tartismalar büyür ve cokca bahsettiginiz vahdet gerceklesemez. Islamin Vahdet anlayisi; ortak düsman üzerinden, sakal, cübbe, ak47, roketatar, (cihad), üzerinden kurulmaz. Birligi (vahdeti) ancak birleyenenler (muvahhidler) kurabilir ve kardeslikte TEVHID üzerine kurulur. Herkes alim olup ciksin demiyorum, sözlerim yanlis anlasilmasin. Sirkten ve küfürden uzak durulsun bu yeter. Samimi bir sekilde söylüyorum; Tevhidi gerceklestiren ama malesef müzikte dinleyen ve baska kötü aliskanliklari olan günahkar bir muvahhid, tevhidi gerceklestirmeyen cübbeli, sakalli, zikirli, kötü aliskanliklardan uzak birisinden daha sevimlidir. Artik, akil yürütme, nefsi metod üretme zamani gecti. Simdi vahye ve nebevi metoda teslim olma zamanidir.

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
evet bilekis bilincli açıyorum evet her yerde cihad vardır başka sitelerede üyeyim onlarada örnek el kaidey karşı olan guruplara da mesaj gönderiyorum birtek siz ALLAH için cihad etmiyorsunuz bilakis herkes ALLAH için brşeyler yapıyor bir misyonda budur benim için insanlar sadece kendini hak sanıp tekfire gideceğine islami bi vahdet içinde bulunmaları lazım ha şunuda bilmek lazım tekfir edileceksede kurban da tavuk kselim namaz 3 vakittir tasaffuvta ileri giden taasupculuk yapan gibilerini edin niye mücahidleri tekfir edip küfrün eline yağsürüyorsun

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet bilekis bilincli açıyorum evet her yerde cihad vardır başka sitelerede üyeyim onlarada örnek el kaidey karşı olan guruplara da mesaj gönderiyorum birtek siz ALLAH için cihad etmiyorsunuz bilakis herkes ALLAH için brşeyler yapıyor bir misyonda budur benim için insanlar sadece kendini hak sanıp tekfire gideceğine islami bi vahdet içinde bulunmaları lazım ha şunuda bilmek lazım tekfir edileceksede kurban da tavuk kselim namaz 3 vakittir tasaffuvta ileri giden taasupculuk yapan gibilerini edin niye mücahidleri tekfir edip küfrün eline yağsürüyorsun

Elbette müslümanlar vahdet icinde olmasi lazim. Ama kiminle vahdeti kurdugunda önemli degil mi? Sen vahdeti ne üzerine kuruyorsun?

ebu zerka Çevrimdışı

ebu zerka

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi sen önce bunla bu meseleleri knusma bn çok knustum anlatamadm bu dha Allah(s.v.t)'yı tevhid etmemiş.önce bunları düzeltsin.sonra bunlakrı knusun

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
çok konuşuldu sanki hiç cözülmeyecek gibi ama ipin ucunu yanlış tuttuğunuz içinde çözülmez evet vahdet yaparsak inanın ikinizn olmadığı bir vahdet isterim kendilerini hak görüp yahudiler gibi yanlız biz özeliz tün kullar bize hizmetkardır yöntemi vardır sizde biz hakız herkes haksız bizim alimlerimiz şeyhül islam sizinkiler ise bidat ehlidir dersiniz bizim yolumuz doğrudur tekdoğru biziz dersiniz fakat diğr insanlara kafir dersiniz bak hemen yayınlamış carefri bikere mezhep olarak ehli sünnete alınmıyor ama imam ıazam ın hocalığını yapmıştır

