Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selefîler Abdülaziz Bayındır'ı Tekfir Ettiler!

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O vahabiler yok mu baki kabristanlığındaki bütün türbeleri dümdüz ettiler.. O yetmezmiş gibi Hz. Peygamber (s.a.v) kalma değerlerin hepsini yıktılar...Hz. Hatice'nin Evini Tuvalet Yaptılar Allah bizi onlardan korusun birde burada örgütleşip kendileri gibi cahil ve sapık bir fırka yaratacaklar zamanın haricileri ....

https://www.islam-tr.org/kiyamet-al...70-islama-gore-kabir-mezarin-sekli-nedir.html

İslam'a Göre Kabir - Mezarın Şekli Nedir?

ـ5469 ـ6ـ وعن أبي الْهَيَّاجِ ا‘سْدى قال: ]قَالَ لي عَلِيٌّ رَضِيَ اللَّهُ عَنْه: أَ أبْعَثُكَ عَلى مَا بَعَثَنِي عَلَيْهِ رَسُولُ اللَّهِ #؟ قَالَ: اِذْهَبْ، فََ تَدَعْ تِمْثَاً إّ طَمَسْتَهُ، وََ قَبْراً مُشْرِفاً إّ سَوَّيْتَهُ[. أخرجه مسلم وأبو داود والترمذي
.6. (5469)- Ebu'l-Heyyâc el-Esedî anlatıyor: "Bana, Hz. Ali (radıyallahu anh): "Rasûlullah(aleyhissalâtu vesselâm)'ın beni göndermiş olduğu şeye ben de seni göndereyim mi?" diye sordu ve Rasûlullah'ın kendisine:
"Haydi git, kırıp dökmedik put, düzlemedik yüksek kabir bırakma!" dediğini anlattı."
(Muslim, Cenâiz 93, (969); Ebu Dâvud, Cenâiz 72, (3218); Nesâî, Cenâiz 99, (4, 88, 89)

I Çevrimdışı

ibrahim eldrr

Üyeliği İptal Edildi
Banned
https://www.islam-tr.org/kiyamet-al...70-islama-gore-kabir-mezarin-sekli-nedir.html

İslam'a Göre Kabir - Mezarın Şekli Nedir?

ـ5469 ـ6ـ وعن أبي الْهَيَّاجِ ا‘سْدى قال: ]قَالَ لي عَلِيٌّ رَضِيَ اللَّهُ عَنْه: أَ أبْعَثُكَ عَلى مَا بَعَثَنِي عَلَيْهِ رَسُولُ اللَّهِ #؟ قَالَ: اِذْهَبْ، فََ تَدَعْ تِمْثَاً إّ طَمَسْتَهُ، وََ قَبْراً مُشْرِفاً إّ سَوَّيْتَهُ[. أخرجه مسلم وأبو داود والترمذي
.6. (5469)- Ebu'l-Heyyâc el-Esedî anlatıyor: "Bana, Hz. Ali (radıyallahu anh): "Rasûlullah(aleyhissalâtu vesselâm)'ın beni göndermiş olduğu şeye ben de seni göndereyim mi?" diye sordu ve Rasûlullah'ın kendisine:
"Haydi git, kırıp dökmedik put, düzlemedik yüksek kabir bırakma!" dediğini anlattı."
(Muslim, Cenâiz 93, (969); Ebu Dâvud, Cenâiz 72, (3218); Nesâî, Cenâiz 99, (4, 88, 89)

Peygamber ve Velilerin Türbelerinden görüntü

İmam-ı Azam Ebu Hanife’nin Hayatı Ve Görüşleri imam-azam-ebu-hanifenin-hayati-turbe – Kilis, Kilis Haberleri, Kilis Haber, Kilis Gazetesi, Kilis Gazete, Kilishaber, Kilishaberleri, Kilis Tarihi, Kilis Kulturu, Kilis Hakkinda, Kilis Siirleri, Ki

O zman bunların kabirleri bu hadise göre abes yada hadis uydurma sahihi olduğuna eminmisin kardeş....

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

O Salih insanlar kabirlerini kendileri yapmadılarya. Sonradan salih insanları sevmede aşırıya giden insanlar onların kabirlerini birer ibadethane haline getirdiler. Mesela Abdulkadir Geylani (rahmetullah aleyh) Hanbeli alimidir. Onun mezhebine göre onun kabrine gidip ondan yardım taleb edenler müşriktir. Bu şekilde kabir dikmekte onun mezhebine göre caiz değildir.

Mesela Huseyin bin Ali bin Ebi Talib (Radiyallahu anh)'ın kabrine şii-rafıziler ibadet ediyorlar. Muhammed Bin Abdulvehhab (rahmetullahi aleyh) Hüseyin'in kabrine ibadet edenlerin olduğu yere baskı yapıyor ve hepsini müşrik oldukları için kılıçtan geçiriyor.

Allah azze ve celle buyuruyor ki:"Ve şöyle dediler: “Sakın kendi ilahlarınızı bırakmayın. Ve Vedd'i, Suvaa'yı, Yağus'u ve Yauka'yı ve Nesra'yi sakın terk etmeyin."

Nuh Suresi 23. Ayet

İmam Buhari'nin Abdullah İbn Abbas'tan naklettiğine göre diyor ki: "Bunlar Nuh(aleyhisselam) zamanında yaşayan salih insanlardı. Onlar öldükten sonra şeytan insanlara onların heykellerini yapmayı vesvese verdi. İlk zamanlar o heykellere ibadet edilmiyordu fakat ilim ortadan kalkınca sonraki insanlar bu heykellere ibadet etmeye başladılar."

Yani insanlar salih insanların heykellerini, kabirlerini yaparak onlara ibadet etmeye başladılar ve yeryüzünde ilk şirk Nuh(aleyhisselam) zamanında meydana geldi.

Şimdi o müşriklerin yerini şiiler ve sofiler aldı.

Ayrıca o kabirlerden hiçbirini ne sahabe yapmıştır nede ilk neslin salih insanları. Cahil ve müşrik insanlar uydurma kabirler inşa edip durdular. İstanbul'la olanlar bilirler Eyüp'te Ebu Zer Ğıffari'nin kabri vardır. Halbuki bunu yapan kuş beyinliler Ebu Zer(Radiyallahu anh)'ın çölün ortasında öldüğünü , cenazesini o çölden kervanıyla geçen Abdullah İbn Mesud(Radiyallahu anh)'ın defnettiğini ne namazını kıldırdığını duymamışlar mı hiç?

I Çevrimdışı

ibrahim eldrr

Üyeliği İptal Edildi
Banned
O Salih insanlar kabirlerini kendileri yapmadılarya. Sonradan salih insanları sevmede aşırıya giden insanlar onların kabirlerini birer ibadethane haline getirdiler. Mesela Abdulkadir Geylani (rahmetullah aleyh) Hanbeli alimidir. Onun mezhebine göre onun kabrine gidip ondan yardım taleb edenler müşriktir. Bu şekilde kabir dikmekte onun mezhebine göre caiz değildir.

Mesela Huseyin bin Ali bin Ebi Talib (Radiyallahu anh)'ın kabrine şii-rafıziler ibadet ediyorlar. Muhammed Bin Abdulvehhab (rahmetullahi aleyh) Hüseyin'in kabrine ibadet edenlerin olduğu yere baskı yapıyor ve hepsini müşrik oldukları için kılıçtan geçiriyor.

Allah azze ve celle buyuruyor ki:"Ve şöyle dediler: “Sakın kendi ilahlarınızı bırakmayın. Ve Vedd'i, Suvaa'yı, Yağus'u ve Yauka'yı ve Nesra'yi sakın terk etmeyin."

Nuh Suresi 23. Ayet

İmam Buhari'nin Abdullah İbn Abbas'tan naklettiğine göre diyor ki: "Bunlar Nuh(aleyhisselam) zamanında yaşayan salih insanlardı. Onlar öldükten sonra şeytan insanlara onların heykellerini yapmayı vesvese verdi. İlk zamanlar o heykellere ibadet edilmiyordu fakat ilim ortadan kalkınca sonraki insanlar bu heykellere ibadet etmeye başladılar."

Yani insanlar salih insanların heykellerini, kabirlerini yaparak onlara ibadet etmeye başladılar ve yeryüzünde ilk şirk Nuh(aleyhisselam) zamanında meydana geldi.

