Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Suriye'den Bir Mümine ile Evlenmek Niyetindeyim, Görüşlerinizi Alabilir miyim?

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum akhiler.
Suriyeli kardeşlerim için elimden geldiğince maddi anlamda yardım ediyorum ve manevi anlamda da zaten dualarım onlarla. Bildiğim bir dernek var ve o dernek aracılığıyla elimizden geleni yapıyoruz Allah rızası için.
Ben bekar biriyim ve evlilik yaşımdayım aslında biraz da geç kaldım. Aklıma Suriyeli bir mümine ile evlilik fikri geldi. Sonuçta düzenli bir işim ve gelirim var yani Rabbim rızkımı veriyorve Elhamdulillah geçinebiliyorum. 36 yaşımdayım bazı durumlardan dolayı evliliğim gecikti biliyorum. Ancak şu an Suriye'den biri ile evlenme kararı aldım. Elbette Rabbimin rızasını gözeterek bunu gerçekleştirmek istiyorum. Sizinle paylaşmak istedim.Henüz kimse ile görüşmedim ancak birkaç arkadaşıma bu durumu söyledim o tanıdıkları vasıtası ile yardımcı olacak inşaallah. Sizlerinde görüşlerini almak istedim.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

“Kadın dört hasleti için nikâhlanır: Malı için, nesebi (soyu) için, güzelliği için, dini için. Sen dindarı seç de huzur bul.”

Ahi önce kendime sonra da sana tavsiyem bu hadistir.İnşaAllah evlenip mesud olursun ve Allah Azze ve Celle senin soyundan İslama malıyla,canıyla hizmet eden salih kullar çıkarır.

Allah razı olsun ahi, biliyorum ve emin ol bunu gözeterek evlenmeye karar verdim ben.
Zaten ilk ve en büyük şartım budur.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ha şunu belirteyim.
Ben işin doğrusu muvahhid müslüman bir hanım adayı bulamadım Türkiyede.
Bir kişi ile görüştüm şimdiye kadar, o da nur cemaatindenmiş "risale risale" diye konuşup durduk sadece. Risaleden ödün vermedi.

Meselenin tevhid meselesi olduğunu bilen biri olması lazım yoksa şartları konuşmaya başladığımızda evdeki perdenin rengi ve şekli hakkında söz eden tipler çok.

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeye gidip , orada evlenebilirsin. Okumusdum...bir sene sonra evlenmeye izin veriyor emirler. Oradaki cemaata katilman lazim. Mücahid olman lazim.