Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tel Abyad Düşmek Üzere..

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi zahiren PKK yı destekleyenler kendi halklarını savunduğunu mazlumlarmış gibi falan sanıyorlar. Hepsi değilde namaz kılan oruç tutan cahil müslümanlar acaba mazaretli midir? Allahu alem.

benim İslamdan anladığım mazeretli değil.pkk'nın kafirliğini bilmemek olacak iş değil(çünkü kafirliğiyle meşhur bir yapılanma).Dedim ya akhi akıl sağlığı yerinde olan ve ikrah altında olmayıp pkk'yı destekliyorum diyen kişi dahi kafirdir.bu kemalizm içinde aynıdır komünizm içinde aynıdır.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim İslamdan anladığım mazeretli değil.pkk'nın kafirliğini bilmemek olacak iş değil.Dedim ya akhi akıl sağlığı yerinde olan ve ikrah altında olmayıp pkk'yı destekliyorum diyen kişi dahi kafirdir.
Akhi inşaAllah anladığın kısmınıda anlatta faydalanayım. Çünkü oy kullanan kişi mazaretliyse pkk'yı (kendi halkı üzerinden zülmü kaldıracağını, hakkını savunduğunu sanan) destekleyende Allahu alem mazaretlidir. Çünkü onları tekfir etmeyip PKK'yı destekleyenleri tekfir etmek çelişki olur.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birkaç tanıdığım insan var tevhid'ten bahsederler ama bunlara oy verirler. (yolcu taifesinden)
Yani bunlar bu dereceye nasıl geliyor inan mantığım el vermiyor.
Şimdi bakıyorsun bu fanatik solcular bile bunları idrak ederken bu akkoyun taifesinden çıt yok.
Valla ahi bunların kibiri mi çok yükseklerde, yoksa bir yerlerden bir çıkarlarımı var bilmiyorum ama çok sevdiklerini söyledikleri türkiye'nin batı destekli şeriat devleti kurmak istemeyen muhalifler hariç dostlarıda yok.
Afganistana asker gönder, şuraya asker gönder, şuraya tır gönder.
Osmanlının çöküşü gibi oluyor bu ülkeninde gidişatı.

Liberal Kapitalizmin esiri olursan uyanamazsın . Havuz medyası bunalara bi masal okur bulnlarda yalar yutar yeterki sonuna Mal kemal falan ekle . Bunu açık açık suratlarına dersen de cehapeli derler ha :D :D :D Güleni anlatırkende sen yahud misin diyorlardı ...

K Çevrimdışı

kuzeybati

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Liberal Kapitalizmin esiri olursan uyanamazsın . Havuz medyası bunalara bi masal okur bulnlarda yalar yutar yeterki sonuna Mal kemal falan ekle . Bunu açık açık suratlarına dersen de cehapeli derler ha :D :D :D Güleni anlatırkende sen yahud misin diyorlardı ...

Chp, ergenekon, paralel, vahhabi, iç savaş istiyor, ince siyasetten anlamıyor, devletin işine aklın ermez vb. gibi en çok duyduğum şeyler bunlardı bu aralar ergenekon ve chp unutuldu, yavaş yavaş pararlelde rafa kalkar artık çözüm süreci karşıtı oluyoz :D:eek: Sanki dersin adamlar jupiterde yaşıyor.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi inşaAllah anladığın kısmınıda anlatta faydalanayım. Çünkü oy kullanan kişi mazaretliyse pkk'yı (kendi halkı üzerinden zülmü kaldıracağını, hakkını savunduğunu sanan) destekleyende Allahu alem mazaretlidir. Çünkü onları tekfir etmeyip PKK'yı destekleyenleri tekfir etmek çelişki olur.

akhi burada bir aldatmaca yok yani açık bir durum var. mesela ahmak kişiler gidip islami sandıkları partiye oy verir bunların niyeti sorgulanır hüccet ikame edilir sonra vazgeçmezse tekfir edilir.Ama gidipde asli kafirlere desteğini sunan(chp olsun,hdp olsun v.s) gibi asli kafirlerin partilerine destek sunan kişiye hüccet bile ikame etmeden tekfir ederim.Burada bir çelişki yok.o islami gibi sandıkları partilerde kafirdir.Ama burada bir aldatma söz konusu.göz boyama var.

K Çevrimdışı

kuzeybati

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
akhi burada bir aldatmaca yok yani açık bir durum var. mesela ahmak kişiler gidip islami sandıkları partiye oy verir bunların niyeti sorgulanır hüccet ikame edilir sonra vazgeçmezse tekfir edilir.Ama gidipde asli kafirlere desteğini sunan(chp olsun,hdp olsun v.s) kişiye hüccet bile ikame etmeden tekfir ederim.Burada bir çelişki yok.

Chp'nin bu ülkede yapamayacağı bir çok şeyi akp yaparak İslama zarar verdi.
Bu kafirler işi çok iyi biliyor herşeyi Müslüman görünümlü bu partiler ile kolay kolay yaptılar.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi burada bir aldatmaca yok yani açık bir durum var. mesela ahmak kişiler gidip islami sandıkları partiye oy verir bunların niyeti sorgulanır hüccet ikame edilir sonra vazgeçmezse tekfir edilir.Ama gidipde asli kafirlere desteğini sunan(chp olsun,hdp olsun v.s) gibi asli kafirlerin partilerine destek sunan kişiye hüccet bile ikame etmeden tekfir ederim.Burada bir çelişki yok.o islami gibi sandıkları partilerde kafirdir.Ama burada bir aldatma söz konusu.göz boyama var.
Allahu alem.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Chp'nin bu ülkede yapamayacağı bir çok şeyi akp yaparak İslama zarar verdi.
Bu kafirler işi çok iyi biliyor herşeyi Müslüman görünümlü bu partiler ile kolay kolay yaptılar.

evet aynen öyledir.ama halkı kandırdılar ve aldatmacaya düşen insanlar var.yoksa hüküm yönünden hiçbir fark yok akp de chp de bütün partiler kafirdir.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Chp, ergenekon, paralel, vahhabi, iç savaş istiyor, ince siyasetten anlamıyor, devletin işine aklın ermez vb. gibi en çok duyduğum şeyler bunlardı bu aralar ergenekon ve chp unutuldu, yavaş yavaş pararlelde rafa kalkar artık çözüm süreci karşıtı oluyoz :D:eek: Sanki dersin adamlar jupiterde yaşıyor.

Şu seçimde yedikleri kazığa rağmen bunlar pkk ya açılımdan vazgeçmezler .Çünkü işin ucunda para var . Şmdi pkk ile mücadeleye girecende dünya kadar paranmı gitsin hem hazır barzaniye veriyorlar ırak petrollerini oradan da nemalan gemicik fala nderlerse gezizekalılar dersin çıkarsın işin içinden sonra o parayla duble yol falan yap bak 75 yılda yapamadılar biz yaptık de oy kazan kolay mı öyle açılımdan vazgeçmek .

K Çevrimdışı

kuzeybati

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şu yedikleri kazığa rağmen bunlar pkk ya açılımdan vazgeçmezler .Çünkü işin ucunda para var . Şmdi pkk ile mücadeleye girecende dünya kadar paranmı gitsin hem hazır barzaniye veriyorlar ırak petrollerini oradan da nemalan gemicik fala nderlerse gezizekalılar dersin çıkarsın işin içinden sonra o parayla duble yol falan yap oy kazan kolay mı öyle açılımdan vazgeçmek .

Artık pkk ile savaşa girmek isteselerde atı alan üsküdarı geçti.
Kafasına göre hareket edemez hükümet artık abdli abileri iplerini sıkarlar.
Pkk ne ırakta ne suriyede mühimmat fazla harcamıyor bunlara giden yüz binden fazla g3 ve 30 milyona yakın mermi acaba nerede?
Diğer ağır silahlar ve mühimmatlarıda yok ortada, savaş sırasında da hiç kullanmadılar.
Bunlar türkiye için savaş vaktinin gelmesini bekliyorlar gibi duruyor.
Aynen aç kalınca millet duble yolları kemirir artık :D

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tel abyad'da koalisyon bombardımanı

CHeMQ-lXAAAjumY.jpg

CHeMQvzWsAAoU3D.jpg

CHeMRy4WIAAiSFL.jpg

CHeMSHfWoAEUuxe.jpg

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi, peki bu kafirlerin iç yüzünü bilmeyen ve sadece gündem de kendilerini islama nispet ettikleri yönlerini bilen ve onları sözel destekleyen cahil müslümanlara da mı kafir diyorsun?

Pkk ve Hdp tarzı, eşcinselleri serbestleştireceğini, sol bir devlet kurmak istediklerini açıkça söyleyen asli kâfirlere müslüman hükmü veren cahiller, zaten İslam'ı hiç anlamadıkları için kâfirdirler. Emin olun bu konuda bile cahil olan kişinin, yüzlerce şirki vardır. Hangi birinde mazeretlidirler?

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
chp ve hdp gibi partilete oy verenlerin cehaletleri mazaret olur mu ki kardeşler? islamla en ufak bi alakası olanlar nasıl bunlara oy verir. bu kafirlerin durumuyla herhangi bi avrupalının durumu arasında ne fark var?

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ki, tartışılan konu sadece şeriat gelsin diye oy verenlerin hükmü. Kaldı ki oy verenlerin İslam için veriyoruz diyenlerin neredeyse tamamı diliyle şeriat istiyoruz dese de, kalben Avrupa modeli herkesin free olduğu bir ülke istiyorlar. Biraz tartıştığınızda böyle istediklerini anlıyorsunuz. Velakin vakıayı okuyamayan tabana sahip, bir yönetici seçilince direk şeriatı getirebilir gibi demokrasi kavramını anlamamış -varsa- minicik kesim müstesna.

Sol devlet kuracağız, halklar kardeş olacak edebiyatları İslam'a taban tabana zıttır, kim bunu kalben istiyorsa namaz da kılsa oruç da tutsa kafirdir. Hangi akıl sahibi bunların mazeretli olduğunu söyleyebilir?

Bunlar mazeretliyse, Avrupa'da Amerika'da İslam'ı sadece terör olarak duymuş ve 16-17 yaşında Allahın varlığına ve ahiret inancına sahip, ehli kitaptan hristiyan olarak ölen müşrik genç mazeretli olmaya daha layıktır. Fakat kim bunun mazeretli olduğunu söylerse kâfir olur.

Dikkat edin kardeşler.

Allah en doğdusunu bilir.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
neden her fırsatda tekfir konusuna girilir anlamış değilim
''pkk kafir'' tamam anladık. zaten kendilerini islama nispet etmediklerinden tekfir etmenizden rahatsızda değillerdir.
''hdp pkkyı destekliyor'' evet destekliyorlar.
bu desteklerinden ötürü onlarda kafir
kürtlerin %80'i hdp'ye oy verdiyse onlarda kafir
bizim kendi aklımızla kafir listemizi hergün güncelememiz şartmıdır.
kendisini islama nispet eden bir kişi kafirsede değilsede bizi neden ilgilendiriyorki.
darul islamda olsak tamam, mürted ise yargılayıp öldürelim
fakat böyle bir durum yok ve derdimiz nedirki
acaba diyorum bunlardan birine zekatmı vereceksinizde kafirliğini araştırıyorsunuz.
yok öyle değilde bunlara karşı cihad edecekseniz emiriniz kim ise ona sorun duruma göre gereğini yaparsınız
özelliklede bir şahsı tekfir etmek, ben onun dinini inkar ediyorum demektir
o kişinin dini islam ise sizin cümlenizin açılımı ''ben islamı inkar ediyorum'' demektir
elbette yanılarak kurduğunuz bu cümle sizi islamdan çıkarmaz fakat cokda gerekli bir cümle kurmuş olmazsınız
insanlardan birçoğu laf olsun diye şeriat istiyorum deyipde bunda samimi olmadıkları aşikardır
yani bir kişi haram bir ameli yapıyor ve haramlığını kabul ediyorda bu günahından ötürü bu dünyada rahatsız edilmek istemiyor ve buyüzden bilinç altında şeriatin gelmesinden korkuyorsa bunun karşılığı kafirlik değildir.
nasılki darul islamda içki içen birinin yakalanmakdan korkması gayet doğal ise
darul harp'de haram ameli yapan kişininde şeriat olursa içkime karışırlar, halbuki ben bağımlıyım bırakamıyorum diyorsa. içkiyi haram kabul etdiği sürece kafir olmaz
tabiki bu kişinin şeriat gelmesin diyerek eline silah alması farklı bir durumdur fakat geneline baktığımızda böyle bir durum yok
ilmi birşeyler yazmaya çalışmıyorum fakat ben müslümanım diyen birinin açık küfrü yoksada tekfirinden kaçınarak yanılmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum

ebu hamza Çevrimdışı

ebu hamza

Üye
İslam-TR Üyesi
pyd tal abyad a saldırı yaparken işid gidip muhaliflere saldırı yapıyordu işid kendi sonunu yavas yavaş hazırlıyor sürekli muhalifleri vurup hep onları zayiflatiyor hemde kendi zayifliyor kazancli cikan kim muslumanlar mi hayir pyd ve esad kazancli cikiyor

Üst Ana Sayfa Alt