Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Şeytanlar,cinler,ifritler Kimlere Ne Için Hizmet Ediyor?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ben zamanında Muhammad Tim Humble diye bir hocanın videosunu izlemiştim bununla ilgili (ingilizce)

Bu cinler genellikle pis yerlerde bulunuyorlarmış onun için banyoya girdiğinizde şu duayı okumanızda fayda var diyordu:

Tuvalete Girerken Yapılan Dualar

اَللَّهُمَّ إِنيِّ أَعُوذُبِكَ مِنَ الْخُبُثِ وَالْخَبَائِثِ

Duanın Manası: “Ey Allah’ım! Pislikten ve pis olan şeylerden erkek ve dişi şeytanlardan Sana sığınırım.”

Buhari 1/45, Müslim 1/283

Ali bin Ebi Talib (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Cinin gözleri ile Âdemoğullarının avret yerleri arasındaki perde, Âdemoğullarından birinin tuvalete girdiği vakit, Bismillah demesidir!”

Tirmizi 603, İbni Mace 297

Tuvaletten Çıkarken Yapılan Dua

غُفْرَانَـكَ

Duanın Manası: “Ey Allah’ım! Beni bağışla.”

Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mace, Nesei Amelu’l-Yevmi ve’l-Leyle
Valla YİĞENİM bu Msj sonradan geldi burda internet zor çekiyor. Senden de Allah Razı olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Birde önlemimizi en iyi nasıl alırız onu yazın sevabına

Vahid Abdusselam Bâlî (İbrahim Emin)'in "Cin, Şeytan, Büyü ve Nazar'dan Korunma" bu kitabı tavsiye ederim cinlerle ilgili faydalı bir çalışma

hatta bi kardeşten duyduğum kadarı ile vahid Abdusselam Bali kız kardeşi cinin musallat olmasıyla vefat etmiş ve bundan dolayı kendini bu ilme verip nasıl sakınacağıla ilgili bu eseri yazmasına sebep olmuş

cin-seytan-buyu-ve-nazardan-korunma20110311184746.jpg

https://www.islam-tr.org/konu/cinle...zlik-zarar-ve-korunup-kurtulma-yollari.12065/

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Vahid Abdusselam Bâlî (İbrahim Emin)'in "Cin, Şeytan, Büyü ve Nazar'dan Korunma" bu kitabı tavsiye ederim cinlerle ilgili faydalı bir çalışma
hatta bi kardeşten duyduğum kadarı ile vahid Abdusselam Bali kız kardeşi cinin musallat olmasıyla vefat etmiş ve bundan dolayı kendini bu ilme verip nasıl sakınacağıla ilgili bu eseri yazmasına sebep olmuş

Ekli dosyayı görüntüle 9181

https://www.islam-tr.org/konu/cinle...zlik-zarar-ve-korunup-kurtulma-yollari.12065/
Allah Razı olsun kardeşim

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeytanlar,cinler,ifritler

Başlık bu ,, peki müslüman cin yokmu ki , cinler diye genelleme yapılmış ?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burak YILDIRIM Çevrimdışı

Burak YILDIRIM

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü Tüm mümin ve islam kardeşlerime.

Estafurullah tabiki müslüman cinler vardır inkar etmiyoruz. Subhan'Allah onlarında meshepleri ve dinleri vardır bizim gibi,Hatamı maruz görün Haklarını helal etsinler ben Müslüman olanları kastetmedim tabiki. Kötü huylu olan iflitlerin ,Cinlerin,Şeytanların şerrinden Allah bütün mümin kardelerimizi (müsliman) kardelerimizi ve bütün insanlardan uzak eğlesin.Ki zatten Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de ey iman edenler ,ey müminler,(EY İnsanlar) diye hittap etmiştir Subhan'Allah.Yani Allah c.c (bütün insanları) bu fitneden fesattan korusun. Ama malesef Ahir zaman alametlerinden sadece 1 tanesidir.Çoğu alametler (Ahir zaman alametleri)Alimlerin ve bilen kişiler (büyük zatların hocalarımızın) tarafından gerçekleştiği bilinmektedir Her ne kadar korksakta her ne kadar unutsakta(unuttursakta) Her ne kadar Bu gibi konuları gün yüzüne çıkarmasakta ALLAH C.C vaidi gerçekleşicektir. Hayırlı,mutlu,huzurlu günler dilerim kardeslerim.

Kardeslerim unutmayalım ki birlikten beraberlik doğar.Ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde BÜYÜ , SİHİR,NUSKA VB. birçok benzer şeyler dinimizce bilinen ve oldugu kabul edilen.Fakat yasaklanan kötü işlerdir bunlar.Buğün kardeslerim bu gibi kötü yollara başvuranları uyarmak ve önlem almak bizim elimizdedir basit gibi görünsede ,umursanmıyıcak birşey gibi görünsede farkında olmadan istemeden ONLARIN ELİNİN ALTINA GİREBİLİRİZ.ALLAH C.C bütün müsliman kardeşlerimizi bu fitneden fesattan korusun.Her ne kadar nefsimize mukait olmaya çalışsakta olamıyoruz kardeşlerim işte bu yüzden en zayıf yerimiz budur bana göre. Elimizden geldiğince kardeşlerimizi,ailemizi,sevdiklerimizi bilmeyen insanları biliçlendirelim biliçlendirelim ki İşte ozaman bizden sonra gelicek nesilimize bilinçli ahlaklı güçlü bir müslüman toplulugu oluruz yoksa Bu fitneler iflitler,iblisler bizleri farketmeden sesizce belkide yavaş yavaş ele geçiricekler.Ki bundan Allah c.c sıgınırız kulda sesiz kalmamalıdır.

Beni affedin kardeşlerim eğer yanlış birşey söylediysem konuştuysam ve yanlış düşüncelere yol açtıysam maruz görün dilim vardıgınca söylemek istediklerimi paylaşmak istedim.Hiç kimse kusursuz hatasız değildir hatalı oldugumu düşünen kardeşlerim için özür.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt