Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriye'den Yeni Operasyon Haberleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şam-Taybiyeh (Uteybe de olabilir): Kasabadaki Al Khomaini hastanesine sızdıkları sırada patlatılan uzaktan kumandalı bomba ile 8 Hizbuşşeytan öldürüldü ve birçoğu yaralandı

suriye islami direniş haber ajansı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Raqqa: Ahrar as Sham 17.alaya saldırısında modifiye ettikleri C5 füzelerini kullanıyor. Videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Not:Ganimet olarak alınan C5 füzeleri Ahraruş Şam'ın fabrikalarında üzerinde geliştirmeler yapılıp savaş meydanında kullanılıyor

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'nin Dera şehrinde Nusret Cephesi savaşçılarının Ebnayat askeri noktasına düzenlediği saldırının görüntüleri basına yansıdı.Saldırıda oldukça şiddetli çatışmalar yaşandı. Askeri nokta ele geçirildi.

incanews

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SON DAKİKA || Humus - Şam otobanında mücahidler Esad ordusuna ait iki adet zırhlı BMB araç imha ettiler

suriye islami direniş haber ajansı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye İslam Cephesi || Ahraruş Şam İslami Hareketi

"Onlarla savaşın ki Allah sizin elinizle onları azablandırsın, rezil etsin ve sizi üstün getirsin de müminlerin gönüllerini ferahlandırsın, kalblerindeki öfkeyi gidersin."

Mücahidler bugün Esed ordusunun Hizbullah adlı örgütünde desteği ile Halep kırsalındaki Han Toman silah ve muhimmat cephanelerine baskın girişimini geri püskürttü.
Silah depoları üzerinde kontrolü yeniden sağlamak için 3 koldan saldırıyorlar.
1- Ketibeti el-Saruhi
2 - El - Vadihi köyü
3- Raşidin mahallesi

Mucahidler Allah'ın fadlı ile onları mağlup etmeyi başardı ve geri çekilmek zorunda kaldılar.
Ve 4 tank kullanılmaz hale gelirken, yaklaşık 50 askerde öldürüldü. Hamd ve minnet Allah'adır.

Görüntüler elimize ulaştığında yayınlayacağız insallah.

23.06.2013

suriye islam cephesi türkçe facebook sayfası

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suriyede devleti islam adaında bi mücahid grubu yada muhalif grubu bildiğiniz var mı?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet "devleti islamiyye" diye bir mücahid grup haberlerde okumuştum ama nerede okudum hatırlamıyorum ayrıntılı bilgim de yok.Tahminimce küçük bir grup.

Ebu Muhammed ALİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki oldu :) haberlerini tkip edeceğim bi site arıyorum yada youtube kanalı bilginiz olsun bana özeldende bu kanllar hakkında bilgilendire bilirsin

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
genel olarak suriye cihadı hakkında mı?yoksa sadece bu grubun haberi mi?sadece bu grubun haberini arıyorsan öyle bir site bulabileceğini sanmıyorum.Ama genel olarak Suriye cihadı haberlerini takip etmek istiyorsan çok sayıda site ve facebook sayfası tavsiye edebilirim

Ebu Muhammed ALİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
facebook twit gibi sosyal ağlara karşıyım kullanmıyorum sadece youtube kullanıyorum yotubede tavsiye et ve bu grubun mevzisi kuzayde bi yer diye duymuştum gidip gelen hiç yok mu ;)

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Youtube'da takip ettiğim kanal yok.Daha çok sitelerden ve sayfalardan takip ediyorum ben.Kardeş,sorduğun soruya gelince bu sorunun cevabı hakkında bilgim yok hemde bu konuları herkese açık forumlarda konuşmamalısın.

Ebu Muhammed ALİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Youtube'da takip ettiğim kanal yok.Daha çok sitelerden ve sayfalardan takip ediyorum ben.Kardeş,sorduğun soruya gelince bu sorunun cevabı hakkında bilgim yok hemde bu konuları herkese açık forumlarda konuşmamalısın.
:) haklısın tedbirsizlik işte youtube kanlaı bulursan banada dönersen sevinirim Allah hepimize hidayet etsin

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SON DAKİKA || Ahmet Al Asir'e bağlı Silahlı Mücahidler tarafından öldürülen Lübnan Asker sayısı 8'e yükseldi , 2si subay 6 asker ,
10 asker de yaralandı.1 düşman zırhlı personel taşıyıcı aracı imha edildi.Ayrıca 3 hizbulşeytan kafiri öldürüldü.

suriye islami direniş haber ajansı(farklı haberleri birleştirip ekledim)

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FOTO || Lübnan Ordusunun zırhlı personel taşıyıcı aracı , Mücahidlerin Attığı RPG Tarafından vuruldu .

998365_354060364719469_480675134_n.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt