Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Okuduğum Kitabı Tanıtıyorum Bölümü :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Okuduğum Kitabı Tanıtıyorum Bölümü :)

Selamun Aleykum ve rahmetullah;

islamda_savas_hukuku.png

Mevdudi,bu kitabında;
İslam düşmanlarının İslam'a yönelttiği,haksız yere kan dökmeyi emir etmesi ,
hak hukuk tanımaması,dini zorla insanlara kabul ettirmesi gibi ithamlara ve
saldırılara cevap vermiştir.İddialara tek tek ele alıpçürütmüştür.
Bununla yetinmeyerek gerçek manada İslam'da Sava Hukukunu da kapsamlı bir şekilde yetkince araştırmıştır.
Bu hususta o rahimehullah şöyle der:
''Ben bu kitapta,ele aldığım meseleleri,kendi indi düşüncelerime göre değil;
Kuran ayetleri ışığında ve zorunlu hallerde Nebevi hadislerden,güvenilir fıkıh kitaplarından,sağlam tefsirlerden yararlanarak açıklamaya çalıştım''
......Ayrıca bu kitabı Şehit el benna,kitabı çok beğnmiş ve ders halkalarında okutmuştur...

Kitab 5 bölümden oluşuyor;
1.Gerçek yönleriyle islam'da cihad
2.Savunma savaşı
3.Islah savaşı
4.İslamın yayılması ve kılıç
5.İslamın savaş ve barış yasaları

Hayırlı okumalar

Ayrıca siz değerli kardeşlerimde okuduğunuz kitabı burada kısa bir şekilde
tanıtabilirsiniz:)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad akhiler

Günümüzün Son alimlerinden olan Şehid Abdullah Azzam (r.a) Tevbe Süresinin Gölgesinde Cihad Dersleri adlı Kitabı Şiddetle Tavsiye ediyorum.Şuan ki İsmi ''Tevbe Suresinin Tefsiri'' diye geçiyor !

Cihad Konusunda bilgilenme açısından tek merci bu kitap.

indir_by_kelimetullah-d6svczp.jpg

İndir

Abdullah_Azzam

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad akhiler

Günümüzün Son alimlerinden olan Şehid Abdullah Azzam (r.a) Tevbe Süresinin Gölgesinde Cihad Dersleri adlı Kitabı Şiddetle Tavsiye ediyorum.Şuan ki İsmi ''Tevbe Suresinin Tefsiri'' diye geçiyor !

Cihad Konusunda bilgilenme açısından tek merci bu kitap.

indir_by_kelimetullah-d6svczp.jpg

İndir

Abdullah_Azzam

Ahi verdiğin linkte kitabın tamamı var mı?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dört imamın İtikadı

Dört Selef Aliminin itikad üzerine görüşlerini belirten çok güzel bir eser.Kitap 72 sayfa olup,okumak ve ezber yapmak için ideal.

İçeri ise 4 imamın(Ebu hanife,Şafi,Malik ve İbn hanbel r.a);

1.Tevhid konusunda ki görüşleri
2.Kader hakkındaki görüşleri
3.İman hakkındaki görüşleri
4.Sahabe hakkında ki görüşleri
5.Kelam ve dinde tartışma hakkındaki görüşleri

olmak üzer 5 konudan oluşmaktadır.Okurken bir çok şey kazanacağınızdan emin olabileceğiniz güzel bir kitap.

Hayırlı okumalar...

dort-imamin-itikadi20130531152953.jpg

Icindekiler bolumunu daha sonra atacam...hilafet,beyat,sura,halifenin tayini ve isyan etmek...uzere kaleme alinmis cok degerli bi kitap,bi cok sorulariniza cevap olacak...
20140731_175123.jpg

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bu kitapları tıpkı benim gibi hiç okuma ihtimali olmayanlar var .. herhangi bir kütüphane ve kitaplıkta bulamayan internetten sipariş ve pdf olarak indirme işlemlerini yapamayanlar var ..Eğer mümkünse haftada bir bu kitapların önemli bölümlerini bizimle paylasıp faydalanmamıza vesile olsanız , olur mu acaba ??

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dört imamın İtikadı

Dört Selef Aliminin itikad üzerine görüşlerini belirten çok güzel bir eser.Kitap 72 sayfa olup,okumak ve ezber yapmak için ideal.

İçeri ise 4 imamın(Ebu hanife,Şafi,Malik ve İbn hanbel r.a);

1.Tevhid konusunda ki görüşleri
2.Kader hakkındaki görüşleri
3.İman hakkındaki görüşleri
4.Sahabe hakkında ki görüşleri
5.Kelam ve dinde tartışma hakkındaki görüşleri

olmak üzer 5 konudan oluşmaktadır.Okurken bir çok şey kazanacağınızdan emin olabileceğiniz güzel bir kitap.

Hayırlı okumalar...

dort-imamin-itikadi20130531152953.jpg

Icindekiler bolumunu daha sonra atacam...hilafet,beyat,sura,halifenin tayini ve isyan etmek...uzere kaleme alinmis cok degerli bi kitap,bi cok sorulariniza cevap olacak...
Ekli dosyayı görüntüle 7171
20140731_175203.jpg

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
100 den fazla sahabenin hayatini bolumler seklinde ele almis ve okurken etkisi altindada kalacaginiz degerli bi eser...
201352134859_hayatus_sahabe_polen.jpg

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El bidaye ven nihaye. Ibn kesir
Hz ademdrn itibaren tüm peygamberlerin hayatlari ve hz Muhammed doneminin geniş anlatildigi bir kitap. 13 yada 15 cilt. Sanirim 7500 sayfa civarında. 1300 ler civarina kadar okudum. Mola verdim. Hz muhammed dönemine gelmisti. Ayet hadisler yaninds farkli rivayetler de alınmış. Forumda pdf hali vardi. Su an cepteyim. Ekleyemiyorum
Sürükleyici. Sayfanin cok olmasina aldirmayin. Sanki anlatilan zamanlara gidiyor gibi icine sariyor kitap

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El bidaye ven nihaye. Ibn kesir
Hz ademdrn itibaren tüm peygamberlerin hayatlari ve hz Muhammed doneminin geniş anlatildigi bir kitap. 13 yada 15 cilt. Sanirim 7500 sayfa civarında. 1300 ler civarina kadar okudum. Mola verdim. Hz muhammed dönemine gelmisti. Ayet hadisler yaninds farkli rivayetler de alınmış. Forumda pdf hali vardi. Su an cepteyim. Ekleyemiyorum
Sürükleyici. Sayfanin cok olmasina aldirmayin. Sanki anlatilan zamanlara gidiyor gibi icine sariyor kitap

Selamun Aleykum kardes. pdf nerden indirebilirim???

Üst Ana Sayfa Alt