Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yildizin Siaya Bakisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
SORU: Selamünaleyküm hocam. Ben sizi her zaman seve-seve izliyorum. Sizden bir şey sormak istiyorum. İran İslam inkilâbı ve İmam Humeyni hazretlerine ve Caferilere olan bakış açınız nedir? Lütfen bu konuda soruma cevap verir misiniz?

CEVAP: Selamünaleyküm. İnsanların ne kadar iyi ne kadar kötü olduklarına karar vermemiz bizim işimiz olmaz. Hepimiz Allah’ın kullarıyız, O’ndan geldik O’na gideceğiz. Caferi kardeşlerimizle iman beraberliğimiz var. Bu noktada biriz beraberiz elbette ancak ayrıntılar konusunda birden çok değer üzerinde farklı düşünüyor hatta inanıyoruz. Bu açıdan farklıyız ama iman kardeşliğimiz bizi bir arada tutmaktadır. Bu da yeterlidir.

Delil:
fetvameclisisiabakisi.JPG

Su durumuda belirteyim ki, bu soruya yaniti nurettin yildiz mi verdi bilmiyorum ama site onlara ait, imkan olsa idi bunu teyit etmek isterdim.

Yorum yapabilecek yorum bulamadim...

Ne güzel bir imanmis.... Teyyyy....

Allahim sana siginiriz, bizleri sapiklarin yolundan koru.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben yarın görüşmeye gideceğim müsait olursa görüşcez inşallah. sorarım Allah'ın izniyle.

Kardes onu görürsen lütfen sunu kagida yazip aynen ona oku,

Sayin hocam,

Humeynî (el-Meclisî/Hakku’l-Yakîn, 522; Humeynî/Keşfu’l-Esrâr, 112) de şöyle der: “Şüphesiz ki Ebû Bekr ve Ömer kâfirdir. Onları sevenlerde onlar gibi kâfirdirler.”

Sayin hocam bu nasil bir iman beraberligidir ki bizler Hz. Ebu Bekir r.a ile Hz Omer r.a ya kafir diyenlerle imanda beraberiz.... Daha onlarin inancinda imamlarinin Peygamberimiz sav den üstün olmasini demiyorum bile.

Bu konuda cok sey olmasina ragmen sadece bunu sorarsan cok sevinirim.

Not: Birileri yazida , sayin hocam, yazdim diye lütfen ziplamasin.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
niye abi ya :) gerçi bazen alın bu trabzonluyu burdan elimden bi kaza çıkcak anası üzülsün istemiyorum diyor hoca haklısın :D

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Kardes onu görürsen lütfen sunu kagida yazip aynen ona oku,

Sayin hocam,

Humeynî (el-Meclisî/Hakku’l-Yakîn, 522; Humeynî/Keşfu’l-Esrâr, 112) de şöyle der: “Şüphesiz ki Ebû Bekr ve Ömer kâfirdir. Onları sevenlerde onlar gibi kâfirdirler.”

Sayin hocam bu nasil bir iman beraberligidir ki bizler Hz. Ebu Bekir r.a ile Hz Omer r.a ya kafir diyenlerle imanda beraberiz.... Daha onlarin inancinda imamlarinin Peygamberimiz sav den üstün olmasini demiyorum bile.

Bu konuda cok sey olmasina ragmen sadece bunu sorarsan cok sevinirim.

Not: Birileri yazida , sayin hocam, yazdim diye lütfen ziplamasin.
NASIL SAYIN HOCAM YAZARSIN YA NASIL SİTE BU?

N Çevrimdışı

noyan35

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
acaba nurettin hoca yumuşak bir cevapla konuyu saptırmamakmı istedi..biliyorsunuz ki bazı insanlar tek yönlü bakar herşeye ..bilemedimki şimdi :) ...Ama tabiki dinimizde şu vardır ALLAH ın sevdiğini sev ALLAH ın sevmediğine buğz et...bence uygun bir açıklaması olacaktır..dinlemeden hemen yargılamamak lazım kimseyi..

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
namazın kazasının olduğunu da söylüyor n.yıldız

biraz kurcalasan bir şeyler daha çıkabilir

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Humeyni caferi değil isna aşeriyyeci değilmi?

caferilik değince daha çok ameli kısım, isna aşeriyye denince itikadi kısım anlaşılır şia ekolünde, o yüzden isna aşeriyyeci olmadan şia olunmaz..

namazın kazasının olduğunu da söylüyor n.yıldız

biraz kurcalasan bir şeyler daha çıkabilir

hanefi mezhebinin ana görüşüdür delilleriyle birlikte.. o yüzden n.yıldızın söyleyip söylememesinin çokta bir önemi yok.. Ayrıca bende nurettin yıldızın birçok suale verdiği geçiştirme cevapları tasvip etmiyorum, sanki ne şiş yansın ne kebap tarzında cevaplar gibi.. sitesinde onlarcası mevcut

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhiler bugün hoca ile görüştüm fakat acil bir işi çıktı mevzuya giremeden ayrılmak zorunda kaldık bana çarşamba günü gel yanıma dedi.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi bi defasında benim saçlarım uzundu hoca "gel lan korsan" diyip peşinde fatih sultan mehmed universitesine götürdü orda konferans bitti sorusu olan bı kagıda yazsın bır de mailini yazsın dedi kimse soru sormadı :D arabada geri dönerken bana neden soru sormuyorlar dedi hocam net cevap vermiyorsunuz diyecektim de demedim ama bir daha duyarsam ağzından öyle bir söz diyecem hocam net cevap verin diye :D

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bi defasında benim saçlarım uzundu hoca "gel lan korsan" diyip peşinde fatih sultan mehmed universitesine götürdü orda konferans bitti sorusu olan bı kagıda yazsın bır de mailini yazsın dedi kimse soru sormadı :D arabada geri dönerken bana neden soru sormuyorlar dedi hocam net cevap vermiyorsunuz diyecektim de demedim ama bir daha duyarsam ağzından öyle bir söz diyecem hocam net cevap verin diye :D
akhi tc ye donerken seninle goruscem insallah (sen istesen tabii ki)
isler yolunda gitse niyyet insallah ramazandan sonraya ,gelmisken bi hocayida beraber ziyaret edelim.:harika: bazi sorular var bende,kapinin disindan tabii ki
ne dersin???:)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ne demek abi buyur gel istern evimde de kalırsın :) müminler kardeştir abi. hoca hususunda önemli bir işi olmazsa görüşür muhtemelen. selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt