Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Imran Hüseyin (sohbet)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum ve Rahmatullah akhilerim

Kuran dinlerken tevafuken rasladığım tevhid ehli bir imam ve sizlerle paylaşmak istedim.

Hayatı

Şeyh İmran Hüseyin:

Aslen Hindistan’dan göç etmiş, işçi bir ailenin oğlu olarak 1942 yılında, Karayip adalarına bağlı Trinidad’ta doğdu.

Karaçi’de İslam enstitüsü’nden mezun olduktan sonra, Batı Hind Adaları Üniversitesi, El Ezher, İşviçre Uluslar arası ilişkiler enstitüsü gibi eğitim kurumlarından ilim tahsil etti.

Trinidad ve Tabago Hükümeti’nde Dışişleri Bakanlığı’nda birkaç yıl görev yaptıktan sonra, Hayatını İslami davet misyonuna adamak üzere 1985 yılında bu görevlerden istifa etti.

Bundan sonra 10 yıl boyunca Amerika’nın Newyok şehrinde yaşadı ve bu süre zarfında New York Müslüman Örgütleri Ortak Komitesi adına, İslami araştırmalar yöneticisi olarak görev yaptı. Bazı Amerikan ve Canada Üniversitelerinde, kolejlerde İslam dersleri verip, Kiliselere, Sinagoglara, hapishanelere ve çeşitli toplum merkezlerine giderek tebliğ faaliyetlerinde bulundu. Yayınlanmış birçok kitabı çeşitli dillere tercüme edilmiştir. Özellikle çeşitli ülkelerde ingiliz dilinde verdiği konferanslarla tanınmaktadır.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Harun yahya belhamına sözleri

H Çevrimdışı

hasan b

Üye
İslam-TR Üyesi
11 Eylül saldırısını karalayan (artık cahilce mi kasıtlı mı bilemiyorum) birisi:

H Çevrimdışı

hasan b

Üye
İslam-TR Üyesi
Fazlurrahman ismindeki zındık şeytana rahmet okuyor hasan18'in eklediği videoda daha fazla konuşmaya gerek yok

Benim de dikkatimi çekti de, o fazlurrahman ensari diyor, bu kişi bildiğimiz fazlurrahmanla aynı kişi midir, bundan emin olamadım, ondan yazmadım.

Üst Ana Sayfa Alt