Şimdi o müşriklerin yerini şiiler ve sofiler aldı.

Ayrıca o kabirlerden hiçbirini ne sahabe yapmıştır nede ilk neslin salih insanları. Cahil ve müşrik insanlar uydurma kabirler inşa edip durdular. İstanbul'la olanlar bilirler Eyüp'te Ebu Zer Ğıffari'nin kabri vardır. Halbuki bunu yapan kuş beyinliler Ebu Zer(Radiyallahu anh)'ın çölün ortasında öldüğünü , cenazesini o çölden kervanıyla geçen Abdullah İbn Mesud(Radiyallahu anh)'ın defnettiğini ne namazını kıldırdığını duymamışlar mı hiç?

Bir kabrin muhafaza olması için korunak yapılması ve orada ALLAH'A ibadet edilmesinde bir sakınca var mıdır?

mehmed cihad Çevrimdışı

mehmed cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Böylece, Allah'ın va'dinin hak olduğunu ve gerçekten kıyametin, kendisinde şüphe bulunmadığını bilmeleri için (şehir halkına ve sonraki insan kuşaklarına) onları buldurmuş olduk. (Onları görenler) Kendi aralarında durumlarını tartışıyorlardı, (bir kısmı) dedi ki: "Onların üstüne bir bina inşa edin, Rableri onları daha iyi bilir." Onların işine galip gelen (sözleri geçen)ler ise: "Üstlerine mutlaka bir mescid yapmalıyız" dediler. (Kehf 21)

Rasulullah (sav) vefat hastalığına yakalandığında şöyle buyurdu: “Yahudi ve Hristiyanlara Allah lanet etsin. Onlar peygamberlerinin kabirlerini mescid edindiler.” (Buhari, 435, 436, 1330; Muslim, 529)

E Çevrimdışı

ehlisunne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
aleykum selam,

ben yanit verim ama sevinir misin bilemem,

Bu alcak belam, günümüz kafirlerden hic de farkli konusmuyor.

Allah yolunda canini verenlere terörist diyor, biri ki Allah yolunda canini verecek sen ki alcak adam ona terörist diyeceksin.
Antlasma yapilan yerlerde adam öldüremezsin, hangi antlasmadan bahsediyor, müslüman kizlarin irzina geciliyor s............ köpek... gecmis sakaliyla kamera karsisina insanlari Allah adiyla aldatiyor.

Serefden bahsediyor bir de s.......... köpek.....

O sakalin ot olsada hayvanlar yese iyi olurdu...

Not: Kullanicilardan özür dilerim ....... icin...

Selamun Aleyküm

Ben bir kullanıcı olarak özrünü kabul etmiyorum. Seviyeye bak sokak serserilerinin ağzıyla konuşan ve kendini imana yani tevhide nispet eden bir forum yöneticisi. Ben senin buna benzer konularda kibrini net bir şekilde görmüş birisiyim.

Yani yazdığın yazıda en azından ilmi veya nakli bir ret yok. Allah yolunda ölenlere konuşmanın neresinde terörist deniyor. İstihşad eylemlerini ve orada burada islam topraklarında veya suud'da bomba patlatmayı sen cihad olarak mı ki görüyorsun hoca terörist eylemlerin adını cihad olarak koydular diyor. Bu konuda çok derin bir ihtilaf var ve hadiste kalenin içine atlayarak kale kapısını açan sahabeleri istihşad eylemlerine delil olarak mı getireceksin !!. ANTLAŞMALI kafirden bahsediyor ANTLAŞMALI KAFİR Dikkat et bu kısma antlaşma yaptığımız falan kafir filan kafir demiyor . Cihad belli bir takım şartlara kayıtlı olarak gelmiştir diyor bu şartları yerine getirerek cihad edilebilir diyor. Allah yolunda cihadın bu şartlar yerine getirilmeden mümkün olmadığını ve bunu cihad olarak adlandırılamayacağını söylüyor ve bu kafirlerin ağzıyla konuşmak oluyor öyle mi ??

