Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rafızilerin Saddamı Idam Etme Görüntüleri Sansürsüz

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
yaptığı yanlışlardan ötürü tövbe ettiğine şahitlik edenler var
Kâfirin "Yaptığı yanlışlıklar" nelerdir?

Tevbe ettiğine şahidlik eden adalet sahibleri kimlerdir? Şahidliği nasıl yerine getirmişler?

S Çevrimdışı

Said bin cubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bizde sizi siteden çakalım kışlaya döndürelim -- Sûfi NÖBET'e!!!
1.
Boyle bir agiz davetciye uygun dusmez hocam

Allah swt Musa as firavuna gonderirken ona "yumusak bir dille davet et"

Ibrahim as ise babasina "babacigim"

Seklinde yumusak \rifk ile hitab ederken sizin bu konusma agziniz hicte uygun degil.

Size nasihatim kendi diliniz biraz yumusatin.

2.
Benim iddiamin "kardesim" diyerek yonelttigim ithama siz kendi yorumunuzla batil dediniz ki Ayette kardes kelimesini soy\neseb olarak aciklayanlarin gorusunude balta vurdunuz.

3.
Halife Sultan 2.Abdulhamid R.a tekfir ediliyorken sizin sitenizde sizde buna goz yumarak izin veriyor buna karsi ses cikarmiyorsunuz.

Abdulhamıd reformlardan sonra padişah olmuş ve Allahın şeriatıyla hükmetmemiştir beşeri kanunlarla hükmetmiştir ve şeriata göre hükmü bellidir dedim.Delil arıyorsan aç interneti Abdulhamıd donemi osmanlı hukuku yaz çıkar Abdulhamıdın ve sonrasının ve hatta ikinci mahmuta kadar öncesinin hangı kanunlarla hükmettiği çıkar.Yazdıklarının gerisi ise bir ton zırva ve saçmalık.Sen kendin bile bu yazdığına ınanmıyorsundur bence.Burdada söylüyorum ister abdulhamid ister babam ister amcam her kim ki Allahın şeriatıyla hükmetmezse islama göre onun hükmü bellidir..

Sitede bana degerli zamanlarini ayiran ve emegi gecen tum kardeslerden Allah swt razi olsun.

Hakkinizi helal edin.

(Hesabim banlandigindan dolayi bu hesap uzerine yazdim

Bir daha yazmiyacagim.

EBU HANIFE)

Abdulmuizz Fida

Admin
InşeAllah bir dahs yazmayarak asılsız ithamlarda bulunma vebaline girmezsiniz..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hesabi banlanan arkadaslar lütfen eski bir hesap ya da yeni bir hesap acip cevap vermeyiniz, bu öncelikle sizin güvenirliliginizi zedeler (güvenirligi olanlari kastediyorum.) Banli olan gün sayisina razi olup o günü bekleyip ondan sonra yapici bir dille duruma itiraz edebilirsiniz ancak yeni ya da baska bir nickle gelip burada yazi yazmak hic hos degil.

Tekfirle alakali konularda site olarak sahis tekfiri yapmiyoruz, sitede birileri tekfir ediliyor ve o konu kilitlenip ya da silinmemisse bunun bir cok nedeni olabilir. Bir cok kisi bir cok mesaj atiyor her birini tek tek kontrol etme imkanimiz malesef yok. Tekfir edilmemesi gereken biri tekfir edilmisse bunu sikayet butonu ile bize ulastirabilirsiniz.

Antimurciye kardes, evet dogrudur, Allahin hükümlerini tanimayip kendi kanunlarini insanlara dayatanlar ve bunu gönülden yapanlar kafirlerin ta kendisidir ki bu konu tartismaya acik bir konu da degildir. Ancak gecmise yönelik net bilgi vermeden bu sekilde konusman batildir. Kemalizmin okullarinda kemalizmin kitaplarini okuyup osmanliya ahkam kesen cok genc gördüm. Ha bu demek degildir ki onlar masumdur, her seyleri dogru idi. Ama gel görki insan bir sonraki gün bir önceki günü arar oluyor.

Ayrica eski ümmetleri konusmanin(o kafirdi beriki müsrikdi gibisinden) pek faydasi olmadigi gibi varsa kesin net bir sey bunu aktarip yorumunu yaparsin, kisi kendi bildigini saniyorki herkesde biliyor ya da herkesde bilecek ona göre ahkam kesiyor. Bir örnek, tarihe bak ibn arabi, hallaci mansur vs benzerleri hakkinda hic simdiye kadar okudunmu herhangibi alimin kitabinda baslik olarak ya da bir bab acip bunlar kafirdi diye? Aksine kitaplarda bu zatlarin insanlari küfre ve sirke sokacak durumlari anlatilmakta.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evvvelinde baas rejimi islami bir rejimmidirde baasın başındaki saddam mümin olsun ? bana hep alparslan türkeş mümindi deniyor gibi geliyor o kısım ,, hatrlayan bilir 80 öncesi MHP 'yi . sonradan yani elindekileri yitirdikten iktidarı kaybedip gücü yitirdikten sonraki kısmını ise abdullah yolcudan dinledim derslerinde anlatıyorr çok geç ama uyandı diye . hatta allah ona uyanma tövbe fırsatını verdi ama yardımcısı tıkriti mi neydi (ismi tam hatırlamıyor olabilirim) ona namaz kıldırtmadı diyor

edit:
azcık aradım bu kısmı buldum .
Taha yasin ramazanmış namaz kılamayan , ölmeden evve lneden rol yapsın ki saddam ?

edit 2 aklıma firavunun secdesi geldi ama ona ne 3 sene verildi ne de saddamın ağzına çamur dolduran bi cebrail a.s vardı !

Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

Admin
Tikrit, Irak'ta Saddam Huseyin'in memleketiydi.

Saddam, 68 yılında ABD destekli darbe ile Irak'ın başına geçti ve Arab milliyetçisi (Baas) ve sosyalist idi. 87 yılında Irak'taki şeriat isteyen Halebce'deki kürtleri gazla zehirlemiştir!
Saddam, Irak'ın başında iken Dışişleri bakanı Tarık Aziz gerçek adıyla Mikhail Yuhanna Hırıstiyan idi.
Saddam tüm bunları yaparken kanıyla Kur'an-ı Kerim yazdırmış, bayrağa Allahu Ekber lafzatullahı ekleterek halkın gözünü boyamıştır.

Saddam; yıllarca hüküm sürdüğü Irakta Allah'ın şeriatı yerine şeytanın rejimleriyle (Baas) yönetmiş, Libya tağutu Kaddafi gibi sosyalist Arab ırkçılığına iman etmiş, muvahhid muslumanları zindanlarda zulmetmiştir. Körfez harbinde esir düşüb asılıncaya kadar bilinen zahiri hali bu idi ve küfründen döndüğüne dair kat'i bir delil olmadığı gibi eski halini tekzib eden bir beyanı da olmamıştır.
Saddam, kufrunu kusarken de şeriat, şehadet, Allah kitab lazfızları ağzından dökülüyordu. Bu sebeble asılırken İslam söylemleri küfründen döndüğünü veya İslamı delâlet etmemektedir. Ta ki eski küfür inançlarından (baas, sosyalizm) döndüğünü beyan edene kadar. Bu da mumkun olmadı.

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Tikrit, Irak'ta Saddam Huseyin'in memleketiydi.

Saddam, 68 yılında ABD destekli darbe ile Irak'ın başına geçti ve Arab milliyetçisi (Baas) ve sosyalist idi. 87 yılında Irak'taki şeriat isteyen Halebce'deki kürtleri gazla zehirlemiştir!
Saddam, Irak'ın başında iken Dışişleri bakanı Tarık Aziz gerçek adıyla Mikhail Yuhanna Hırıstiyan idi.
Saddam tüm bunları yaparken kanıyla Kur'an-ı Kerim yazdırmış, bayrağa Allahu Ekber lafzatullahı ekleterek halkın gözünü boyamıştır.

Saddam; yıllarca hüküm sürdüğü Irakta Allah'ın şeriatı yerine şeytanın rejimleriyle (Baas) yönetmiş, Lifya tağutu Kaddafi gibi sosyalist Arab ırkçılığına iman etmiş, muvahhid muslumanları zindanlarda zulmetmiştir. Körfez harbinde esir düşüb asılıncaya kadar bilinen zahiri hali bu idi ve küfründen döndüğüne dair kat'i bir delil olmadığı gibi eski halini tekzib eden bir beyanı da olmamıştır.
ahi yanlış bilmiyorsam saddam halepçedeki kürdleri şeriat istedikleri için değil iran ırak savaşında iranlı rafizilerle işbirliği yaptıkları ve iran saflarında savaştıkları için gazlamıştı.Ama doğruya doğru saddam sünni arab olmayanları insan yerine koymazdı.Rafizleri kürdleri vs çokca öldürüp asit kuyularında yakmıştır.

Abdulmuizz Fida

Admin
ahi yanlış bilmiyorsam saddam halepçedeki kürdleri şeriat istedikleri için değil iran ırak savaşında iranlı rafizilerle işbirliği yaptıkları ve iran saflarında savaştıkları için gazlamıştı.Ama doğruya doğru saddam sünni arab olmayanları insan yerine koymazdı.Rafizleri kürdleri vs çokca öldürüp asit kuyularında yakmıştır.
Olabilir, delilini ekleyebilirsen bilgimi düzeltirim.

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Olabilir, delilini ekleyebilirsen bilgimi düzeltirim.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Halepçe_Katliamı ahi türkçe vikipedi sayfasında birşeyler yazıyor ingilizcen varsa ingilizce viki sayfasınada bakabilirsin. https://en.wikipedia.org/wiki/Anfal_genocide bunun dışında çeşitli kaynaklardada bilgiler bu yönde tabi genede Allah bilir ama sanmam ki halepçedeki peşmergeler şeriat için ayaklansın.Şeriat isteseler şimdi getirirlerdi halepçe şu an Kuzey Irak Kürdistan Bölgesinin elinde.

Abdulmuizz Fida

Admin
https://tr.wikipedia.org/wiki/Halepçe_Katliamı ahi türkçe vikipedi sayfasında birşeyler yazıyor ingilizcen varsa ingilizce viki sayfasınada bakabilirsin. https://en.wikipedia.org/wiki/Anfal_genocide bunun dışında çeşitli kaynaklardada bilgiler bu yönde tabi genede Allah bilir ama sanmam ki halepçedeki peşmergeler şeriat için ayaklansın.Şeriat isteseler şimdi getirirlerdi halepçe şu an Kuzey Irak Kürdistan Bölgesinin elinde.
Kardeşim yazıyormu yazmıyormu? "Sanmam" la delil olur mu?
2001 yıllında Kuzey Irakta genelde Irakta Kürtlerin mensub olduğu Ensar el İslam muvahhid mucahidlerin cemaati vardı. Hatta ABD, ıraka girdiğinde ilk bu muslumanları bombalamıştı.

2001′de Cündu’l İslam, Hamasu’l-Kürdiyye (Kürtlerin Hamas’ı) ve Tevhid Hareketi birleşerek Ensar el-İslam’ı kurmuşlar, başlarına da gerçek ismi Necmeddin Ferec olan Molla Fatih Kraker’i getirmişlerdi. Ensar el-İslam Halepçe, Hormal ve Bayare’de hakimiyet kurabilmiştir. Ensar el-İslam’ın beslendiği iki kaynaktan biri Selef akidesi, diğeri Seyyid Kutub’un devrimci çizgisidir. Bu grup Türkçe olarak da yayınlanan videolarında hakim olduğu bölgelerdeki eğitim kamplarını göstermekte, şer’i kuralları uyguladıklarını açıkça ifade etmektedirler. Yönetim kadrosu daha çok Arablardan oluşan Ensar el-İslam’ın, askeri unsurları daha çok Kürtlere dayanmaktaydı. Askeri açıdan güçlü olan grup, ABD’nin Irak’a yaptığı son saldırıda ilk hedeflerden birisi olmuş, eğitim yerleri yıkılmış ve lideri İsveç’e göç etmiştir.

01042015162627.jpeg

Kürdistan İslami hareketi Ensar’ul İslam’ın kurucusu Molla Krikar ile röportaj (TR altyazılı)

http://kureselanaliz.com/2016/03/ku...ucusu-molla-krikar-ile-roportaj-tr-altyazili/

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim yazıyormu yazmıyormu? "Sanmam" la delil olur mu?
2001 yıllında Kuzey Irakta genelde Irakta Kürtlerin mensub olduğu Ensar el İslam muvahhid mucahidlerin cemaati vardı. Hatta ABD, ıraka girdiğinde ilk bu muslumanları bombalamıştı.

2001′de Cündu’l İslam, Hamasu’l-Kürdiyye (Kürtlerin Hamas’ı) ve Tevhid Hareketi birleşerek Ensar el-İslam’ı kurmuşlar, başlarına da gerçek ismi Necmeddin Ferec olan Molla Fatih Kraker’i getirmişlerdi. Ensar el-İslam Halepçe, Hormal ve Bayare’de hakimiyet kurabilmiştir. Ensar el-İslam’ın beslendiği iki kaynaktan biri Selef akidesi, diğeri Seyyid Kutub’un devrimci çizgisidir. Bu grup Türkçe olarak da yayınlanan videolarında hakim olduğu bölgelerdeki eğitim kamplarını göstermekte, şer’i kuralları uyguladıklarını açıkça ifade etmektedirler. Yönetim kadrosu daha çok Arablardan oluşan Ensar el-İslam’ın, askeri unsurları daha çok Kürtlere dayanmaktaydı. Askeri açıdan güçlü olan grup, ABD’nin Irak’a yaptığı son saldırıda ilk hedeflerden birisi olmuş, eğitim yerleri yıkılmış ve lideri İsveç’e göç etmiştir.

Kürdistan İslami hareketi Ensar’ul İslam’ın kurucusu Molla Krikar ile röportaj (TR altyazılı)

http://kureselanaliz.com/2016/03/ku...ucusu-molla-krikar-ile-roportaj-tr-altyazili/
ahi işte viki kaynaklarında ve çeşitli kaynaklarda yazıyor.Zaten Saddamın kimyasal attığı kürdler İran saflarında savaşan peşmergelerdi Ensar EL İslam mücahidleri değildiki.Senınde dediğin gibi Kürd Ensar el İslam hareketi sonradan kuruldu ve işgal döneminde amerikayla savaştı.Ama bu gaz yiyen kürdler başka bunlar 1985 de iran ırak savaşında ayaklanan ve İranın yanında bağımsız laik kürd devleti kurmak için ırakla savaşan KDP ve Talabani peşmergeleri yani şeriatla islamla alakaları yok kürd milliyetçisi ve laikler.Zaten saddam kimyasalı attığında yıl 1986 1988 arasıydı 2001 değil.

Abdulmuizz Fida

Admin
ahi işte viki kaynaklarında ve çeşitli kaynaklarda yazıyor.Zaten Saddamın kimyasal attığı kürdler İran saflarında savaşan peşmergelerdi Ensar EL İslam mücahidleri değildiki.Senınde dediğin gibi Kürd Ensar El İslam hareketi sonradan kuruldu ve işgal döneminde amerikayla savaştı.Ama bu gaz yiyen kürdler başka bunlar 1985 de iran ırak savaşında ayaklanan ve İranın yanında bağımsız laik kürd devleti kurmak için ırakla savaşan KDP ve Talabani peşmergeleri yani şeriatla islamla alakaları yok kürd milliyetçisi ve laikler.Zaten saddam kimyasalı attığında yıl 1986 1988 arasıydı 2001 değil.
Ben o bölgedeki kürtlerin şeriatçı olabileceğine örnek için ensar el İslami örneğinden bahsettim.
Halebçedeki ölenlerle ilgili şöyle bilgiye ulaştım:

1987'li yıllara gelindiğinde İran'ın yardımıyla Kürtler, Irak Kürdistanı'nın büyük bir bölümünü kontrol altına almıştır. Şeyh Osman b. Abdulaziz başkanlığında Halepçe merkezli Tanzim'ul Hareket'il İslamiyye/İslami Hareket Oluşumu da bu yıllarda kurulmuştur. İran'la yakın ilişkileri bulunan hareketin İhvan-ı Muslimin'den etkilendiği, diğer yandan daha ziyade Tahran'a yakınlığıyla bilinen (KYB) liderliğindeki Kürt yönetimiyle yakın ilişkileri bulunduğu belirtilmektedir. 1988 Mart ayına gelindiğinde Iraklı güçler 3 gün boyunca Halepçe'ye saldırmış; binlerce insan kimyasal silahlar kullanılarak katledilmiştir. Meşhur Halepçe Katliamı olarak tarihe geçen bu cinayet sırasında İran-Irak savaşı devam etmekte; İran'dan yana olan Kürtler yoğun bir şekilde Saddam saldırılarına maruz kalmaktaydı. Yaklaşık 5 ay sonra (20 Ağustos) İran ile Irak arasında ateşkes anlaşması imzalanmış; İran ve Kürt cephesindeki yoğunlukta bir durulma gözlemlenmiştir.

Ne derece doğrudur bilmiyorum, kişisel görüşü de olsa, gerçek doğrusu da olsa şu ifade önemli, "İhvan-ı Muslimin'den etkilendiği ". Bu da İran'ın yayılmacılığını ve etkisini göstermekte. Nitekim o dönemler Türkiye'nin güneydoğusunda Hizbullah cemaatine etki ve desteği malumdur.

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben o bölgedeki kürtlerin şeriatçı olabileceğine örnek için ensar el İslami örneğinden bahsettim.
Halebçedeki ölenlerle ilgili şöyle bilgiye ulaştım:

1987'li yıllara gelindiğinde İran'ın yardımıyla Kürtler, Irak Kürdistanı'nın büyük bir bölümünü kontrol altına almıştır. Şeyh Osman b. Abdulaziz başkanlığında Halepçe merkezli Tanzim'ul Hareket'il İslamiyye/İslami Hareket Oluşumu da bu yıllarda kurulmuştur. İran'la yakın ilişkileri bulunan hareketin İhvan-ı Muslimin'den etkilendiği, diğer yandan daha ziyade Tahran'a yakınlığıyla bilinen (KYB) liderliğindeki Kürt yönetimiyle yakın ilişkileri bulunduğu belirtilmektedir. 1988 Mart ayına gelindiğinde Iraklı güçler 3 gün boyunca Halepçe'ye saldırmış; binlerce insan kimyasal silahlar kullanılarak katledilmiştir. Meşhur Halepçe Katliamı olarak tarihe geçen bu cinayet sırasında İran-Irak savaşı devam etmekte; İran'dan yana olan Kürtler yoğun bir şekilde Saddam saldırılarına maruz kalmaktaydı. Yaklaşık 5 ay sonra (20 Ağustos) İran ile Irak arasında ateşkes anlaşması imzalanmış; İran ve Kürt cephesindeki yoğunlukta bir durulma gözlemlenmiştir.

Ne derece doğrudur bilmiyorum, kişisel görüşü de olsa, gerçek doğrusu da olsa şu ifade önemli, "İhvan-ı Muslimin'den etkilendiği ". Bu da İran'ın yayılmacılığını ve etkisini göstermekte. Nitekim o dönemler Türkiye'nin güneydoğusunda Hizbullah cemaatine etki ve desteği malumdur.
Ahi işte yazılanlarda o saddam şeriat için ayaklanan kürdlere gaz sıkmadı.İranın yanında laik devlet kurmak için savaşan KDP ve Talabani peşmerge kafirlerine gaz sıktı.Tabi kadın ve cocukların öldürülmesi asla kabul edilemez ancak saddamın gaz sıktığı kürdler şeriat için değil laik milliyetçi kürd devleti için ayaklanmıştı.Ensar el islam daha sonradan kurulmuştur ve hatta saddamın gaz sıktığı KDP ve Talabani peşmergelerine karşı savaşmıştır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
AntiMürcie ahi senden delil bekliyorum 2 gün daha bekleyecegim, acik sekilde tekfir edilecek unsurlari alimlere dayandiran bir kaynak getirmez ve bu konudaki görüsünden dolayi forumda özür dilemezsen ( delile dayandirmadan yaptigin tekfirden dolayi) forumdan süresiz sekilde uzaklastirma cezasi alacaksin.

öyle google.com a sunu yaz vs gibi gelme lütfen. Kiyidan köseden ne oldugu belli olmayan ümmetin geneline hitab etmeyen alim olup olmadigi belli olmayan ve muayyen tekfiri acik sekilde belirtmeyen alintilari da kabul etmiyorum. Osmanliyi elestirmek baskadir, felanca padisah katiksiz kafirdir demek baskadir.

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
AntiMürcie ahi senden delil bekliyorum 2 gün daha bekleyecegim, acik sekilde tekfir edilecek unsurlari alimlere dayandiran bir kaynak getirmez ve bu konudaki görüsünden dolayi forumda özür dilemezsen ( delile dayandirmadan yaptigin tekfirden dolayi) forumdan süresiz sekilde uzaklastirma cezasi alacaksin.

öyle google.com a sunu yaz vs gibi gelme lütfen. Kiyidan köseden ne oldugu belli olmayan ümmetin geneline hitab etmeyen alim olup olmadigi belli olmayan ve muayyen tekfiri acik sekilde belirtmeyen alintilari da kabul etmiyorum. Osmanliyi elestirmek baskadir, felanca padisah katiksiz kafirdir demek baskadir.
ahi sen bir kişiyi veya kişileri tekfir etmek için illa alimlerin özel olarak tekfir ettiğine dair beyanına mı ihtiyaç duyuyorsun ? Atıyorum bugün tağut moğolistan başkanını tekfir etmek için alimler bununla ilgili tekfir beyanı yayınlamış mı diye mi bakacaksın yoksa yaptığı işlere mi bakacaksın ? Bir kişi dese ki zina eden recm edilmez o kişiyi tekfir etmek için alimlerin özel olarak beyan vermesini mi bekleyeceksin ? 2.Abdulhamıd ın Allahın şeriatıyla hukmetmediği dünya kadar kitapta ve kaynakta yazıyor çünkü 2.abdulhamıd Allahın şeriatını kaldıran 2. mahmudtan sonra padişah olmuş ve 2. Mahmuttan sonraki bütün padişahlar gibi Allahın şeriatıyla değil beşer ve avrupa kanunlarıyla hükmetmiştir.Burdada yazıyorum 2.Mahmut dahil ondan sonraki bütün osmanlı padişahlarını Allahın şeriatıyla hukmetmeyip reformlarla beşeri kanunlarla hükmettikleri için tekfir ediyorum.
Şimdi istersen banla istersen banlama istediğini yap ancak seninki ancak kafanı kuma gömmektir.Allahın şeriatıyla hükmetmeyip batı kanunlarıyla hükmeden hükümdarları tekfir etmemek ancak boş fanatiklik ve inattır.Selametle.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi sen bir kişiyi veya kişileri tekfir etmek için illa alimlerin özel olarak tekfir ettiğine dair beyanına mı ihtiyaç duyuyorsun ? Atıyorum bugün tağut moğolistan başkanını tekfir etmek için alimler bununla ilgili tekfir beyanı yayınlamış mı diye mi bakacaksın yoksa yaptığı işlere mi bakacaksın ? Bir kişi dese ki zina eden recm edilmez o kişiyi tekfir etmek için alimlerin özel olarak beyan vermesini mi bekleyeceksin ? 2.Abdulhamıd ın Allahın şeriatıyla hukmetmediği dünya kadar kitapta ve kaynakta yazıyor çünkü 2.abdulhamıd Allahın şeriatını kaldıran 2. mahmudtan sonra padişah olmuş ve 2. Mahmuttan sonraki bütün padişahlar gibi Allahın şeriatıyla değil beşer ve avrupa kanunlarıyla hükmetmiştir.Burdada yazıyorum 2.Mahmut dahil ondan sonraki bütün osmanlı padişahlarını Allahın şeriatıyla hukmetmeyip reformlarla beşeri kanunlarla hükmettikleri için tekfir ediyorum.
Şimdi istersen banla istersen banlama istediğini yap ancak seninki ancak kafanı kuma gömmektir.Allahın şeriatıyla hükmetmeyip batı kanunlarıyla hükmeden hükümdarları tekfir etmemek ancak boş fanatiklik ve inattır.Selametle.

dur dur hic bir yere gitme, bizler alimlerimizin Kuran ve sünnete uyan her türlü beyanina uyariz. Gelelim tekfirde bu sözün icerigini acmaya.

Daha kicini yikamayan yeni yetme bebelerin eline düserse bu tekfir konulari , pek tabiki benim gibileri de cikar delil sorar. Gelelim vermis oldugun sacma sapan örnege. Bir cok müslüman kendi beldesindeki belediye baskaninin ne halt ettiginden bi haber iken adam mogalistandaki adamin ne halt ettigini nerden bilecek.

Daha iyi anlaman icin sana bir örnek vereyim. Bundan yaklasik 15-20 sene evvel idi, 4-5 arkadas namaz kilacagiz iclerinden biri Allah ona merhamet etsin insaAllah sehiddir, dedi ki:ebu said kafirdir, ona kafir demeyen de kafirdir. Dedim abi ebu said kim? Nedir, kimdir, nerede yasar, ne yer ne icer. Yani ebu said hakkinda zerre derece bilgi var iken sen simdi cikmis diyorsunki ebu said kafirdir. Fikihda kötü kadinlar icin bile sahidli deliller gerekirken, sen bu adamin neyine sahid oldun ya da biz neyine sahid oldukda bu adam hakkinda kafir diyecegiz ve ona kafir diyip dememek dinin asli olan bir mevzu mudur? Sacma sapan bir konu yani.

Simdi mevzuyu banlamaya getirip duygusallastirmana gerek yok, ister kardes gör ister abi gör senden müslüman olarak delil bekliyorum ama tutup bana edebiyat yapiyorsun. Bahsettigin adam sari cizmeli mehmed aga degil koskoca padisah. Eger ki dedigin gibi o cikip bilerek ve kasitli ve isteyerek ey insanlar Allahin kanunlarini ayaklar altina aldim ben kendi kanunlarimla sizleri yönetiyorum demisse katiksiz kafirdir konusmaya gerek yok alimleri sormamdan kasit ise bu padisah bu kadar büyük bir kafirlik yapdiysa bunu zabda gecen bir cok alim cikacaktir.

Ha sen simdi wikipedia, google vs gibi yerleri fikihda sahidlik mertebesine sokuyorsan ya da alim yerine katiyorsan hic konusmayalim.

Sonra cikip bana inat etti fanatikik etti deme, buyur bos konusmayalim. Bizzat elinde varsa döküman dök. Bakalim Abdulhamidin hangi küfrüne sahidlik yapmissin, yanindami bulundun yoksa o bu halti yaparken onu mu izliyordun görelim hep beraber.

Bu arada senin mantiga 2. mahmuda hic gitme ta en basindan beri küfür icindeydiler derler. Ama delile gelince, zaten herkes biliyor ki, zaten her kitap da yaziyor ki.... ki ki ki ler bitmez vesselam.

Onlar gelip geçmiş bir ümmettir. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorumlu tutulacak değilsiniz. Bakara 134

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
ahi sen bir kişiyi veya kişileri tekfir etmek için illa alimlerin özel olarak tekfir ettiğine dair beyanına mı ihtiyaç duyuyorsun ?

Evet, İlla âlimlerimizin tekfir ettiklerine dair beyanına ihtiyaç duyuyorum. Sen onlardan dahamı ilimli, dahamı haşyetlisin ki hiç bir tanesinin konuşmadığı hususlarda konuşuyorsun? Tekfir ahkamını hangi alimden öğrendin? Hadi alimi geçtim hangi ilim talibinden öğrendinde kafana göre onu bunu tekfir ediyorsun. Adama sormazlar mı hangi bahçede yetiştin diye? Madem tekfir konularında illa alimlere dönmene gerek yok, tekfir dindeki en mühim, en ağır meseledir. O zaman tekfirden daha aşağı olan fıkıh konularında da dönme alimlere. Zaten alimlerede gerek yok değilmi? Allah da Resûlu (sav)'de boşuna onların yanında bulunmaktan, onlara ittiba etmekten bahsetti?!

Bak Allâme İbn Abdilberr (rh.a) ne diyor:

“Âlimler, avama düşen görevin âlimlerini taklit etmek olduğu hususunda İHTİLÂF ETMEMİŞLERDİR. ‘Bilmiyorsanız, zikir ehline sorun’ ayetinde murâd edilenlerde onlardır.”

(Câmiu’l-Beyâni’l-İlmi ve Fadlih, 2/114)

Bu sözü fıkhi mesail hakkında söylüyor he, sen birde tekfir de tabi olmayanı düşün?!

Atıyorum bugün tağut moğolistan başkanını tekfir etmek için alimler bununla ilgili tekfir beyanı yayınlamış mı diye mi bakacaksın yoksa yaptığı işlere mi bakacaksın ?

Sanane moğolistan başkanınından? Marketten makarna seçer gibi tekfir edecek adammı arıyorsun? Allah'ın kabirde sorguya çekeceği 3 meselenin en mühiminin bu adam olduguna dair hadisler varda sadece sanamı ulaştı yoksa? Ayrıca o adam zaten kafirse (hiç tanımıyorum) meydandaki alimlerdende, Hicazdaki alimlerdende tekfir eden, tefsik eden vardır. Allah bu dini sana tevdî etmedi küçük efendi.

Bir kişi dese ki zina eden recm edilmez o kişiyi tekfir etmek için alimlerin özel olarak beyan vermesini mi bekleyeceksin ?
Ne yapacaksın ya, islam devletinde sokak ortasında adamın boynunu mu vuracaksın? kadının karşısına çıkmadan hükmü ayan beyan olmadan tekfir edip ahkamı icramı edeceksin?

2.Abdulhamıd ın Allahın şeriatıyla hukmetmediği dünya kadar kitapta ve kaynakta yazıyor çünkü 2.abdulhamıd Allahın şeriatını kaldıran 2. mahmudtan sonra padişah olmuş ve 2. Mahmuttan sonraki bütün padişahlar gibi Allahın şeriatıyla değil beşer ve avrupa kanunlarıyla hükmetmiştir.

Oh ne güzel sanki bu mesele 2. mahmud zamanında başladı! (eğer mahzâ tarih kitaplarından (okumaya usanarak) salt göz gezdirmeyle kendinden kaç asır önce yaşamış insanları tekfir edeceksen) o zaman Fatih Sultan Mehmed Han'ıda, Kanuni Sultan Süleyman'ıda tekfir et, onlarında şeri kanunlardan recm gibi, el kesme gibi bir kaç tanesini TEBDÎL ettiği naklediliyor tarih kitaplarında? Hatta daha öteye git durma, timurlenk'i tekfir etmeyen avamından, havasına zamanın bütün müslümanlarını tekfir et, adam örfle adetle hükmediyordu?! Ya Selçuklu zamanında ki müslüman obalar ne ile hükmediyordu, Kuran'lamı?...Hiç duymadın değil mi bunları? Git araştır hadi... Yanlız benden kaynak maynak isteme, senin deyiminle Abdulhamid zamanındaki olaylar ne kadar açıksa bunlarda o kadar açık. Müsteşriklerin tarihlerini okumaya devam et...

Ayrıca Abdulhamid zamanına vukufiyetinde bayağı süper, maşaAllah dedirtiyor. Madem bu Sultan Abdulaziz Han, batının oyuncağıydı onların kanunlarıyla hükmediyordu, yahu bu adama neden darbe yapıp şehit ettiler ki? Adamlar zaten kukla yönetici arıyorlardı? Parçalamadan yönetmeye çalışıyorlardı. Buda tam Rothschild ailesi'nin istediği şey, sömürmek ve bankalar kurup kaynakları kendilerine akıtmak...

Ya Abdulhamid Han? Neden adamı hemen alaşağı ettiler acaba? ilginç yahu, gerçekten. Abdulhamid Han zamanında kadılar felanda yoktu değil mi? İyi araştırdın mı arkadaş? Laik, Meşrutiyetçi, yenilikçi mahkemeler vardır kesin?! :)

Burdada yazıyorum 2.Mahmut dahil ondan sonraki bütün osmanlı padişahlarını Allahın şeriatıyla hukmetmeyip reformlarla beşeri kanunlarla hükmettikleri için tekfir ediyorum.

Allah seni Islah eylesin. Yazım biraz uzun oldu ama kusuruma bakmassınız umarım.

Üst Ana Sayfa Alt