Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yeni Doğan Bebeğin Korunması İçin Hangi Dualar Okunur?

S Çevrimdışı

seeartos

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşler.

2 gün önce Allah (C.C.) bir kız çocuğu nasip etti bize.Ümmetine faydalı bir mümine olur İnşAllah,amin.

Kardeşler çocuk çok fazla sıçrıyor uyurken.Hiç durmadan korkuyor.
Dua okuyoruz ancak durum aynı.
Kimileri ayet-el kursi'nin bebeğe ağır geleceğini söylüyorlar.

Hangi dualar okunmalıdır,aydınlatırsanız sevinirim.

Benzer bir konu bulamadım, gözümden kaçtıysada affola...

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Rabb'ım islama bağışlasın kardeşim Felak ve Nass surelerini oku inşaAllah , yanlız şunuda unutmamak lazım tıbbi bir rahatsızlık da olabilir kontrol ettırmişsindir eğer yoksa sabret göbek bağının etkısı vs ilk başlarda sıkıntı yaşayabilirsin

birde kardeşim 7. gün kız çocuğu için 1 adet akika kurbanı kesmeni tavsiye ederim sünnettir

Rabb'ım size ve yenge hanıma sabır versin evladınızı size bağışlasın kardeşim

S Çevrimdışı

seeartos

Üye
İslam-TR Üyesi
Rabb'ım islama bağışlasın kardeşim Felak ve Nass surelerini oku inşaAllah , yanlız şunuda unutmamak lazım tıbbi bir rahatsızlık da olabilir kontrol ettırmişsindir eğer yoksa sabret göbek bağının etkısı vs ilk başlarda sıkıntı yaşayabilirsin

birde kardeşim 7. gün kız çocuğu için 1 adet akika kurbanı kesmeni tavsiye ederim sünnettir

Rabb'ım size ve yenge hanıma sabır versin evladınızı size bağışlasın kardeşim

Felak ve Nass surelerini okuyorum. Göbek bağının etkisi olduğunu bilmiyordum. O halde dua ile biraz daha sabredelim inşAllah.
Akika için çok hevesleniyordum, imkan arıyorum inşAllah kesebilirim.

Allah senden razı olsun, hayırlı evlatlar nasip etsin inşAllah, amin.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Rahat ol kardesım O bebiş rızkı ile geliyor hele ki ele avuca gelsin ozaman fitne olmaya başlar bu nasıl bişey diye dövünmeye başlarsın :):)

Rabb'ım salihalardan eylesin bir mücahide eş kılsın inşaAllah ahirette de aişe validemize komşu etsin kardeşim

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
Selamun Aleykum .. kardeşim rabbım evladını islama hadim eylesin .. sunu belırteyım ki şeytanlar ve cinlerin lohusa kadına ve yeni doğan bebeklere musallat olup korkuttuğu malumdur. ancak bunlardan korunmanın yolunu da bıze selefımız öğretmiştir . sırasıyla
- ayet el kursi
- muhafezeteyn sureleri ( felak nas ihlas )
- kurandaki rukye ayetleri
- Bakara suresi

inşaallah faydalıdır . sana kendimin bizzat denediğim ve gözlemlediğim şeyi yani bol bol muhafezeteyn ve ayetel kursiyi her bos kaldığında okumanı - okutmanı tavsıye edıyorum . ayetel kursi ağır gelmez . hatta rahatlatır ki bu konuda ki hadisi buharide göruyoruz . (sahabeye iblis her gece ayetel kursi okundugunda bir melek gelir korur) ... ancak evinde tasvir - resim biblo gibi içinde suret bulunan şeylervarsa bunları kaldır ya da çocugun odasından çıkar . bununla alakalı hadısı de yıne hadıs kıtaplarında bulabılırız ( cebrail as köpek ve tasvir bulunan eve gırmeyişi ) illaki çocukların oyuncagı bebeği ve elbiselerinde tasvir olabilir . yatarken yada yattıgı odada ustlerini örtebilirsin . ayrıca küçük bir mp3 çalara bakara suresini yükle bebeğin yanında kısık sesle devamlı çalsın çünkü peygamber sav '' bakara suresi okunan eve şeytan giremez '' demiştir ..

Üst Ana Sayfa Alt