Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Tarikatların Kendi Hocalarını Aşırı Övmeleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

M Çevrimdışı

mechul1052

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın Aleyküm

Mümin Kardeşlerim Ben şuan Türkiyede Bulunan Neredeyse Tüm Tarikatlara Girdim Sohbetlerinde Bulundum Allah Razı Olsun Hepsinden Her Gittiğimde Bana Birşey Daha öğrettiler Ama Ya Sohbet Başlarken Ya Da Sonunda Hatta Sohbetin Ortasında Bile Tarikatın Kurucusu önderi Vs. Kimse Artık O Kişi övülüyor Ve Yere Göğe Sığdırılamıyor Evet Tüm Tarikatlara Girdim Ama Istediğimi Bir Türlü Alamadım Benim Istediğim Allah Aşkı Peygamber Sahabe Aşkı Onlar Ise Bana """sen Bunu Tanı Bu Bizim Hocamız Onu Sev Onunla Konuş Onunla Yat Onunla Kalk Gününde Gecende O Olsun""" Dediler He Açıkça Söylemediler Ama Dolaylı Yoldan Bunu Bana Hissettirdiler Ve Bu Yüzdendir Ki Ben Hiç Bir Tarikat Grup Veya Onun Gibi Bir Topluluk Içinde Kalmadım

şimdi Düşünüyorum Bana Allah Aşkını Gösteren Adamı Zaten Ben Severim Ahmet Hoca Mehmet Hoca Farketmez Ki Bana Allah Aşkına Gitmemde Yardımcı Olan Kişi Zaten Benim Canımdır Kanımdır

Ama Tarikatlarımız öncelikle Ahmet Hocayı Sevdirmeye çalışırlar Olmadı Mehmet Hocayı Seversin O Da Olmazsa Etraf Hoca Dolu Sev Sevebildiğin Kadar Ama Allah Aşkını Göremiyorsun

Bana Bi Hocanın Aşkını Aşılamışsa Ben O Tarikatı Kabul Etmem

şunu Da Söyleyeyim Elbette Aralarında Allah Dostu Vardır Hatta Benim Istediğimi Verecek Bir Tarikat Topluluk Cemaat Vardır Ama Ben Bulamadım Ama Onlar Beni Bulamadı Anlayacağınız Bir Türlü Olmadı

Kardeşlerim şimdi Size Soruyorum Bu Adamlar Doğruyumu Yapıyorlar
Amaçları Nedir Ya Da şu şekilde Sorayım Aranızda Bana Hak Veren Varmı Ya Da Yanlış Mı Düşünüyorum Lütfen Yardımcı Olun çünkü Kafamı çok Kurcalayan Bir Durum Bu

Allah Razı Olsun

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
malesef önce murat seyhi sevmen lazim, Zira Murat seyhi sevmezsen, ne hak nede Hakkin Elcisi seni sever... EUZUBILLAH...
ALLAH yardimcin olsun kardesim

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
Kardeş Bu Hususta Bakara Suresi 165. ayette Rabbimiz :

İnsanlar arasında Allah'a çeşitli eşler koşanlar ve bu koştukları eşleri Allah'ı sever gibi sevenler vardır. Oysa müminler en çok Allah'ı severler. Zulmedenler, azabı gördükleri zaman bütün kuvvetin Allah'ta olduğunu ve Allah'ın azabının ağır olduğunu anlayacaklarını keşke şimdiden bilselerdi!

"Oysa müminler en çok Allah'ı severler."En çok Allah'ı sevmek!.. Her türlü ölçünün ve her türlü sınırlamanın dışında ve üstündeki mutlak bir sevgi... Başkalarının Allah dışındaki şeylere yönelttikleri bütün sevgilerden daha büyük bir sevgi...

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
M Çevrimdışı

mechul1052

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
murat şeyh kim acaba ilk defa duyuyorum ayrıca öncelikle birisini sevicemde o mu bana Allahı sevdirecek bence sizin söylediğiniz yanlış kardeşim o murat şeyh dediğiniz kişi çok mu üstün bi kişi haşa tövbe tövbe Allahtan da mı büyük bir kişiki ilk önce onu seveceğim işte bu şekilde konuşanlar yüzünden ben cemaat veya tarikatlara sıcak bakmıyorum lütfen sende bu fikrinden vazgeç derim

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri ! (kitap)

TEVHİDİ BİR LİNK :

Z Çevrimdışı

Zikir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kades ! tarikatcilarin isi gücü bidat ve hurafe,hikaye ve menkibe,Asil büyügü ise sirk ve küfür. Cünkü yardimi Allahdan degilde seyhlerinden bekliyorlar,seyhlerinin her seyi bildigini zannediyorlar,vs. Hangisini sayip dökelim. Uzak durmakta faide var, Allah ve Resulünü seve bilmenin yolu onlari iyi ögrenmek ve onlarin razi olabilecegi bir cemaate dahil olmak gerekir. Vesselam

M Çevrimdışı

minci50

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ARKADAŞA KATILIYORUM BENDE UZUN BİR SÜRE BİR TARİKATA DEVAM ETTİM FAKAT BİR TÜRLÜ KALBİM MUTMAİN OLMADI HEP KAFAMDA ŞORU İŞARETLERİ OLUŞTU TARİKAT BÜYÜKLERİYLE ALAKALI HİÇ BİRŞEY SORGULANAMAZ TARİKATTA OKADAR YÜCELTİLİYORLARKİ ALLAHcc TARİKATA İNTİSAP EDEN MÜRİDİN RIZKINI MÜRŞİDİ ÜZERİNDEN MÜRİDE VERİLİR DİYEBİLİYORLAR FANAFİL İHVAN FENAFİL ŞEH FENAFİL RASUL SONRA FENAFİL ALLAH METOT BU VELHASILI KEKELAM TARİKATLARIN GETİRİSİMİ GÖTÜRÜSÜMÜ ÇOK BEN ÇÖZEMEDİM. SELAM VE DUA İLE

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tarikatta '' Ne Niçin neden ? '' sorularının sorulması yasaktır.Zira sora sora belli bi noktada tıkanırlar.Mesela bi örnek verecek olursa...Gavs beni bilir görür,duyar...Bu kelimeyi diyen birine şu soruyu yöneltin: Allah Rasulu sav. neden hiç kimseyi görememiş duyamamış ve bilememiş? Yoksa şeyh Resulullahdan dahamı ilerde? Vereceği cevap : Sen yanlış kitaplar okumuşsun kurban.Sofilerden ayrılma.kafanı karıştırırlar:D off off sofiler.

Üst Ana Sayfa Alt