Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Okuyanın Hayatı Kurtulmuş,Okumayan Bayanların Hayatları Mı Batmış

T Çevrimdışı

tahkik

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
OKU HAYATINI,GELECEĞİNİ KURTAR DERLER: sanki okumayanların hayatlarımı batmış, kararmış, milyonlarca kadın kız okumamış hepsinin hayatını mı yanmış. Memleketteki bütün erkekler mi namussuz, serseri dinsiz, merhametsiz, sarhoş ve serkeş ki kimseye itimadınız kalmamış. Etrafınızdaki evli kadınların hepsi mi mutsuz hepsi mi yanmış hepsi mi acından ölmüş. Dünyaya sadece hayatımızı mı kurtarmaya mı geldik, herkesin hayattan en büyük beklentisi rahatlık ve mutluluk. Ama mutluluktan maksadınızın ne olduğunu sorsak, niçin mutlu olmak istiyorsunuz diye sorsak kimse cevap veremiyor. küçük teyzemin kızı kendinden 20 yaş büyük bir erkekle evlenmeyi düşünüyordu.ona dedim niçin evlenmek istiyorsun .bana dedi tabiî ki mutlu olmak için.dedim:niçin mutlu olmak istiyorsun?.şaşırdı…!ne bileyim işte mutlu olmak için.Dedim:şimdi sen niye mutlu olmak istediğini bilmiyor musun.şaşkın bir şekilde söyleyecek bir şey bulamadı.söylemeyezdi çünkü onlar hayatın gayesini sadece mutlu olmak olarak biliyorlardı.ama niçin mutlu olunması gerektiğini bilmiyorlardı.çünkü onlar sadece dünyalık istiyorlardı.onların açılımarı hedefleri sadece dünya ile sınırlıydı.küçük dairelerde çırpınıp duruyorlardı.ama Müslüman hem Allah rızası için, hem neslin devamı için, hem de mesut olmak için evleniyordu.işte aradaki ince fark olaylara ve hadiselere bakış açısı iman ve inancın farklılığı.işte Sadece dünya için yaratılmış gibi bütün zaman, vakit ve kuvvet ona harcanıyor. Fani bir hayat için gayret üstüne gayret gösterenler ebedi sonsuz bir hayat için hiçbir gayret göstermezler hayret!hep Endişesini ve tasasını çekip kendinizi perişan ettiğiniz heder ettiğiniz hayatınızın devamı için gerekli olan milyonlarca şartı allahu teala insana bırakmayıp onun zaif omuzlarına yüklememiş ki insan hakiki vazifesi olan kulluğunu yapsın başına açılan büyük imtihanı kazansın. İnsana sadece kendisinden dilemeyi, istemeyi vermiş. Yemeğini ye gıdaların nereye gittiğini nereye ne lazım olduğuna karışma denmiş, duanı et gerisine karışma demiş, ibadetini et gerisine karışma demiş, mevsimleride ben getiririm, rızkına da ben gönderirim, güneşide ben döndürüp sana hizmetkâr ederim. Hayvanları ve bitkileri de ben sana hademe ederim. Bütün mevcudatı nasıl nazik ve nazenin besliyorsam sizi de en mükemmel bir şekilde beslerim. Sizlerin hayatı bir baki sermedi olan kadiri mutlak sahibi Rahimi Mutlak olan bir yaratıcının elindedir. Bütün hayatlar onun kabzayı tasarrufundadır. Demek allahın İnsandan istediği ahirete giderken yol üzerine koyduğu dünya misafirhanesinde geçici konaklasın vazifesi olmayan işlere karışmasın karıştırmasın rızkını ve güvenliğini muhafaza edecek olan misafir hane sahibine itimat edip hikmetini ittiham etmesin. Rahmetinden ümidini kesmesin. Hakiki vazifesini ihmal etmesin. Helal dairesinde çalışsın. Harama girmesin.M.KAKÇA

S Çevrimdışı

sueda

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah cc razi olsun kardeslerim bu düsündürücü ve ibretli paylasimlariniz icin..

M Çevrimdışı

mustetir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve rahim olan Allahın adı ile ''Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulpa yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir.'' Bakara(256)
işte bu kulpa herşeyeye rağmen tutunanlar , hayatlarını batmaktan kurtaranlardır.

H Çevrimdışı

hak_yolcusu

Üye
İslam-TR Üyesi
elhamdulillah ..............bizler hem ahiretimizi hemde dünyamızı kurtardık inşaAllah..... :yale

Ş Çevrimdışı

şahid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu okumaktan ne anlaşıldığına da bağlı bi meseledir kardeşim.
ilmi üniversiteden geçer gören ve kayıtsz şartsız orda kalacağına inanlardır bu kapıda kurtuluş arayanlar.
İman iddiasında bulunanın ilmi arayacağı kurtuluşu ulacağı ek kaynak Kurandır...bu hakikatte birleşip mücadeleye devam etmek mümin hanımların da vazifesidir...

Üst Ana Sayfa Alt