Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Zevahiri'nin Rafizileri Tekfir Etmediği Doğru mu?

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim bilmiyorum bende ancak okuduğum kadarıyla sana cevap veriyorum, Hz Aiseye söven ve Kuranın tahrif olduğu inancına sahip olan bir rafizinin cehaleti ve te'vili tekfire mazeret olabilir mi onu da bilmiyorum belki de şeyh zevahiri hata etmiştir ama sen tekfir etmedi diye şeyhi neredeyse kafir ilan edeceksin

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Abdullah el Hanbeli ve Abdulmuizz Fida,
Konuyu uzatmadan size bir kaç soru.

Hangi alimler Zevahirinin savunduğu bu inancı savunmuş?

Bu görüşün selefi kim?

Hangi alimler demiş ki;
Hz. Aişeyi itham edene hüccet ikamesinden sonra kafir mürted deriz. Hüccet ikamesinden(!!!!) önce bu inanca sahib olan İslam(!!!!!) dairesindedir.???
Hangi alimler demiş Kuranın tahrif olduğuna itikad eden hüccetden(!!!!) sonra kafir mürted oluyor. Hüccetden önce müslümandır(!!!!)
Sen kasten mi anlamıyorsun, yoksa kitlendin mi?
Bu mevzu tekfirin usulu ile alakalıdır. Mutlak ve muayyen tekfir ayırımı vardır.
Böyle diyen kâfirdir! Bilmediğin her rafizi böyle deyib demediğini anlamadan hucceti ikâme etmene rağmen tekfir ediyorsa muayyen olarak da tekfir edersin. Mutlak tekfirinde zaten ihtilaf yok.

Bu gidişatın Şeyhi ve tekfirdeki bu usulu kullanan ehl-i sunneti tekfir etmeye kadar gider, kendine dikkat et!

Faxrud-Din Azәri Çevrimdışı

Faxrud-Din Azәri

« صديقك من صَدَقَك لا من صدَّقك »
İslam-TR Üyesi
İşte Zevahirin akidesine göre bunu yapanlar cahil(!!!!) hüccet ikamesinden sonra İslamdan(!!!!)çıktıklarına hükmedilir. Hüccetten (!!!) önce müslüman(!!!) mış bular.!

Kafir Rafizilәr 2.png

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz,
Sana son kez soruyom net cevap ver.
1. Kuranın tahrif olduğuna
2. Hz. Aişeni söven ittiham eden
3. Sahabenin genelini kafirlikte ittiham eden birisi ikide bir tekrar edib durduğun o hüccet(!!!) ikamesinden önce müslüman(!)mı?

Ben mi iftira(!) atıyom?
Adamın görüşü yukarıda duruyor.
Oku. Sadece oku

Oku da gör.
http://www.ilmway.com/site/maqdis/MS_24935.html

Abdulmuizz Fida

Admin
Abdulmuizz,
Sana son kez soruyom net cevap ver.
1. Kuranın tahrif olduğuna
2. Hz. Aişeni söven ittiham eden
3. Sahabenin genelini kafirlikte ittiham eden birisi ikide bir tekrar edib durduğun o hüccet(!!!) ikamesinden önce müslüman(!)mı?
Sen anlamıyorsun da neden anlamadığını çözmeye çalışıyorum, zannedersem aşırı tekfir hastalığına yakalanmışsın.

Dediklerini yapan, inanan kâfirdir.
Fakat bir kişi sırf rafızı diye, suallerini yapıyor, bilerek inanıyor gibi kabul edip hem mutlak hem muayyen tekfir ederim diyenle;
Mutlak olarak rafizi tekfir edilir ama muayyen tekfirinde ise bunları yapıp yapmadığını ve bilerek inandığını huccetin ikamesinden sonrasına bırakırım diyen anlayış arasında ihtilaf vardır.
Bu görüşlerden birini alıp diğerini tekfir etmek yâhud sapıklıkla din dışı görmek sapıklıktır. Bu konuda son sözüm, anlamamak için kendini zorlama.

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
SubhanAllah.
Allah sana hidayet versin.
Adamın yazısı yukarıda duruyor.
Adam bahsetmiş olduğum akide sahiblerini müslüman(!!!) görüyor.
Kendimi zorladığım falan da yok. Sadece işine gelmiyor o kadar.

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu buldum.

Şeyh Eymen ez-Zevahiri şöyle dedi: “Benim şiilerin avamı hakkındaki konumum Ehli Sünnet’in alimlerinin konumları gibidir ve bu da onların cehaletleri sebebiyle mazurlu olduklarıdır. Ancak onlardan liderlerine katılarak Haçlılarla işbirliği yapanlara ve Müslümanlara saldıranlara gelince, onların hükmü İslam’ın kanunlarına karşı koyan fırkaların hükmü gibidir. Onlardan müslümanlara karşı hiç bir saldırıya katılmayan ve küresel küfrün sancağı altında savaşmayan avamına gelince, onlara karşı yaklaşımımız, davet etmek, gerçekleri göstermek ve liderlerinin İslam’a ve müslümanlara karşı işledikleri cürümlerin büyüklüğünü açıklamaktır” (el-Liga el-Meftuh – el-Halakat el-Ula).

Ebu Nuh el Şami Çevrimdışı

Ebu Nuh el Şami

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ne demek istiyor şurda tam olarak Zevahiri ↓
"Ancak onlardan liderlerine katılarak Haçlılarla işbirliği yapanlara ve Müslümanlara saldıranlara gelince, onların hükmü İslam’ın kanunlarına karşı koyan fırkaların hükmü gibidir."

Abdulmuizz Fida

Admin
Ne demek istiyor şurda tam olarak Zevahiri ↓
"Ancak onlardan liderlerine katılarak Haçlılarla işbirliği yapanlara ve Müslümanlara saldıranlara gelince, onların hükmü İslam’ın kanunlarına karşı koyan fırkaların hükmü gibidir."
Ehl-i sunnet olarak Şiilerin avamını tekfir etmiyoruz. Eğer Şiilerin avamından olduğu halde Kâfirlerle işbirliği yaparak mucahidlere karşı savaşırlarsa; Ehl-i sunnetin Şeriata karşı olanlara verdiği küfür hükmü gibi tekfir etmekteyiz.

Ebu Nuh el Şami Çevrimdışı

Ebu Nuh el Şami

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida,
Demişsiniz ki; "Eğer Şiilerin avamından olduğu halde Kâfirlerle işbirliği yaparak mucahidlere karşı savaşırlarsa; Ehl-i sunnetin Şeriata karşı olanlara verdiği küfür hükmü gibi tekfir etmekteyiz."

Bu konuda "cehaleti mazeret" olarak görmüyormusunuz ?
Eğer görmüyorsunuzsa neden görmüyorsunuz açıklarmısın ?

Abdulmuizz Fida

Admin
Abdulmuizz Fida,
Demişsiniz ki; "Eğer Şiilerin avamından olduğu halde Kâfirlerle işbirliği yaparak mucahidlere karşı savaşırlarsa; Ehl-i sunnetin Şeriata karşı olanlara verdiği küfür hükmü gibi tekfir etmekteyiz."

Bu konuda "cehaleti mazeret" olarak görmüyormusunuz ?
Eğer görmüyorsunuzsa neden görmüyorsunuz açıklarmısın ?

Aşırı tekfir hastalarını forumda tutmuyoruz, git karantina bölgende birbirinizi tekfir edin!

Daha ilk mesajında hastalıklı konunu nasıl seçiyorsun. Öğrenmek istesen forumda okur öğrenirdin ama derdin üzüm yemek değil, ben sapıttım peşime kimleri saptırırım akılsızlığındasın.
Bizler ehl-i sunnetiz, Tekfir konusunda Cumhur ulemanın yolundayız.

Üst Ana Sayfa Alt