Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Keşfu'ş Şubuhat Şerhi ~ Ali bin Hudayr

Keşfu'ş Şubuhat Şerhi ~ Ali bin Hudayr

Yazar
Ali bin Hudayr el-Hudayr
Yayınevi
Minber Yayınları
488600-1.jpg

"Kuşkusuz tevhid ve akîde kitapları üzerine yapılan te'lif tedris ve şerhler; en önemli ve en değerli işlerdendir. Çünkü tevhid ve akîde ilmi en faziletli ilimlerdendir.
Özelikle de -dinin garip kaldığı Allah'ın merhamet ettikleri dışında tevhid ve akîde hakkında cehaletin arttığı- şu asrımızda daha da büyük bir önem arzeder. Şu asrımızda akîde ile alakalı neşriyatta bulunmak ona ihtimam göstermek Allah'a yaklaşmanın ve cihâdın en önemlisidir. Özellikle de sağda solda tevhid ve akîde hakkında yazılmış kitaplardan özellikle de Allâme Şeyh Muhammed bin Abdulvehhâb (rahimehullâh)'ın ve mübarek davetin imamlarının yazmış olduğu kitap ve risâlelerinden uzak durulması gerektiğine dair naralar işittiğimiz şu zamanda.
Değerli Şeyh Ali bin Hudayr el-Hudayr'ın kitaplarına muttali oldum. Tevhid hakkında üç kitap yazmış. Bu kitaplar "Kitâbu'l-Cem'i ve't-Tecrîd fi Şerhi Kitâbu't-Tevhîd" "Kitâbu'l-Hakâik fi't-Tevhîd" ve "Kitâbu't-Tevdîh ve't-Tetimmât ala Keşfi'ş-Şubuhât" kitaplarıdır. Bu kitapları çok faydalı ve alanında yazılmış değerli kitaplar olduğunu gördüm.
Allah'tan dileğim bu çalışmasını kendi katında makbul eylesin ve kendisine tevfik ihsan etsin."

Şeyh Allame Hamûd bin Uklâ eş-Şuaybî
  • Dua et
Tepkiler: Umm Hureyre
Yazar
أهل الحديث
İndirilme
158
Görüntüleme
158
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

أهل الحديث ait diğer kitaplar

Üst Ana Sayfa Alt