Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yaşadığım Kötü Sıkıntılara Karşı Ne Yapmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşin lütfen hemen şimdi durumun neyse bırak ve ankebut süresi ve bakara süresinden sana söylediğim yerleri tefsiriyle beraber oku.

Teşekkür ederim.

Kagidi imzalarken buğuz ediyordum zaten. Hatta kağıdın imza kismina karalama yaotim sadece. Bu yemini etmiyorum dedim icimden.

Ama işte hep avunmusum gibi geliyor.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
A
Teşekkür ederim.

Kagidi imzalarken buğuz ediyordum zaten. Hatta kağıdın imza kismina karalama yaotim sadece. Bu yemini etmiyorum dedim icimden.

Ama işte hep avunmusum gibi geliyor.
Aynen öyle oluyor.
Soyle bir şey anlatmak istiyorum
Adamın biri bir gün kızını hasta olduğu için rahibe götürür. Adam kızını rahibe bırakır ve tedavi etmesini ister. Şeytan rahibe vesvese verir kıza tecavüz et diye. Adam bu çirkin fiili yapar ve şeytan ona tekrar vesvese verir, bu kız yaptıklarını anne babasına anlatırsa başına bela açılır. En iyisi onu öldür ve kurtul der. Adam bunu da yapar. Şeytan bu sefer kızın anne babasına yaklaşır rahip şöyle şöyle yaptı gidin oraya kızınızı bulamayacaksınız der. Anne ve baba rahibe giderler kızımız nerede diye sorarlar. Rahip öldüğünü ve bu yüzden onu gömdüğünü söyler . Fakat anne ve baba buna inanmazlar. Rahibi şikayet ederler. Rahip yargılandığı esnada şeytan ona yaklaşır ve seni kurtarayım mı diye sorar rahip te evet ama nasıl kurtaracaksın der. Allah'ın laneti edebiyyen üzerine olsun ki şeytan şöyle der bana iki defa secde et seni kurtarayım der. Rahip bunu yapar ve bundan sonra şeytan ona şöyle seslenir , ben senden ve senin fiilinden beriyim der ve ordan uzaklaşır.
Senin durumunda buna benziyor. Fakat sen henüz ölmedim. Tövbe kapısı da güneş batıdan doğana kadar açıktır.

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
A

Aynen öyle oluyor.
Soyle bir şey anlatmak istiyorum
Adamın biri bir gün kızını hasta olduğu için rahibe götürür. Adam kızını rahibe bırakır ve tedavi etmesini ister. Şeytan rahibe vesvese verir kıza tecavüz et diye. Adam bu çirkin fiili yapar ve şeytan ona tekrar vesvese verir, bu kız yaptıklarını anne babasına anlatırsa başına bela açılır. En iyisi onu öldür ve kurtul der. Adam bunu da yapar. Şeytan bu sefer kızın anne babasına yaklaşır rahip şöyle şöyle yaptı gidin oraya kızınızı bulamayacaksınız der. Anne ve baba rahibe giderler kızımız nerede diye sorarlar. Rahip öldüğünü ve bu yüzden onu gömdüğünü söyler . Fakat anne ve baba buna inanmazlar. Rahibi şikayet ederler. Rahip yargılandığı esnada şeytan ona yaklaşır ve seni kurtarayım mı diye sorar rahip te evet ama nasıl kurtaracaksın der. Allah'ın laneti edebiyyen üzerine olsun ki şeytan şöyle der bana iki defa secde et seni kurtarayım der. Rahip bunu yapar ve bundan sonra şeytan ona şöyle seslenir , ben senden ve senin fiilinden beriyim der ve ordan uzaklaşır.
Senin durumunda buna benziyor. Fakat sen henüz ölmedim. Tövbe kapısı da güneş batıdan doğana kadar açıktır.

Derdim tövbe edip etmemek degil. Ben gece gunduz yalvararak tövbe ettim ama işte istifa etmeden tòvbem kabul olmuyormuş. küfrumden vazgecmedigim icin.

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Kim söylüyor bunu. Onu söyleyenler önce gitsinler ceplerindeki tagutun resmini çıkarsınlar, nüfus cüzdanlarını yaksınlar

bilmiyorum kim söylemiş hatırlamıyorum bu konuda cok araştırma yaptığım için neyi nerde okudum bilmiyorum. Ama "istifa etmeden iman edemezler" yazıyordu.

Ama bu metnin küfür olduğunu insanı kafir ettiğini ilk buradan okumuştum. Hatta sonradan nureddin hocanin sayfasında da aksi bi iddia okumuştum. Yani musluman insan basiretli insandır. Olaylari kisir dongu icinde dusunmez falan yazmis. Yani küfür olmaz demis ama nette bi cevap vermemisti. Zaten ben baska hocaya guvenmem..

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
O zaman niye küfür olduğuna itikat ediyorsunuz? Geçmiş mesajlara bakın sitede Kur'an ve sünnet ile cevap bölümünden sorumlu olan kişinin- Abdulmuizz Fida- bana verdiği cevabı yazdım. Sizin okuduğunuz link genel hatları belirliyor. Normalde dille bu metni okumak küfür fakat diğer delillerle beraber okuduğumuz zaman farklı sonuçlar çıkıyor. Örneğin Abdullah ibni Mesud benden iki kırbacı uzaklaştıracak her sözü söylerim diyor. Sahabeye de kâfir mi diyecekler ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman niye küfür olduğuna itikat ediyorsunuz? Geçmiş mesajlara bakın sitede Kur'an ve sünnet ile cevap bölümünden sorumlu olan kişinin- Abdulmuizz Fida- bana verdiği cevabı yazdım. Sizin okuduğunuz link genel hatları belirliyor. Normalde dille bu metni okumak küfür fakat diğer delillerle beraber okuduğumuz zaman farklı sonuçlar çıkıyor. Örneğin Abdullah ibni Mesud benden iki kırbacı uzaklaştıracak her sözü söylerim diyor. Sahabeye de kâfir mi diyecekler ?

iste sanki bu konuyu dusunmezsem kulak ardi edersem Allah bana bir daha rahmet etmez benden uyarisini ceker diye düşünüyorum. Konuyu çok fazla dusununce de kafam karışıyor ve olay büyüyor.
Kisir döngü gibi düşünmezsen Allahin uyarisi senden gider dusunursen de vesvesen büyür.

Moderatör tarafında düzenlendi:
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Bunu neye dayanarak söylüyorsun .Vesvese ye düşünmiyorsun diye Allah senden ilgisini kesmez. Zan bunlar Allah da zannın çoğundan kaçın diyor

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu neye dayanarak söylüyorsun .Vesvese ye düşünmiyorsun diye Allah senden ilgisini kesmez. Zan bunlar Allah da zannın çoğundan kaçın diyor

Iste bence vesvese degil bu kafirsin istifa et olayları. Allahin bi ikazi bana. haliyle sen Allahin ikazini düşünmeyip kulak ardi edersen Allah da bak basinin çaresine der. Ya da seytan sana bu uyarıları unutturup seni kufurde yaşatır.

Düşüncem bu yani.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Dikkat et hala zan üzere hareket ediyorsun. Kur'an'dan delil getirmen lazım

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Kafam karışık. Ben kim olduğumu bile bilmiyorum. Dün gece Dedim rukye dinleyip öyle yatayım bari. Youtubedan dinledim 16 dakikalık bir rukye. Inanın korkudan urpermekten gece uyuyamadim yani uyku ile uyaniklik arasindaydim. Sanki odada bi adam elinde bi kagit ile saga sola yürüyüp duruyor gibi hissettim görmedim sirtim dönüktü ama resmen kagit sesini duydum soğuk soğuk terledim.

Kuran dinlemek bile beni sonrasinda azaba sürüklüyor . Gecenlerde ezan okunurken kulaklarimi tikamamak icin kendimi zor tuttum. Rahatsiz oldum. Dini yazi okuyamıyorum. Allah lafzı görmeye tahammül dahi edemiyorum.
Panik oluyorum çünkü.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Kafam karışık. Ben kim olduğumu bile bilmiyorum. Dün gece Dedim rukye dinleyip öyle yatayım bari. Youtubedan dinledim 16 dakikalık bir rukye. Inanın korkudan urpermekten gece uyuyamadim yani uyku ile uyaniklik arasindaydim. Sanki odada bi adam elinde bi kagit ile saga sola yürüyüp duruyor gibi hissettim görmedim sirtim dönüktü ama resmen kagit sesini duydum soğuk soğuk terledim.

Kuran dinlemek bile beni sonrasinda azaba sürüklüyor . Gecenlerde ezan okunurken kulaklarimi tikamamak icin kendimi zor tuttum. Rahatsiz oldum. Dini yazi okuyamıyorum. Allah lafzı görmeye tahammül dahi edemiyorum.
Panik oluyorum çünkü.
Kardeşim sen Nureddin hocaya ulaş. O bu konularda bilgillidir. Fetva meclisi adlı siteden soru sorabilirsiniz .
Korkularınızın üzerine gidin. Allah o şeytanlardan daha üstündür. Bir de orda müslümanlarla beraber olun Allah'ın rahmeti cemaatin üzerindedir
Bu akşam tekrar rukte dinleyin yanınızda muhakkak biri olsun

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sen Nureddin hocaya ulaş. O bu konularda bilgillidir. Fetva meclisi adlı siteden soru sorabilirsiniz .
Korkularınızın üzerine gidin. Allah o şeytanlardan daha üstündür. Bir de orda müslümanlarla beraber olun Allah'ın rahmeti cemaatin üzerindedir
Bu akşam tekrar rukte dinleyin yanınızda muhakkak biri olsun

Dinliycem zaten. Nureddin hocaya ulasmaya çalıştım ama açıkçası çabalarım bosa gitti. Soru da sordum cevap gelmedi. Aylar oldu. Neden cevap verilmediğini sorduğumda da daha once bu tür bir soruya cevap verilmis dendi. Ben de uzerine gitmedim.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Çabala kendini şeytanın eline bırakma.
Aşağıya sana ankebut süresinin 69. Ayetinin tefsirini vereceğim onları oku. Rabbim kalbine şifa kılsın.
69. “Ama Bizim uğrumuzda cihad edenleri elbette yollarımıza eriştireceğiz. Allah şüphesiz, iyi davrananlarla beraberdir.”

Bizim yolumuzda, bizim kulluk programımızda, bizim dinimizde cehd eden, cihad eden, çalışıp çabalayan, müslümanca bir hayatın kavgasını veren kimseler için onları muhakkak ki kendi yollarımıza ileteceğiz. Yollarımızı göstereceğiz onlara. Bizim istediğimiz bir hayatı yaşamanın derdinde olanlara, Bizi razı etmenin heyecanıyla koşanlara, Adem’in, Nuh’un, İbrâhim’in, Mûsâ’nın, Îsâ’nın, Muhammed (a.s) ların yolunu takip etmek isteyen, bu yolda cehd ü gayret gösterenler için Biz onlara onların yollarını açacağız. Onlara cennete giden yollarımızı açacağız, göstereceğiz, kolay getireceğiz. Muhakkak ki Allah muhsinlerle beraberdir. Allah kendisini görüyormuşçasına kulluk yapanlarla beraberdir. Allah kendisinin kontrolü altında olduğunun bilinci içinde kendisine lâyık kulluğa koşanlarla beraberdir. Allah’la beraber olanlar, Allah desteğinde olanlar da hem dünyada, hem de ukbada kazananlardır.

Öyleyse muhsinler olarak Rabbimize kulluğa koşalım, zalim-lerden olmayalım inşallah. Bu sûre ile alâkalı da bu kadar söz yeter. Rabbim gereği gibi anlayıp, iman edip amele dönüştüren kullarından eylesin inşallah. Ve âhiru dâvana enilhamdü lillahi Rabbil’âlemîn.( Ali küçük)

Bizim uğrumuzda mücâhede edenleri...» âyetinde; Allah Rasûlü (s.a.), ashabı ve kıyamet gününe kadar ona tâbi olanlar kasdedilmek-tedir. «(İşte onları) elbette yollarımıza eriştiririz. (Dünyada ve âhiret-te yollarımızı onlara gösteririz.)» İbn Ebu Hatim der ki: Bize babamın... Akkâ ahâlîsinden Ebu Ahmed Abbâs el-Hemedânî'den rivayetine göre; o, «Bizim uğrumuzda mücâhede edenleri elbette yollarımıza eriştiririz. Şüphesiz ki Allah, ihsan edenlerle beraberdir.» âyeti hakkında şöyle demiştir: Bildikleri ile amel edenleri Allah bilmediklerine eriştirecektir, Ahmed İbn Ebu el-Havârî der ki: Bunu Ebu Süleyman ed-Dârânî'ye naklettim de, çok hoşuna gitti ve şöyle dedi: Kendisine bir hayır ilham edilene eserde (şer'î bir haberde) işitinceye kadar onu işlememesi yaraşır. Haberde işittiği zaman onunla amel eder ve şerîatm haberi yapmakta olduğuna muvafık düştüğü zaman Allah'a hamdeder.
«Şüphesiz ki Allah, ihsan edenlerle beraberdir.» İbn Ebu Hatim der ki: Bize babamın... Şâ'bî'den rivayetine göre, Meryem Oğlu îsâ (a.s.) şöyle demiş: İhsan; ancak sana kötülük edene iyilik etmendir. Yoksa sana iyilik edene iyilik yapman; ihsan değildir. En doğrusunu Allah bilir.
( İbni kesir)

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Ne zaman istersen san yardımcı olurum inşâAllah. Yeter ki mücadele et.

Urvetul Vuska Çevrimdışı

Urvetul Vuska

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, öncelikle sen iyi bir rukiyeciye gitmelisin, anlattıklarına göre sana musallat olmuşlar. Rabbim en kısa zamanda şifanı verir İnşeAllah.

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, öncelikle sen iyi bir rukiyeciye gitmelisin, anlattıklarına göre sana musallat olmuşlar. Rabbim en kısa zamanda şifanı verir İnşeAllah.

Bu musallat konusunu bana bi arkadasim da söyledi. Hatta bi hocaya beni anlatmis. Hoca baya ehli sünnet biriymiş asla da para almazmis bu tür islerden. Anne baba adimdan bir şeylere bakmış falan demiski soyle o kıza cinler sıkıştırıyor onu. Daraltıyor.

Arastirdim buna "bakım yapmak' deniyormus. Iste bu adam ben hakkinda bilgileri kendi karin cini ile ogreniyormus. Onum karin cini benim karinimle konusuyormus vs.

Inanilmaz sacma geldi ve hiç umursamadim.
Zaten bu bakim yaptirma falan falcilikla birebir ayniymis yani oyle demis bazi rukyeciler.

yani biri musallat oluyor ondan eminim de ne şekilde ve yonden onu anlayamadim ama cin falan hikaye yani bana bulasmazlar cinin isi yok bana mı gelecek. Bunu anlayabilmek icin zaten hoca olmaya da gerek yok.

Urvetul Vuska Çevrimdışı

Urvetul Vuska

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu musallat konusunu bana bi arkadasim da söyledi. Hatta bi hocaya beni anlatmis. Hoca baya ehli sünnet biriymiş asla da para almazmis bu tür islerden. Anne baba adimdan bir şeylere bakmış falan demiski soyle o kıza cinler sıkıştırıyor onu. Daraltıyor.

Arastirdim buna "bakım yapmak' deniyormus. Iste bu adam ben hakkinda bilgileri kendi karin cini ile ogreniyormus. Onum karin cini benim karinimle konusuyormus vs.

Inanilmaz sacma geldi ve hiç umursamadim.
Zaten bu bakim yaptirma falan falcilikla birebir ayniymis yani oyle demis bazi rukyeciler.

yani biri musallat oluyor ondan eminim de ne şekilde ve yonden onu anlayamadim ama cin falan hikaye yani bana bulasmazlar cinin isi yok bana mı gelecek. Bunu anlayabilmek icin zaten hoca olmaya da gerek yok.
Bacım benim, kendinden emin konuşma istersen, Sünnet uygun Rukiye yapan hocalar var. Senin anlattıkların gibi değil, Rukiye kötü birşey değil, Rabbim İnşeAllah şifa nasip eder. Benim söyleceğim en fazla bu kadar herşey senin elinde.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Rukye bizzat Rasûlullah'ın kendisine uyguladığı bir tedavi türüdür. Başkalarına da tavsiye etmiştir

S Çevrimdışı

sedabalci

Üye
İslam-TR Üyesi
Rukye bizzat Rasûlullah'ın kendisine uyguladığı bir tedavi türüdür. Başkalarına da tavsiye etmiştir
Yok rukye konusunda bi sıkıntım yok yani elbette biliyorum haktır. Cokca şifa bulanı biliyorum. Hatta youtubeda seanslarini izleyip şok oluyordum. Çünkü pek emin degildim cinlerin insanlara hukmedebileceginden. Sadece vesvese verir sanıyordum.
Yani sadece bu bakim yaptirma olayı sunnette olmayan bir şey. Bir insana musallat olunup olunmadığı rukye ile anlaşılirmis yani rukyeci gelir kurandan uygun ayetleri hastaya okur ve hastanin tepkilerine bakarmış. Peygemberimiz de oyle yapmış.

Bakalim bu aksamda rukye dinleyip uyuycam. Neler olur bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt