Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2015 Seçime Dair

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Düşene bir tekmede vurmuyorlardır.
Eğer vurunca rahatlıyorlarsa bunun önemi yok yanımda,zaten en iyi uzmanlığımız birbirimize tekmedir(szi kastetmiyorum,genel manada bizlerden bahsediyorum).Ayrıca düşmeyi kabul etmiyorum,sandığa iman edenler düşer,ben sadece bu halk adına üzüldüm,gerisi umurumda değil,bizi bize düşeni yapmaya çalıştık,uyardık,ev ev dolaşıp broşürlerle bunların eşcinsel vb pisliklerini hatırlattık,bizden gayret,takdir rabbimindir,geriside beni ilgilendirmez..amaç hüdapar değildi,wallahi benim açımdan hüdapar ismi bir kaşık ve mendil gibidir,alettir ,araçtır,kullanırım işime yaradığı sürece,sonra atarım,sorunum hüdaparın aldığı oy değilki üzüleyim,sorunum halkın kafirlerin peşine vermesi....

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden @Hattab Amedi ye bu kadar yukleniyorsunuz.Biz daweti doguya ulastirdikta millet mi kabullenmedi sanki.Biraz sucu k2ndimizde arayalim.Bi hdp.kadar insanlara davetimizi ulastiramadik.Biraz buna yanalim...
Allah cc senden razı olsun,işte istediğim durum buydu..biraz bundan ders alalım,hdp gibi mürted bir örgüt bu kadar çalışıyorda neden müslümanlar uyanmıyor..
size bir olay anlatayım..
geçen hdpnin mitinginde patlama oldu,bir tane azılı bir pkklı kadın yaralandı(55 yaşlarındadır)iki ayağı kesilmiş ve bir koluda kesilecekmiş,diğer yaralarıda varmış,onu tanıyan biri anlattı..kadının yanında gtmişler teselliye.,kadın şüyle demiş.....WELAT SAĞBE..yani türkçenin vatan sağolsun DEMESİ GİBİ..BİR KADIN BUNU DİYOR,PEKİ MÜSLÜMANLAR NEDEN SAMİMİYETLE DAVALARINA SARILMIYORLAR..Kadının bu teslimiyeti,oradakileri etkilemiş,işte adamlar büyle halkı topluyor..

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Barajı geçemeyen sözde partilerin sözde mücadelesi bile destek görürken bizler hala mücadele etmeyen boş insnalar olarak görülüyoruz.Çok siyasetten anlıyorsanız gidin hüdapar,saadet,bbp cilerle uğraşın onlar akp için çalışsın.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Barajı geçemeyen sözde partilerin sözde mücadelesi bile destek görürken bizler hala mücadele etmeyen boş insnalar olarak görülüyoruz.Çok siyasetten anlıyorsanız gidin hüdapar,saadet,bbp cilerle uğraşın onlar akp için çalışsın.
Belki bizde yeterince ajitasyon yapamıyoruz kardeşim ...

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Allah cc senden razı olsun,işte istediğim durum buydu..biraz bundan ders alalım,hdp gibi mürted bir örgüt bu kadar çalışıyorda neden müslümanlar uyanmıyor..
size bir olay anlatayım..
geçen hdpnin mitinginde patlama oldu,bir tane azılı bir pkklı kadın yaralandı(55 yaşlarındadır)iki ayağı kesilmiş ve bir koluda kesilecekmiş,diğer yaralarıda varmış,onu tanıyan biri anlattı..kadının yanında gtmişler teselliye.,kadın şüyle demiş.....WELAT SAĞBE..yani türkçenin vatan sağolsun DEMESİ GİBİ..BİR KADIN BUNU DİYOR,PEKİ MÜSLÜMANLAR NEDEN SAMİMİYETLE DAVALARINA SARILMIYORLAR..Kadının bu teslimiyeti,oradakileri etkilemiş,işte adamlar büyle halkı topluyor..
Bu konuda haklısınız abi, bu tagutlar davasını tebliğ yapmak için il il tek tek dolaşıyorlar daha biz belkide hemen yanı başımızdaki komşumuza tebliğ yapamıyoruz, elbetteki tagutların tüm çabaları boşa gidiyor Allah'ın(cc) radı olacağı bir iş yapmıyorlar ancak onların bu batıl davalarını tebliğdeki azimlerini görünce insan ister istemez kendinden utanıyor, onlar bu batıl davalarını tebliğde bu kadar çaba gösterirken, biz bizim davamızın hak dava, yolumuzun hak yol olduğunu bildiğimiz halde bu kadar gayret gösteremiyoruz. Sanki cihad, tebliğ etme özellikle türkiyede sökülüp alınmış. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Biz bu rahatlıktan sorumlu olacağız, şuan önümüzde tebliğ hususunda fazla engel yok, ama nedense fazla yapamıyoruz.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuda haklısın, bu tagutlar davasını tebliğ yapmak için il il tek tek dolaşıyorlar daha biz belkide hemen yanı başımızdaki komşumuza tebliğ yapamıyoruz, elbetteki tagutların tüm çabaları boşa gidiyor Allah'ın(cc) radı olacağı bir iş yapmıyorlar ancak onların bu batıl davalarını tebliğdeki azimlerini görünce insan ister istemez kendinden utanıyor, onlar bu batıl davalarını tebliğde bu kadar çaba gösterirken, biz bizim davamızın hak dava yolumuzun hak yol olduğunu bildiğimiz halde bu kadar gayret gösteremiyoruz. Sanki cihad, tebliğ etme özellikle türkiyede sökülüp alınmış. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Biz bu rahatlıktan sorumlu olacağız, şuan önümüzde tebliğ hususunda fazla engel yok, ama nedense fazla yapamıyoruz.
1 milyon kişi toplanınca onlara daha hayırlı şeyler anlatılıyormuş tebliğe ne gerek var o zaman.Uydurma şeylerle halkı kandıranlardan fırsat mı kalıyor?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Davetimizin zorlugu "zor olana,mustekbirleri karşımıza almaya" çağırmamızdan biraz da. Allah rasulu gercekten cok zor.bir isi basarmis.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi kardeşim seni Allah için seviyorum biliyorsun... Hüdapar söylemleri bakımından diğer partilerden farklı olsada demokratik sistemin vazgeçilmezlerinden olan particiliği benimsemelerinden dolayı diğerleriyle aynı gruptandırlar.Şu anki durumunada bakılırsa iktidar olmaları imkansız gibi görülüyor eğerki particiliği tebliğ için bir araç olarak görüyorsanız (ki parti kurmamak tebliğ için bir engel değildir)bu konuda sizinle hemfikir olmayan çok sayıda muvahhid müslüman var ve bende dahil üzerinde küfür olduğu noktasında ittifak olan demokrasinin vazgeçilmez ana unsuru olan particiliği yol olarak seçmenizi itikadi bir yanlış olarak görüyorum.Rabbimden tez zamanda oradaki derdi Allahın dini olan kardeşlerin bundan tövbe edip Kuran ve sünnete uygun bir şekilde harama ve küfre karşı bir olup tebliğ görevinin ve her türlü cihadı ifa etmeleri için dua ediyorum..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belki bizde yeterince ajitasyon yapamıyoruz kardeşim ...
Sen ajitasyon deyip sıyrılmaya çalışsanda,hakikat değişmez.Dava sahibleri davetçi olmayı beceremiyor ve bu beceriksizliğimze kılıf bulmada çok becerikliyiz.Yıllardır bunlar çalışıyorken sen,ben ne yaptık?gördüğün gibi islamın hakim olması burada konuşmakla olmuyor,adamlar meydanlarda,cop yiyiyor,gaz yiyiyorda sen ne yaptın?Bak bir rahatlık ortamı vardı kısmende olsa,bundan istifademi ettik?varsa işimiz gücümüz süslü büyük mesajlar vermek,geçin bunları kardeşim,bunlar milleti doyurmuyor.Alana in,sahaya in,meydana in,çalış,terle,yorul,açlık çek,yokluk gör,sıkıntı,eziyet,işkence gör...sorarım sana onların binlercesi hapistedir yıllarca,sen ne bedel verdinde bu kadar rahatsın?Bak syere efendimiz nasılda mücadele vermiş,hak ve batıl mücadelesinde bedeller vermiş,yılmamış,usanmamış halka gitmiş,kovulmuş,taşlanmış ama sabırla davetçi ahlakıyla onlara anlatmış..heyhat...birde bizlere bakın,bizi görende gece gündüz mücadele ettiğimizi sanır,ne zaman öğreneceğiz kendimizi sorgulamayı ve tefekkür etmeyi,yüksekler ahkam kesip,diplerde bişey bulamıyorsak sorunu kendimizde bulmayı...Madem davan büyük,madem hedefimiz büyük,o zaman büyük bdeller vermeyi ne zaman öğreneceğiz...Adamlar köy köy dolaşıyor,ev ev dolaşıyor,kadın,yaşlı hasta demeden uğruyor ve anlatıyor,acınacak halimize kılıf bulmada ne mahiriz,uyanın kardeşim,hayaller ile yaşayan ama ütoppyadan başka birşey görmüyoruz,bunlar zorumuza gitmesin,işte herşey ortada.Toplum islam düşmanlarının istediği bir hayat sürüyor ve dinini unutmuş,sen istediğin kadar oy vermek şirktir de,kimin umurunda...bİR ÇIK VE SOR KİM UMURSUYOR,BIRAK UMURSAMAYI DIŞLANIYORSUNİ,ANLAŞILMIYORSUN...o zaman oturupta nerede yanlışımız var demek gerekir,ama yok beleşe alışmışız,hemen anlamayanlarda sorun arıyoruz,hiç gübreden ve tohumdan başka birşey bilmeyene atom ve hücreden bahsedilirmi?Br kere bu insanların şirk ve parti anlayışını farkedebilmesi için iyi bir altyapı kurman gerekir,davetini mükemmeleştirip onların hanesie,ve kalbine inmen gerekir.Neden bu pencereden biraz bakmıyoruz?ister kabul edelim,ister etmeyelim,mızrak çuvala sığmıyor?Acaba yarın eşcinselelrin bakan olduüu bir memlekette halen bunları konuşabilecekmisin?
Bir kere yüzümüz biraz kızarsın arkadaş...Bu müslüman ülkede eşcinseller,ibneler,gayler ve daha neler neler hiçkimseden çekinmeden toplumun içine çıkıp biz buyuz size ne iya kabul edip alışacaksınız,yada alıştıracağız diyorlar ve şimdi adaylarını meclise gönderiyorlarsa,birazda bu içimizi hiçmi sızlatmaz...yıllardır biz hep yönlendirilen olduk,kendi irademizlemi bazı şeyleri kabul ettik,hayır.Hep birileri bize baş oldu bizde o başa uymayız dedik ama ayak olduk.ne başkaldırdık,nede ayağa kalktık,oturduğumuz yerde güreş yapıyoruz....

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
Bu secim surecinde hudaparlilarda konustum akp secmenleriylede.Partisel calismanin islami boyutunu şer'i konuda konusmalarimiz oldu.Tabi ileri surmus olduklari necasi,hz yusuf as bakanligi,takiyye gibi soylemlerine vermis oldugum cevaplar karsisinda ser'i dayanak bulamayinca akli delillere sarildilar ki bundan sonrasi ise malayani bir tartismaydi.Durum boyle olunca şer'i noktada hakliligimi neden millet gormuyora gelince bir akpliye yada huparlıaa yapmamis oldugum,tembelligimin ve nefsime yenik dusup dawetimi halka ulastiramadigim cabayi yuklemek bence adalet degildir.

Bugun basklarinin hatalarini degil kendi hatalarimizi gorme gunu.Kac kisiye daveti ulastirip bilinclestirdik.Kac kisiye kitap okutabildik....Kac kisiye...

Sonucta biz caba gosterdigimiz gibi !:snzdglsn:batilda calisiyor.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi kardeşim seni Allah için seviyorum biliyorsun... Hüdapar söylemleri bakımından diğer partilerden farklı olsada demokratik sistemin vazgeçilmezlerinden olan particiliği benimsemelerinden dolayı diğerleriyle aynı gruptandırlar.Şu anki durumunada bakılırsa iktidar olmaları imkansız gibi görülüyor eğerki particiliği tebliğ için bir araç olarak görüyorsanız (ki parti kurmamak tebliğ için bir engel değildir)bu konuda sizinle hemfikir olmayan çok sayıda muvahhid müslüman var ve bende dahil üzerinde küfür olduğu noktasında ittifak olan demokrasinin vazgeçilmez ana unsuru olan particiliği yol olarak seçmenizi itikadi bir yanlış olarak görüyorum.Rabbimden tez zamanda oradaki derdi Allahın dini olan kardeşlerin bundan tövbe edip Kuran ve sünnete uygun bir şekilde harama ve küfre karşı bir olup tebliğ görevinin ve her türlü cihadı ifa etmeleri için dua ediyorum..
Rabbim,siz kardeşimizden razı olsun..inanki dündencanım çok sıkkın..wallahi wallahi wallahi..mesele asla hüdapar ve oy meselesi değil,oy vermemelerinden dolayı değil kızgınlığım,göz göre göre bu halkı zalimlerin,mürtedlerin kucağına atan buradaki korkak müslümanlara kızgınım..Abe yaw..sabah sabah otobüste bir melle herkesin içinde sağa sola zafer işareti yapıyor,başında külahı var..ben şimdi ne diyeyim..diyincede ajitasyon oluyor,yesinler ajitasyonumuzu..senin gibi değerli kardeşleri sevdiğimi ve sözlerini kaale aldığımı bilmeni isterim...selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben parti anlayışım mutlak doğrudur demiyorum ama biz bunu yapabiliyoruz,hiç bir şey yapmayanlar,bizi eleştireceklerine(ki eleştirmesinler demiyorum)daha verimlisini yapsınlar,daha halkla bütünleşecek çalışmalar yapsınlar,eğer hattab amedi peşlerine vermzse imanından şüphe eder...buyrun burada gelip önerilerini sunsunlar.....

