Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zinayı Neden Yasakladın Ya Rasulallah?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

M Çevrimdışı

montevo

Guest
zinayı peygamber yasakladı ise allah hangi pozisyona düşüyor?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Halid bin velid kardesım sözüne kesinlikle katılıyorum Tum alımlerın bu konuda bır sıkıntıları var sorulduğunda cıhad her daım farz dıyorlar ama dıle getıremıyorlar.

montevo
Peygambere uymadan emırlerı nasıl tatbik edeceksın.
ALLAH c.c. zina yasak dıyor Neden olduğunu rasullulah belırtıyor.
Bunu anlamayıp yokuşlara surmenın bır alemı yok...

M Çevrimdışı

montevo

Guest
Halid bin velid kardesım sözüne kesinlikle katılıyorum Tum alımlerın bu konuda bır sıkıntıları var sorulduğunda cıhad her daım farz dıyorlar ama dıle getıremıyorlar.
Montevo Kuran ve ise peygamber nıye gonderıldı sen bunu cevapla bende onu cevaplayacağım.?

kuran ve peygamberin gönderilme nedeni peygamberlere haram edici özellik vermez.sana şöyle bi rivayet anlatayım peygamber hanımları arasında sorun olur ve şu yemeği yemek bana haram olsun der ve o anda ayet gelir sen böyle birşey yapamazsın benim helal ettiğimi sen haram edemezsin diye.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamber bır seyı haram dıyorsa Onu ALLAH c.c. emretmıstır. Sen hıc ayet demı okumuyorsun be kardesım
Onlar HEVALARINA GORE KONUSMAZLAR. Bu konuda tartışma ıstemıyorum...

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardes bir yola girmis sanirim o yoldakilerin etkisiyle konusuyor kizdigim icin demedim aksine bir dogruya kavusmus oldu zira rasullallah ile rabbi ayirmamamizin ve neden ayirmadigimizin sebebini ogrenmis oldu.

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşın dilinden konuşacak olursak en basit örneklerinden bir tanesi Zinanın Toplumsal ve Biyolojik Zararlarını bir araştırsın

en son olarak

“Kötü kadınlar çoğalıp, zina toplum içinde yayılırsa, halk, daha önce görülmemiş bulaşıcı hastalıklara maruz kalır. Yani günümüzde AİDS

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamber sallahu aleyhi vesellem'in helal haram koyma yetkisi vardır.
“Allah ve Resulü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resulüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.” (Ahzab 36)

“Resul size neyi verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının, Allah’tan korkun. Çünkü Allah’ın azabı çetindir.” (Haşr 7)

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt