Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selam Gelin Iki Konudan Bahsedelim

P Çevrimdışı

p+stalfi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kur'ân'ı Cebrail, iman edenlere sebat vermek, müslümanlara bir hidayet ve bir müjde olmak için Rabbinin katından hak olarak indirdi.
blank.gif

muhammed mustafa s.a.v 'in söylediği bir sözdür,kuranda ona de diye yazılan bir yazı tamamıydı.

(Ey Muhammed!) Onlara de ki: "Kur'ân'ı Cebrail, iman edenlere sebat vermek, müslümanlara bir hidayet ve bir müjde olmak için Rabbinin katından hak olarak indirdi.

bu mealen türkçesidir.kendisi Allah katındadır. ona erişe bilirsiniz belki süpesizki onu okutmak Allah'a aittir.

ikicisi hak olarak indirilen olan cebrail a.s kitapda gecen hak'sa o haktan başka hak yoksa Allah hak olarak kitapta yazmıyosa Allah katındaki kitapta ayrıca hak resulsa ve cebrail a.s resul ise ve resul olmayan hak yok ise Allah'da resul değil idiyse.
açıklama,aslında Allah'ın resul olucağını hiç sanmıyorum.hak cebrail a.s'da olandır cebrail a.s resul olanda olandır.işte öyle bi noktaya düşüceğime karar veriyorum,hala okuyorum ve arıyorum

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sap yiyip saman ....

hayırdır birader neyi ima ediyon varsa sorun adam akıllı açıklayacı olarak söyle cevap verelim saçma saman bir üslupla forum kirliliği yapmaktan başka bir işe yaramıyorsun yoksa

P Çevrimdışı

p+stalfi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
1 cebrail a.s'ın ruh olduğuna işaret fikrim

kuşkusuz o Kur-an değerli bir elçinin sözüdür. ilk sözü söyleyen söyle emriyle belki söyleyen böylelikle görevini kusursuz yerine getirilebilen hz muhammed mustafa.s.a.v. söylediği sözdür.ve Allah bence o elçi değil.ve o söz cebrail.a.s a ait ve o De ki; `Allah'ın izni ile Kur'an'ı senin kalbine indiren Cebrail'e kim düşman olursa.
ayetinde yazan kim düşmanına bölümünü geçelim indiren cebraildir ve bu söz ona ait olabilir.onada iman etmek gerekirki o 4 büyük melekten birisidir. orasını aşan ise melek olmaya bilir,bence değildir.Diyorum Allah elçi değildir o değerli elçinin sözü cebrail a.s'ın indirmesidir/ki onu Allah'dan başkası indirseydi içinde birçok çelişki bulunurdu/ve gidilmesi gereken yol cebrail a.s'da indirdi / çelişki bulunan böylelikle vardı,işte o çelişki olandan iman ederler Allah'ın indirdiği tevrata,incile ona o parçasına değecek kadar iman etmek gerekmiyor.Allah'ın kitabı olduğuna iman etmek gerekiyordur sadece içinde yazanlara dahil olmayan.içinde yazılana iman edenlerde gerekmeyen iman kullanmışlar/işarettir belki 'de 4 incilin bulunması ve.. onuda geçtik 4 incilide Allah indirmiştir.incil bir değildir,4 kitap birleştirilmeli sırasıyla.sırası aynı kitabın kendi olarak indiriliş şeklinde Allah'ın indirdiği kitap olan o kitap tek bir kitap ise ve o 4 değişik sanılan incil'in tek olarak doğru birleşmesiyle olacak olan,Sadece Allah'ın' herşeyin en üstünde olanın indirdiği kitap doğru olduğunda tek olarak Allah'ın indirdiği kitap olduğunda,onun içinde başka kitap yok diyelim,en üst Allah'dır demiştik oysaki üst olduğu noktada, bu başka kitaplar olabiliceğinide gösterirki hepsi Allah'ın tek olarak indirdiği oldu diyelim, belki mehdi gelecek onun açığa çıkma vaktinde mesih, hz isa a.s o incil kendisine indirilen gelebilir resul müjdesi birde azap haberi getirecektir. Ey insanlar Allah'ın azabından kur'an-ı Kerim'de emredilen Allah'ın azabından sakınmanız ise durmayın emrolunduğunuz işi yapın ki, bu o günlerde azap haberi alan olmamanıza vesile olucaktır.

Allahın Resulü bir hadisinde, 'Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i okuyan, okutan ve öğreteninizdir' diyor.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu mu kastediyorsun ?:

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seni kırmak ve kınamak istemiyorum ama seni ciddiye alıp doğru düzgün konuşabilmemiz ve cevap yazabilmemiz için doğru düzgün üslup kullanmalısın.