Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seccadelere dikkat!

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır kardeşim konu aklıma geldi 1 saat önce camide çektim.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün gördüğüm bu seccadedeki şubhelendiğim ve daire içerisine aldığım bu resimleri inceleyelim inşeAllah. Acaba ben mi hatalı yorumladım.
Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim:

BMBR4L.jpg
Hocam bunlarda hınzıra benziyor sanki.
Bo2oAp.jpg

Mahallemizdeki Camii den bir görüntü.
Firuz Bey Camii
Diğer ad(lar)ı: Kurşunlu Cami
İnşa tarihi:
H. 26 Safer 797 / M. 21 Aralık 1394
Dönem / Hanedan:
Erken Osmanlı Dönemi
Caminin orijinal minberi 1292 / 1875 yılında İstanbul'a götürülmüş ve yerine bugünkü minber konulmuştur.
Minber tarihi ise eğer bir açıklaması var.Osmanlı zamanında Hz.Süleyman'ın mührü olan bu işaret "Dünya hakimiyetinin" sembolü olarak görülürmüş. Bu yüzden Kanuni Sultan Süleyman'ın, Barbaros Hayrettin Paşa'ya verdiği sancakta da bu sembol vardır.
barbarossancak_asil.jpg

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi sen daire içine aldıgın ilk şekli neye benzettin , Masonların bu kartal kanatları var ya da Yahudilerin yedi kollu Şamdan ben ona benzettim ... üçüncüyü de masonların keçi boynuzlu şeytanına...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün gördüğüm bu seccadedeki şubhelendiğim ve daire içerisine aldığım bu resimleri inceleyelim inşeAllah. Acaba ben mi hatalı yorumladım.

BMBR4L.jpg
Bu şekiller bi yerden tanidik geldi. Ama çıkaramadım. Tesadüf olduklarına inanmıyorum

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

BMBR4L.jpg

başkada suretler var. köpek,maymun,şeytan çeşit çeşit
özelliklede cami halılarında seccade şeklinde yapıyorlardıda yeni camilerde sürekli uyarıyordum. sanırım diyanet bir bildiri yayınlayıp seccade şeklinde halıları yaptırmayın demiş.
birde nefsi oyalayan desenlerden vazgeçerseler daha isabetli olur inşAllah

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
abi sen daire içine aldıgın ilk şekli neye benzettin , Masonların bu kartal kanatları var ya da Yahudilerin yedi kollu Şamdan ben ona benzettim ... üçüncüyü de masonların keçi boynuzlu şeytanına...
Yukardan aşağı üçüncüyü bende ona benzettim, aynı zamanda boynuzunu göremediğim için kediye de benziyor suratı. 2.yi köpek , birinci olan hem yukardan aşağı, hem aşağıdan yukarı bakınca bir yüz şekli, 4. küçük olan da başında taç olan bir kelle.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yukardan aşağı üçüncüyü bende ona benzettim, aynı zamanda boynuzunu göremediğim için kediye de benziyor suratı. 2.yi köpek , birinci olan hem yukardan aşağı, hem aşağıdan yukarı bakınca bir yüz şekli, 4. küçük olan da başında taç olan bir kelle.
hocam ben ilkini iki başlı kartala benzettim nedense yüz filan ven seçemedim

http://img-0.onedio.com/img/719/bound/2r0/53fb506f7a70a2eb709d73a0.webp ..

Üçüncüsü hakikaten mason şeytanına çok benziyor , ki masonlar keçi sakallı şeytana Baphomet derler , Baphomet Peyfamberimizin ismi 'Muhammed'in fransızcaya bozularak çevrilmiş halidir ...
eğer seccadede ki resim o Şeytanı kastediyorsa korkunç bir şey bu , müslümanları iğrenç biçimde aldatıyorlar pislikler

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde internete bir bakayım bu hali desenleri neye göre dokunuyor,nerden geliyor diye birşey bulamadım.Seccadelerin çoğu ithal büyük ihtimalle.Her cami halisinda da görebilirsiniz bu şekilleri.Cami halıları düz desensiz secilse olmuyor mu bir türlü kafam almıyor..

أم السلام Çevrimdışı

أم السلام

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
Euzu Billah seccade nin ortadaki yuvarlak da olandan korktum gece gece yaa :( annemin akrabası teyze hanım a gitmiştik namaz için seccade istedim evimde hiç kullanmıyorum mecbur istedim temiz mi değilmi bilmem diye. Rukuda şekle takıldım bakmadan kıldım artık. Sonra uyardım hiç aldırış etmedi. Bana öyle geliyor muş surat şekli yokmuş diye psikolojik sin dediler

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Euzu Billah seccade nin ortadaki yuvarlak da olandan korktum gece gece yaa :( annemin akrabası teyze hanım a gitmiştik namaz için seccade istedim evimde hiç kullanmıyorum mecbur istedim temiz mi değilmi bilmem diye. Rukuda şekle takıldım bakmadan kıldım artık. Sonra uyardım hiç aldırış etmedi. Bana öyle geliyor muş surat şekli yokmuş diye psikolojik sin dediler

onlar ceyizlik
namaz kılmak için değil
süslü kuran kılıfları ve seccadeler meşhurdur
kuranı evin en güzel duvarına asarsın dokunanı çarpar diyerek elini sürmezsin
seccadeler ise kenarları dantelli olduğundan namaz kılınırsa kirlenir mazAllah

A Çevrimdışı

Abdullah İbn Mesud

Üye
İslam-TR Üyesi
Euzu Billah seccade nin ortadaki yuvarlak da olandan korktum gece gece yaa annemin akrabası teyze hanım a gitmiştik namaz için seccade istedim evimde hiç kullanmıyorum mecbur istedim temiz mi değilmi bilmem diye. Rukuda şekle takıldım bakmadan kıldım artık. Sonra uyardım hiç aldırış etmedi. Bana öyle geliyor muş surat şekli yokmuş diye psikolojik sin dediler

Toplumun geneli hasta olduğunda hasta olmayan azınlığa hasta gözüyle bakar onları dışlarlarmış. Psikolojide bir adı vardıda unuttum. Toplumun genelinde umursamama hastalığı olduğundan, umursayanlara anormal gözle bakmaları normal bu tez'e göre. Onlarda haklı olabilir ama sende haklı olabilirsin. Canını sıkmaya değmez. Dinlemek isteyene anlatırsın, dinlemek istemeyene "canın sağolsun" dersin o kadar. Faydalı olabilir diye yazdım.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde internete bir bakayım bu hali desenleri neye göre dokunuyor,nerden geliyor diye birşey bulamadım.Seccadelerin çoğu ithal büyük ihtimalle.Her cami halisinda da görebilirsiniz bu şekilleri.Cami halıları düz desensiz secilse olmuyor mu bir türlü kafam almıyor..

olmuyor akhi olmuyor
illaki en süslüsünden olacak halılar vede cami fayansları
birde halılar seccade şeklinde olacakki insanların arasında iki karış mesafe olsunda namazı rahat kılsınlar.
sonrada imam yırtınır safları sıklaştırın diye

G Çevrimdışı

Gülendamm

Üye
İslam-TR Üyesi
Boluda bir kuran kursunun seccadesinde Arabca "dökkdiyy" yazdığına şahit olmuştum bende.

أم السلام Çevrimdışı

أم السلام

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun ... doğru dediniz ben o teyze ye çook nasihat ettim Allah için
bana başıma hoca kesildin dedi. Namazı yanlış kılıyordu pantolon la eşofman la kılıyor sürekli olmaz dedim anlattım ama iş tartışmaya gidiyor
hoca tv de demiş evde namhrem yoksa sorun değilmiş. Artık onlara emri bil maruf yapmıyorum :) yapacak bişey yok sinir ediyorlar insanı

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
olmuyor akhi olmuyor
illaki en süslüsünden olacak halılar vede cami fayansları
birde halılar seccade şeklinde olacakki insanların arasında iki karış mesafe olsunda namazı rahat kılsınlar.
sonrada imam yırtınır safları sıklaştırın diye
Desensiz olanı daha ucuz olmaz mı düz mantık :) Aslında olmayabilir mesela bir gömlek alacak olursun desensiz desenliden daha pahalı olur.bir acaip durum.