Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Turkmen Dagi Dustu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Türkiye nin politikası her zaman 'zarar gormeyim' idi. Ama bazı şeyler için artık çok geç. Adamlar ne istese tersi oluyor. Kendinden büyük abilerininde sözünden çıkmıyor. Ama dediğin gibi, turistsiz, hergün bombalanan bi duruma dayanamaz türkiye. Ama çok geç.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Zannımla değil bizzat Türkmen Dağı'ndan bir Türkmen kardeşin şahitlikleri ve ayın onbeşi kadar açık olan bir durumdan bahsettim. Ortada bir zan var ise o da senin husn-u zannın abi :)

Bak buda bir numaralı hükümetçi sitenin editörü; https://twitter.com/ensarcaliskan/status/743195828551032833

Her neyse Allah sana da bana da rahmet etsin abi, şeytan aramıza girmeden sonlandıralım münazarayı :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zannımla değil bizzat Türkmen Dağı'ndan bir Türkmen kardeşin şahitlikleri ve ayın onbeşi kadar açık olan bir durumdan bahsettim. Ortada bir zan var ise o da senin husn-u zannın abi :)

Bak buda bir numaralı hükümetçi sitenin editörü; https://twitter.com/ensarcaliskan/status/743195828551032833

Her neyse Allah sana da bana da rahmet etsin abi, şeytan aramıza girmeden sonlandıralım münazarayı :)
Soyledigin o sahsi tanimiyorum ve cok yakindan bizzat orasi ile ilgilenen komutan kardeslerim var bu isin baslari her neyse dedigin gibi :) jazakallahu hayr

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ilimtalebesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abim turkmenler turkiyeden maddi destek lojistik aliyor diye onlar mücahid değil taguta hizmet ediyorlar demek çok yanlış olur . İçlerinde tek tük kurtcu muhabbeti yapan turkiyeliler olsada ağırlık olarak hilafetcilerdir. Açın muhaysininin videolarıni mucahid değil dediğin insanların cephelerdeki hizmetlerini ve samimiyetlerini dinle onları öve öve bitiremiyor . Ensardan daha samimi olduklarından felan bahsediyor.. Racih olan onlar mücahiddirler Allah sehadetlerini kabul etsin .

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türkiye'den yiyip içip, silah kuşanıp, ordu ve istihbarat desteği alıp ve aynı zamanda devletin direktifiyle operasyon yapan adamlar hilafetçi mi yani? Erdogan'da Osmanlı falan atıp tutuyor icraat ortada. Tekrar söylüyorum muayyen olarak ben herkesi tek tek bilemem, ancak bu grupların gittiği rota bu; TSK Sınır Karakolu.

I Çevrimdışı

ilimtalebesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar devletin yardımıyla kimseye operasyon yapmiyorduki varsa deliliniz görmek isteriz. Devletin kendilerine destek verdiği aşikâr . Fakat Savunma hattindaydilar . Dinlerini Köylerini Mallarını canlarını namuslarini koruyolardi , en meşru hakları değil midir ? Kadınlarını ve çocuklarını sınırdan turkiyeye geçirdiler ve cihaddan kacmadilar ! İzzetli bir şekilde öldüler öldürüldüler . Klavyeden onları tenkit etmeniz benim vicdanımi rahatsız ederken siz çok rahatsıniz .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TAVSIYEM SU IKI BELGESELIN İZLENMESİ...
en azından fıkır sahıbı olunmuş olur.
Gercı artık gectı ıs ısden o ayrı da

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bunlar pis bunlar kaka dedik sanki. Kardeşim zor durumda olabilirler (ki öyle), yardım alabilirler amma bu alınan yardımların karşılığı tampon bölge için tc'ye çalışmak(tı). Analiz ve saha hakimiyeti olan kardeşler çokmuş maşaAllah herkes mevzuya hakim. Her neyse, tartışmaya mahal vermeden selametle..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkmen Dağı direnişinin son görüntüleri
Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmen Dağı bölgesinde bulunan ve stratejik öneme sahip Karamanlı köyü ve tepesi Esed rejiminin kontrolüne geçti. Türkmen Dağı'nın rejimin kontrolüne geçmesiyle direniş tamamen sona erdi.

turkmen-dagi-direnisinin-son-goruntuleri.jpg

Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmen Dağı bölgesinde bulunan ve stratejik öneme sahip Karamanlı köyü ve tepesi Esed rejiminin kontrolüne geçti. Türkmen Dağı'nın rejimin kontrolüne geçmesiyle direniş tamamen sona erdi.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demek ABD SSCB işgaline karşı yardım etti diye afgan mücahidleri ABD karakoluymuş ha breh breh breh bu ne analiz saha hakimiyeti zenginliği.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Demek ABD SSCB işgaline karşı yardım etti diye afgan mücahidleri ABD karakoluymuş ha breh breh breh bu ne analiz saha hakimiyeti zenginliği.
Bunlar olurken afgan mücahidleri amerikayı yüceltip övüyor, onlara muhabbet mi besliyordu? Afgan mücahidler yardım aldıkları ile aynı itikada mı sahipti? Bu bahsedilen oluşum için Erdoğan bir numaralı mümin, İslam lideri. Tsk zaten müminler ordusu. Akidesiz, menhecsiz neo ottoman bozmalarına mücahid diyecek değilim.

I Çevrimdışı

ilimtalebesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
türkiye fazlasıyla silah ve lojistik desteği vermiştir fakat cephede aktif rol oynamamıştır . dkk 7'de mücahid kendi ağzıyla beyan ediyor .

I Çevrimdışı

ilimtalebesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar olurken afgan mücahidleri amerikayı yüceltip övüyor, onlara muhabbet mi besliyordu? Afgan mücahidler yardım aldıkları ile aynı itikada mı sahipti? Bu bahsedilen oluşum için Erdoğan bir numaralı mümin, İslam lideri. Tsk zaten müminler ordusu. Akidesiz, menhecsiz neo ottoman bozmalarına mücahid diyecek değilim.
Sen müminler yerine kafirleri kendisine dost edinen tekfirci talibanı hangi maslahatla savunuyorsun ? Peki sonuç noldu ? Allah , kendilerine dost edindikleri aynı kafirlerden talibana zilleti tattırdı ! Türkmenler sırf tekfirci cihad yapmıyolar diye hemen tenkit edin onlar mücahid değillerdi diyin .. Sizin derdiniz müslüman yöneticileri tekfir etmek . Bizim akidemiz bozuk değil elhamdulillah . En azından Türkmenler izzetli bir şekilde mücadele ettiler Allah şehadetlerini kabul etsin . Biz iman etmişizki Allah zafer günlerini insanlar arasında dönderir durur. Eğer siz (Uhud’da) bir yara aldıysanız, şüphesiz o topluluk da (Müşrikler de Bedir’de) benzeri bir yara almıştı. İşte (iyi veya kötü) günleri insanlar arasında (böyle) döndürür dururuz. (Bazen bir topluma iyi ya da kötü günler gösteririz, bazen öbürüne.) Allah, sizden iman edenleri ayırt etmek, sizden şahitler edinmek için böyle yapar. Allah, zalimleri sevmez. Kafirler kerih görsede zafer inananlarındır zafer yakındır biiznillah ..

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen müminler yerine kafirleri kendisine dost edinen tekfirci talibanı hangi maslahatla savunuyorsun ? Peki sonuç noldu ? Allah , kendilerine dost edindikleri aynı kafirlerden talibana zilleti tattırdı ! Türkmenler sırf tekfirci cihad yapmıyolar diye hemen tenkit edin onlar mücahid değillerdi diyin .. Sizin derdiniz müslüman yöneticileri tekfir etmek . Bizim akidemiz bozuk değil elhamdulillah . En azından Türkmenler izzetli bir şekilde mücadele ettiler Allah şehadetlerini kabul etsin . Biz iman etmişizki Allah zafer günlerini insanlar arasında dönderir durur. Eğer siz (Uhud’da) bir yara aldıysanız, şüphesiz o topluluk da (Müşrikler de Bedir’de) benzeri bir yara almıştı. İşte (iyi veya kötü) günleri insanlar arasında (böyle) döndürür dururuz. (Bazen bir topluma iyi ya da kötü günler gösteririz, bazen öbürüne.) Allah, sizden iman edenleri ayırt etmek, sizden şahitler edinmek için böyle yapar. Allah, zalimleri sevmez. Kafirler kerih görsede zafer inananlarındır zafer yakındır biiznillah ..

Taliban'in tekfirciligini nerde gördün? Senelerdir savasiyorlar Nato Kafir ordularina karsi. Hatirlatirim, TR Laikisitan cumhuriyetide var natonun yaninda mücahidlere karsi. Sen Milliyetci misin nesin? Müminleri Dost edineceklerine Kafirleri mi dost edinmis Taliban? Sen TR Laikistan Devletinden mi bahsediyorsun? Ne yazdigini kendinde bilmiyorsun herhalde?

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok abi o arkadaş hakikaten kaşınıyor, az kaldı üslubumu bozmama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt