Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Televizyon Putu

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iyi güzelde canım kardeşim ortada bir silah var..o silah mücahidin elinde ise hayr işler,zalimin elinde isede şer işler..şimdi televizyon tagutun elinde ise burada suçlanacak televizyon değil..onu elinde şer işlere kullananlarla mücadelemiz olmalıdır..

A Çevrimdışı

Abdurrahman bin Hasa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Adam tvyi suçlamamış zaten. Makinenin suçu yok. Müslümana düşen evinden bu kutuyu atmasıdır. Bu devirde bunun "mücahidlerin elinde ise hayrdır" gibi bir ihtimalle tutulması dine aykırıdır. Mücahidlerin tv ile ne alakası var? Genelde bu tarz bahaneleri tv tiryakileri buluyor. Bu kutuyu evinde tutan arkadaşlar ailesinin namusunuz ırzını düşünmüyor demektir. Çünkü bugün bütün kanallar fuhşiyat ve pislik doludur. Bütün kanallarda şirk, küfür dolu. Kadın ve kadın sesi dolu. Ve nitekim yine kadının bakması haram olan erkek dolu. O yüzden Müslüman tv'yi açmaz, açamaz.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o zaman sizlerde kafayı kuma gömen leylekler gibi olmuyormusunuz..dünyadan bir haber.. :)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi bu şüphe ile tv ler alınıyor, bilemiyorum belki başlarda her şey güzel gidiyor haberler falan derken. ama sonrasında dizilere, eğlence programlarına müdavim olmuş olarak çıkma riski var. tv deki yayını yönetme gibi bir imkan yok, yani bilgisayar(internet) ile aynı özellikleri bu noktada taşımıyorlar.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sizlerin bahsettiği nefise gem vurulmadıktan sonra o şehvani şer kişiyi her yerde bulur yerdede göktede..ondan kaçmak değil onu yakalamak için uğraş vermeliyiz acaba o tv kanallarını islami çizgide yayınlara zorluyamazmıyız..?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islami kanal dediğin şeyi yapmış, başarabilmiş birisi var mı? hem tv açmak, hem de "ayıya dayı demeden" çizgiyi korumak zor bir iş. daha geçenlerde islami denilen hilal tv de laikliğe takiyye fetvasını verenler geziyordu. bu kanallarda bir yenileşme yapılabilecekse(bilmiyorum mümkün müdür) dediğin belki geçerli olabilir de o tv kanallarının sahiplerinin böyle bir değişime göz yumması mümkün geliyor mu sana?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
“Kadınların en hayırlısı hangisidir” diye sordugunda, ALLAH Rasulu şöyle buyurdu: “Yüzüne baktıgı zaman kocasını sevindiren, emrettigi zaman itaat eden, namusu ve malı hususunda kocasına isyan etmeyen kadındır” (Ahmed b. Hanbel 2/434; ibn mace, nikah, 5)

Günümüzde böyle kadınlar var ise,ancak bunlar bu tv putuna savaş açabilirler.Tv lerde ailelerde de artık demokratik haklarla hak arama yöntemleri var olduğundan,islamın demokratik haklarla yaşayabileceklerini düşünmeyen erkek ve kadınlar çok azaldı.Hangi tv kanalını açsan reklamlar dahil kapitalist ve lüks tüketim arzularını körükleyen,şehvet ve ahlaki bozuntuyu normalmiş gibi gösteren bir anlayışı bulursun.Tv seyretmeyeni ise bu devirde bu kafa diye alaya alanlar çoktur.Kurana dayalı bir sistem olmadığı sürece tv nin bile put olmaktan çıkması biraz hayal bence.

C Çevrimdışı

comodore12

Üye
İslam-TR Üyesi
tv arz talep şeklinde gelişmez,sadece kuran sünnet çizgisisnde bi izleyici kitlesi var mı elvette var ama bu yayınlar asla bu şekilde olmadı tv de kadınların olmadığı bi kanal söyleyin bana %99.9 zararlı olduğunu söyleyebilirim.yada benim karım neden tv deki bi adamı izlesin ki dimi ama

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgisayar'da Tv'den Farksız bence... Önemli olan Bunların doğru ve isabetli kullanılmasıdır, Eğer doğru ve isabetli kullanılırlarsa YARAR sağlarlar

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum merak ettiğim bir konu var facebook caiz mi ?

erkek veya bayan farketmez.

Uzleti Vaveyla
Abdurrahman Bin Hasa
Ömer İbn Abdulaziz

bu arkadaşlar cevap verirse sevinirim..

Yazıyı yazan şahıs yazının sonuna selam verip taha 47 yazmış taha 47 ye baktım şöyle yazıyordu

Haydi ona gidin de deyin ki: Biz senin rabbinin elçileriyiz, İsrailoğullarını bizimle birtikte gönder ve onlara (artık) azab verme. Sana rabbinden bir ayet ile geldik. Selam, hidayete tabi olanların üzerine olsun." Taha 47

Musa a.s firavuna verdiği selamı vermiş yazıyı yazan, hakikaten enteresan..

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzleti Vaveyla buradaki mümin kardeşlere nasıl selam vermen gerektiğini 3 gün boyu düşün.

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Uzleti Vaveyla buradaki mümin kardeşlere nasıl selam vermen gerektiğini 3 gün boyu düşün.

yazdıkların güzel lakin, konuya adını yazmışsın, konunun sonuna adını yazmışsın eyv. saygı duyarım, reklamını nasıl güzel bir şekilde yapmışsan selamıda güzel bir şekilde ver..

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum merak ettiğim bir konu var facebook caiz mi ?

erkek veya bayan farketmez.

Uzleti Vaveyla
Abdurrahman Bin Hasa
Ömer İbn Abdulaziz

bu arkadaşlar cevap verirse sevinirim..

Uzleti Vaveyla 3 gun yasaklandı diger 2 arkadaş cevap verirse sevinirim.
Abdurrahman Bin Hasa
Ömer İbn AbdulAziz

A Çevrimdışı

Abdurrahman bin Hasa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Soruya soru ile cevap vermek ahlak içi bir davranış değil. Ancak yinede sorunu cevaplıyayım. Evet facebook caiz değildir, seddüz zerai babından. Bu yüzden ne kendim nede etrafımızdaki insanlar bu fitneyi kullanmıyor. Ancak facebook ile tv'nin alakası yok. Örneğin bir kişi facebook açar, kendi inancından üç kişi ekler. o üç kişi paylaşım yapmaz, haberleşmek için kullanırlar. Arkadaş eklemeyi vs kapatır. Tamamen msnden daha izole şekilde haberleşmiş olur arkadaşlarıyla. Ne kadın görmüş olur, nede bir fitne.

De bununla tv'nin ne alakası var?

Bir arkadaş demiş ki kanalları islami çizgiye itelim. Arkadaşım sen kaç kişisinde kimi nereye itiyorsun? Koskoca tvler diyecek ki, vay be bak şurada üç tane adam var, biz onlar yüzünden fuhuş, şirk ve küfür içeren dizi ve haberlerimizi kaldıralımda 70 milyon izlemesin bizi, şu üç kişi izlesin öyle mi?

Sen tv'de haramdan nasıl sakınıyorsun? Hangi kanalda şirk,küfür yok? Hangi kanalda kadın yok? Kadınlar içinde bakması haram olan erkek yok? Yani tv'de haramdan kaçma imkanın yok. Bundan daha vahşeti diziler,haberler küfür ve şirk dolu. Bunu facebook'a kıyas etmenin manası nedir?

Yani tvde de ki bana şu kanal vari içinde müzik yok, erkek yok, kadın yok. Sadece ses kaydı var vs. de bizde bilelim nerede bu kanallar diye.

Zaten insanların sözlerinden anlaşılıyor. İçinde kadın, müzik içeren haberlere bakan, dizilere bakanlar "Ya tvde suç yok. iyiye kullanalım" diyorlar. Allah sözlerin sadakatini en iyi bilendir.

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ortada bana yöneltilmiş soru yok ki soru ile cevap vereyim.

facebook caiz degildir cevabınız için ise teşekkur ederim, zira ben tv yi aklamak için soylemedim bunu tv nin ne oldugu zaten bellidir, tartışılması bile gereksizdir..

Lakin şu nokta hariç, bana diyorsunuz ki 1 kişi hesap açar 3 kişi ekler paylaşım yapar yada yapmaz, facebook kullanan herkes bilir ki sen kimseyi eklemesen bile anasayfanın sagında kadın resimleri vardır arkadaş ekle diye, buda aynı tv gibidir, ha 1 dk kadına bakmışsın tv de ha 5 saniye facebookta, işte kıyas bu yüzdendir..

''Eger bir insan diyorsa, tv de karısı izliyorsa o insan deyyus dur diye, o zaman facede sagdaki kızı goren zira bu eglencedir zorunlu bir durum yok, yahut internette haber okurken karşısına çıkan kadına bakan erkekte namussuzdur, eşinin face si varsa deyyus tur.. O zaman bu algı otomatikmen çıkar ortaya zira ikisinde de yabancı erkek ve yabancı kadın vardır'' bu doğru bir yargı mıdır ?

tv de ki şirklere gelince bu zaten kimsenin inkar etmedigi bir durumdur, büyüden, fal bakmadan, aleni zinadan, şirkten, demokrasiden, vb. her şey bulunabilir.

E Çevrimdışı

ebu-l bera/ubeyde

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
musa a.s ve haruna furavuna gidip yumuşak bir dille tebliğ etmeleri bildrilir kardeş bu siteye giren herkesin müslüman olduğu ne malum ki diğer hesabımızı engelliyorsunuz ?? (uzleti vaveyla)

burdaki insanların hepsinin müslüman olduu ne malum buna kesin bir deliliniz varmı ?

sonrasında eğer hidayete tabbi olmayanlar varsa onlara selam verilmez ben orda hidayete tabii olanlara selam verdim 2. bir mesele ise musa.as firavuna biz SANA RABBİNDEN BİR MUCİZE İLE GELDİK SELAM HİDAYETE TABİİ OLANLARIN ÜZERİNE taha 47 dedi musa a.s hidayete tabii olanra selam verdi firavuna değil konuyu iyice anlamadan yargılamayın. ben (uzleti vaveyla) nickinde müslümanlara yani hidayete tabii olanlara has selam verdim bundada bir hata yok bu vela ve bera nın gereklerindendir doğru anlamanız ümidiyle selam hidayete tabii olanların üzerine olsun taha 47

E Çevrimdışı

ebu-l bera/ubeyde

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

MUAZ SANADA AYNI CEVABI VERİYORUM ASIL TAHA 47 Yİ NEREYE ÇEKTİĞİNİZİ SİZ DÜŞÜNÜN (UZLETİ VAVEYLA)

musa a.s ve haruna furavuna gidip yumuşak bir dille tebliğ etmeleri bildrilir kardeş bu siteye giren herkesin müslüman olduğu ne malum ki diğer hesabımızı engelliyorsunuz ?? (uzleti vaveyla)

burdaki insanların hepsinin müslüman olduu ne malum buna kesin bir deliliniz varmı ?

sonrasında eğer hidayete tabbi olmayanlar varsa onlara selam verilmez ben orda hidayete tabii olanlara selam verdim 2. bir mesele ise musa.as firavuna biz SANA RABBİNDEN BİR MUCİZE İLE GELDİK SELAM HİDAYETE TABİİ OLANLARIN ÜZERİNE taha 47 dedi musa a.s hidayete tabii olanra selam verdi firavuna değil konuyu iyice anlamadan yargılamayın. ben (uzleti vaveyla) nickinde müslümanlara yani hidayete tabii olanlara has selam verdim bundada bir hata yok bu vela ve bera nın gereklerindendir doğru anlamanız ümidiyle selam hidayete tabii olanların üzerine olsun taha 47