Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yıldız - Usame Bin Laden, Dr. Eymen Ez-zevâhirî Ve El Kaide Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
-T4LH4- Çevrimdışı

-T4LH4-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
NUREDDİN EFENDİDEN FETVALAR...

1_
SORU: Günümüz Türkiye´sinde mecvcut olan sistemin birer unsurlari olan Partiler´den herhangi birine Oy vermemin, İslam fikhina göre bir sakincasi var midir?

CEVAP: Demokrasi ve onun ürettiği sorunlar/çözümler akide ve fıkıh kitaplarımızın umumiyetle ele almadığı konulardan oluşmaktadır. Böyle bir durum da tabii olarak Müslümanların, nasıl bir tavır gösterecekleri konusunda aralarında ihtilaf etmelerine neden olmaktadır. Bu, bir icitihad meselesidir. Müslümanlar, samimi olduktan sonra birbirlerini ictihadi konularda tenkit etmemelidirler. Gaye Allah rızası ise, iyi niyetle yapılan işlerde akıbetin hayır olacağını umarız. Allah sonumuzu hayretsin

2-
SORU: Hocam bazı cemeatlerde rabıta diye bir gercek var. Bu husus doğru mudur yanlış mıdır? Şirk midir değil midir?

CEVAP: RABITA’ya Kur’an ve hadislerden direk bir belge bulmak mümkün değildir. Onu uygulayanlar, dolaylı ve zorlama denebilecek yollarla belgelemektedirler. Ancak, bir Müslümanların kendi aralarındaki meselelerde ŞİRK, Müşrik kelimelerini bu kadar rahat kullanmaları doğru değildir. Nihayetinde iyi yapıldığı zannedilen bir ve başkalarınca hata olarak görülen bir şey vardır ortada. Herkes doğru bildiğini yapmalı, başkalarının hatalarını muhasebe etmeyi Allah’a havale etmelidir. Zannediyorum doğru olan budur. Allah’a emanet olun.

3-
SORU:selamun aleykum hocam El kaide ile ilgili görüşleriniz nedir?

CEVAP:Selamünaleyküm.
O veya başka biri, ulemanın, Ümmet’in otoritelerinin irşadı ile olmadıkça Ümmet’i bağlayan bir anlam ifade etmiyor. Kimse kendi aklına göre bir iş yapıp Mü’minlerin başına dert olmamalıdır.

Arkadaşlar bu kişinin doğruları olmakla beraber , (aslında doğru görüşleri olması sizleri yanıltan) çok hatalı görüşleri var. Aman Diyim.
NOT: Bunlar benim bulduğum şeyler daha neleri vardır bilmem. Kusur araştırması yapmıyorum. Bu adam fetva veriyor. Senin benim gibi biri değil.

V Çevrimdışı

velakin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir urdunluyle tanıştım ladinin söylemlerinin doğru olduğunu ama sonrasında sapittigini söylüyor ve bir söylemi varki gerçekten çok ilginç dedi ki abdullahazami Allah cc rahmet etsin ladin öldürttü diyor bu itam hakkında duyumu olan var mi

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir urdunluyle tanıştım ladinin söylemlerinin doğru olduğunu ama sonrasında sapittigini söylüyor ve bir söylemi varki gerçekten çok ilginç dedi ki abdullahazami Allah cc rahmet etsin ladin öldürttü diyor bu itam hakkında duyumu olan var mi

BU KADARINA DA PES YA:mad:
HER YENI TANISDIGIN ADAMIN SOYLEDIKLERINE KULAK VERIP INANIRSAN ISIN COK ZOR SENIN:acpsnr:
BURAYA YAZMANIN NE ANLAMI?
SEN O TANIDIGINA NICIN DIYE SORMADINMI?
YARINI BEKLE GUZEL YANITLAR GELIR SANA

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir adamdan bir itham ve idda duydun, bunu burada sordun.

El cevab yok öyle bir şey.

bunada inan. zaten inanman gerekiyor.

böyle olmadığı ile alakalı delil sorarsan git önce adama delil sor ispatla sonra gel burada delille soru sor yok değilse bu konuyu kapat

Kalbine şüphe geldiği içinde İki Müslüman ve şehit inşaAllah alim ve mucahid için iki rekat namaz kıl ve tevbe et.

Olay kapansın.

wesselam :)

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu belamlara kufur ettigimde assaladigimda beni hakli cikaran rabbime hamd olsun.

Bunlar bu dinin en assalik insanlari uyanin artik!

Bundan birkaç ay önce Nurettin Yıldızı oy verme ve başka mevzulardaki saptırmalarından dolayı tekfir ettim diye @IsLaM4eVeR tarafından banlanmıştım.Şimdi baktım banım site geriye gittiğinden dolayı yani gayri ihtiyari sebeplerden dolayı tekrar açılmış.

Şimdi hepiniz bu adamın yani Nurettin Yıldız'ın oy vermeden tutun,kafir rafizilerin tekfirine,cihad eden mücahidlere iftiralarına ve cihad hakkında yaptığı saptırmlara şahit oldunuz.Bundan sonra isteyen hoca diye bu adama kulak verir,isteyen Belam diye hem kendi sakınır hemde etrafındakileri sakındırır ki ben bunu yapacağım.

Admin @IsLaM4eVeR beni tekrar banlayabilir çünkü yalnız Allah'a ait olan Teşri koyma hakkını Allah'tan başkalarına vermeye fetva veren kişileri Müslüman gören bir zatın admin olduğu İslam ile alakalı bir sitede benim işim olmaz.

Hayırlı Ramazanlar.

Kardeşlerim bunlar nasıl tepki yaw
birisi bunların nasıl bir zihniyette olduğunu açıklasın

Nurettin hoca insandır , her şeyi doğru olacak diye şart mı var ?
bir şeyi yanlış diye belamlığını küffarlığını kıvırtmasını bırakmadınız
vallahi bu yukarıda yazdıklarım kişiler zamanı gelince eymen zevahiriye de aynı yakıştırmaları yapmaktan çekinmeyeceklerdir diye düşünüyorum

çünkü insan ne söylediğine bir bakar, sonra onu bir tartar doğru mu eğri mi neresinde fazla eksik var diye, sonra bu söylediğim boş mu dolu mu yani faydası mı var yoksa zararı mı diye ?

Velev ki yanlış söyledi ise de böyle tepki verilmez insanlara ve kendisine yanlış yaptığını gerekirse ya da isterse uzun uzadıya açıklanabileceği anlatılır .. benim güzel ahlaktan anladığım bu .. buyrun kendisini ziyaret edin ve belgelerinizi delillerinizi sunun

kabul etmezse ve delilde sunmaz körlemesine iftira atarsa yayınlayın deyin ki bu adam gizliden saptırmaya çalışıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Nureddin yıldızdan inciler

SORU:Selamünaleyküm. Oy kullanıyor musunuz? (Parti önemli değil)

CEVAP:Aleykümselam.Oy kullanıyorum.

http://www.fetvameclisi.com/fetva-oy-kullaniyor-musunuz-42078.html

SORU:Selamünaleyküm. Bir vaazınızda siyasetin dinden hiçbir zaman kopmayacağını, dinsiz siyasetin, siyasetsiz dinin olmayacağını dinlemiştim. El hak doğru. Bu çerçevede her müslümanın günümüzdeki siyasi partilerden birine oy atması gerekir, atmamak da vebaldir. Bu sebeple hangi partiye oy atmamız, hangi partiye atmamamız gerekir?

CEVAP:Aleykümselam. Siyasette kanaatler ve yapılar çok çabuk değişiyor. Bu nedenle ‘bu Müslümanların partisidir’ şeklinde bir hüküm belirleyemiyoruz. Oy kullanılacak zamanda, mü’min insanın kalbi neye hükmederse o, onun için doğrudur.

http://www.fetvameclisi.com/fetva-musluman-hangi-partiye-oy-vermeli-44655.html

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu yusuf kardeş,tamam birkısım görüşlerinde haklısın da hakaret etmeye son versen iyi olurdu.Sana yakışmıyor.Sürekli hakaret içerikli konuşuyorsun bu olmaz.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya kardeşler vallahi ben hakaret etmiyorum beni yanlış anlıyorsunuz ben burada kullandığım bütün kelimeler selefin muhaliflerine kullandığı kelimelerle hemen hemen aynı.

Ben kalksam küfür etsem söylediklerinizde haklısınızda işte küfür etmiyorum.

Hatta bazı sözler var hadislerde dahi geciyor onları kullansam beni taşlarsınız sanırım :))

Tmm bu konuyla alakalı susuyorum kardeşler değersiz bir varlık için birbirimizi kırmaya değmez.

Hayırla kalın... dua edin.:)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
edit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt