Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Ebu Katade Filistini’den Cihad Ehline Işid Hakkında Mektup

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu-katade_3.jpg

Suriye’de Nusret Cephesi komutanlarına ve ailelerine IŞİD tarafından yapılan suikastlar ve IŞİD sözcüsü Adnani’nin el Kaide’yi İbrahimin dininden ve Usame’nin yolundan çıkmakla itham ettiği şu günlerde, dünyadaki tüm cihad cephelerinde ilmi otorite kabul edilen âlimlerden Şeyh Ebu Katade Filistini (Allah onu güçlü kılsın ve hürriyetine kavuştursun) de Ürdün hapishanesinden risale yayınlayarak ihtilaf hakkındaki fetvasını yayınladı. Şeyh Ebu Katade Filistini, risalesinde IŞİD için Harici ve cehennem köpeği ifadelerini kullanırken, dinin ve cihadın maslahatı için bu gerçekleri açıkladığını söyledi. Dün yayınlanmasına rağmen bir günde her dile çevrilen ve sosyal medyada tüm dünyada gündem olan bu mektubu siz okuyucularımıza tam metin olarak sunuyoruz:

Cihad Ehline Ve Cihadı Sevenlere Bir Mektup
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Ona dayanır ve Ondan yardım dileriz. Tüm hamdu senalar âlemlerin Rabbi Allah’adır. Allah’ın elçisi Muhammed’e, aile ve ashabına selam olsun. Bu mektubu derin bir kederle yazıyorum, Allah’ın yarattıklarına yüklediği vaatler olmasaydı bu mektubu yazmakta acele etmezdim. Vallahi bu mektubu ortaya yayınlatmamak için kendimle çok mücadele ettim. Ancak inandığım doğruları gizlemekten korkarak yapamadım. Cihada ve cihad eden insanlara gelmesi muhtemel zararı def etmek için halka açık ve gizli olarak elimden gelen her şeyi yaptım, ancak bazıları batıl, fesad içinde ve yanlış yollarda boğulmaktadır. Onların ana öncelikleri cihada fayda sağlamak değil, onu mahvetmektir. Bu kelimelerin sorumluluğu Irak İslam Devleti ve onun Şam topraklarındaki şubesi tarafından üstlenilmelidir.

Askeri ve İslami lider kadrosu ile birlikte bu grubun “cehennem ateşinin köpekleri” olduğu hiçbir şüphe gölgesi olmaksızın açıkça bana malum olmuştur, yaptıkları işler de buna şahitlik etmektedir. Peygamberin (sav) şu tarifine en çok uyan kişiler de onlardır:

“Onlar müşrikleri bırakır ve Müslümanları öldürürler. Vallahi eğer onlara erişecek kadar yaşarsam, Ad kavminin öldürüldüğü gibi onları öldürürüm!”

Yaptıkları fenalıklardan dolayı bu hükmü verirken tereddüt etmiyorum ki kendilerine ta hakikat olan sözlere, nasihat ve rehberliğe kulaklarını tıkayana kadar tavsiyeler iletmeye çalıştım. Bu kelimelerimi onlarla münasebeti olup da bir gram “Sünnet, Din ve Takva” sahibi olan ve Müslüman kanı dökmekten korkan kişilere söylüyorum ki onlar hakkında Peygamberin sözleri bu şekildedir.

BmULet5CIAElyyw.png

Peygamberin bu çağın insanları hakkında yaptığı bu nebevi tarif onlar için başka bir kelime aramaya hacet bırakmamaktadır. Bazıları “Harici” teriminin onların akidesine uymadığını, Haricilerin büyük günahlar işleyenlerin kâfir olduğuna inandıklarını söyleyecektir. Ancak Resulullah’ın tanımı gerekçelerine bakmaksızın bizlere onların özelliklerini bildirmiştir. Ali (r.a.) zamanındaki liderlerinin özellikleri bugünkü özelliklerinin aynısıdır. Bu sebeple Nebevi hüküm haricinde kimse bir tartışmaya girmemelidir. Bu kişilere örnek, Nusret Cephesi –Allah onları korusun-, Nusret’in komutanları ve âlimleri gibi doğruluk sahibi insanlarla savaşan kişilerdir.

Zevahiri gibi hikmet sahibi cihad liderlerini ve komutanlarını suçlayan veya Zevahiri’nin menhecini değiştirdiğini iddia edenler kelimelerle oynamaktadır. Bu ise cihad yolu hakkında bir tecrübelerinin olmaması, cihad insanlarının inançlarını, sözlerini ve metotlarını anlamadıkları içindir. Dr. Eymen’in (Zevahiri) -Allah onu korusun- fikriyatının Ebu Abdullah (Usame) bin Ladin’den farklı olduğunun iddia edilmesi tuhaftır. Böyle iddiaları ortaya atanları kendilerine benzeyen, cihad tarihini ve cihad liderlerinin yaptıklarını bilmeyen kişilerden başkası dinlememektedir.

Sözleri ve terminolojilerinden dolayı başkalarını yoldan sapmakla suçlayanlara gelince, asıl onların kendileri yalancı, cahil ve yoldan sapmış olarak tanımlanmayı hak etmektedir. Bütün bunlar beni fazla etkilemediyse de, işledikleri suçlar onlardan beri olduğumuzu ve onları reddettiğimizi ilan etmeyi zorunlu kılmaktadır, çünkü nebevi tanım kendilerine uymaktadır.

Birçok şeyler söyleyecek önemsiz adamlar olacağını biliyorum. Bunlardan en hafifi “hapiste, hiç birsey bilmeyen bir adam” olduğumdur. Diyorum ki: “Vallahi, ben sizin bildiklerinizden fazla şey biliyorum.”Mesele bilgi edinmek değil, bildiklerimi söyleyebilme zorluğudur. Başkaları gibi her gün açıklama yapabilecek bir durumda değilim. Bu sebepten dolayı meydan çocuklara ve anlayıp bilmeksizin cahilin kabilesine tutunduğu gibi Devle’sine tutunan fanatiklere kalmıştır. Bu beyanatımda bu tür kişilere özellikle hitap etmiyorum. Dinde yeni çıkmış şeylerin (bidatlerin) insanlar arasında yayılması, bir köpeği zayıflatan, görme duyusunu ve ferasetini yok eden bir hastalık gibidir. Başka bir açıdan baktığımda meselenin bu raddeye gelip hakikatin ortaya çıkması ve safların belirginleşmesini sağladığı, cihad grupları ile aşırı ve bidatçi gruplar arasındaki farkı ortaya koyduğu için Allah’a hamd ediyorum. Şam topraklarındaki Mücahid kardeşlerimin bir zamanlar kendi saflarında zalimlere karşı savaşan insanlar eliyle çektikleri tüm acıları hissediyorum, bu kişilerin çılgınlıkları eski cihad arkadaşlarının kanlarını cehalet ve aşırılıkları sebebiyle helal saymalarına yol açmıştır.

Tüm Mücahidlere ve onları sevenlere Peygamberin (sav) şu hadisini dikkatle incelemelerini tavsiye ediyorum: “Ümmetimden bir taife hak üzere devam edecektir…”. (Tırmizi – Hadisin tam metni: Ümmetimden bir taife hak üzere galip olmaya kıyamete kadar devam eder. Onları yardımsız bırakanın, onlara muhalefet edenlerin onlara bir zararı olmaz – çevirmen). Bu öyledir ki, çabaları, terleri ve kanlarıyla cihadı besleyen cihad liderleri ve komutanlarına attıkları iftiralarla, mücrimlerin çökertmeye çalıştığı sürekli zincir bu gruptur. Hayır! Onlar ailelerini, çocuklarını ve zamanlarını da feda ettiler. Bütün bunlardan sonra bu mücrimler feci açıklamalarla ortaya çıkıyorlar. Bu sebeple Nusret Cephesi’ndeki Dr. Sami Ureydi, Ebu Mariya Iraki, Ebu Abdullah Sami ve ayrıca El Muheysini gibi değerli ilim talebelerine sabırla hakikati açıkladıkları ve cahilin cehalet kokan açıklamalarını def ettikleri için teşekkür ediyorum. Biliyorum ki burada Şam’daki tüm ilim talebelerinin ismini zikretmem mümkün değil.

Cihad ondan nefret eden düşmanlardan etkilendiği kadar cihadı seven cahil kişilerden de etkilenmektedir. -Cihadı seven cahiller- düşmanları kadar cihada zarar vermektedir. Doğruluk sahipleri yüzleştikleri bu insanların suçlarının verdiği acılara sabretsinler. İlim ve feraset sahipleri Peygamberin şu hadisi üzerinde düşünsünler: “Onlara yetişirsem onları Ad kavminin öldürüldüğü gibi öldüreceğim!” Bu söz Hayber, Beni Nadir veya Beni Kaynuka Yahudilerine uygulanmamıştır. Bu söz Kureyş’e de uygulanmamıştır. Ve bunlar onun en fena düşmanlarıydı. Bu, köpeğin çılgınlığı asla iyileştirilemeyeceği ve onlardan hayatta kalanları Muhammed (sav) ümmetine zarar vereceği içindir. Tarihine bakıldığında bu grubun durumu budur. Bazen içlerinden bir ya da iki kişi kurtulur, çöllerde ve ilmin az olduğu yerlerde sapkın inançlarını yayar ve eskiden yaptıkları ise hızla geri dönerlerdi. Bugün bu insanlar geçmişte var olanlarla ayni kişilerdir. İkisi arasında en küçük bir fark bile yoktur. Sual eden kişiler onlar hakkındaki hükmü veya bunun delilini sorarsa cihad milletine baksınlar. Bu kişilerin cihad milletini düşman sayacak, mürted sıfatlarını onlara atfedecek, liderlerine suikast düzenleyecek ve mallarını helal sayacak dereceye ulaşmaları şok edicidir. Tüm bunlardan sonra sual edene tereddüt edecek ne kalmıştır!

Onlar hakkında benim sözlerim budur. Allah’la bu duruşla buluşacağım ve eğer bu sözler cihadın faydasına olmasaydı, eğer sessiz kalabilseydim öyle yapardım. Vallahi bu sözlerle sadece size nasihat vermeyi amaçlıyorum. Yalnızca Sünneti tasdik etmek, cahili def etmek ve cihadın bu kişilerden masumiyetini beyan etmek istiyorum. Bu sözleri, insanların sorularına, bana karşı çıkacaklara ve şüphesi olanlara cevap veremeyecek bir pozisyonda birisi olarak söylüyorum. Allah’ı elimden geldiği kadar hoşnut etmekten başka endişelenecek çok az şeyi kalmış birisi olarak söylüyorum. Yukarıda bahsedilenler aynı kökten gelen diğer âlimlerin de görüşleridir. Ancak her şahsın kendine has bir mazereti ve yordamı vardır.

Allah herkesi kendi sevdiği ve hoşnut olduğuna iletsin. Allah cihada ve mücahitlere zafer versin. Âmin, âmin.

KARDEŞİNİZ EBU KATADE

Yayınlanma tarihi: 28 Cemaziyülahır 1435, 28 Nisan 2014

Metnin Arapça Aslı: http://www.gulfup.com/?agNbFw

Metnin İngilizce Çevirisi: http://www.gulfup.com/?qPABey

Çeviri: Ekrem Yılmaz

Ümmet-i İslam / Özel Haber

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim,eğip bükmeden hakkı haykıran ve kınayacıların kınamasından korkmadan hakikatı gören ve dile getiren alimlerimizi çoğalsın ve korusun.Bizleri haricilerin şerrinden muhafaza etsin.

RahmaninKulu Çevrimdışı

RahmaninKulu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bundan haberi olan ve o gurubun içinde olan birisinin yazısı

gunahlar isleniyor. evet ins. allah samimi kisileri hakla batildan ayiracaktir. bir dusun. cephetul nusra zamaninda icine adam alirken akidesine bakiyordu simdi namaz kilmayan lari bile aliyor. biz bunlara sahidiz. hep devamli onlarin icinden cikip buraya geliyorlar. mesela o ebu maria kaftanimi ne var ya cephenin ikinci adami o onceden muhacirindeydi onu attilar harici diye. bu tarafayken demiski oso nusayrilerden de kotu demisti yeni konusmasinda demiski. suriyede oso diye birsey yok hepsi kardes mucahidler demis.
son bir sey ben calismaya giderken sirtimi gozumle gordugum seriatla yonetilen yere dayiyorum ve orayi kurumak ocon calisiyom. ya onlar sirtlarini nereye dayayip nereyi fesada ugratmak istiyorlar.
seytan insanlarin cogunu yoldan cikartmistir. simdi butun duya kafirleri bir olmus bu grubu yok etmek iatiyor. degilmi. seytan onlara yardim ediyor batili hak gostermek icin.

vallahi benim soyliyecek birseyim yok cunku allah dilemease insanlar hakki gormez. evet onlar kafirleri birakip muslumanlari viruyor. yanlarinda demokrosiciler. suudcular. la bir olup. burda seriatla yonetilen yerleri vuruyorlar. sebebi sadece kimin makam kimnin para. allah sahittir olanlara. hic dusunmuyonuz birda yonetilen bir seriat yeri var. ve sizin bu iyi musluman dediginiz kisiler kafirlerle bir olup o seriati yoj ediyorlar. bu resulullahin hangi sunnetinde yeri var. kafirlerle bir olup muslumanlari vurdu. ha eger harici isek neden burdaki halki vurmuyorlar. onlara neden musluman hukmu veriyor. yok allah onlardan mi razi yoksa bozdenmi allah ne diyor. besara karsimi savasin yoksa allahin dinini yeryuzunu hakim mi kilin diyor. en buyuk fitne zaten allahin kanunlarin hice sayilmasi degilmi. sen bir yer goster onlarin seriatla yonettigi. elh. burda allagin hic bir kanunu cignenmiyor. allah hice saIlmiyor. eskiden bizim elimizde olan yerleri aldiktan sonra simdi orda eskisi gibi...

Rabbim hakkı en kısa zamanda su yüzüne çıkarsın inşaAllah

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

.

gunahlar isleniyor. evet ins. allah samimi kisileri hakla batildan ayiracaktir. bir dusun. cephetul nusra zamaninda icine adam alirken akidesine bakiyordu simdi namaz kilmayan lari bile aliyor. biz bunlara sahidiz. hep devamli onlarin icinden cikip buraya geliyorlar. mesela o ebu maria kaftanimi ne var ya cephenin ikinci adami o onceden muhacirindeydi onu attilar harici diye. bu tarafayken demiski oso nusayrilerden de kotu demisti yeni konusmasinda demiski. suriyede oso diye birsey yok hepsi kardes mucahidler demis.
son bir sey ben calismaya giderken sirtimi gozumle gordugum seriatla yonetilen yere dayiyorum ve orayi kurumak ocon calisiyom. ya onlar sirtlarini nereye dayayip nereyi fesada ugratmak istiyorlar.
seytan insanlarin cogunu yoldan cikartmistir. simdi butun duya kafirleri bir olmus bu grubu yok etmek iatiyor. degilmi. seytan onlara yardim ediyor batili hak gostermek icin.

vallahi benim soyliyecek birseyim yok cunku allah dilemease insanlar hakki gormez. evet onlar kafirleri birakip muslumanlari viruyor. yanlarinda demokrosiciler. suudcular. la bir olup. burda seriatla yonetilen yerleri vuruyorlar. sebebi sadece kimin makam kimnin para. allah sahittir olanlara. hic dusunmuyonuz birda yonetilen bir seriat yeri var. ve sizin bu iyi musluman dediginiz kisiler kafirlerle bir olup o seriati yoj ediyorlar. bu resulullahin hangi sunnetinde yeri var. kafirlerle bir olup muslumanlari vurdu. ha eger harici isek neden burdaki halki vurmuyorlar. onlara neden musluman hukmu veriyor. yok allah onlardan mi razi yoksa bozdenmi allah ne diyor. besara karsimi savasin yoksa allahin dinini yeryuzunu hakim mi kilin diyor. en buyuk fitne zaten allahin kanunlarin hice sayilmasi degilmi. sen bir yer goster onlarin seriatla yonettigi. elh. burda allagin hic bir kanunu cignenmiyor. allah hice saIlmiyor. eskiden bizim elimizde olan yerleri aldiktan sonra simdi orda eskisi gibi...

bos edebiyat ve tekfir kokulu bir aciklama, neredeyse oso'nun bile ser'i mahkemelerinin (en azindan davalara bakanlar eski muftu vs.) oldugu bilinen bir gercekken, ancak hicbirseyden haberi olmayan her okudugunu hakikat adedden gafilleri kandirabilirsiniz

Birde islami cephe ve nusra'nın durduk yere saldıran taraf olduğunu iddia etme yalanı var ya.. dertleri işid'le uğraşmak olsa, 100 bin savaşçıyla rakkayı bir günde kılıçtan geçiremezler mi? Dertleri şeriata düşmanlık olsaydı deyr zor'a gitmeye gerek yok.. Müslüman kanına susamış olsalardı, katledilerek çıkarıldıkları rakka'ya yine katlederek çok rahat girebilirlerdi. Ortada apaçık bu kadar katliam varken birileri hala utanmadan bağnazca ehli tekfiri savunuyor ilginç bir şekilde!

Ha içlerindeki olayların hakikatından habersiz, çoğu belki tecvid bile bilmeyen samimi muhacirleri ve islam ile yeni tanışan az bir ensarı da Allah (c.c.) bu şebekeden kurtarır inşallah. Şimdi de kuşatma altındaki humusa saldırıyor işid, bilin bakalım kime:

Rejimin bölgelerini çölleri yara yara ve göstere göstere geçerek en ufak bir saldırıyla karşılaşmadan geçen işid, kuşatma altındaki Müslümanlara humusta saldırıyor!

A Çevrimdışı

ahmed___musa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Allah razı olsun akhi çok güzel yazmışsın. eklemede yapayım
bu ebu maria denen kişi IŞİD mücahidi öldürene samsung galaxy cep telefonu veriyormuş. :) cep telefonu için cihat etmek isteyen varsa hemen gitsin suriyeye. cep telefonu Allah için cihattan daha önemli olmuş bazıları için!

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
Oldukça ilginç bir durum... Halbuki ebu Katade daha dün el-Kaide hakkında bugün düşündüğü gibi düşünmüyor ve şöyle diyordu:

"El-Kaide, meyledip yeğleyeceği taraf konusunda sendelemekte, üyelerinden bazıları İhvan-ı Müslimin saflarında yer almış görüntüsü vermekte (çünkü ne falan idarecinin küfrüne, ne de fasık bir Müslüman olduğuna hükmetmektedirler) bazıları ise el-Kaide görüntüsü vermektedirler (çünkü falan hakimin küfrüne inanmaktadırlar). Dolayısıyla bu cemaat hakkında kesin bir hükme varmak, son derece zor olmaktadır."

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
istediginiz probaganda ve yalani paylasin ummet uyandi artik kimseyi aldatamazsiniz. Ortada sabit ustu artik ortulemez suclar var. Allah bu alimlerden razi olsun. Bedel odeyerek hakki haykiriyorlar, bir yerde de yok efendim pyd ile ateskes nasil yapilirmis cart curt deniyor. Ulan birileri ocak 2014 den beri esedle ateskes yapmis hala utanmadan konusuyorsunuz. Rakkanin gobegindeki ebu isa neden hala rejimde? Humus collerinde isid o kadar rahat gezebiliyorsa humusun gobegindeki ve kusatma yapan rejim merkezlerini es gecerek kusatma altindaki mucahidlere neden saldiriyor?

A Çevrimdışı

ahmed___musa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
istediginiz probaganda ve yalani paylasin ummet uyandi artik kimseyi aldatamazsiniz. Ortada sabit ustu artik ortulemez suclar var. Allah bu alimlerden razi olsun. Bedel odeyerek hakki haykiriyorlar, bir yerde de yok efendim pyd ile ateskes nasil yapilirmis cart curt deniyor. Ulan birileri ocak 2014 den beri esedle ateskes yapmis hala utanmadan konusuyorsunuz. Rakkanin gobegindeki ebu isa neden hala rejimde? Humus collerinde isid o kadar rahat gezebiliyorsa humusun gobegindeki ve kusatma yapan rejim merkezlerini es gecerek kusatma altindaki mucahidlere neden saldiriyor?
yemin edebilirmisin IŞİD'in rejime saldırmadığına dair?
yalan dediğin şeylerin videoları var.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yemin edebilirmisin IŞİD'in rejime saldırmadığına dair?
yalan dediğin şeylerin videoları var.
sana cok basit bir soru soracagim sadece cevabini ver:rakkadaki kucucuk bir kasaba olan ain isa neden hala rejimin elinde, istishad uzmani isid neden rakkadaki tek bir askeri ussu bile ele gecirebilmis degil? Humus kirsalindaki collerde isid konvoylari nasil bu kadar rahat dolasabiliyor ve bu collerden gecerek abu kemale ve humusta kusatma altindaki bolgelere mucahidlere saldirabiiyor?

halepe, keseb ve civarina, kalamuna ve hama bolgelerine gunluk onlarca varil bombasi atilirken, isid'in kontrolundeki bolgelere su dort ayda yapilan saldirilarin tek tuk oda sivil halka yonelik oldugu gercegini hangi yalanla orteceksiniz? Gidin sam kiyaminin oncu gruplari olan nusret, ahrar ve sukour gibi gruplara olan kininiz ve iftiralarinizi taklahaberinizde kusun burada size yer yok

A Çevrimdışı

ahmed___musa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sana cok basit bir soru soracagim sadece cevabini ver:rakkadaki kucucuk bir kasaba olan ain isa neden hala rejimin elinde, istishad uzmani isid neden rakkadaki tek bir askeri ussu bile ele gecirebilmis degil? Humus kirsalindaki collerde isid konvoylari nasil bu kadar rahat dolasabiliyor ve bu collerden gecerek abu kemale ve humusta kusatma altindaki bolgelere mucahidlere saldirabiiyor?

halepe, keseb ve civarina, kalamuna ve hama bolgelerine gunluk onlarca varil bombasi atilirken, isid'in kontrolundeki bolgelere su dort ayda yapilan saldirilarin tek tuk oda sivil halka yonelik oldugu gercegini hangi yalanla orteceksiniz? Gidin sam kiyaminin oncu gruplari olan nusret, ahrar ve sukour gibi gruplara olan kininiz ve iftiralarinizi taklahaberinizde kusun burada size yer yok
sen cevap ver ilk önce ben cevap verecem ona göre

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"IŞİD, kontrolünde bulunan bazı köyleri çatışmadan Esed güçlerine terk ederek çekildi.
Son dört aydır Suriye’de direniş örgütleri ile çatışma halinde olan IŞİD, kontrolünde bulunan bazı köyleri çatışmadan Esed güçlerine terk ederek çekildi.

İlk olarak Al Bab ilçesine bağlı stratejik Taana köyünden çekilen Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), ardından Ummul Abad ve Samir köylerini de Esed güçlerine bıraktı.

IŞİD ve direniş örgütleri ile çatışma başlamadan önce Al Bab ilçesine 35 kilometre mesafede bulunan rejim güçleri de ilçeye 15 kilometre mesafeye dek ilerledi.

IŞİD dört aylık süreçte Rakka, Al Bab, Mumbuc, Haseke ile Türkmen kasabası Çobanbey çevresinde, Esed birlikleri yerine direnişçilerle savaştı.

Bölgedeki bu gelişmeler üzerine Halep’in kuzeyinde önemli ilerleme kaydeden Esed’e bağlı askeri birlikler Seyh Neccar bölgesinden Halep merkeze 10 kilometre yaklaştı.

Pazartesi sabahı Nekkarin ve Seyh Neccar bölgesinde yeni bir saldırı başlatan rejim güçleri ele geçirdiği Seyh Yusuf tepesinden Halep - Öncüpınar (Kilis) yolunu da kontrol edebilen bir konumda bulunuyor.

Pazartesi günü başlayan saldırılar sonucunda muhalif Ahraruş Şam ve Nusra Cephesi'nden ölen ve yaralananlar var.

Kaynak: Al Jazeera"

İşid'in esede karşı hiçbir kritik cephede bulunmadığına ve esed rejimini çoğu bölgede es geçerek islami gruplar olan nusra ve ahrar'a saldırdığına, güvenilir kaynaklardan aldığım haberlere dayanarak yemin ederim. Esed rejimine yaptığı istişhadı saldırının beş katını üç ay içinde muvahhid, mücahid müslümanlara karşı yaptığına da yemin ederim. Cevabını bekliyoruz.

gerçi işid'in zirvesindeki isim adnani (bagdadiden daha ön planda görünüyor) zevahiri'yi bile tekfir etmişken neyin tartışmasını yapıyoruz o da ayrı konu.

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum

Halid bin Velid kardeşim... Sorularına istersen ben cevap vereyim. Bana sormadığını biliyorum ama bu soruya cevap verme zarureti hissettim kardeşim... Ancak okumadan önce sana bir kardeşinin bu satırları yazdığını hisset inşallah...

sana cok basit bir soru soracagim sadece cevabini ver:rakkadaki kucucuk bir kasaba olan ain isa neden hala rejimin elinde, istishad uzmani isid neden rakkadaki tek bir askeri ussu bile ele gecirebilmis degil?

Önce biraz geçmişe dönelim... Bu sitede bir çok user kardeşimiz bilirler. Şeyh Süleyman diye bir mevki vardı. Mücahidler tamamen bu mevkiyi muhasara altına almışlardı. Şeyh Süleymanın iki girişi vardı. Bunlardan bir tanesi Daret Izze girişi idi ki tamamen mücahidlerin kontrolü altında idi. Bu yüzden Şeyh Süleyman bölgesine Esad tarafından bu bölgeden bir yardım gönderme imkanı yoktu. Şeyh Süleyman bölgesinin ikinci girişi ise Mansura'dan idi. Orası da mücahidlerin kontrolü altında idi. Yani Şeyh Süleyman mevkisinin bütün girişleri kapalı idi. Esad burada bulunan askerlerine ancak hava yolu ile erzak gönderebiliyordu. Allah mücahidlere ganimet olarak iglalar bahşetti. Böylece havadan destek de kısmen kesilmiş oldu. Güzel kardeşim bu bölge ne kadar bir süre muhasara altında kaldı biliyor musun? Tam 8 ay... Yani 8 ayda alınamamıştı. Çünkü orası askeri bir bölge idi. Hiç askeri bölge gördün mü bilmiyorum ama biz o bölgeyi gördüğümüz zaman "Yardım ancak Allah'tandır" ayetine olan imanımız artmıştı. Çünkü adamların elinde her türlü imkan mevcut idi. Şılkaları, doçkaları yerin dibine gömmüşlerdi. İşin aslı Şeyh Süleyman denilen bölge 2 gecede düştü. Ve mücahiler bile şaşırmıştı bu kadar çabuk düşmesine. Yakalanan esirlere sorulmuştu neden teslim oldunuz diye... Demişlerdi ki: "Bu gece çok kalabalık geldiniz..." Allahu Ekber sadece 120 kişi ile girilmişti o bölgeye... Tam 8 aylık muhasara sonunda...

Şimdi bu açıklamadan sonra senin basit soruna gelince... Kardeş senin dediğin o bölge var ya Şeyh Süleyman'ın 5 misli büyüklüğünde.... Havadan her saat başı yardım geliyor. Bölge tamamen havadan korunuyor... Ayrıca tam bir muhasara da yapılabilmiş değil. Zira bölgeye 7 ayrı giriş noktası var ki IŞİD sadece bu 7 bölgeden 2 sini kontrol altında tutabiliyor.

Şeyh Süleyman gibi oldukça küçük ve de her taraftan muhasara altına alınan bir bölgeyi tüm mücahidlerin birleşmesi sonucu 8 ayda zor düştüğünü düşünürsen senin dediğin bölgenin düşmesinin o kadar kolay olmayacağı anlaşılır. Umarım yazdıklarım sonunun cevabı olmuştur. Maas Selame...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu haritayı hazırlayan haricileri Allah'a havale ediyoruz, haritaya dikkat (haritadaki kontrol edilen bölgeler bile yalan dolan):

YPkNlk.jpg

Selamun Aleykum

Halid bin Velid kardeşim... Sorularına istersen ben cevap vereyim. Bana sormadığını biliyorum ama bu soruya cevap verme zarureti hissettim kardeşim... Ancak okumadan önce sana bir kardeşinin bu satırları yazdığını hisset inşallah...

Önce biraz geçmişe dönelim... Bu sitede bir çok user kardeşimiz bilirler. Şeyh Süleyman diye bir mevki vardı. Mücahidler tamamen bu mevkiyi muhasara altına almışlardı. Şeyh Süleymanın iki girişi vardı. Bunlardan bir tanesi Daret Izze girişi idi ki tamamen mücahidlerin kontrolü altında idi. Bu yüzden Şeyh Süleyman bölgesine Esad tarafından bu bölgeden bir yardım gönderme imkanı yoktu. Şeyh Süleyman bölgesinin ikinci girişi ise Mansura'dan idi. Orası da mücahidlerin kontrolü altında idi. Yani Şeyh Süleyman mevkisinin bütün girişleri kapalı idi. Esad burada bulunan askerlerine ancak hava yolu ile erzak gönderebiliyordu. Allah mücahidlere ganimet olarak iglalar bahşetti. Böylece havadan destek de kısmen kesilmiş oldu. Güzel kardeşim bu bölge ne kadar bir süre muhasara altında kaldı biliyor musun? Tam 8 ay... Yani 8 ayda alınamamıştı. Çünkü orası askeri bir bölge idi. Hiç askeri bölge gördün mü bilmiyorum ama biz o bölgeyi gördüğümüz zaman "Yardım ancak Allah'tandır

ne derse de inandıramazsın, gerçekler ortada.. ufacık bir bölge ve işid gibi su gibi istişhad yapan bir gruptan bahsediyoruz..

inşallah Lazkiye'deki mücahidlerin yaptığı gibi bu alçak haricileri suriyenin tamamından sürerler..

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
bu haritayı hazırlayan haricileri Allah'a havale ediyoruz, haritaya dikkat (haritadaki kontrol edilen bölgeler bile yalan dolan):

YPkNlk.jpg

ne derse de inandıramazsın, gerçekler ortada.. ufacık bir bölge ve işid gibi su gibi istişhad yapan bir gruptan bahsediyoruz..

inşallah Lazkiye'deki mücahidlerin yaptığı gibi bu alçak haricileri suriyenin tamamından sürerler..

Anlaşıldı kardeşim... Hata ben de.... Hakkını helal et.... Yazdığım cevaptan sonra 1 dakika bile geçmeden cevap yazdın. Bu kadar sürede anlama ya da fehmetme faaliyetine girmedin. Bunları bildiğim halde cevap yazmak gibi bir gereksizlik yaptığım için Allah beni affetsin... "IŞİD gibi su gibi istişhad yapan bir guruptan bahsediyoruz" cümlen bile bir askeri üsse istişhadla girilemeyeceğini bilmeyecek kadar bölgeden bihaber olduğunu gösteriyor. Allah ayaklarımızı sabit kılsın...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen kalk taybah, suknah, palmyra, mukaharram, mishirfeh ve kuşatma altındaki telbise, humus merkez gibi rejimin kontrolündeki yerleri gözün kapalı, bir mermi bile sıkmadan geç.. Kalk humusta son kalan mücahidlerin elindeki 4-5 köye saldır (kuşatma altında olmayan), tevafuğa bakar mısınız? Tam bu sırada da rejim kalksın humustaki son kale olan Ar-Rastan kentine saldırsın bravo gerçekten!

Hariciler anlaşılan toprak parçası karşılığı sulh yapmış, nede olsa Hudeybiye antlaşması var ya! Ama Nusret-ahrar halepte rejime saldırırken arkadan işidle beraber pyd vurmasın diye ateşkes yapınca ve bunu da erkek gibi medyaya duyurunca (en azından haince arkadan gizli kapaklı iş çevirmiyor) pkk ile barışmış olsun..

Harici de olsa bir müslümanın başka bir müslümana bu kadar kin ve nefretle saldıracağına aklım ermiyor. İnşallah diyorum ki bu çete elebaşları muhaberattan olsun ve yakalansınlar yoksa acımız ikiye katlanacak

Anlamadığım bir diğer nokta suriye halkını tekfir etmiyoruz diyorlar sonra kalkıp nusra'yı tekfir ediyorlar.. Yani nusra'yı tekfir eden suriye halkına ne yapar kimbilir? Belki de vicdansızlıklarının sebebi sadece kendilerini müslüman görmeleridir.

Anlaşıldı kardeşim... Hata ben de.... Hakkını helal et.... Yazdığım cevaptan sonra 1 dakika bile geçmeden cevap yazdın. Bu kadar sürede anlama ya da fehmetme faaliyetine girmedin. Bunları bildiğim halde cevap yazmak gibi bir gereksizlik yaptığım için Allah beni affetsin... "IŞİD gibi su gibi istişhad yapan bir guruptan bahsediyoruz" cümlen bile bir askeri üsse istişhadla girilemeyeceğini bilmeyecek kadar bölgeden bihaber olduğunu gösteriyor. Allah ayaklarımızı sabit kılsın...

minning askeri havaalanı nasıl ele geçirildi bilmiyorsan hatırlatayım:

önce bazı çeçen mücahidler üssün birkaç farklı noktasında istişhad yaptılar. Daha sonra bu istişhada paralel bu noktalardan bazı mücahidler içeri sızdılar. Bununla beraber aylarca kazılmış olan tünelden içeri sızan diğer mücahidler bir anda içerdeki subaylara baskın yaptılar. Netice itibariyle minimum zaiyatla minning feth edildi..

bu arada benden helallik istemen mesele değil asıl mesele işid ve destekçilerinin islam ümmetinden helallik istemeleri. Yeşeren şer'i devlet umutlarımızı yaptıkları cinayet ve tekfirlerle baltaladıkları için..

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ BÖYLE BİR SENARYO OLMA İHTİMALİNİ ???

BENCE DÜŞÜNÜN

bir düşmanı yoketmek istiyorsan o düşmanın içine adam gönder onlardan olsun ( IŞID 'ın içine sıza bilçek bir düşmandan bahsediyom ) sonra o adamın sana karşı savaşan ( el nusra'ye ) saldırsın saldıraya ugrayan grup ( el Nusra ) saldırı yapan grupa ( IŞID'a ) vursun tamam işte iş bu böylece onlar bir birini öldürürken sen her iki taraftanda gözükme bırak onlar bir birini vursun sende vura bilidigini vur saten onlar bu olayı çözene dek sen hem güçlenmiş olursun hemde Cihad İçin Gelenlerin kafalarını karıştırır Zaman kazanırsın hemde bölünmeyi parçalanmayı başarmış olcaksın

( Kafirler Silahın Sadece demirden ibadet olmadıgını biliyorlar )

İNŞALLAH MÜSLÜMANLAR SADECE CİHAD'I SİLAH İLE DEYİL İMANLI BİR ŞEKİLDE BİRLİK OLUNMASI GEREKTİGİNİ BİLİYORDURLAR

A Çevrimdışı

Abdullah Guraba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
halidbinvelid Sufilerin tarikatçıların olduğu bir islam Devleti olmayacak Suriyede bunu kafana sok bence...Tevhid ehli muvahhidler selefilerin hakimiyetinde bir devlet kurulacak biiznillah..Bu savaş uzadıkta tarikatçıların beli kırılıyor tevhid ehli çoğalıyor elhamdulillah.Allah c.c. eset gitmeden önce tüm bidatçi ve müşriklerin kökünü kazıma kuvveti versin ordaki tevhidi cihad cemaatlerine.

J Çevrimdışı

Jam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mürcie zümresinin adetidir putperest müşrikleri,tağutları bırakıp Tevhid ehli ile,Şeriatı tatbik eden Müslümanlara uğraşmak.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
halidbinvelid Sufilerin tarikatçıların olduğu bir islam Devleti olmayacak Suriyede bunu kafana sok bence...Tevhid ehli muvahhidler selefilerin hakimiyetinde bir devlet kurulacak biiznillah..Bu savaş uzadıkta tarikatçıların beli kırılıyor tevhid ehli çoğalıyor elhamdulillah.Allah c.c. eset gitmeden önce tüm bidatçi ve müşriklerin kökünü kazıma kuvveti versin ordaki tevhidi cihad cemaatlerine.
Bu anlayışla savaş uzadıkça,tarikatçıların değil,mazlum suriye halkının beli kırılıyor,her gün vahşet ve katliamlarla suriyede kadın,çocuk ve bebekler parçalanıyor ve bunun sebebide senin eset gitmeden önceki anlayışındır.
Nasılmı oluyor?tüm neden cümlende saklı.esedi göndermek yerine bidatçı dediğin hususlara odaklanmanız yüzündendir.Bu nasıl bir anlayışki,esed şimdilik kalsın biz bidatçıları temizleyelim diyebiliyor.Aslında bu günkü suriye tablosu ve oluşan fitnenin ana kaynağı bence bu anlayıştır.herhalde ışidin anlayışıda budur.ondan dolayı esad değilde diğer tüm gurubları hedeflerine almışlar.Bu anlayışlamı Tevhid ehli muvahhidler selefilerin hakimiyetinde bir devlet kurulacak?sübhanALLAH...
Resulullah sav,önce mekke şirk devletini ortadan kaldırmakla uğraştı,taki mekke fethedildi.işin bir diğer yönü,mekke fethedildikten sonra bile bile arap yarımadasındaki müşrikler iki yıla yakın bir süre şirk akidelerinin gereği kabeyi çıplak bile tavaf edebiliyordular,hatta mekkede islam islam devleti vardı,taki ültimaton ayetleri gelene kadar,bazı rivayetler efendimizin kabeye hacca gitmeyip hz ebubekiri göndermesinin sebebini bu durumada bağlarlar,en azından siyerde bunu okuduğumu hatırlıyorum ki efendimiz hz Ebubekiri göndermiş,ondan sonraki sene yani müşriklere kabe yasaklanınca ertesi yıl veda haccı gerçekleşmiştir.
peki bunca bekleyişte ne yapılmıştır.ayetler ininceye kadar tebliğ ve irşadla müşrik anlayış temizlenmiş,arab yarımadası tevhid anlayışına dönmüştür,yani efendimiz işi kökten haletmiş ve bu metodu uygulamıştır,zaten ayetler inincede kimse itiraz etmemiş,çünkü şirk anlayış arab yarım adasında kökten bitmişti...
eğer mekke fethedildiği gibi hemen yasaklar başlasaydı(tüm arab yarım adası mekkeye hactan men edilseydi) ,kısa vadedeki başarı,uzun bir zaman dilimine sığabilirdi.
herşey hikmetle ve nebevi bir metodla olunca,sonuçta mükemmel oluyor.
şimdi daha iyi anlıyorum,esadın bırakılıpta,silahların namlularının tüm islami gurublara yönelmesini şimdi daha iyi anlıyorum..Bumu başarı ve devlet büylemi kurulacak?4 yıl oldu ve hergün 100lerce sivil ölüyor,mücahidler vuruluyor,kentler harab oldu,taş östünde taş kalmadı..Bu anlayışla daha bu iş çok sürer.
Rabbim islami gurublara ve esada karşı savaşan mücahidlere kuvvet versin ve ışide fırsat vermesin.Aksi halde ellerinden gelse tüm islami gurubları öldürüp kimseyi sağ koymayacaklar,daha sonra esada sıramı gelecek sanırsın?yanılıyorsun.çünkü esadında istediği budur ve bence bu anlayış esada en büyük destektir,nasrullah ve iran bile esada bu kadar faydalı olamaz herhalde..Ama bunun bile farkında değilsiniz..çünkü düşmanı yenmenin en etkili yolu,içten çökertmektir.iran ve nasrullah dıştan en büyük desteği veriyor,ama ondan önemlisi ışidin içte çıkardığı bu fitne,dış destekten bile daha etkili oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt