Video Taliban

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
TalibanTaliban ve El Kâide Gerçeği - Full


Taliban Dönemi 1996 - 2002

 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Taliban Mucahidinin Kerameti

2010 yılı Mayıs Ay'ında Weziristan'ın Bedir mıntıkasında hadise şöyle gerçekleşmiştir:

Taliban'ın Mesud Kavminden olan bu mucahid; Pakistan ordusuyla girdikleri çatışmada ayağından aldığı roket darbesiyle ağır şekilde yaralanıyor. Geri çekilme esnasında arkadaşı yardım ediyor. Fakat çok kan kaybından dolayı kendinden geçiyor. Arkadaşı , kendisini kontrol ediyor ve öldü düşüncesiyle dağlık alanda kendisini bırakmak zorunda kalıyor. Ateş altında olduğu için gömme fırsatı da bulamıyor. Kan kaybından dolayı kendinden geçen taliban yaklaşık 12 saat kadar sonra yüksek derecede ateşlenmenin etkisiyle aşırı bir susuzlukla sayıklamaya, yavaş yavaş da kendine gelip gözlerini açılmaya başlıyor. Bu esnada kimsenin bulunmadığı , Havanın çok soğuk olduğu, cenkin sürdüğü terk edilmiş dağlarda, gece yarısı bir kadın elinde bir sürahi ile yanında beliriyor. Yaralı şekilde hem çok üşüyen hemde su diye sayıklayan Mucahide elindeki sürahiyi veriyor.
Mucahid büyük bir istekle sürahiyi yudumlamaya başlıyor. İçiyor , içiyor.. Bu esnada kadın, bu kadar yeter deyip elinden sürahiyi alıyor..
Gece ayazında soğuktan titreyen, hemde acıkan Mucahid, surahiden içtiğinin etkisiyle hem açlığı kesiliyor hem de ısınıp terlemeye başlıyor sonra tekrar kendinden geçerek baygın şekilde yatıyor.
Mucahid ertesi gün kendisine geldiğinde dizindeki yaralanmanın acısıyla fazla hareket edemiyor ve yine aynı yerde beklerken, aynı kadın tekrar yanına geliyor. Mucahid partelasının (kütüklük) vurulduğu yerde, ilerde kaldığını söylüyor. Kadın tamam diyor sen bekle ben getireceğim diyor. Yaralı mucahid sabah kendine geldiğinde ise, vurulduğu yerde kalan Partelasının baş ucunda olduğunu hayretle görüyor fakat yanında kimse yok.
Dizi parçalanmış olan bu Taliban mucahidi; Surahiden içtiğinin etkisiyle 4 gün boyunca ne acıkıyor ne susuyor. Kalçasının üzerinde yerde kendini sürükleyerek 4 gün sonra Taliban kampına geldiğinde, kendisine Şehid oldu düşüncesiyle bakan diğer Taliban Mucahidler büyük bir sevinçle karşılıyorlar.
Yüzünde bir nur hissedilen bu Taliban mucahidi kardeşimiz başından geçenleri muslumanlara anlattığında , bu olayı dinleyen tüm mucahidler , Allahın (c.c.) bir lutfu , kerameti olarak Allah c.c. ye hamd ettiler. (Elhamdulillah)


 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Pakistan Talibanı Tahrik-i Taliban Emirleri

Şehid Hekimullah Mehsud ve Mavlana Veliyu'r Rahman ve Beytullah Meshud’dan – Ortak Açıklama :
Mucâdelemiz Davet ve Kararlılık

 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Adem Köse - Şehid Molla Dadullah Röportajı


Molla Dadullah ve Şeyh Mustafa Ebu el Yezid Buluşması


Şeyh Eymen ez Zevahiri'nin, Molla Dadullah'ın Şehadeti Üzerine Açıklaması
 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Zebihullah Mucahid ile Röportaj
İslam Emirliği Taliban Hareketi Sözcüsü Zebihullah Mucahid İle Türk Haber Sitesi asyaninsesi.com Genel Yayın Yönetmeni Muhammed Önder’in sorularını cevablayan Taliban Sözcüsü Zebihullah Mucahid, ilk defa Türkçe yayın yapan bir haber kuruluşuna konuştu.
 
Son düzenleme:
Üst Alt