Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yıldız - Usame Bin Laden, Dr. Eymen Ez-zevâhirî Ve El Kaide Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Benim aklıma birşey takıldı.hoca "...alime bile danışmadın " diyerek cihadda alimlere danışmaktan bahsediyor.böyle deyince aklıma şu geldi : Osmanoğulları da cihada giderdi ve gitmeden önce de şeyhülislamlara danıştıklarını fetva almadan gitmediklerini biliriz.ışte bu beni kararsız bıraktı bu konuda.
Nasıl bir yorum getiririz bu durumda ?

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiyede baştan iyi bilinen hocalar medyada ve müslümanlar arasında epey gündem olduktan ve fetvaları ön plana çokça çıktıntan sonra bozulur diye bir kural var mı akhiler. Nedir bunların hali böyle. Allah yolunda yıllardır canlarıyla mallarıyla cihad eden tevhid ehline konuşuyorda konuşuyor.Destek vermeleri dua etmeleri bunu yapamıyorlarsa hiç olmazsa bu konular hakkında konuşmamaları gerekirken aksine köstek olup dinleyenlerinde akıllarını bulandırıyor.
Müslümanlar demokratik seçimlerde oy kullansın nurettin hoca belki amerika ve israilin egemenliği öyle kırılır. Afganistandan yıllardır gelen yüzlerce videonun içinden tek bir istişhadi seçip ölen 30-40 amerikalının cesetlerini görseydin belki "20 amerikalıyı öldüremediler" saçmalığını insanlara anlattığın için utanırdın hocaefendi. Kendini haklı çıkarmak için kardaviden girmişsin buda heykellerinden devam etmişsin afganistandaki insanların uzun yaşayamadığından dem vurmuşsun. Sözcü gazetesi muhabiri olsaydım senin bu sözlerini manşet yapar bide ben saldırırdım şu yobaz mücahidlere (!) Kocaman yazıklar olsun.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vay ""Hassasiyetlerimi Afgansitandaki bir plan projeye teslim edemem"" diyor.

alimler12.jpg

Ben de diyorum ki "DİNİMİ BU RESİMDE GÖRÜNEN ENTEL KILIKLI TAYYİP DESTEKLİ YALAKALARA TESLİM ETMEM"

Türkiye İslam Alimleri İMİŞ!
43.jpg

19.jpg

Türk Medeni Kanunu nu kaale alan bu adamları ben kaale almıyorum:

"Vakfın Tasfiyesi:
Vakıf tüzel kişiliği herhangi bir nedenle sona erdiği veya kurucular kurulu tarafından vakfın sona ermesine karar verildiği zaman, yetkili ve görevli mahkemede açılacak dava ile oluşacak tasfiye kurulunun kararı gereğince, Türk Medeni Kanunun ilgili hükümleri göre yapılacak tasfiye sonunda elde kalan değerler, benzer amaçla kurulmuş bir vakfa veya kuruma devredilir."(http://www.alimlerbirligi.org/hakkimizda)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazıları cahilleri kandırırlar.(Cübbeli gibi) Bazıları da cahillere
karşı çıktığını empoze ederek akıllıları kandırırlar.(Nurettin gibi) Bu adam bazı kritik konularda bazı doğru şeyler söyleyerek bu konulara zaafı olanları kandırıyor.Kardeşler de bu adamın doğru bir hoca olduğunu düşünüyor.Allah bu gibi sapıklardan bizi korusun.

alikeva Çevrimdışı

alikeva

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
nurettin yıldız ...
çoğu sempatizanı sufi dir.
ama tasavuf karşıtıdır
fakat ülkenin en büyük tasavvuf dergisinde köşe yazarlığı yapmaktadır.
sorulan sorulara mertce cavap vermek yerine,
sülüman demirel gibi kaçak cevap veren biridir.

fırıldak.

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha ve âhiret gününe îman etmekde olanlar mallariyle, canlariyle cihâd etmeleri hususunda senden izin istemezler. Allah takva sahiblerini çok iyi bilendir. (tevbe 44)

Mûsâ’dan sonra İsrailoğullarının ileri gelenlerine dikkat ettin mi? O vakit onlar aralarındaki Peygambere: “Ne olur, bize bir hükümdar tayin et de biz de Allah yolunda cihad edelim!” demişlerdi. O cevaben: “Ya savaşma emri size farz kılınır, siz de savaşmazsanız?” deyince onlar: “Ne diye Allah yolunda cihad etmeyelim ki vatanlarından çıkarılan biz, çoluk çocuğundan ayrı düşenler yine biziz!” dediler. Fakat savaşma kendilerine farz kılınınca içlerinden pek azı hariç, hepsi dönüverdiler. Allah o zalimleri pek iyi bilir (bakara 246)

Cihad ile ilgili görüşlerinde İsmail Ağa Cemaatinin görüşlerinden başka bir şey söylediği yok. Bir çok tasavvufcunun söylediği kelimeler. Biraz süslü söyleyip alengirli konuşuyor.' Bende cihadcıyım da böyle cihad olmaz' diyor. Ya nasıl olacaktı oturduğun yerden Küffara meteor büyüsü yap hepsi yerle bir olsun.!

kayısı çiçeği Çevrimdışı

kayısı çiçeği

Üye
İslam-TR Üyesi
ben video yu açamadım
yorumlara baktım ama
kafam karıştı
nurettin hoca yı severim
ALLAH bilir doğruyu ...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Milli selametten bu yana (refah-saadet-akp vb) partilere bulaşmış adamdan bu dine fayda gelmedi bu güne kadar. Uzun uzun yazdıydım da gerek yok. Allah feraset versin müslümanlara. Önceden farkına varmayı nasip etsin.

kayısı çiçeği Çevrimdışı

kayısı çiçeği

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu devirde şu şartlar altında silahlı cihad yapılamaz diyor kendileri. Notunu ver.
El kaide Ümmetin başına beladır diyor kendileri.
e mübarek mağdem öyle düşünüyorsun ben demem o haklı ya da bu haklı diye
bu vebala giremem ALLAH tan korkarım çünkü
hadi o zaman seni, tutan ne suriye mısır seni bekliyor,
burada yazmaya benzemezki değil mi kardeşim..

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
"ancak o kisiye ebedi kafirdir demek bizim gibilerin isi degildir", yani birisine küfründen dolayı hiç bir zaman tevbesinin kabul olmayacağından mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse bunun söylendiğini de ilk defa duydum.
Bir de belamlığını veya küfrünü söylediğiniz birisine Müslüman mı diyorsunuz? Anlamadığımdan dolayı soruyorum. Ve bir insanın tekfir olunması şartı nedir size göre?

kayısı çiçeği Çevrimdışı

kayısı çiçeği

Üye
İslam-TR Üyesi
asla yanlış anlaşılmasın parti ya da oyla ilgili yumuşak bi tavır sergilediyse
nurettin hoca bilemem hatadır belki
ama bu acımasızca yargılamalar etmeyin
RABBİM bilir
inanın uğraşacak daha önemli meseleler var
kafir dört gözünü açmış senin kötülüğünü bekliyor,
birlik vakti kardeşlerim

-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
e mübarek mağdem öyle düşünüyorsun ben demem o haklı ya da bu haklı diye
bu vebala giremem ALLAH tan korkarım çünkü
hadi o zaman seni, tutan ne suriye mısır seni bekliyor
burada yazmaya benzemezki değil mi kardeşim..

:) Sen zırvalıyorsun biraz, sana bir hadis yazayım. Nureddin Hoca'na gösterirsin.

Cabir ( radıyallahu anh)' den rivayet edilmiştir:
Rasullullah(s.a.v):
-Kıyamet günü bana en sevimli ve en yakın olanınız; ahlakı en güzel olanınızdır. Kıyamet günü konum itibariyle bana en sevimsiz ve benden en uzak olacak olanınız; dengesiz biçimde saçmalayanlar, boşboğazlıkta insanları rahatsız edenler ile mutefeyhiklerdir.-

Buyurdu.

Sahabiler:
-Ey Allah'ın Rasulü! Dengesiz biçimde saçmalayanlar, boşboğazlıkta insanları rahatsız edenleri anladık, fakat "mutefeyhikler" kimlerdir?diye sordular. Rasulullah( s.a.v) :
"Kibirli davranan kimselerdir." Buyurdu.
(Tirmizi, Birr 71 (2018))

kayısı çiçeği Çevrimdışı

kayısı çiçeği

Üye
İslam-TR Üyesi
tevbe estağfirullah :)
bu neyin saldırısı anlamadım
herkez sizin gibi düşünmek zorunda mı ?

hasbunALLAH :)
bunlar nasıl kelimeler ALLAH aşkına karı falan
ayıp olmuyor mu tamam eleştirebilirsiniz eyvallah ama
üslup denilen birşey var
neyse selametle kalın inşaALLAH..

Cerir bin Abdullah rivayet ediyor. Peygamberimiz şöyle buyurdu:
''Muhakkak ALLAH Teala sertlik ve kabalığa vermediği şeyleri (mükafatı) rıfk ve yumuşaklığa verir.
ALLAH bir kulu sevdiği zaman da ona rıfkı ihsan eder. Rıfktan mahrum olan bir ev halkı herşeyden mahrum olurlar.''

Moderatör tarafında düzenlendi:
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
boş ver kayısı çiçeği fikirleri değişmeyecek :) birisi çarşaf verelim onu giysin yok kadınlarla bilmem ne diye boş boş konuşmuş. boş ver Allah biliyor herkesin kalbini. Kimin Allah için cehd ettiğini Allah biliyor o yüzden tartısmaya gerek yok. sen bir şeyler yazdıkça edebsizleşecekler. Alime çarşaf giysin kadınlarla bilmem ne diyecek kadar adileşecek zavallılar var.

olayın özeti "kıtal etmemiş alime kıtalden sorulmaz." bitti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt