Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yurt Dışında İslami Üniversite Okumak İstiyorum, Bilgisi Olan Kardeşler Yardım Edebilir mi?

E Çevrimdışı

ene'

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
burs daki imam hatiplerin önünden geçiyorum...bazenn...burası düz lisemi...meslek lisesimi diye şaşıyorum...bu kadar bozulma da olmaz ki...düz lisedekileri yapmadıklarını imam hatipli gençler yapıyor...full özenti
Kardeşim bursada ki okullarda çok ciddi bozulmalar gözlemliyoruz... kızların etek boyları 20 cmi geçmiyor ALLAH muhafaza, sabah okul saatlerinde lise önlerinde olursanız hele bi erkek bi kız ve sigara, en rahatsız edici örnekleri nilüfer imam hatip lisesi ile islam uyar lisesi..8. sınıf öğrencilerimiz var çocuklara iffeti anlatıyoruz iiki gün geçmiyor sevgili vakalarıyla karşılaşıyorz, bunların geneli de zamanında atılan tohumlardır aslında, sihirli annem diye bi çocuk dizisi vardı mesela çocuk dizisiydi ama anaokuluna giden kızın bile sevgilisi vardı, o tohumlar şimdi yeşerdi işte,,çocuklara kritik dönemde ilk eğitimi aile vermezse sonrada attığınız tohumlar çok fazla yeşermiyor malesef...
ALLAH çocuklarımızı iffetsizlikten korusun inşaALLAH...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşim bursada ki okullarda çok ciddi bozulmalar gözlemliyoruz... kızların etek boyları 20 cmi geçmiyor ALLAH muhafaza, sabah okul saatlerinde lise önlerinde olursanız hele bi erkek bi kız ve sigara, en rahatsız edici örnekleri nilüfer imam hatip lisesi ile islam uyar lisesi..8. sınıf öğrencilerimiz var çocuklara iffeti anlatıyoruz iiki gün geçmiyor sevgili vakalarıyla karşılaşıyorz, bunların geneli de zamanında atılan tohumlardır aslında, sihirli annem diye bi çocuk dizisi vardı mesela çocuk dizisiydi ama anaokuluna giden kızın bile sevgilisi vardı, o tohumlar şimdi yeşerdi işte,,çocuklara kritik dönemde ilk eğitimi aile vermezse sonrada attığınız tohumlar çok fazla yeşermiyor malesef...

nilüfer imam hatil lisesi...sadece adı imam hatip..bide kendisine bakmak lazım

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi

Üniversite, İhl, okul vs. değilde İstanbulda gerçekten İslami eğitim veren Tevhidi bayan kursu biliyormusunuz peki?

E Çevrimdışı

ene'

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üniversite, İhl, okul vs. değilde İstanbulda gerçekten İslami eğitim veren Tevhidi bayan kursu biliyormusunuz peki
Kardeşim yukarda bahsettik okumadınz galiba...İstanbulda medeniyet vakfının bünyesinde Avrupa İslam Üniversitesi var demiştik, sadece bayanlara özel, eğer gerçekten tevhidi öğrenip amel etmek istiyorsanız hakkaten müthiş bir mekan....ALLAH ilim yolunda yolunuzu açık etsin!

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim yukarda bahsettik okumadınz galiba...İstanbulda medeniyet vakfının bünyesinde Avrupa İslam Üniversitesi var demiştik, sadece bayanlara özel, eğer gerçekten tevhidi öğrenip amel etmek istiyorsanız hakkaten müthiş bir mekan....ALLAH ilim yolunda yolunuzu açık etsin!

Amin ecmain inşaAllah... O üniversiteyi biliyorum. Fakat ben üniv. ihl vs istemediğimi belirtmiştim yazımda. Kurs eğitimi ve ortamı okula nazaran daha farklı, bütün gün boyunca ve her an ve her dakika bilgiyle iç içe bulunuyorsun.

N Çevrimdışı

nengerek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun aleyküm

medine islam üniversitesi nin %80 'i yabancılardan oluşuyo. bekarları kolay alıyolarmış ancak evli olanları daha az tercih ediyorlarmış.temel ihtiyaç yiyecek yardımı falan oluyormuş. avrupadan ve amerikadan epey bi kardeşimiz orada eğitim görüyormuş. daha fazla bilgiye ulaşırsam iletirim..

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

yazik ki ne yazik...
birde "islami egitim" alsinlar diye yollaniyor bu cocuklar oraya...
ana baba, ögretmen/ hoca ögretsin diye saliveriyorlar cocuklari...
evde egitim olmayinca is dahada zorlasiyor, ama insaAllah imkansiz degil....
Rabbim bilincli olup yeni nesilleri, cocuklarimizi yetistirmeyi nasip etsin....
amin

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin ecmain inşaAllah... O üniversiteyi biliyorum. Fakat ben üniv. ihl vs istemediğimi belirtmiştim yazımda. Kurs eğitimi ve ortamı okula nazaran daha farklı, bütün gün boyunca ve her an ve her dakika bilgiyle iç içe bulunuyorsun.
ismailağa cemaatine bakın derim.onların o tarz kursları bol,biliyosunuzdur.akidelerini takmazsanız eğer arapça-fıkıh derslerinde çok iyi kursları var.

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
ismailağa cemaatine bakın derim.onların o tarz kursları bol,biliyosunuzdur.akidelerini takmazsanız eğer arapça-fıkıh derslerinde çok iyi kursları var.

3 yıl önce gitmiştim onlara kardeş. Aynı sizin gibi dediler sen ilmini alırsın onlara karışmazsın ama olmuyor anca 2 ay dayanabildim. Bir daha cemaatinkine gitmek mi tevbe... Tevhidi olarak arıyorum ama henüz bulabilmiş değilim. İnşaALLAH bi umut belki bilen vardır diye yazmıştım.

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardes bence haklisin... gitme öyle yerlere zaten... bu bahs ettiginiz cemaatleri tanimiyorum ama eger akideleri bozuksa uzak dur derim.... baska bir niyetle giderler sonra az ilmi olanlar bir bakmiski onlardan olmus... zaten fikir catismasi varsa iclerinde durulmaz...
insaALLAH Rabbim yardimcin olacaktir
vesselam

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
kardes bence haklisin... gitme öyle yerlere zaten... bu bahs ettiginiz cemaatleri tanimiyorum ama eger akideleri bozuksa uzak dur derim.... baska bir niyetle giderler sonra az ilmi olanlar bir bakmiski onlardan olmus... zaten fikir catismasi varsa iclerinde durulmaz...
insaALLAH Rabbim yardimcin olacaktir
vesselam

Amin ecmain inşaAllah...

Evet aynen dediğiniz gibi kendilerinden yapmaya çalışıyorlar Allah rızası için öğretmiyorlar. Kendilerinden olursan çalışmasanda el üstünde tutulursun fakat değilsen önemsenmiyorsun...

Henüz aradığım gibi biyer bulamadım vardır ama malum gizli oldukları için herkesçe bilinmiyor Rabbim inşaAllah nasip eder...

Yüceler Yücesine Emanetsiniz...
Selam ve Dua ile...

R Çevrimdışı

RapIKeramet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm

medine islam üniversitesi nin %80 'i yabancılardan oluşuyo. bekarları kolay alıyolarmış ancak evli olanları daha az tercih ediyorlarmış.temel ihtiyaç yiyecek yardımı falan oluyormuş. avrupadan ve amerikadan epey bi kardeşimiz orada eğitim görüyormuş. daha fazla bilgiye ulaşırsam iletirim..

Medine islam üniversiteyi ben de cok duydum tavsiye aldim. Almanyadan cok gidip mezun olan var. Mezun olanlarin Selefin yolundan gittiklerini gözlemledim bir cogu Islami davet yolunda caba harciyor.

Ayni teknik le egtim veren bir okul var almanyada ben basvurmustum ama arapca bilmedigim icin kabul edilmedim.

Birde Misir islam üniversitesine gidenlere cok rastliyorum.

Benim bildiklerim bukadar en iyisini Allah swt bilir...

Allaha emanet olun yolunuz acik olsun.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
3 yıl önce gitmiştim onlara kardeş. Aynı sizin gibi dediler sen ilmini alırsın onlara karışmazsın ama olmuyor anca 2 ay dayanabildim. Bir daha cemaatinkine gitmek mi tevbe... Tevhidi olarak arıyorum ama henüz bulabilmiş değilim. İnşaALLAH bi umut belki bilen vardır diye yazmıştım.
uzun süredir aralarındayım,hala kendimi onlardanmışım gibi hissetmiyorum.biraz sabır istiyo sadece onların inançlarına karşı.neyse,Allah istediğiniz gibi bi kurs nasip etsin inşAllah...

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
uzun süredir aralarındayım,hala kendimi onlardanmışım gibi hissetmiyorum.biraz sabır istiyo sadece onların inançlarına karşı.neyse,Allah istediğiniz gibi bi kurs nasip etsin inşAllah...

amin inşaAllah...
Hiç bulamazsam sene başında yatılı olmamak şartıyla gündüzcü olarak onların hafızlık kursuna gitmeyi (istemeyerek te olsa) düşünüyorum. Şayet öyle bir şey olursa, o vakit sizden yönlendirme konusunda yardım isteyebilirmiyim?
Hayırlısı neyse o olsun inşaAllah...

Wesselam...

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amin inşaAllah...
Hiç bulamazsam sene başında yatılı olmamak şartıyla gündüzcü olarak onların hafızlık kursuna gitmeyi (istemeyerek te olsa) düşünüyorum. Şayet öyle bir şey olursa, o vakit sizden yönlendirme konusunda yardım isteyebilirmiyim?
Hayırlısı neyse o olsun inşaAllah...

Wesselam...
gündüzcü hafızlık çok büyük risk.tabi sizin seçiminz...düşündüğünüz zaman elimden geldiğince yardımcı olurum inşAllah...selametle...

M Çevrimdışı

mertanik

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a peki ahmet yesevi nasıl orayı düşünsek el-ezhere neden el ezhere normal lise giddemiyormu

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Medine islam üniversiteyi ben de cok duydum tavsiye aldim. Almanyadan cok gidip mezun olan var. Mezun olanlarin Selefin yolundan gittiklerini gözlemledim bir cogu Islami davet yolunda caba harciyor.

Ayni teknik le egtim veren bir okul var almanyada ben basvurmustum ama arapca bilmedigim icin kabul edilmedim.

Birde Misir islam üniversitesine gidenlere cok rastliyorum.

Benim bildiklerim bukadar en iyisini Allah swt bilir...

Allaha emanet olun yolunuz acik olsun.

mesaji yazali cok olmus ama aklima takildi... almanyanin neresinde böyle üniversite var ?

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hollanda da uluslar arası islam üniversitesi var...istanbulda bürosu var sınavlara istanbulda giriyorsunuz............uzaktan eğitim yapan bir üniversite .......şimdilik türkiyede bir denkliği yok ama yakında belki olabilir.güzel bölümleri var ama paralımı parasızmı hakkında bilgim yok..istanbulamı gidip kayıt oluyorsun onuda bilmiyorum herhalde gidipte kayıt olunuyordur..okumak istiyenlere alternatif bir eğitim

Üst Ana Sayfa Alt