Sahabenin Müthiş Duası

ruveyda

New member
Site Emektarı
Üye
Sa'd Bin Ebi Vakkas anlatıyor:

" Uhud savaşında... Bir ara baktım. Abdullah bin Cahş yanıma geldi. Dedi ki:

" Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mı?"

Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli birini çıkar, onunla çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım, hem de ganimetini alayım" Abdullah Bin Cahş (ra) bu duaya "amin" dedi.

Allah'a yemin olsun istediğim oldu.

Sonra Abdullah Bin Cahş (ra) dua etti:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli, zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. Sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip karnımı yarsın. Kulaklarımı, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna çıkayım. Sen bana:

" Kulum Abdullah! Sana verdiğim azaları ne yaptın? Bunları kim böyle yaptı?" diye sorduğunda ben de:

" Ey Rabbim! Emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. Haklarını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin huzuruna çıkmaktan haya ettim. Bunun için onları senin ve Resul'ünün yolunda harcadım " diyeyim. Sen de bana: " Doğru söyledin " diyesin ve beni affedesin...

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. Fakat sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. Vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulağı bir ipte sallanıyordu."
 

malibeg

New member
Üye
Onlar Allah yolunda feda edilebilecek en değerli şeyin canları olduğunu biliyorlardı, ve öyle bir imana sahiplerdiki, Allah yolunda canlarını feda ederken bedenlerine yapılan işkenceler başlarına takılan taç'lar gibi sevgili geliyordu. Allah Onlardan razı olsun, bu duayı yazan kardeşimdende razı olsun, bizleride sevdiği ve razı olduğu ameller işlemeye muvaffak kılsın. amin. ne mutlu Allah'ın ipine sarılanlara.
 

kskaya

New member
Üye
okudum bir ürpeti geldi üstüme suphanAllah nasıl bir iman nasıl bir kopmayan kulba yapışma örneği duayı koyan kardeşimden Allah swt razı olsun
 
Üst