Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tefekkürlük Videolar..

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Yanlış yere attım vidyoyu tebbessümlük vidyolara mı ataydım? Bir yandan da düşündürmesi lazım çünkü vahim bi durum bence.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi ben en çok chechen zikirine güldüm, oyun havasi diye açarsan herkes oynar:komik::kptmya: ama saka maka ritmi güzel yapiyorlar:p
Ben onlari mac öncesi futbol holiganlari sandim :D Ne tezahürat yapiyorlar ama...

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Benim teyzemin eşi köy imamıydı ve bu olayı annem anlattı. Adam görevi imamlık olmasına rağmen, sabah namazına gelen birkaç Cemaate kızarmış" evlerinde yatıp uyumuyorlar da camiye geliyorlar" dermiş. Allah affetsin... Diyanet hocaları işte..

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
ne yalan söylim maç holiganindan daha basarili olmus:D

Düşünün bence akhiler... Komik yanına bir şey demiyorum ama daha çok düşündürmeli bence vidyolardaki durumun vahametini.

akhi tabiki düsünüyorum, bir baska konuya yazdigim gibi bazilari 4 büyük melegin ismini dahi bilmiyor, kurandan sure ismi söyle bilmiyor, ee oku diyincede senin koydugun videodakiler çikiyor, ben bu adamlara gülüyom ama dinin ne hale geldigini görüncede üzülüyom...

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
kiliselerde ezan duyulursa?!!?

Bunu yapan kisi müslüman degilse Allah hidayet versin ve islamla sereflendirsin.. Amin
gerçi kafir birisi yapmazya....

Johannes Gees adlı adamı araştırdım ve şöyle haberler buldum googleda:

İsviçre’de kilise kulesinden duyulan ezan sesi, Zürih’lileri şok etti. Araştırmaların sonunda Kilise Görevlisi Peter Wiesendanger’in açıklamasına göre kulenin tepesinde Çanların yanında bir megafon bulunmuş. Kim bu ezan okuyan imam diye başlayan koşuşturmanın Think Thank’ı ise Johannes Gees isimli bir sanatçı çıkmış. Gees bu ezan sesini, yanında kiliseye çıktığı zaman ayarlı ezanmatikle İsviçre semalarında yankılandırdı. Aslında amacı İsviçre’de süregelen minare yapalım mı yapmayalım mı tartışmasına dikkat çekmekti. Çanların tangır tungur beyin kemiklerini titrettiğini görmeyenlerin kalkıp ezanın gürültü yaratacağını iddia etmelerinin saçma olduğunu ispat etmek istiyordu. Ve öyle yaptı. Kiliseden çan sesi yerine ezan sesi gelince İsviçreliler rahatsız oldu. Oysa çanların yaptığı gürültü daha fazlaydı. Gees bunu ispatladı ama ceza yemekten de kurtulamadı. Gees’in yerleştirdiği kutu aslında canlı bombaları ifade ediyor. Kutunun içerisindeki elektronik ses düzeneği, Zürich Kunsthaus’da (Zürih sanat merkezi) ezan bombası olarak teşhir ediliyor. Aslında verilmek istenen mesaj ezanın terörün sesi olduğu iftirasını pekiştirmek ve kafalara İslam düşmanı bir çentik atmak.
Allahu Alem...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
bi ara isviçre camileri protesto etmisti... ve böyle bir bayrak yaparak islamin isviçreye zarari olacagini duyurmuslardi

sans-titre.png

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Gardaş nasıl bi video buldun Tüyler imiz diken diken oldu valla

ben her izledigimde bu videoya çok aglarim:( ilk buldugumda demistimki Rabbim ne güzel dinimiz var, dinimle gurur duymustum. Beni müslüman olarak yasat ve müslüman olarak öldür demistim. Rabbim bunu hepimiz için nasip eylesin.. Islam çok güzel, biz bunu iyi yansita biliyorsak nice insanlar islami seçerdi Allah en iyi bilendir

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum
almanca bilmeyenler içinde çeviri yapsanız da bizde biraz ağlasak

bazi videolari dil olarak degil kalp olarak anlamak daha etkili oluyor, arapça bilmiyom ama bir kuran tilavetinde aglarim, neden kalbim anliyor...

akhi bende almanca bilmiyom, ilk koydugum fransizca alt yazili ikincisi ise almanca arapça alt yazili..
basta yasli adama 2 defa kelime i sehadet getittiriyor sonra ise "elhamdülillah islama girdin simdi sana sarilacagim diyor, yasli adam anlamadim diyor ve kardesimiz ve ordakiler sariliyor, ve ezan...:uzgnm::uzgnm:
videonun sonundada bir isteginin oldugunu, yani param olursa hacca gitmek istiyorum diyor. kardesimizde diyorki inchaAllah bu dileginizi gerçeklestirecegiz.. eger videoya bakip aglamadiysan biraz düsünmen lazim????