Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Unutma nasıl azaltılır...?

eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kendini olduğundan daha ii görme durumunu kastediyorum. :cimcime1 :::

raba_84 Çevrimdışı

raba_84

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
tam olarak katılamıyorum :üzgünüm ben kitap okumaya bayılırım ama bazen öyle bir halde olurumki bir paragrafı on defa okusam anlamam... bazende kendimi kitaba verdiğim zamanlarda bir solukta herşeyi anlarmışçasına okurum... bu dikkatsizliğin nedenini anlayamamaktayım. yorgunluk yada halsizlikten bahsetmiyorum, kafamın başka yerlere yoğunlaşmasından bahsediyorum. bu bazen okuduğum kitabın ortalarında olur, gerçek dünyaya döndümmüde nerede kalmış olduğumu bilem hatırlamam :huhuuhuu
bu durumun aynısı bende de oluyor sonra en baştan yeniden okumak zorunda kalıyorum :üzgünüm :üzgünüm :üzgünüm

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
raba_84 ' Alıntı:
deli ' Alıntı:
tam olarak katılamıyorum :üzgünüm ben kitap okumaya bayılırım ama bazen öyle bir halde olurumki bir paragrafı on defa okusam anlamam... bazende kendimi kitaba verdiğim zamanlarda bir solukta herşeyi anlarmışçasına okurum... bu dikkatsizliğin nedenini anlayamamaktayım. yorgunluk yada halsizlikten bahsetmiyorum, kafamın başka yerlere yoğunlaşmasından bahsediyorum. bu bazen okuduğum kitabın ortalarında olur, gerçek dünyaya döndümmüde nerede kalmış olduğumu bilem hatırlamam :huhuuhuu
bu durumun aynısı bende de oluyor sonra en baştan yeniden okumak zorunda kalıyorum :üzgünüm :üzgünüm :üzgünüm

:güldüm o zaman yogunlastıgın problem yada herne ıse o konuyu bı cozumle sonra emınım kı ıstedıgın seye yogunlasa bılırsın .Bunu basarabılırsın raba yapabılırsınn :çokyaşa

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Deli kardesım baktıgım heruerde dedıklerımden farklı bısey yazmıyor yanı yontemler var mesela kendı kendını odullendırme vesaıre daha once yazmıstım bunları ama bunun senı rahatsız eden gercekten buyuk boyutlara ulastıgını hısssettıgın anda bı pskologa basvurman lazım ki ciddi bi tedavı uygulanabılsın :cimcime1

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada kusura bakmayın dun aksam ınternette bı sorun vardı ,hemen cevap yollayamadım eylemzayı kardesım de kendıne asırı guvenı sormus boyle bı hastalık bılmıyorum ama bu baska hastalıkların baslangıcı yada gostergesı olabılır .Sosyal yasamı ve kısıyı etkıleyen bı davranıs oldugu kesın.Kendine guven cocukluktan baslar ınsan yaptıgı işin begenilmesini takdir edilmesini ister cocuk ıkı oyuncagı ust uste koyup annesıne gosterıyorsa bakın ben bunu kendı basıma yapabılıyorum demektır bu ,ve anne afferım yavrum dedıgınde, her cocugunu onaylayıcı davranısında cocuk kendıne guvenı ögrenır.Çocuk daha yenı adımlarını atarken bır adım atar ve kendısını annesıne dogru bırakır cunku dıs dunyadan bır seyı kendı basına yapıp yapamıyacagını kontrol eder ve destek almak ıster .Kendıne guven bence harıka bısey ama herseyde oldugu gıbı bunun da fazlası kısının kendısıne de cevresındekılerede zarar verır .Fazla bısey bılmeden bızım bısey soylememız mumkun degıl ama kısı kendısınde asırı guven ve kendını oldugundan daha ıyı olarak algıladıgını dusunebılıyorsa bu bı gelısmedır cunku kısı yanlıs gıden bıseylerın oldugunu anladıgında duzeltme yoluna gıdebılır .

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Awesome ' Alıntı:
Deli kardesım baktıgım heruerde dedıklerımden farklı bısey yazmıyor yanı yontemler var mesela kendı kendını odullendırme vesaıre daha once yazmıstım bunları ama bunun senı rahatsız eden gercekten buyuk boyutlara ulastıgını hısssettıgın anda bı pskologa basvurman lazım ki ciddi bi tedavı uygulanabılsın :cimcime1

sen nesunku :huhuuhuu bizi yalanmı kandırıyordun yoksa bunca zaman psikoloji okuyorum diye :şaplak

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
Awesome ' Alıntı:

sen nesunku :huhuuhuu bizi yalanmı kandırıyordun yoksa bunca zaman psikoloji okuyorum diye :şaplak
deli kardesım ben daha ogrencıyım hem bu ısler ole ınternetten olmaz ınternetten ancak bu kadar oluyor :hıh

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
daha iyi ya işşte öğrenci olman. bizim maksadımızda bildiklerimizi paylaşıp, bilmediklerimizide öğrenmek değilmi... sende bu vesileyle araştırıp öğren, bizle de paylaş... hem dünyadada bir ilki gerçekleştir. internet üzerinden psikolojik seanslar ile psikolojik problemlerin çözülmesine yönelik :hıh

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bildiklerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım ama ,burdan herşeye cozum bulmak pek mumkun degıl malesef ,ortada cıddı seyler varsa cıddı sekılde yardım almak gerekır ve bunun sorumlulugu buyuktur :üzgünüm

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bizim ciddi yardım alacağımız kişide sensin :üzgünüm hem tevhidi bir müslümanın psikolojik sorunlardan yine tevhidi müslüman bir psikolog anlar. zamane müslümanları ne anlar bizim dertlerimizi... hem burada ciddi derecede psiklojik rahatsızlığı olan psikopatlar da yok ki... kendi halimizde takılıyoruz. ilaç tavsdiyeside istemiyoruz :üzgünüm

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:üzgünüm tamam siz uzulmeyin elımden gelenı yaparım . :güldüm

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sorunlarımızı araştırıp çözüm bulmalısın !!! :huhuuhuu

NeZnam Çevrimdışı

NeZnam

Üye
İslam-TR Üyesi
senin öğretmenlik damarın deliliğini geçti sonunda baya şey öğrettireceksin bize :)

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu forumda bir nevi medrese erkidişler... :huhuuhuu severek öğrenmezseniz, zorla öğretiriz :şaplak