Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yildizin Siaya Bakisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hidayet etsin müslüman olur inşaAllah. Kafir olmak kötü birşey......

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi kaldırdi diyoruz hala kafir diyorsun. bu sözünü ahiret günü ödeyeceksin. selametle.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi kaldırdı işte sitesinden ebu bekirle ömere kafir diyen onu sevene de kafir diyen humeyni ile ilgili yazılan şeyler kaldırıldı fetvameclisinden linkini attım. tevbe etti mi oturup Allah'tan bağışlama diledi mi bilmiyorum ama sitede o sözler artık yok. selametle.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anladım bende yazımı kaldirim ozaman. Ben zaten kafir lafzını igne batırmak için kullandım. Kendisine kafir demiyorum.

Lakin bu yazdıklarını ister kaldırsın ister kaldırmasın. Nurettin yıldız kibir ehli, ne olduğu belli olmayan bir adamdır. Allah gerçek manada hidayet etsin. Bu dinin altına dinamit koyan insanlardan bir insandır. vesselam...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi kaldirmasi bence yeterli degil, biz zamaninda sorularlaislamiyet sitesine de cok soru kaldirttik.

Asil sorun su kardesim.

1- O soruda fetvayi yazan kisi olarak Nureddin yildiz görünüyordu, ya o ya da o degil, her kimse, nasil bir zihniyet var oradaki öyle bir yanit yazildi, asil sorulmasi gereken bu.

2- Böyle önemli bir konuda kaldirmak yeterli mi? Bu görüsü insanlara sundular bundan dolayi kendi yazmadiysa eger bir tezkip yazisi ya da bir özür, bir hatayi düzeltme yazisi neden yazilmiyor.

Mesele cünkü basit bir mesele degil. Imkan olsa idi bu sorulari ben sormak isterdim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bunu da söylerim akhi yanlışı düzeltme tekzip yayınlayın hocam derim inşallah fakat 1 ay boluda kamp yapacak öğrencilere 1 ay göremeyeceğim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu dinin altına dinamit koyan insanlardan bir insandır. vesselam...

Ahi bu sekilde yazman sence insafli ve dogru mu? Bunu Allah icin diyorum, eger gercekten bildigin birseyler varsa mesala bu dediginin olmasi icin bundan 30 sene öncesine gidip bu sözleri mustafa islamoglu icin desen ve deliliyle ispat etsen ne kadar hayir kazanirdin ama bu sekilde delilsiz olarak yazman dogru degil, varsa sitede ya da videosundaki hatalari bunlari konusmak gerek diger türlü giybetten öteye gitmez.

bunu da söylerim akhi yanlışı düzeltme tekzip yayınlayın hocam derim inşallah fakat 1 ay boluda kamp yapacak öğrencilere 1 ay göremeyeceğim.

InsaAllah kardes sen arayi iyi tut, konusma haftasi tekrar hatirlatirsan güzel bir hitapla sorularimizi iletelim.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi bu adamın saadet partisini desteklemesi bile ona fısk ve fucur olarak yeter hatta artar bile. dahada başka bir delil yazmaya gerek yok sanırım.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi oturup onu takip etmiyorum Saadet partisinden ve particilikten Beraatını ilan ettiğine dair bir açıklamasını bilmiyorum. Buda şu demek hala particiliği destekliyor demek. Cemaatinden oy veren insanlarla dolu. Yani akhi Bu adam çok temizde biz adama çamur atıyor değiliz ya. Vallahi akhi Şerefsiz Saadet partisiyle alakasını kesmediğini dahi söylemesi ona pislik olarak yeter.

Bu Şerefsiz necis saadet partisi Daha gecenlerde gene esedi savunmakla alakalı bir iş yaptılar toplantı duzenlediler.

Nurettin yıldızın sözlü ve yazılı Şerefsiz saadet partisi ile alakası olmadığına dair bir sözü veya yazısı varsa ben bizzat gibip yuzune karşı kendisinden özür dileyecem.!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bunuda soralim ahi, saadet partisinin yaptigi en sedid bi kac alcakligi söyleyip üstüne onlarlami degilmi diye ögrenilebilir.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi Elhamdulillah biz müslümanız Ve adalet sahibiyiz inşaAllah. Varsa bir tevbesi bizde özür dileriz. Ben herhangi bir tevbesini veya olumsuz bir açıklamasını bilmiyorum. Olsaydı zaten bu bir şekilde haber olur duyulurdur. Onun için Nurettin Yıldız gibi bir adama Olumsuz cümleler ve kelimeler söylemek benim İSLAMIN bana verdiği bir haktır.!

Bu ne bir saygısızlık nede kötü bir şeydir.

Diyeceklerim bunlar kardeşim.:)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Tagutun elektirigini kullaniuorsun internrtini kullaniuorsun taguta vergi veriyorsun hem de islami usullere gore alinmayan vergiler tagutun her seyinden yararlaniyorsun fakat verdigi vergiyi ickiye degil de hizmete yatiracak olan partiye faizi kaldirmaya niyetli olan partiye verene kafir diyorsun bir tarafta camileri kapatan kurani yasaklayan adamlar bir tarafta faizi kaldirmak isteyen senden aldigi vergiyi sana hizmet olarak sunan adam vallahi ben taguta vergi verip her turlu nimetinden faydalanip oy verene kafir diyeni samimi bulmuuorum ha oy verdin ha para. Ben oy kullanmiyorum zira rasulullah bu devirde olsa oya cevaz vermezdi bence davet yapar guclenince taguta savas acardi ben boyle dusunup oy vermiyorum ama oy verene kafir demekten de beriyim. Tabivoy veren kafirler de var ama hepsi kafir degil.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tagutun elektirigini kullaniuorsun internrtini kullaniuorsun taguta vergi veriyorsun hem de islami usullere gore alinmayan vergiler tagutun her seyinden yararlaniyorsun fakat verdigi vergiyi ickiye degil de hizmete yatiracak olan partiye faizi kaldirmaya niyetli olan partiye verene kafir diyorsun bir tarafta camileri kapatan kurani yasaklayan adamlar bir tarafta faizi kaldirmak isteyen senden aldigi vergiyi sana hizmet olarak sunan adam vallahi ben taguta vergi verip her turlu nimetinden faydalanip oy verene kafir diyeni samimi bulmuuorum ha oy verdin ha para. Ben oy kullanmiyorum zira rasulullah bu devirde olsa oya cevaz vermezdi bence davet yapar guclenince taguta savas acardi ben boyle dusunup oy vermiyorum ama oy verene kafir demekten de beriyim. Tabivoy veren kafirler de var ama hepsi kafir degil.

Bitane et döner alayım pilav üstü yanında da salata olsun bol limonlu....:):)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş faizi bırak bu adamlar Allah'ın indirdiği ile mi yönetiyor? Ya da başa gelirlerse Allah'ın indirdiği ile mi yönetecek? Birine beslediğin sevgi yüzünden hakkı kabullenemiyorsun.Bu adamın bir sürü yanlışı var.Bazı zaruri şeyler vardır.Senin yaşaman için gerekli şeyler vardır.Bunları yapman seni küfre sokmaz.Ama gidip taguta destek olursan ona destek olmaya cevaz verirsen şirk işlemiş olursun.Saadet partisindeki kâfirlerin esada desteğini görüyoruz.Her yerleri küfür içinde faizi kaldırsalar neye yarar? İnşallah gözlerin açılır.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardes Allah'in kanun koyucu olduguna inanmayan kafir olur bu adamlarin buna imani tam emin olabilirsin dedigim gibi rasulullah bugun yasasa oya partiye bence de cevaz vermez bu adamlar seriat isteyen hilafet isteyen adamlar tek dertleri verdikleri vergileri ickiye zinaya yatiranlar deil daha hayirlu ise yatiranlarin gelmesi bu devleti tagut olarak goruyorlar ama ben para verdi isem bunun hesabini yapar pesinr duserim diyorlar akpye en son ramazanla ilgilu dediklerini dinledin mi vallahi daha sert seylerde vardi konusmada ondan habersiz kestiler bildigin ramazanimizi maskara ettiniz Allahin huzurunda sizden davaci olacagim dedi bizden aldigijiz paralari haram islere yatirdiniz hesap soracagiz dedi akhi ehveni seri tercih ve destek baska seyler ama bence de en iyisi hic bulasmamak.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ek olarak saadet tağut partisinin esedçi olması da var.Eskiden de sapıktılar şimdi daha da yoldan çıktılar.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben de oyle dusunuuorum abi zaten rasulullah her iste iyi olabilirsiniz ama Allah yolunda cihada donmedikce rezil olacaksiniz diyor fakat kafir demek sonsuz cehennem demek abi hatadir kabulum fakat ehveni seri secmek adami kafir yapmayacagi gorusundeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt