Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

S.a Kardeşlerim

E Çevrimdışı

el_cahid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a kardeşlerim

sözlerime nasıl başlıyacam bilemiyorum ama şunu söylemek istiyorumki aranızda olmak bana mutluluk veriyor ve bana bu siteyi öneren arkadaşıma sonsuz tşk etmek istiyorum allah razı olsun kendisinden bana doğruyu yanlışı gösterdi siteyi açandan da allah razı olsun şuna eminimki bilmedigim çogu şeyi burda ögrenecegim tabiki sizlerin yardımı ve desteginide bekliyorum

kendimi tanıtmaya gelince adım mert ankarada yaşıyorum 25 yaşındayım bu yaşıma gelene kadar şöyle bir geriye baktımda hep boş geçmiş yazık geçen günlerime yazık neyse tekrardan allah razı olsun hepiniz allaha emanet olun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam kardeş üyeliğiniz hayırlı olsun hoş geldiniz..

G Çevrimdışı

günal

Üye
İslam-TR Üyesi
el_cahid ' Alıntı:
s.a kardeşlerim

sözlerime nasıl başlıyacam bilemiyorum ama şunu söylemek istiyorumki aranızda olmak bana mutluluk veriyor ve bana bu siteyi öneren arkadaşıma sonsuz tşk etmek istiyorum allah razı olsun kendisinden bana doğruyu yanlışı gösterdi siteyi açandan da allah razı olsun şuna eminimki bilmedigim çogu şeyi burda ögrenecegim tabiki sizlerin yardımı ve desteginide bekliyorum

kendimi tanıtmaya gelince adım mert ankarada yaşıyorum 25 yaşındayım bu yaşıma gelene kadar şöyle bir geriye baktımda hep boş geçmiş yazık geçen günlerime yazık neyse tekrardan allah razı olsun hepiniz allaha emanet olun
ve aleyna aleyküm selam mert kardeşim aramıza hoş geldiniz doğruyu gören gözlerin diline hükmetmiş ne kadar güzel bir kardeşimiz daha oldu rabbim razı olsun inş kardeşim hayırlı paylaşımlar rabbime emanet ol inş.

I Çevrimdışı

islami_cihad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
a.s kardeşim hayırlı ugurlu olsun herzaman doğru yolda gitmek iyidir kazanan hep sen olursun

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Sana Kitap'tan vahyedileni oku ve namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, çirkin utanmazlıklar (fahşa)dan ve kötülüklerden alıkoyar. Allah'ı zikretmek ise muhakkak en büyük (ibadet)tür. Allah, yaptıklarınızı bilir. (Ankebut Suresi, 45)

Allah yolunda öldürülenleri sakın 'ölüler' saymayın. Hayır, onlar, Rableri Katında diridirler, rızıklanmaktadırlar. Allah'ın Kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler. Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki onlara hiçbir korku yoktur, mahzun da olacak değillerdir. Onlar, Allah'tan bir nimeti, bir fazlı (bolluğu) ve gerçekten Allah'ın mü'minlerin ecrini boşa çıkarmadığını müjdelemektedirler. (Al-i İmran Suresi, 169-171)

Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz. (Bakara Suresi, 154)

Oysa izzet (güç, onur ve üstünlük) Allah'ın, O'nun Resûlü'nün ve mü'minlerindir... (Münafikun Suresi, 8)

(Bir de) Kendilerine ilim verilenlerin, bunun (Kur'an'ın) hiç tartışmasız Rablerinden olan bir gerçek olduğunu bilmeleri için; böylelikle ona iman etsinler ve kalpleri ona tatmin bulmuş olarak bağlansın. Şüphesiz Allah, iman edenleri dosdoğru yola yöneltir. (Hac Suresi, 54)

Nefse ve ona bir düzen içinde biçim verene; sonra ona fücurunu (sınır tanımaz günah ve kötülüğünü) ve ondan sakınmayı ilham edene (andolsun). Onu arındırıp temizleyen gerçekten felah bulmuştur." (Şems Suresi, 7-9)

(Yine de) Ben nefsimi temize çıkaramam. Çünkü gerçekten nefis, -Rabbimin kendisini esirgediği dışında- var gücüyle kötülüğü emredendir. Şüphesiz, benim Rabbim, bağışlayandır, esirgeyendir. (Yusuf Suresi, 53)

O: "Dini dosdoğru ayakta tutun ve onda ayrılığa düşmeyin" diye dinden Nuh'a vasiyet ettiğini ve sana vahyettiğimizi, İbrahim'e, Musa'ya ve İsa'ya vasiyet ettiğimizi sizin için de teşri' etti (bir şeriat kıldı). Senin kendilerini çağırdığın şey, müşriklere ağır geldi. Allah, dilediğini buna seçer ve içten Kendisi'ne yöneleni hidayete erdirir. (Şura Suresi, 13)

Âl-i İmrân(*) Sûresinin 8 . Ayetinde
(Onlar şöyle yakarırlar): “Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.”

A’râf Sûresinin 203 . Ayetinde
(Ey Muhammed!) Onlara (istedikleri) bir âyet getirmediğin zaman (alay ederek) derler ki: “Onu (da) bir yerlerden derleyip toplasaydın ya.” De ki: “Ben ancak Rabbimden bana vahyedilene uymaktayım. Bu (Kur’an âyetleri) Rabbinizden gelen basiretlerdir (Gönül gözlerini aydınlatan nurlardır.) İman edecek bir topluluk için bir hidayet kaynağı ve bir rahmettir.”

Allah kime hidayet ederse işte o, doğru yolu bulandır. Kimi de şaşırtırsa, artık ona doğru yolu gösterecek bir dost bulamazsın. kehf süresi 17

Kehf Sûresinin 57 . Ayetinde
Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan daha zalimdir? Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da ağırlıklar koyduk. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayet bulamazlar.6

Allah bizi affetsin dosdogru yolundan ayırmasın. kendi yolunda hayırlarda kullansın bizi inşallah. cennete ehlinden oluruz işallah. selamun alşeykum kardeşim hoş gelşmişsin . Allah senden razı olsun .

Üst Ana Sayfa Alt