Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Usame b. Ladin'e Doğru Bir Bakış - ABDULLAH YOLCU

Ehli Hadis Çevrimdışı

Ehli Hadis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Iste hersey acikken burada gelip bosbeles konusan sensin.

Beni muhattap almana gerek yok. Seni alan olmadigindan kendi kendine gelin guvey olursun.

Olan seyi olmamis gibi gosteriyorsun. Ebu Muaz, Ebu Saiidin bu mevzuyla alakasi cok. Bu kisiler Abdullah Yolcu Usameyi ovunce zaten, zitlasip kanli bicakli oldular. Abdullah Yolcu, hani ovuyormus ya??? Bu kisilerin niye yedigi ictigi ayri gitmiyordu?

Diledigini yapabilirsin, site senin oldugundan diledigini yapabilirsin. Hesaplar Allaha.

Bununla birlikte Ebu Said vs umrumda degil zaten alakamda yok.

Buda suudlularin Abdullah yolcu hakkindaki sozleri :

http://www.darussunne.com/

Ehli Hadis Çevrimdışı

Ehli Hadis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ayrica bu verdigin taziye mesaji zaten Usameyi ovdugu video ortaya ciktindan sonra oldu. Umraniyeki bazi kisilerle otururken kayit edilip ortaya cikti bu videoda.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ancak onun bunun hakkında arkadan konuşmalar. Kuyruk acısı var anlaşılan.

Sitenin benim olduğu da yok, şuan yöneticilerden sadece biriyim, yarın site kimde olur Allah bilir, hiç bir zaman şahsi münakaşaya siteyi alet etmedim ki, bunu şuan yönetimde olan kardeşler bilir.

Sizi de anlıyorum, sıkıştığınızdan nereden saldıracağınızı bilmiyorsunuz.

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli Hadis
Ebu Muaz, Ebu Saiidin bu mevzuyla alakasi cok. Bu kisiler Abdullah Yolcu Usameyi ovunce zaten, zitlasip kanli bicakli oldular.

bu doğru değil. yaşınız kaç merak ettim şimdi. abdullah yolcu ile ebu said arasındaki farklı tavır, farklı duruş 20 sene önceye kadar gider... el kaideyle falan bir ilgisi de yok. ebu said hocanın arap ülkelerinde yakın olduğu, ders aldığı çevrelerle abdullah yolcunun yakın olduğu çevreler ders işleme şekilleri mezheplerin müktesebatına bakışı farklıydı. ebu said hoca daha zahiri takılıyordu. ondan ötürü ayrı yollar tuttular. mesele bundan ibaret.

zaman içindeki karşılıklı iniş çıkışlar aleyhte söylemler bir tatlı iki tuzlu gidişat ise esas sebepler değildir.

abdullah yolcunun el kaide hakkındaki övgü doldu sözleri -kişisel olarak tasvip etmiyorum asla- bugüne has değil. 20 sene önce de onun cihadilerle bağı vardı. onlarla tahmin edebileceğinizden daha sıkı daha üst seviyeden ilişkisi vardı hala da öyledir. arap ülkelerindeki selefi şeyhler alimler de yolcuya hep mesafeli durmuşlardır. basit bir örnek olarak elbaninin öğrencileri ile olan ilişkileri. abdullah yolcunun kardavi gibi kimselerle, hanefi şafi imamlarıyla takılması bir tercih değil mecburiyet oldu aslında.

ebu said hocanın selefiliğe verdiği zarar eski alışkanlıklarından vazgeçememesi, entellektüel zayıflık ilmi eksiklikten kaynaklı olarak mezheplerin fetvalarına ictihadlarına hep soğuk durması, inatçı zahiri geçmişinin bir sonucudur.

abdullah yolcunun selefiliğe verdiği zarar ise ne yazık ki daha bilinçli ve programlı. küresel oyunu kuranlar selefiliği daha ılımlı daha kontrol edilebilir kılmak için projeler üretiyor. abdullah yolcunun said nursiyi övmesi bu anlamda tesadüf değil.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ehli Hadis ahi şimdi ben tam anlamadım yada sen yanlış ikrar ettiyse hata beşer kullar içindir düzeltmen için soruyorum.
Konudaki video Ümraniye taifesi tarafındamı çekildi ? Ümraniye taifesi bu videoyu yayınladı ?
Ben böyle anladım yanlışsa düzelt inşaAllah..
Çünkü video Guraba.der merkezinde çekilmiştir ayrıca video 24.Mart.2012 de gurabayayınları tarafından youtubeye eklenmiştir.Abdullah yolcunun her videosu gene gurabayayınları tarafından eklenmektedir.
Ayrıca Abdullah Yolcunun taziye mesajı ben daha erken okumama rağmen !sLaM4eVeR tarafından daha geç eklendi o tarihte 19.Mayıs.2011 dir.
Merak eden ahiler tarihlere bakmak isterse
https://www.islam-tr.org/sehid-ve-s...amenin-sehadeti-hakkindaki-taziye-yazisi.html

Usame b. Ladin'e Doğru Bir Bakış - YouTube

konu tarihlerine bakabilir..
Ahi hata varsa düzelt inşaAllah. Hata bizler için..

doğru söze ne denir :)

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu doğru değil. yaşınız kaç merak ettim şimdi. abdullah yolcu ile ebu said arasındaki farklı tavır, farklı duruş 20 sene önceye kadar gider... el kaideyle falan bir ilgisi de yok. ebu said hocanın arap ülkelerinde yakın olduğu, ders aldığı çevrelerle abdullah yolcunun yakın olduğu çevreler ders işleme şekilleri mezheplerin müktesebatına bakışı farklıydı. ebu said hoca daha zahiri takılıyordu. ondan ötürü ayrı yollar tuttular. mesele bundan ibaret.

zaman içindeki karşılıklı iniş çıkışlar aleyhte söylemler bir tatlı iki tuzlu gidişat ise esas sebepler değildir.

abdullah yolcunun el kaide hakkındaki övgü doldu sözleri -kişisel olarak tasvip etmiyorum asla- bugüne has değil. 20 sene önce de onun cihadilerle bağı vardı. onlarla tahmin edebileceğinizden daha sıkı daha üst seviyeden ilişkisi vardı hala da öyledir. arap ülkelerindeki selefi şeyhler alimler de yolcuya hep mesafeli durmuşlardır. basit bir örnek olarak elbaninin öğrencileri ile olan ilişkileri. abdullah yolcunun kardavi gibi kimselerle, hanefi şafi imamlarıyla takılması bir tercih değil mecburiyet oldu aslında.

ebu said hocanın selefiliğe verdiği zarar eski alışkanlıklarından vazgeçememesi, entellektüel zayıflık ilmi eksiklikten kaynaklı olarak mezheplerin fetvalarına ictihadlarına hep soğuk durması, inatçı zahiri geçmişinin bir sonucudur.

abdullah yolcunun selefiliğe verdiği zarar ise ne yazık ki daha bilinçli ve programlı. küresel oyunu kuranlar selefiliği daha ılımlı daha kontrol edilebilir kılmak için projeler üretiyor. abdullah yolcunun said nursiyi övmesi bu anlamda tesadüf değil.
Selamun Aleykum, Risalei Nur için doğruları da var hataları da var diyor... tam olarak kusursuz demiyor... delil video'da burada : Abdullah yolcu.said nursi ve eserleri.wmv - YouTube Selamun Aleykum...

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum, Risalei Nur için doğruları da var hataları da var diyor... tam olarak kusursuz demiyor... delil video'da burada : Abdullah yolcu.said nursi ve eserleri.wmv - YouTube Selamun Aleykum...

aleykum selam.

risaleler için elbette tam olarak kusursuz diyemez ve demiyor da zaten. o risaleyi değil said nursiyi de övüyor. çok büyük alim diyor mesela.

abdullah yolcu bunca yıl kitap makale vs. yazsa çok daha iyi şeyler yapmış olurdu. birikimi var kalemi kuvvetli şaşırtıcı derecede türkçeye de hakim. youtube üzerinden 5 10 dk lık videolarla din anlatınca kaçınılmaz olarak yanlış anlaşılıyorsunuz. bir yığın mantıksal çelişkeyi hatta selefilikle bağdaşmayan yada yanlış anlaşılmaya müsait izaha muhtaç ifadeleri de bolca kullanıyor. bavul dolusu döküman kuveyte suuda ulaşınca da sitem ediyor. sende o zaman öbür tayfaya malzeme verme dimi.
:kanka

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Risale hakkındaki konuşmaları tamamen saçma, Abdullah yolcu ile beraber ismini vermek istemediğim bir hoca da övüyordu, tekrar yüz yüze geldiğimde inşaAllah bu konuyu açacağım, risaleyi övüp, kendini selef akidesne nispet eden hocalarlada görüşen olursa risale hakkındaki cdlerimizi lütfen kendilerine ulaştırın.

Üst Ana Sayfa Alt