Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Televizyon Putu

E Çevrimdışı

ebu-l bera/ubeyde

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yazdıkların güzel lakin, konuya adını yazmışsın, konunun sonuna adını yazmışsın eyv. saygı duyarım, reklamını nasıl güzel bir şekilde yapmışsan selamıda güzel bir şekilde ver..
AKİL AYETTEN DAHA GÜZEL NEYLE SELAM VERİLİR ?? taha 47 ayeti firavunun yüzüne fakat bu ayrıntıyı unutmayın HİDAYET tabii olanlara verilmiş. benim diğer hesabımın engelinide kaldırın yanlış anlaşılma sizden çıktı (uzleti vaveyla)

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
AKİL AYETTEN DAHA GÜZEL NEYLE SELAM VERİLİR ?? taha 47 ayeti firavunun yüzüne fakat bu ayrıntıyı unutmayın HİDAYET tabii olanlara verilmiş. benim diğer hesabımın engelinide kaldırın yanlış anlaşılma sizden çıktı (uzleti vaveyla)

bize hadis te zikredildigi gibi selam verin, burdakilerin hepsinin musluman oldugunu nerden biliyorsunuz demişsiniz bu ise ayrı bir terbiyesizlik, sitede açılan konular bile burada olanların ne oldugunu göstermektedir, bu sitede 2 tane musluman bile olsa sizin nasıl selam vermeniz gerektigi bilinen bir durumdur, bunuda bilmediginizide sanmıyorum..

Eğer Peygamber S.a.v izinden gittiğinizi iddia ediyorsanız bize selam vermek zorundasınız, yada bu sitede ki herkesin kafir olduğunu ispat etmelisiniz, son 10 açılan konuya bakan aklı selim bir insan bu sitenin ne olduğunu idrak eder. Hüsnü zan etmeseydim daha farklı ithamlarda bulunurdum size, lakin ben niyet okuyucu degilim..

“Rasulullah içinde müslüman, müşrik, yahudi ve putperestlerin bulunduğu bir topluluktan geçti ve onlara selam verdi.” (Buhari, Muslim)

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
''Ben sadece ' Facebook ' daki paylasimlarimda hep tartisma cikiyor sniyordum. Meğer sıkıntı ' Facebook ' da değil bendeymiş... Islam tr nette ki paylasimimda da tartisma cikmis yok artik :D''

Siz ilk önce bayan olarak facebookta ne aradıgınızı, bunun caiz oldugunu, nişanlınız ile beraber çektirdiginiz sizin ve eşinizin eli olduğu tek taşınızın oldugu resmi oraya koymak ne kadar caiz siz bana onu soyleyin, hatta daha önce böyle keyfi resim çektirmek caiz mi degilmi onu söyleyin ondan sonra bize hesap sorun....

Artık husnu zan da bulunmuyorum zira facedeki sayfanızdan zihniyetinizin ne oldugu ortaya çıkıyor, erkeginizle aranızda kalması gerekn duygusal sözleri faceye yazmak ne kadar caiz dir ?
misal olarak,

Yıllarımı aldın.....
Umutlarımı...
En çok da sevme duygumu söküp attın içimden...
Seneler geçer gider de içimdeki acı, gözümdeki hüzün ve ellerimde bıraktiğin yanlizliğin nasil gidebilir ki? Kalemimden dökülen her mısraya sığdırmaya çaliştiğim sen, sensiz olsa dahi nasil sökülebilir ki tükettiğin her duyguya yapişmişken sana olan sevgim.. Uzleti VaveyLaa

facebook adresi çalmalar, erkek nickli uyeler hakkında yorum yapmak vs. SubhanAllah bu dinin neresinde var? siz ilk once ahlak ogrenin ahlak ondan sonra gelin burada nasihat edin, sayfanız bayagı aktif bu kadar zamanı orada heder etmek nasıl caiz oluyor ?

Siz varya siz, sizden nefret ediyorum, siz kocalarınızdan bile daha zararlısınız, siz muslumanların aileleri için bir fitnesiniz, siz peçenin adını kötüye çıakrtanlarsınız, siz erkeklerle utanmadan faceden dini konuşan, siz evli oldugunuz halde erkeklerle konuşan, siz Muhammed Bin Abdulvahhab r.a adını kotuye çıkartanlarsınız, sizin zehriniz her tarafı kaplamış durumda, Rabbim swt müslümanların sizin fitnelerinizden korusun, sizler degilmisiniz kadınları kocalarından ayıran, ah ah kadın olmasan sana bunun 10 katını daha söylerdim ama neyse.. kendi pisliğini gör sen ilk önce facebook mucahidesi, tekfircisi.. sizin kocalarınız sizin bu halde oldugunu bilse ilk once sizi tekfir ederler, ben bu tekfircilere acıyorum, daha evlerindeki hanımlarından haberleri yok...

evet şimdi facebook tv gibi degil diyenler ? bu kadının nişanlısı nedir o zaman ? tv de erkege bakan karısı için kocasına deyyus diyenler nedir bu durum peki ?

bir insan tv izleyerek kocasını aldatmaz lakin facebook kullanan bir kadın ailesine fitne sokacak bir necis yerdedir..

Allah swt müslümanlara basiret versin, insan zanneder ki tekfirci olunca ona her şey mubah oluyor.. dedigim gibi daha o kadar çok sey yazarım ki sayfalarca hemde,

Evet biraz ağır oldu dimi ? olsun olsun bu yaptıgınız pisliklerin yanında azdır bile, Bana gelince ben sütten çıkmış ak kaşıkmıyım SubhanAllah tabiki hayır, işlediğim gunahların sayısı yoktur, ama benim günahım kendimedir, sizin gibi etrafa fitne yaymıyorum.. ve Allah swt beni facebook gibi bir illetten kurtardıgı içinde ona sonsuz hamd ediyorum..

E Çevrimdışı

ebu-l bera/ubeyde

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
''Ben sadece ' Facebook ' daki paylasimlarimda hep tartisma cikiyor sniyordum. Meğer sıkıntı ' Facebook ' da değil bendeymiş... Islam tr nette ki paylasimimda da tartisma cikmis yok artik :D''

Siz ilk önce bayan olarak facebookta ne aradıgınızı, bunun caiz oldugunu, nişanlınız ile beraber çektirdiginiz sizin ve eşinizin eli olduğu tek taşınızın oldugu resmi oraya koymak ne kadar caiz siz bana onu soyleyin, hatta daha önce böyle keyfi resim çektirmek caiz mi degilmi onu söyleyin ondan sonra bize hesap sorun....

Artık husnu zan da bulunmuyorum zira facedeki sayfanızdan zihniyetinizin ne oldugu ortaya çıkıyor, erkeginizle aranızda kalması gerekn duygusal sözleri faceye yazmak ne kadar caiz dir ?
misal olarak,

Yıllarımı aldın.....
Umutlarımı...
Seneler geçer gider de içimdeki acı, gözümdeki hüzün ve ellerimde bıraktiğin yanlizliğin nasil gidebilir ki? Kalemimden dökülen her mısraya sığdırmaya çaliştiğim sen, sensiz olsa dahi nasil sökülebilir ki tükettiğin her duyguya yapişmişken sana olan sevgim.. Uzleti VaveyLaa

facebook adresi çalmalar, erkek nickli uyeler hakkında yorum yapmak vs. SubhanAllah bu dinin neresinde var? siz ilk once ahlak ogrenin ahlak ondan sonra gelin burada nasihat edin, sayfanız bayagı aktif bu kadar zamanı orada heder etmek nasıl caiz oluyor ?

Siz varya siz, sizden nefret ediyorum, siz kocalarınızdan bile daha zararlısınız, siz muslumanların aileleri için bir fitnesiniz, siz peçenin adını kötüye çıakrtanlarsınız, siz erkeklerle utanmadan faceden dini konuşan, siz evli oldugunuz halde erkeklerle konuşan, siz Muhammed Bin Abdulvahhab r.a adını kotuye çıkartanlarsınız, sizin zehriniz her tarafı kaplamış durumda, Rabbim swt müslümanların sizin fitnelerinizden korusun, sizler degilmisiniz kadınları kocalarından ayıran, ah ah kadın olmasan sana bunun 10 katını daha söylerdim ama neyse.. kendi pisliğini gör sen ilk önce facebook mucahidesi, tekfircisi.. sizin kocalarınız sizin bu halde oldugunu bilse ilk once sizi tekfir ederler, ben bu tekfircilere acıyorum, daha evlerindeki hanımlarından haberleri yok...

evet şimdi facebook tv gibi degil diyenler ? bu kadının nişanlısı nedir o zaman ? tv de erkege bakan karısı için kocasına deyyus diyenler nedir bu durum peki ?

bir insan tv izleyerek kocasını aldatmaz lakin facebook kullanan bir kadın ailesine fitne sokacak bir necis yerdedir..

Allah swt müslümanlara basiret versin, insan zanneder ki tekfirci olunca ona her şey mubah oluyor.. dedigim gibi daha o kadar çok sey yazarım ki sayfalarca hemde,

Evet biraz ağır oldu dimi ? olsun olsun bu yaptıgınız pisliklerin yanında azdır bile, Bana gelince ben sütten çıkmış ak kaşıkmıyım SubhanAllah tabiki hayır, işlediğim gunahların sayısı yoktur, ama benim günahım kendimedir, sizin gibi etrafa fitne yaymıyorum.. ve Allah swt beni facebook gibi bir illetten kurtardıgı içinde ona sonsuz hamd ediyorum..

başka işiniz yok ya sayfalarca reddiye yazarsınzı selam hidayete tabii olanların üzerine olsun

E Çevrimdışı

ebu-l bera/ubeyde

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bize hadis te zikredildigi gibi selam verin, burdakilerin hepsinin musluman oldugunu nerden biliyorsunuz demişsiniz bu ise ayrı bir terbiyesizlik, sitede açılan konular bile burada olanların ne oldugunu göstermektedir, bu sitede 2 tane musluman bile olsa sizin nasıl selam vermeniz gerektigi bilinen bir durumdur, bunuda bilmediginizide sanmıyorum..

Eğer Peygamber S.a.v izinden gittiğinizi iddia ediyorsanız bize selam vermek zorundasınız, yada bu sitede ki herkesin kafir olduğunu ispat etmelisiniz, son 10 açılan konuya bakan aklı selim bir insan bu sitenin ne olduğunu idrak eder. Hüsnü zan etmeseydim daha farklı ithamlarda bulunurdum size, lakin ben niyet okuyucu degilim..

“Rasulullah içinde müslüman, müşrik, yahudi ve putperestlerin bulunduğu bir topluluktan geçti ve onlara selam verdi.” (Buhari, Muslim)

SEN AYETİ ANLAMADINKİ GELİP BANA AHKAM KESİYORSUN AYETTE FİRAVUNUN YÜZÜNE SELAM HİDAYETE TABİİ OLANLARA OLSUN DENMİŞ BU SİTEDEKİ HERKESİN MÜSLÜMAN OLUŞUNA ŞAHİTLİK EDECEKSEN BUNU ISPATLAKA DA ZORUNDASIN ÇOK DAHA AĞIR KONUŞURDUM DİYORSUN O YAZIDA AMA PARMAKLARIN ÇALIŞTIĞI SÜRECE EVET AĞIR HEMDE ÇOK AĞIR KONUŞURSUN SON 10 HABERE BAKAN AKLI SELİM BİR MÜSLÜMAN NE OLDUĞUNU ANLAR DEMİŞSİN BEN SİTEYİ İSLAMİ GÖRÜYORUM LAKİN KULLANICILARI YA KIZ TAVLAMA PEŞİNDE YADA KENDİNİ GÖSTERME PEŞİNDE ŞEKİL A DA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ SELAM HİDAYETE TABİİ OLANLARIN ÜZERİNE OLSUN TAHA 47

A Çevrimdışı

Abdurrahman bin Hasa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Birincisi, akil isimli kardes, facebook denen fuhus ve zina yuvasinda bir musluman erkegin vr kadinin isi olamaz. Bir adam karisina facebook actiriyorsa, bu adam deyyustur. Cunku kadinin yeri evidir derken Rasulullah sav sunu kastediyordu, yani erkeklerle alakasi olmayacak sekilde sakinmak. benim kullandigim vakitte facebookta oneri kismini silince facebook onermiyordu tekrar. Simdi oneriyorsa fitne artmis olur. Facebook sahibi kadin kendini sokaga, erkekte kadinlarin arasina artmis olur. Soruna gelince, bir adam karisinin erkeklere bakma ve konusma ihtimali oldugu halde karisini facebooka sokuyorsa o adam deyyusun onde gidenidir.

Milletin evlilikleri bu facebook pisliginden bitiyor. Koca isteyken facebookta dogan asklar, facebooktan ikinci evlilikler... zaten en kotusu insanlar yorumlasiyorlar!bunun oturup sohbet etmekten farki nedir?

Her nefse soruyorum, bunca pislik varken Rasulullah sav ve ashabina facebook sorulsa ne derdi? Herkes bunu muhakemr etsin nefsinde. Gereken cevabi bulacaktir.

