Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selef akidesine göre Kuran meali

I Çevrimdışı

Ibn Kathir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum wa rahmatullahi wa barakatuhu,

türkce selefilerin akidesine bir kuran meali var mi diye soracaktim? Bi yazar biliyor iseniz inshaallah bana haber edersiniz.

Jazakallahu kheiran.

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam ve rahmetullahi ve berakatuhu.

Öncelikle belli bir akideye mahsus meal hazırlanması doğru değildir, hatta ve hatta böyle bir mealin arayışı içerisine girmek de doğru değildir. Kur'an'ın doğru olduğu şekliyle meallendirilmesi esastır. Kime neye göre olduğu önemli değildir.

Selefî menhece sahip kişilerce hazırlanmış bir meal var mı diye soruyorsunuz galiba? Türkçe yok. Ancak benzer olarak Beşir Eryarsoy ve Ahmet Ağırakça'nın Buruc Yayınlarınca yayınlanan mealleri mevcut. Allahu alem bu en güzel meallerdendir. Bunu tavsiye ederim.

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Beşir Eryarsoy'un küçük boy meal kitabını internet üzerinden temin edebileceğimiz bir yer var mı? Araştırdım ama bulamadım.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
o kısmı görmemişim kardeş ben de yeni farkettim.

ebu ubeyde'nin dediği gibi yayınevi ile irtibata geçersen ellerinde varsa gönderirler inşallah.

Üst Ana Sayfa Alt