Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye'den Akidesi Sağlam Olan Birkaç Hoca Önerebilir misiniz?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yav arkadaş ben müslüman görüyorum demedim sadece ihtilafı zikrettim. ihtilaf var dedim ve sustum. sen ihtilaflı göreni bile tekfir ediyorsun. müslüman oldugunu savunan alimleri tekfir etmeyen makdisiyi, ebu katadeyi tekfir etmiyorsun. Yav nasıl bir adalet, nasıl bir müslümanlık bu! Adamın adı makdisi, Ebu katade, Ebu yahya el-libi olunca tekfir etme, ama adı sukunet olunca 7 ceddini tekfir et. Allah sizin gibilerin kardeşliğinden beni beri kılsın. rabbim sen şahidsin bunun şuanki tekfirine.

akhi karşına bir duvar al
o duvara anlat, umulurki duvar bile seni anlarda bu arkadaş anlamaz,
yahudilerle antlaşma yapan Resurullah dan hadis getirecemde onuda tekfir etmesinden korkup getiremiyorum

EbuHasanAlMuhajiri Çevrimdışı

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Yav arkadaş ben müslüman görüyorum demedim sadece ihtilafı zikrettim. ihtilaf var dedim ve sustum. sen ihtilaflı göreni bile tekfir ediyorsun. müslüman oldugunu savunan alimleri tekfir etmeyen makdisiyi, ebu katadeyi tekfir etmiyorsun. Yav nasıl bir adalet, nasıl bir müslümanlık bu! Adamın adı makdisi, Ebu katade, Ebu yahya el-libi olunca tekfir etme, ama adı sukunet olunca 7 ceddini tekfir et. Allah sizin gibilerin kardeşliğinden beni beri kılsın. rabbim sen şahidsin bunun şuanki tekfirine.
Hristiyan veya yahudileri tekfir etmeyen kafirdir hükmü nasıl sahıhse bütün islam alimlerince icma ile kafir eden bir fiili veya sözü işleyen kişileride tekfir etmeyen aynı şekilde kafirdir.

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mücahidler birleşsin diyoruz burda birbirimizi yiyoruz olmaz Allah için lütfen yapmayın

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
soruyumu anlamadın? bende videoyu seğrediyorumki soruma cevap bulayım
soruyu tekrar soruyorum
''suudu tekfir etmeyenlere kafir diyen'' bir alimden alıntı istiyorum
Said Havva der ki:“Kâfiri tekfir etmeyen ve onun küfründe şüpheye düşen kimse kâfir olur.”[5] Kadı Iyaz der ki: “Kim Yahudi, Hıristiyan ve Müslümanların dinini terk edenlerden birisini tekfir etmez, onların tekfirinde duraksar veya şüphe ederse kâfir olur.”[6]
[5] “el-İslâm”, sf. 122.

[6] “eş-Şifâ, bi Ta‘rîfi Hukuki’l-Mustafâ”, sf. 846.
ordaki yerlere suud ismini koy ve oku.

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Said Havva der ki:“Kâfiri tekfir etmeyen ve onun küfründe şüpheye düşen kimse kâfir olur.”[5] Kadı Iyaz der ki: “Kim Yahudi, Hıristiyan ve Müslümanların dinini terk edenlerden birisini tekfir etmez, onların tekfirinde duraksar veya şüphe ederse kâfir olur.”[6]
[5] “el-İslâm”, sf. 122.

:) :)

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Velid b. Raşid es-Sueydân der ki: “Âlimler kâfir ve müşrikleri tekfir etmeyen, onların küfründen şüphe eden veya onların yollarını doğrulayan kimselerin kâfir olacakları hususunda icma‘ etmişlerdir.”[12] [12] “el-İcmau’l-Akdî”, sf. 54. 374. madde.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:acpsnr: bu tekfir adami cennetlik yapiyormus yaw biz bosuna yasiyoruz ibadet ediyoruz kabul degilmis dinden donmusuz yatacak yerimiz yokmus meger vay gidi vayy

Muvaffak Çevrimdışı

Muvaffak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sukunet adlı uyenin dedigi gibi suud ailesine birkisim ulema musluman bir kısım ulema kafir demiş. acaba suuda müslüman diyen ulemayi aksini soyleyen ulema tekfir etmismi. keza ibn arabi gibi kufrude zirve yapmismis biradama bazi alimler kafir derken bazilari musluman demis kaza haricileleri birtakım alimler tekfir ederken bazilari musluman demis acaba bu nnasil oluyor adamlar kafiri tekfir etmemisler ama tekfifir edenler le ayni dinde birlesmisler

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hristiyan veya yahudileri tekfir etmeyen kafirdir hükmü nasıl sahıhse bütün islam alimlerince icma ile kafir eden bir fiili veya sözü işleyen kişileride tekfir etmeyen aynı şekilde kafirdir.

[5] “el-İslâm”, sf. 122.

kardeş bak beni iyi dinle
evet okumuşsun fakat anlamamışsın, acele etmezsen anlarsın fakat az sabırlı ol
kafir cennete girer diyen kafirdir, bunda ihtilaf yok
falanca kişi kafirdir ,onu tekfir etmeyen şu alimde kafirdir demek farklı birşey<< işte takıldığınız nokta burası
''bir kişi deseki suud kralı kafirdir fakat cennete girecektir''<< bunu diyende kafirdir
konuyu karıştırıyorsun
yahüdiler kafir değildir diyende kafirdir.
şimdi sana birini getirip bu kişi kafirmidir desem ne diyecen? adamı tanımıyorsun bile
kafir değil dersen ve o kişi kafir ise senmi kafir olacan? bu neyin kafasıdır

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş bak beni iyi dinle
evet okumuşsun fakat anlamamışsın, acele etmezsen anlarsın fakat az sabırlı ol
kafir cennete girer diyen kafirdir, bunda ihtilaf yok
falanca kişi kafirdir ,onu tekfir etmeyen şu alimde kafirdir demek farklı birşey<< işte takıldığınız nokta burası
''bir kişi deseki suud kralı kafirdir fakat cennete girecektir''<< bunu diyende kafirdir
konuyu karıştırıyorsun
yahüdiler kafir değildir diyende kafirdir.
şimdi sana birini getirip bu kişi kafirmidir desem ne diyecen? adamı tanımıyorsun bile
kafir değil dersen ve o kişi kafir ise senmi kafir olacan? bu neyin kafasıdır
Yav apaçık küfür fiili işleyen adamları tekfir etmeyen aynı hristiyan veya yahudileri tekfir etmeyen gibidir bir mücahidi kafirin rızası için kafirle işbirliği içinde şehid eden birine biri çıkıp bu adam kafir midir değil midir bilmiyorum dese ne dersin sen o adama ? Apaçık küfür işleyen ve alimlerin icma ile küfür ameli olduğunu söylediği kişiyi tekfir etmeyen icma ile kafirdir.Selulun küfrüde ortadadır.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yav apaçık küfür fiili işleyen adamları tekfir etmeyen aynı hristiyan veya yahudileri tekfir etmeyen gibidir bir mücahidi kafirin rızası için kafirle işbirliği içinde şehid eden birine biri çıkıp bu adam kafir midir değil midir bilmiyorum dese ne dersin sen o adama ? Apaçık küfür işleyen ve alimlerin icma ile küfür ameli olduğunu söylediği kişiyi tekfir etmeyen icma ile kafirdir.Selulun küfrüde ortadadır.

anlamakmı istemiyorsun?
birşeyin apaçık küfür olması sana göredir. hatta belki bana görede öyledir
konu bu değil
kafirdir fakat cennete girecek diyen kişinin hükmünü konuşmuyoruz
suud kafir değildir çünkü küfür amelini işlememiştir diyen kişiyi konuşuyoruz.
adam küfre düşmemiştir diyorsa neden tekfir etsinki

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
anlamakmı istemiyorsun?
birşeyin apaçık küfür olması sana göredir. hatta belki bana görede öyledir
konu bu değil
kafirdir fakat cennete girecek diyen kişinin hükmünü konuşmuyoruz
suud kafir değildir çünkü küfür amelini işlememiştir diyen kişiyi konuşuyoruz.
adam küfre düşmemiştir diyorsa neden tekfir etsinki
Yav müslümana karşı kafirle işbirliği yapan icma ile kafirdir suud apaçık küfür ameli işliyor türkçe anlamıyor musunuz yav icma ile kafir eden bir fiili işliyorlar onlara nasıl musluman der bi kimse ? apaçık küfür fiilini işleyen kişiyi tekfir etmeyen kafirdir sen ALLAHa kufreden birini tekfir etmeyen birini tekfir etmezsen kafir olursun aynı şey.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suudun apaçık küfrü olan müslümana karşı kafirle işbirliği yapanlarında icma ile kafir olacağı bütün kaynaklarda geçiyor çok az bi araştırmayla bulabilirsin.

kardeş konu çok uzar gel bu işi özelde konuşalım

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah için yoruldum yav deliller ortada dileyen iman etsin dileyen inkar etsin araştıran zaten doğru yolu bulur.Bütün müslümanlara selam olsun.

Muvaffak Çevrimdışı

Muvaffak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kuran mahluktur Allah mahluktur demektir ulema Allaha mahluktur diyenin kufrunde icma etmisken neden zamanindaki halifeyi tekfir etmemis sana gore ulemanin kafir olmasi gerekir

sukunet abi musluman bile demiyor sadece ihtilafi zikrettigi icin tekfir ediyorsun dikkat!!

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Ben ihtilaf var dedim diye tekfir ediyorsan al,

Makdisiyide tekfir et sana diyeyim ki bu adam samimi.

Üst Ana Sayfa Alt