İkincisi ise, bu yaziyi yazan sahista ahlak vr namus satan namussuz munafiklardanmis. Bunlar namus dersi verir, alttan her halti mubah gibi islerler. Allaha hesap verecegini unutmaktan korkmayanlarin hali bundan farksiz mi olur? İnternet alimeleri sizi gidi erkek pesinde kosanlar sizi. Bide elmis millete "kiz tavlama prsinde" diyor. Hadi oradan munafik. Sen git facebookta namussuzluk et romantik sirirler yaz resimlerini koy. Ahlaksiz ahlak tacirleri sizi.

Neyse akil kardes, insaAllah dediklerim anlasilmistir, telefonsan cok acik yazamiyorum. Zaten tvde muttefiksek problem yok.

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
başka işiniz yok ya sayfalarca reddiye yazarsınzı selam hidayete tabii olanların üzerine olsun

ah ah vallahi sana acımıyorum, eşine acıyorum, asıl bu selam sizin gibilere verilir, ahir zaman fitneleri sizi, linki kaldır diyecegine git hesabını kapat Allah swt tevbe et, gerci diger hesabın varmış hani burada yorum yapan fazla yok diger hesabıma geciyim dedigin hesap işte oraya geç..

Allah swt bu ümmetin erkeklerini sizin gibi kadınlardan korusun. (tekfirci bile olsa)

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Birincisi, akil isimli kardes, facebook denen fuhus ve zina yuvasinda bir musluman erkegin vr kadinin isi olamaz. Bir adam karisina facebook actiriyorsa, bu adam deyyustur. Cunku kadinin yeri evidir derken Rasulullah sav sunu kastediyordu, yani erkeklerle alakasi olmayacak sekilde sakinmak. benim kullandigim vakitte facebookta oneri kismini silin e facebook onermiyordu tekrar. Simdi oneriyorsa fitne atmis olur. Facebook sahibi kadin kendini sokaga, erkekte kadinlarin arasina atmis olur. Soruna gelince, bir adam karisinin erkeklere bakma ve konusma ihtimali oldugu halde karisini facebooka sokuyorsa o adam deyyusun onde gidenidir.

Milletin evlilikleri bu facebook pisliginden bitiyor. Koca isteyken facebookta dogan asklar, facebooktan ikinci evlilikler... zaten en kotusu insanlar yorumlasiyorlar!bunun oturup sohbet etmekten farki nedir?

Her nefse soruyorum, bunca pislik varken Rasulullah sav ve ashabina facebook sorulsa ne derdi? Herkes bunu muhakemr etsin nefsinde. Gereken cevabi bulacaktir.

İkincisi ise, bu yaziyi yazan sahista ahlak vr namus satan namussuz munafiklardanmis. Bunlar namus dersi verir, alttan her halti mubah gibi islerler. Allaha hesap verecegini unutmaktan korkmayanlarin hali bundan farksiz mi olur?

Neyse akil kardes, insaAllah dediklerim anlasilmistir, telefonsan cok acik yazamiyorum. Zaten tvde muttefiksek problem yok.

Allah sana rahmet etsin, dedigim gibi tv nin ne oldugu bellidir onu konuşmaya dahi luzum yoktur.

E Çevrimdışı

ebu-l bera/ubeyde

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

misal olarak,

Yıllarımı aldın.....
Umutlarımı...

fitne yaymıyorum demen fiili olarak yaymadığın anlamına gelmez bide rabbe hamd ediyorsun faceden kurtulduğun için ve faceden duvar yazılarını sitede paylaşıyorsun yaw bizi kandırıyorsun da kendini kandırma bari ARTIK SENLE MUHATTAP DEĞİLİM SELAM HİDAYETE HAKKIYLA TABİİ OLANLAIN ÜZERİNE OLSUN TAHA 47

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah ben hangi kızı kandıracakmışın burada toplasan 5 mesajım vardır oda bu konuyla alakalı sadece ayrıca ben evli, cocugu olan bir insanım, hamd olsun bu iftirana layık olan bir insan degilim..

A Çevrimdışı

akil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten benimle muhattab olamazsın bu saatten sonra, zira senin gibi birine cevap vermek elbette ki boşadır, bu da sana son mesajımdır...

Selamun Aleykum..

Selamı üstüne alınma sana vermedim, forumdaki arkadaşlara verdim..

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hey gidi gençlik..75 li yıllara ait olan bir şarkı geldi aklıma birden.."Gençlik başımda duman ,ilk aşkım ilk heyacan.." evet gençler ömür geçiyor hemde hızla..