Müslüman kadinların ırzına geçiliyor ki bu doğru ve sen bu itikatte iken yani cihadın şartlara kayıtlı olarak geldiğini kabul etmiyorsan o zaman neden burada forum yöneticiliği yapıyorsun.

Ben videodaki hocanın söylediklerini yazıya döktüm bir kerede okumanı tavsiye ederim.

Kimisi cihad hususunda, örnek olarak ‘’hücum cihadını inkar ederek yada cihadı iptal ederek tefrite düştüğü gibi kimileride kardeşlerim cihad hususunda ifrata düştüler ve cihadı terörist eylemlerin adı olarak isimlendirdiler ve koydular. Masumların canlarına kıymak , Müslüman yahut kafir Müslüman memleketlerde intihar eylemleri düzenlemek , Müslüman devletlerde bombalar patlatarak Müslümanların canlarını, mallarını, namuslarını haysiyetlerini ve şereflerini hiççe saymak cihad değildir.

Cihad olmak şöyle dursun, islamla ilgisiz bir iştir ve bu cihad hususundaki tefrittir. Kendisiyle bidat ehlinin tanınacağı belirgin sıfatlardandır. Cihad şeriatımızda bir takım şartlara bağlı olarak emredilmiştir. O şartlara riayet edilmeden yapılacak bir savaş cihad değildir.
Cihad borç hariç bütün günahlara kefaret olacak iken, şehit olunduğu takdirde cihad islamın zirvesi iken sahih hadislerde bildiğiniz üzere cihad Allah’a yaklaştıran en üstün amellerden iken bakın ; sahihi buhari hadisinde nebi Sallallahu aleyhi vesellem ne buyuruyor: Kim antlaşmalı bir kafiri, ahit aramızda ahit olan bir kafiri öldürürse cennetin kokusunu bile alamaz. Öldürdüğü kişi kafir, Öldürdüğü kişi kafir ve nebi sallallahu aleyhi vesellem onu cennetin kokusunu almamakla tehdit ediyor bu nasta cennetin kokusunu bile alamaz halbuki öldürdüğü kişi kafir yine sallallahu aleyhi vesellem buyuruyor: Zimmiye zulmeden bizden değildir. Zimmide bir kafir.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ehlisunne Senin hocan erkek olsaydı ÜMRANİYEDE kendisini tehdit ettiklerinde ADAM olurdu. Karılar gibi kaçıyorsunuz biz yapmadık diyorsunuz. Sonrada ahkam kesiyorsunuz.

Artı Guraba yayınlarında isim vermicem Birisi gelip HÜSEYİN CİNİSLİ denen .......................... şeklinde abdullah yolcuya sordugunda O tehdit ve hakaretleri kendisi duyuyor ama sahıs huseyin cinisli kim bilmediği için huseyini tanımıyor.! Tabi huseyin hocan sesini cıkartamıyor :)

Ya adam olun gidin buralardan.!!!

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm

Ben bir kullanıcı olarak özrünü kabul etmiyorum. Seviyeye bak sokak serserilerinin ağzıyla konuşan ve kendini imana yani tevhide nispet eden bir forum yöneticisi. Ben senin buna benzer konularda kibrini net bir şekilde görmüş birisiyim.

Yani yazdığın yazıda en azından ilmi veya nakli bir ret yok. Allah yolunda ölenlere konuşmanın neresinde terörist deniyor. İstihşad eylemlerini ve orada burada islam topraklarında veya suud'da bomba patlatmayı sen cihad olarak mı ki görüyorsun hoca terörist eylemlerin adını cihad olarak koydular diyor. Bu konuda çok derin bir ihtilaf var ve hadiste kalenin içine atlayarak kale kapısını açan sahabeleri istihşad eylemlerine delil olarak mı getireceksin !!. ANTLAŞMALI kafirden bahsediyor ANTLAŞMALI KAFİR Dikkat et bu kısma antlaşma yaptığımız falan kafir filan kafir demiyor . Cihad belli bir takım şartlara kayıtlı olarak gelmiştir diyor bu şartları yerine getirerek cihad edilebilir diyor. Allah yolunda cihadın bu şartlar yerine getirilmeden mümkün olmadığını ve bunu cihad olarak adlandırılamayacağını söylüyor ve bu kafirlerin ağzıyla konuşmak oluyor öyle mi ??

Müslüman kadinların ırzına geçiliyor ki bu doğru ve sen bu itikatte iken yani cihadın şartlara kayıtlı olarak geldiğini kabul etmiyorsan o zaman neden burada forum yöneticiliği yapıyorsun.

Ben videodaki hocanın söylediklerini yazıya döktüm bir kerede okumanı tavsiye ederim.

Kimisi cihad hususunda, örnek olarak ‘’hücum cihadını inkar ederek yada cihadı iptal ederek tefrite düştüğü gibi kimileride kardeşlerim cihad hususunda ifrata düştüler ve cihadı terörist eylemlerin adı olarak isimlendirdiler ve koydular. Masumların canlarına kıymak , Müslüman yahut kafir Müslüman memleketlerde intihar eylemleri düzenlemek , Müslüman devletlerde bombalar patlatarak Müslümanların canlarını, mallarını, namuslarını haysiyetlerini ve şereflerini hiççe saymak cihad değildir.

Cihad olmak şöyle dursun, islamla ilgisiz bir iştir ve bu cihad hususundaki tefrittir. Kendisiyle bidat ehlinin tanınacağı belirgin sıfatlardandır. Cihad şeriatımızda bir takım şartlara bağlı olarak emredilmiştir. O şartlara riayet edilmeden yapılacak bir savaş cihad değildir.
Cihad borç hariç bütün günahlara kefaret olacak iken, şehit olunduğu takdirde cihad islamın zirvesi iken sahih hadislerde bildiğiniz üzere cihad Allah’a yaklaştıran en üstün amellerden iken bakın ; sahihi buhari hadisinde nebi Sallallahu aleyhi vesellem ne buyuruyor: Kim antlaşmalı bir kafiri, ahit aramızda ahit olan bir kafiri öldürürse cennetin kokusunu bile alamaz. Öldürdüğü kişi kafir, Öldürdüğü kişi kafir ve nebi sallallahu aleyhi vesellem onu cennetin kokusunu almamakla tehdit ediyor bu nasta cennetin kokusunu bile alamaz halbuki öldürdüğü kişi kafir yine sallallahu aleyhi vesellem buyuruyor: Zimmiye zulmeden bizden değildir. Zimmide bir kafir.
çağımızda islam devleti mi var da kafirlerle bu olmayan devlet anlaşma yapmış?

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm

Madem birilerinin adına cevap veriyorsun, bende sana bir soru sorayım inşaAllah. İslam devletinde muharrib kafirlerlerle zımmet akdi yapılır mı?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Selamun Aleyküm

Şu zamanda zımmi olarak zimmete dahil olan kafir var mı?
Yok.
Cihadın zirvesi şehadettir.Cihadı bulunduğu konumda herkes yapabilir.Bir öğretmen küfür hükmünde hükmedilen ise,bu hükümlere asla razı olmamalı,bu kişi,hüküm Allahın oluncaya kadar bulunduğu yeri cihat bölgesi olarak görmeli.Hainlik yapmamalı.Bir imam buluduğu yerde Allahın hükümlerine tabi değilse,hüküm Allahın oluncaya kadar bulunduğu bölgede cihat bölgesi olarak görmeli.Allahın hükümlerini mümkün kılacak bir etki ortaya çıkarmalı,ilan edilmesi gereken şeyleri gizlememeli.Herkesin bulunduğu bir konum olmalı,bu konum bir amaca ulaşılması gereken bir hedefe hizmet eden bir konum olmalı.Unutmayın ki,dağa çıkarsan,ancak kendinle cihat edebilirsin,yalnızlığa çekilirsen ancak kendi nefsinle cihat edebilirsin.Allahın hükmünü hakim kılamayan ve dağa çıkmaya mecbur bırakılan gariplerin çektikleri büyük zorlukların karşılığı olarak,cihadı terkeden ensardan alacağı bir hak olabileceğini de göz ardı etmemek gerekir.İslamiyette yalnızlık yoktur,cemaatleşmek,ümmetleşmek vardır.Cemaatten kıl kadar ayrılmamak vardır.Eğer Allahın verdikleri nimetlere karşılık kişi hayatın eğlence ve zevkine meyletmişse,bu kişilerden ne mümin olur nede mücahit.Herkes yaptığının hesabı ile yapamadığının hesabını islami ölçüler içinde ahiret gününde vermeye hazır olmalıdır.Eğer küfrün hükmüne tabi olarak yaptığı iş yada mesleği rızık sebebi,eğlenip mal biriktirme makamı olarak kullanıyorsa bir kişi hesabının çok ağır olacağını bilmelidir.Davet ve tebliğ metodlarını planlı ve ölçülü şekilde yapmanın gerekleri bilinmelidir.Cihat davet ve tebliğ ile başlar.Kişi eğer kafir ise davet ve tebliğe karşı islami kabul etmeden hükümlerine teslim olur ve zımni konumuna düşer yada islami kabul eder,müslüman olur.Burada her ikisinde de antlaşma vardır.Zımni olursa,islamın hükümlerine karşı koymama karşılığında,kendi inançlarında serbest bırakılır.Müslüman olduğu taktirde,müslümanlığın hükümlerine tabi olur,cezalarına da razı olur.Hiç bir zaman Allahın hükmünü ve şeriatını kafirlerin kendi şeriat sistemlerinin hükmüne tabi kılamayız.Ama şu anda sonu izm lerle biten bir takım sahte şeriatler icat edildiğinden,islam şeriatı vijdanlara hapsedilmiştir.Bundan memnun olanların müslümanlığı da zaten tehlikededir.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar da her yaptıkları işe bir kılıf buluyorlar. Tabii bunu da kral kendi yapmıyor. Etrafındaki sihirbazlara, din adamlarına yaptırıyor. Dün bunu İbn Baz yapardı, bugün Fevzan yapıyor, yarın bir başkası..

4 mezhebe bağlı alimler icma etmişlerdir ki; muharrib kafirle zımmet akti yapılmaz ve yine muharrib kafirlerin tövbesinin kabul edilmeyeceğine, yakalandığında katledileceğine mezheb imamları, zahiriler de dahil olmak üzere tüm ümmet "icma" etmiştir. Ancak muharrib kimse silahı bırakır ve pişman olarak teslim olursa bu durumda ona eman verilebilir demişler.

Gel gelelim bugün İslam'a açıktan savaş ilan eden Abd'nin askerleri nereden zımmet ehli oluyor? Yahudi Suud hükümeti bu pisliğini kapatmak için şimdi de onları zımmet ehli mi sayıyor? Halbuki zımmet ehli İslam diyarında zelil olur. Bu kafir Abd'liler diledikleri gibi at koşturuyorlar, İslam topraklarına bomba yağdıran uçaklar kaldırıyorlar.

Müslümanlar Suud'da Amerikan askerlerini geberttiklerinde de İsrailoğullarından İbn Baz "Onlar masum insanlar " demişti.

İmam Buhari Cehmiyye ve Rafıziler için "Ha bir yahudinin arkasında namaz kılmışım, ha onların" diyor ya, bende aynısını bu Suudiler için söylüyorum. Ha Yahudiler, ha siz..

فَلَعْنَةُ اللَّه عَلَى الْكَافِرِينَ..

S Çevrimdışı

Selim Bey

Üyeliği İptal Edildi
Banned
s.a.

ABD ile Suud müttefiktir. Bu yüzden birbirlerine dokunmazlıkları var.
Onlara zimmi demek hakkaten cahillik ve Suudların ilmi durumunu sergiliyor.
ABD ordusuna emanlı da denilmez. Ordunun orduya eman vermesi gibi bir durum olmaz. İki Ordu da eman verendir. İlla eman denilecekse, ABD Suud'a eman vermiş durumda. Baksanıza, ABD ülkede Suud'dan fazla uçak kaldırıyor, istediği gibi at oynatıyor.

Selamlar.

E Çevrimdışı

ehlisunne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun Aleyküm

Bu videoda genel bir ahkamdan bahsediliyor.

Siz olayı şu ülke bu ülke diye neden yorumluyorsunuz. Siz videoda amerikalılar zimmidir yada başka bir ulkenin insanına eman vardır diye bir şey duydunuz mu bu arada islamever nerede ben soryu ona sormuştum ama daha önce fidaya sormuştum ama islamever garip garip cümlelerle cevaplamıştı. Bir video var ortada vede bir iftira var atılan videodaki hocaya.Şunuda anladım, kim ne derse desin herkes hevasına anlıyor ilginç Şimdi müfteri ilan ediyorum islameveri hiç bir ilmi cevap vermeden sokak serserileri gibi konuşup karşılığında hiç bir ilmi veya tevhidi duruşu olan bir kişiye yakışmayacak şekilde cevap veremediği için.

Allah Önce beni sonrada sizi Razı olduğu istikamete eriştirsin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah Önce beni sonrada sizi Razı olduğu istikamete eriştirsin.

Bu ülkede selefin üzerinden prim yapma devri bitmistir. Sokak serserisi sizin tabii oldugunuz hoca ve avaneleridir. Din gününde elbet söylediginiz sözlerin sonucunu göreceksiniz.

Tasavvufi sapiklarla ugrasmadigim gibi sizin gibilerle de ugrasmayacagim, cevap versemde anlamazsiniz zira at cercevesinden öteye göremiyorsunuz..

Allah hidayet etsin....

Hala mucahidlere terörist diyorsun, murciye bir kesimle cihadi mevzulari konusmak basta hatadir.

Seyh Azzam diyor ki, kabirde bulunan ölülerle olan sirkleri birakip dirilere bakmak gerek, o kadar tevhidi durusunuz varsa demokrasi konusunda tevhidi durus sergileseydiniz, iki üc hadisi nakletmek ilim degildir. Birakin bayindiri vs gibilerini gelin tepedeki tagutu aciklayin da görelim.

Ama siz ancak size zarar veremeyeceklerle ugrasmayi tevhidi durus bilirsiniz.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sahihi buhari hadisinde nebi Sallallahu aleyhi vesellem ne buyuruyor: Kim antlaşmalı bir kafiri, ahit aramızda ahit olan bir kafiri öldürürse cennetin kokusunu bile alamaz. Öldürdüğü kişi kafir, Öldürdüğü kişi kafir ve nebi sallallahu aleyhi vesellem onu cennetin kokusunu almamakla tehdit ediyor bu nasta cennetin kokusunu bile alamaz halbuki öldürdüğü kişi kafir yine sallallahu aleyhi vesellem buyuruyor: Zimmiye zulmeden bizden değildir. Zimmide bir kafir.

Kaynak gösterebilirmisin? Sahihi Buhari bir kaç ciltten oluşuyor bildiğin gibi. Hem arkadaşların dediği gibi dünyanın neresinde darul islam var ki zimmi kafirden bahsedelim? Hangi devlet şu zamanda meşru?

Ey Cahil!
Ahmed ibn Hanbel, "Kur'ân mahluktur" diyen sultanını tekfir etmez, insanları huruca davet etmezken sen hangi ilim ile ulemayı "vaazdan vaaza bağıran herifler" diye nitelendiriyorsun anlayamıyorum. İnternetten bir takım kaynak kitabların PDF formatlarını bilgisayarlarına indirip, buralardan kopyala-yapıştır ile insanlara "sözde" ilim satarak cevab verdiğini sanan. Kur'ân okumaktan aciz, namazlarını tam anlamıyla edâ etmeyen, elbiselerinin paçaları yerlerde sürünen ucuz insanlara düşmedi alimleri tenkid etmek. Bırakın internette kendinizi güvende hissettiğiniz içini ona buna sataşmayı. Varsa yüreğiniz koyun isminizi ortaya. Yüzyüze çıkın karşısına Hüseyinlerin, Mesudların, İlyasların, Emrahların.

Dini elbiselerin paçaları yerde sürünmeye ve delikanlılık yapmaya indirgedin. Bravo ne denir buna? Senin hocaların zaten sadece bu tip şeylere takılır ve cihad görevi çoooooook arkada (uzak) bir görev gibi gösterirler bilerek veya bilmeyerek. Halbuki Cihad bir müminin en öncelikli görevlerinden biri. Çünkü Allahu Azze ve Celle şöyle buyuruyor:

Gerçek mü'minler ancak Allah'a ve Resulüne iman eden, ondan sonra asla şüpheye düşmeyen, Allah yolunda mallarıyla canlarıyla savaşanlardır. İşte iman sözlerinde doğru olanlar onlardır. (HUCURÂT, 15. AYET)

Bu vaazdan vaaza bagıran gobeklerini şişiren herifler dedik selefilerin kabul ettigi imamlar hakkında! Sonuna kadar arkasındayım bu sözlerin. Sizler bu sözde imamlardan tek ögrendiginiz bidatın ve hurafenin ne oldugu. Ne sirki ne cihadi tam kavrayamıyorsunuz! Çünku imamlarınız (senin gibi) suudi arabistan krallıgının yaptıgı fasıklıktan bir haberdi veya görmezlikten geliyordu ve geliyorlar!!!!!
Bu imamlardan birisi dahi müslümanlara karşı savaş açan kafirlerle dost olan ve onlara destek olan alçak bir krala karşı ayaklanmayı hiç vaaz ettimi (müslümanları cihaddan alıkoyan ve engelleyen bir krallık ama kendi topraklarında yani suudi arabistanda abd kafir askerlerini barındırır ve besler). Bak seyh Usame bin ladin olayı çakmış rahat evi, arabayı, düzeni, parayı bırakıp Allah yolunda cihad etmiş. Anladı ki Suudi arabistanda oturarak ve bu ipe sapa gelmez adamları dinlemek ile olmuyor bu iş. Bu selefi metodla daha nice yıllar müslümanlar uyutulur ve nice yıllar müslümanlar cihadı terk eder. Bu vaazdan vaaza bagıran adamlar hiç seyyit Kutup veya Abdullah Azzam gibi mücahidlerin kitaplarını tavsiye eder mi? Bu adamlarin işi gücü bidatları ve hurafeleri araştırmak. Siz devam edin böyle lüzümsuz işlere cihadı talihisiz (!) müminler yapsın demi?

İ Çevrimdışı

İbnu Harb

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İkhvetuliman, Bayındır hoca açıklık getirmiş tartışılan malum mevzuuya. Küfürler etmeden bu konuda Abdulaziz hocanın haklı veya haksız olduğunu isbatlayabilirmisiniz. Adam Kurani Kerimden bir sürü delil getiriyor.

sonuna kadar dinlemeyecek olanın yazmasında bir faydası olmayacak.

S Çevrimdışı

sayfullah571

Üye
İslam-TR Üyesi
2 dakika'da başlıyor ve diyor ki : " (Ehli sünnetin görüşünü sayıyor, kaderin önceden yazılması, herşeyin belli olması vs sonra diyor ki) Bu dünyanın hiç bir manası kalmıyor (Ardından ehli sünnete cebriyye olduklarını inkar etselerde cebriyye oldukları imasını yapıyor)"

3.dakikada diyor ki : "Neticesi bilinen bir sınavı Allah niye yapar? Cehennemlikler yaratılıp cehenneme konulsaydı. Cennetliklerde yaratılıp cennete koyulsaydı. Ne anlamı var?"

sonuna kadar dinledim, gayette saçma ve sığ düşünceler içinde ki küfürde bir artışa gitmiş sadece.

Allah cennet cehennemlikleri bilmez, nikahlanacağın kişiyi bilmez diyen biri için Kurandan delil getiriyor, dinleyin yoksa susun gibi boş bir sözün ne manası var? akıllı olan her çocuk bile bu sözlerin küfür olduğunu bilir.

ayrıca dinleyin cevap verin ne demek? ehli sünnet bu tarz zındıklara 1400 senedir reddiye veriyor, biz daha niye verelim ki?

son olarakta bilmeliisn ki "Kurandan delil veriyor" demen çok gereksiz bir sözdür. dünyadaki islam iddia eden her fırka kuran veya sünnetten delil getirir. örneğin cehmiyye kaf suresi 16. ayeti delil getirir. şia maide 67.ayeti delil getirir vs vs. ki bu fırkaların küfürlerinde ittifak vardır.

zaten birisi bir görüşü savunurken Kuran ve sünnetten delil getirmezse insanlar ona şöyle der "Kuran ve sünnetten delilin yoksa, bizler senin işkembeni mi delil edineceğiz?"

Üst Ana Sayfa Alt