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hakikatın ortaya çıkması için yapılan münazara-tartışma değil-caizdir. Ama buraya baktığımız zaman amaç hakikatın ortaya çıkması değil kendini haklı çıkarma çabası sözkonusu. İslam Fıkhı der ki: "Ehl-iKıble tekfir edilemez". Çünkü küfre giren Kelime-i Şehadet getirdiğinde tekrar İslam dairesine girer. Lübnan Hizbullahına gelince, onları tekfir etmek bizim haddimize değil. Elbette ki aramızda bazı farklılıklar var. Bizim kabul etmediğimiz bazı farklılıklar. Ama Üstad Yusuf El Kardavi onların arkasında namaz kılan birisidir. Ki Yusuf El Kardavi günümüzde müçtehid konumundaki tek adam. Bu adam böyle davranıyor. Biz ise hemen adamları dinden çıkarıyoruz. Şunu anlamak mümkün değil insanların dinden çıkmalarının İslam'a ne faydası var? İslami cihad acaba tekfirden mi geçiyor. Yeni hükümler indi de bizim mi haberimiz yok? Halbuki tüm kaynaklarda, Son Kitabın Kur'an-ı Kerim, Son Peygamberin ise Hz. Muhammed (sav) olduğu sabittir. Müçtehidlik öyle basit değildir. Bir kaç ayet ezberlemekle müçtehid olunmaz. Ama günümüzde müçtehidden geçilmemektedir. Hayret ya bu kadar müçtehid var ama gene de vahdet kurulamıyor. Bunun anlamak mümkün değil. Allah (cc) sonumzu hayretsin. Fiemanillah.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Samimiyetle cihadı destekleyen kardeşlere...
Kardeşler yanlış anlaşılmasın caferileri ve zeydileri tekfir etmiyoruz fakat sizin bazı konularda ya bilginiz yok yada iyi niyetli değilsiniz. şimdi yazacağım meselelere dair cevab vermenizi istiyorum..
1. İran ve hizbullah hareketi ayni şeydir ve birbirlerinden ayrılmazlar, zaten hiz. hareketi hameneye bağlıdır.
2. vahdet diyorsanız öncelikle kiminle ne diye vahdet etmeliyiz neden bu vahdet konusunda hep bizler suçlanıyoruz.iran ve hiz. hareketi vahdet hususunda samimiler mi?
Şimdi yazacağım bazı konular var, bunların yalan olduğuna dair deliller varsa buyrun yazın.
a-İran rejimi ne diye hama katliyamında nusayri suriye rejimini destekledi ve mücahitler için şeytanın kardeşleri ifadesini
kullandı?
b- İranı gezen birisi olarak söyleyeyim, tahranda sünnilerin cuma kılacak camiler açmasına neden iran islami(!) rejimi müsade etmiyor.
c-İran rejiminin sünnilere yeptığı baskıları neden hiç gündemleştirmiyorsunuz? iranda en az 10 milyon sünni var ve sünni şehirlerindeki yoksulluğu biliyor musunuz özellikle kürdistan ve beluçistan şehirlerinde...siz sadece sünnilerin saldırılarını fitne diye isimlendirirsiniz değil mi?
d- İran rejimi afganistan ve ırak işkallerinde amerikayı neden destekledi? delil istiyorsanız iranın desteklediği şii gruplar hem afganistanda hemde ırakta işklali destekleyen gruplardır, afganistanda şii vahdet grupları ırakta el hekim grubu ve dava partisi, isterseniz buna sistaniyide ekleyebiliriz.Mesela hateminin bir röportajdaki iddası eğer biz afganistanda amerikaya yardım etmeseydik taliban rejimi yıkılmazdı, en son olarakta iran rejiminin her yıl karzai'ye milyonlarca dolar verdiği ortaya çıktı, hem iran hemde karzai bunu doğruladı. mesela el kaide hareketini önemli liderleri neden halen iranda tutuklu bunların başında h. islambulinin kardeşi muhammed islambuli geliyor. siz hiç irancı arkadaşlarınıza bunu soruyor musunuz?
e-Gelelim hiz. hareketine: nasrallahın talibanla ilgili söylediği sözleri bir okuyun. 4 mart 2004 Hizbullah hareketi genel sekreteri Hasan Nasrallah Kerbela ve Kazimiye’deki patlamalar ile Afganistan’daki Taliban Hareketi arasında ilişki kurarak öfke kustu. Hutbesinde Nasrallah: “Afganistan’da acı bir tecrübe yaşandı. Taliban’ın ve müttefiklerinin tecrübesi. Taliban Şiilerden önce Sünni Tacikleri, Sünni Özbekleri ve aynı kavimden olan Sünni Peştunları öldürdü. Şiilerden daha fazla bunları öldürdü. Çünkü Taliban’ın mantığı kan gölündeki bir mantıktır velevki aynı mezhepten ve kavimden olsun diğerini reddeden bir mantıktır. Eğer Talibancı değilsen o zaman malın, ırzın ve kanın mübahtır. İşte bu mantık Afganistan’ı mahvetti ve işgalcilerin eline düşürdü.” dedi.'' bunlara bir cevabınız vardır değilmi arkadaşkar?
f-hizb. hareketi; söyleyin bana, lübnan topraklarını aşıp hiç israil denen yahudi devletine saldırdı mı? yine 2006 da kabul ettiği anlaşmaya göre bm askerlerini yahudi devletinin sınırlarına yerleşmesine müsaade ederek yahudi devletine lübnandan saldırı olmasının önüne geçmiş oldu ve bunun sonucunda gazze saldırısında sünni hareketlerinin yahudi topraklarına füze göndermesine bm askerleriyle beraber müsaade etmedi.
g-hizb. hareketi kimin devamıdır ve kim tarafından desteklendi, bunları açıklarmısınız? ben size ipuçu vereyim mesela sabra şatilla katliyamlarında yahudiler ve hristiyan saldırganlarla işbirliği yapan emel hareketinin devamı olmasın mı?
h- suriye nuseyri rejiminin desteğiyle hizb. hareketi neden sünni hareketlerin güney lübnanada güçlenmesine müsade etmedi?
bu vahdete darbe değil mi? ve yine nuseyri rejimiyle birlikte kaçtane lübnanlı sünni alimi şehit ettiler bi cevab verebilir misiniz?
hizb hareketinin önemli isimlerinin el kaide hareketi aleyhine söyledikleri sözler vahdete zarar vermiyor mu? sizce..
cevaplarınızı bekliyorum...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum konuyu okudum.

Sitemiz hiç bir pislik şiiyi övme, kollama hele hele onları mucahid olarak lanse etme yeri değildir. Böyle yapanlara herzaman hadleri bildirilmiştir.

Neymiş mucahidlerimizi tutuklayanların elleri kesilecekmiş siz bunu külahıma anlatın. İranla hizbullahın ne farkı var. Ancak şowmendir kahrolsun abd kahrolsun israil demekden başka ne yaptılar.

Yanı başlarında bacılarımız kafirlerce kirletildi ne oldu ne b. yapabildiler. Ancak kuru kuruna laf. kusura bakmayın laf demeye gelince erdoğan bile sizden daha erkek.

Filistin için iran lideri ahmedi necad yüzlerce tehdit yaptı ne oldu sonuç ne koca sıfır.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın danışıklı dövüşler.

Bugün ırakda,filistinde,çeçenistanda,afganistanda,pakistanda,özbekistanda vs yerlerde kimlerin cihadı sürdürdüğü bellidir. Ümmetin yiğitleri mucahidleri bellidir.

Vahdet diyorsunuz, ıraka kafirler girdi mucahidler oraya gitti şiilerin arkadan nasıl vurduklarını da gördük vahdet böylemi oluyor?

Vahdet diyorsanız bugün mucahidler kaç senedir ırakda küfrün başı ile afganistanda ise tüm küfrün sahipleri (nato)ile savaşmakta bana deyin bakım bu cihad beldelerinde nasrallah nerede ya da ahmed nejad nerede?

Laf yapmaya gelince asarız keseriz ama icraata gelince tık yok.

Gelelim akidevi yöne çok konuşmaya gerek yok sitede bunlarla alakalı defalarca araştırma dosyası atıldı sahabeye hele hele aişe r.a küfür eden çoğu pisliği islamdanmış gibi dinine sokanlarla aramızda vahdet olamaz.

Konu sahibi siteden 1 ay atılmıştır.

Üstte itidalli yanıt veren ahiler Allah razı olsun ancak gereksiz bir tartışma şiilerin ne olduğu bellidir kimseye ispat etme derdimiz yok vakit kaybetmeye gerek yok mucahidlerin kim olduğuda belldir.

Konu kapanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...