Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Paris'te Şerefsiz Mizah Dergisine, İzzetli Baskın

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tv de saldiri sonrasinda arabaya binip uzaklastiklari nin görüntüsü vardi. Kacmislar mi . Bununla ilgili Bilgi varmi

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Tv de saldiri sonrasinda arabaya binip uzaklastiklari nin görüntüsü vardi. Kacmislar mi . Bununla ilgili Bilgi varmi

Ilk sayfada video var abi arabaya binip gidiyorlar. Sonra biryerde sokakta karşılarına polis Arabası çıkıyor ve ona ateş edip araba olmadan kaçıyorlar allahualem.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah...

"Onları nerede yakalarsanız öldürün ve sizi çıkardıkları yerden onları çıkarın. O fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Yalnız Mescid-i Haram'ın yanında, onlar sizinle savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın! Fakat sizi öldürmeye kalkışırlarsa, hemen onları öldürün. Kafirlerin cezası böyledir."(Bakara, 191)

“Şüphesiz Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısında, Allah katında ayların sayısı on ikidir. Bunlardan dördü haram aylardır. İşte bu, Allah’ın dosdoğru kanunudur. Öyleyse o aylarda kendinize zulmetmeyin. Fakat Allah’a ortak koşanlar sizinle nasıl topyekûn savaşıyorlarsa, siz de onlarla topyekûn savaşın. Bilin ki Allah, kendine karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir.” (Tevbe, 36)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
upload_2015-1-7_15-10-31.png

.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hiç bir müslüman hu olayı kınayamaz.Çünkü efendimiz sav muhammed bin mesleme ve abdullah bin atik ra bu işler için görevlendrmişti,dolayısıyla bu uygulama efendimizin uygulamasıdır.
elbette olayın detayını bilmiyoruz,sadece basına yansıyanlar özerine fikir beyan ediyorum.umarım olay aynen düşündüğümüz gibidir,yani efendimize yapılan hakaretin hesabını sormadır..

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Internet de yorumlara bakiyorum ....
Ak'itler kinamak icin siraya girmisler .... Ulan Hrant Dink Türklere hakaret etti diye (?) adamin katlini nerdeyse Cihad sayacaktiniz bre itler ...
Simdi ise bu isin Kafir isi oldugunu söylüyorlar ... Hatta Inside job diyen beyni satilmislar da var ...
Allah bunlari ve bunlara cagiranlari helak etsin ....

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
yillardir charle hebdonun islama saldirdigini biliyordum, eger gerçekten gebermislerse çok sevindim :'D
duymustum ama pc bozuk oldugu için zor arastirma yapiyom...
flas haber: bunlari birakin bal yiyin : D mizah

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Cok onemli.

kâ'b bin züheyr (r.a.) ve kardeşi büceyr (r.a), islâmiyet gelince peygamberimizle (s.a.v.) görüşmek üzere medine-i münevvere'ye doğru yola çıkmışlardı. ebrak-ul azzaf denilen yere geldiklerinde kardeşi büceyr (r.a.), sen burada bekle ben medine'ye gidip, o peygamberi (s.a.v.) bir göreyim, öylediklerini dinleyelim dedi. büceyr (r.a.) medine'ye gidince peygamberimiz (s.a.v.) ona, islâmiyyeti anlattı ve müslüman olmasını söyledi. o da hemen kelime-i şehâdet getirerek müslüman oldu.

kâ'b bin züheyr (r.a.) kardeşi büceyr'in (r.a.) müslüman olduğunu öğrenince ona çok kızdı. bunu dile getiren bir şiir yazdı. şiirinde peygamberimize (s.a.v.) ve islâmiyete karşı hoş olmayan sözler söylemişti. kardeşi büceyr (r.a.) buna tahammül edemeyip, durumu peygamberimize (s.a.v.) arz etti. bunun üzerine peygamberimiz (s.a.v.) "kâ'b'a kim rastlarsa o'nu öldürsün" buyurmuştu. kardeşi büceyr (r.a.) kâ'b'a (r.a.) bir mektûb yazarak gönderdi. burada "başının çaresine bak!" diye yazarak durumu bildirdi. kâ'b'ın (r.a.) yazdığı zemmedici (kötüleyici) şiire karşılık bir de şiir yazdı. bu şiirinden bir bölümünün tercümesi şöyledir: "ey kâ'b! kabul etmeyip, yerdiğin bu islâm dininden daha gerçek ve daha sağlam bir din olamaz, var mı sende? kurtulmak istiyorsan putları bırak, bir olan allaha îmân et, müslüman ol ki, kurtulabilesin! kıyâmet gününde kaçılamayacak olan cehennem ateşinden, müslüman olup, îmân edenlerden başkası kurtulamayacaktır. büceyr (r.a.) kardeşi kâ'b'a (r.a.) yazdığı mektubun bir kısmında da şöyle yazmıştı:

"resûlullah'ı (s.a.v.) şiir yazarak hicvedip üzen, mekkelilerden bazıları öldürüldü. kureyş şairlerinden sağ kalan ibn-i zibâ'ra ve hubeyre bin ebî vehbise başlarını alıp kaçtılar. eğer sağ kalmak istiyorsan acele resûlullah'ın (s.a.v.) yanına gel. o, yaptığına pişman olup, tövbe ederek yanına gelen kimseyi öldürmez. böyle tövbe ederek, gelip müslüman olanların hepsini kabul etti."

bu mektubumu alır almaz müslüman ol ve hemen buraya gel! eğer bu dediğimi, yapmayacak olursan, yer yüzünde başını al nereye gideceksen git..."

kâ'b bin züheyr (r.a.) kardeşi büceyr'in (r.a.) mektubunu alınca sanki yer yüzü ona dar gelmişti. zaten kabilesi arasında bulunan düşmanları onun için "o artık öldürülmüş demektir!" diyerek dedikodu yayıyorlardı. kâ'b bin züheyr (r.a.) bu durum karşısında derin derin düşünmeye başladı. yavaş yavaş gönlü aydınlanıyordu. nihayet müslüman olmaya karar verdi. medine yoluna düştü. peygamber efendimizi (s.a.v.) medheden ve kendisinin de tövbe edip, müslüman olduğunu bildiren uzun bir şiir yazdı. medine'ye varınca cüheyni kabilesinden olan bir dostunun evine gizlice gidip, misafir oldu. ertesi gün sabah namazında misafir olduğu kişi onu peygamberimizin (s.a.v.) yanına götürdü. peygamberimiz (s.a.v.) o sırada eshâb-ı kirâm arasında idi. eshâb-ı kirâm etrafını sarmış sohbetini dinliyorlardı. kâ'b bin züheyr (r.a.) devesini mescidin önüne çöktürüp içeri girdi. peygamberimizin (s.a.v.) yanına yaklaşıp, kendini tanıtmadan "yâ resûlallah (s.a.v.) kâ'b bin züheyr yaptıklarına pişman ve müslüman olarak aman dilemeye gelmiş bulunuyor. ben onu sana getirsem aman verip, müslüman olmasını kabul eder misiniz?" dedi. peygamberimiz (s.a.v.) "evet" buyurdu. bunun üzerine "şehâdet ederim ki, allahtan başka ilâh yoktur. sen de o'nun resûlüsün!'' dedi. peygamberimiz (s.a.v.) "sen kimsin" dedi. o da "ben kâ'b bin züheyr'im" dedi... eshâb-ı kirâm, onun kâ'b bin züheyr (r.a.) olduğunu anlayınca ensârdan biri ayağa kalkıp "yâ resûlallah (s.a.v.) müsaade et boynunu vurayım!" dedi. peygamberimiz (s.a.v.) "vazgeç ondan! o içinde bulunduğu halden pişman ve hakka dönmüş olarak gelmiştir" buyurdu. bu sırada kâ'b bin züheyr (r.a.) müslüman olduğunu bildiren, bir kaside okumaya başladı. bu kasidesinde uzun bir girişten sonra asıl mevzuya geçip, müslüman olduğunu, tövbe ettiğini ve af dilediğini dile getirdi. son kısmında da peygamberimizi (s.a.v.) ve eshâb-ı kirâmı metheden beyitleri okudu.

peygamberimiz (s.a.v.) kâ'b bin züheyr (r.a.) "banet süâdü; sevgili uzaklaştı" sözle riyle başlayan bu kasidesini beğenip, çok memnun oldu. onu afv etti. bürdesini (hırkasını) çıkarıp, onun omuzlarına koydu. bu sebeple kâ'b bin züheyr'in kasidesi, "kaside-i bürde" ismi ile meşhûr olmuştur. bu kasidenin birçok şerhleri (açıklamaları) vardır. resûlullah'ın (s.a.v.) hediye ettiği bu hırka, hz. muaviye tarafından kâ'b bin züheyr'in (r.a.) varislerinden satın alınıp muhafaza edilmiştir. sırasıyla emevilere, onlardan abbasilere, daha sonra da mısır'ın fethinde mekke şerifi tarafından diğer kutsal emanetler ile birlikte yavuz sultan selim han'a teslim edilmiştir. günümüze kadar korunan bu harka, "hırka-i se'âdet" ismi ile meşhûr olmuştur. bugün hâlâ istanbul'da topkapı müzesinde "hırka-i se'âdet" odasında muhafaza edilmektedir.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah rasulu kendiisiyle alay eden siir yazanlarin oldurulmesini emretmistir.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Şimdi bu olayı kınayanların durumu nedir? İnternet ortamında 'Yapmayın etmeyin islmofobi körüklemeyin' diyenlerin sayısı cidden fazla. Arkadaş bir kendime bakıyorum, bir de adamların bakış açısına, ben hangi dini biliyorum acaba diye soruyor insan. O kadar ayet, hadis nas dururken nasıl becerebiliyorlar 'hala' ve ısrarla kafiri savunmayı... Üzülüyorum akhiler :(

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kisi kendinden bilir isi misali satiliklar bunun Kafirlerin isi oldugunu ve hatta Mücahitlerin aslinda gizli ajan olabilceklerini söylüyorlar ...
Iste bunlarin yardimi olmadan birsey yapilmazmis vs ...
Global sermayenin usagi AKP, ama koyunlari satimislari baska yerde ariyor ....

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Kisi kendinden bilir isi misali satiliklar bunun Kafirlerin isi oldugunu ve hatta Mücahitlerin aslinda gizli ajan olabilceklerini söylüyorlar ...
Iste bunlarin yardimi olmadan birsey yapilmazmis vs ...
Global sermayenin usagi AKP, ama koyunlari satimislari baska yerde ariyor ....

Göğüslerini yarıp içine mi bakmışlar?

Üst Ana Sayfa Alt