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen ajitasyon deyip sıyrılmaya çalışsanda,hakikat değişmez.Dava sahibleri davetçi olmayı beceremiyor ve bu beceriksizliğimze kılıf bulmada çok becerikliyiz.Yıllardır bunlar çalışıyorken sen,ben ne yaptık?gördüğün gibi islamın hakim olması burada konuşmakla olmuyor,adamlar meydanlarda,cop yiyiyor,gaz yiyiyorda sen ne yaptın?Bak bir rahatlık ortamı vardı kısmende olsa,bundan istifademi ettik?varsa işimiz gücümüz süslü büyük mesajlar vermek,geçin bunları kardeşim,bunlar milleti doyurmuyor.Alana in,sahaya in,meydana in,çalış,terle,yorul,açlık çek,yokluk gör,sıkıntı,eziyet,işkence gör...sorarım sana onların binlercesi hapistedir yıllarca,sen ne bedel verdinde bu kadar rahatsın?Bak syere efendimiz nasılda mücadele vermiş,hak ve batıl mücadelesinde bedeller vermiş,yılmamış,usanmamış halka gitmiş,kovulmuş,taşlanmış ama sabırla davetçi ahlakıyla onlara anlatmış..heyhat...birde bizlere bakın,bizi görende gece gündüz mücadele ettiğimizi sanır,ne zaman öğreneceğiz kendimizi sorgulamayı ve tefekkür etmeyi,yüksekler ahkam kesip,diplerde bişey bulamıyorsak sorunu kendimizde bulmayı...Madem davan büyük,madem hedefimiz büyük,o zaman büyük bdeller vermeyi ne zaman öğreneceğiz...Adamlar köy köy dolaşıyor,ev ev dolaşıyor,kadın,yaşlı hasta demeden uğruyor ve anlatıyor,acınacak halimize kılıf bulmada ne mahiriz,uyanın kardeşim,hayaller ile yaşayan ama ütoppyadan başka birşey görmüyoruz,bunlar zorumuza gitmesin,işte herşey ortada.Toplum islam düşmanlarının istediği bir hayat sürüyor ve dinini unutmuş,sen istediğin kadar oy vermek şirktir de,kimin umurunda...bİR ÇIK VE SOR KİM UMURSUYOR,BIRAK UMURSAMAYI DIŞLANIYORSUNİ,ANLAŞILMIYORSUN...o zaman oturupta nerede yanlışımız var demek gerekir,ama yok beleşe alışmışız,hemen anlamayanlarda sorun arıyoruz,hiç gübreden ve tohumdan başka birşey bilmeyene atom ve hücreden bahsedilirmi?Br kere bu insanların şirk ve parti anlayışını farkedebilmesi için iyi bir altyapı kurman gerekir,davetini mükemmeleştirip onların hanesie,ve kalbine inmen gerekir.Neden bu pencereden biraz bakmıyoruz?ister kabul edelim,ister etmeyelim,mızrak çuvala sığmıyor?Acaba yarın eşcinselelrin bakan olduüu bir memlekette halen bunları konuşabilecekmisin?
Bir kere yüzümüz biraz kızarsın arkadaş...Bu müslüman ülkede eşcinseller,ibneler,gayler ve daha neler neler hiçkimseden çekinmeden toplumun içine çıkıp biz buyuz size ne iya kabul edip alışacaksınız,yada alıştıracağız diyorlar ve şimdi adaylarını meclise gönderiyorlarsa,birazda bu içimizi hiçmi sızlatmaz...yıllardır biz hep yönlendirilen olduk,kendi irademizlemi bazı şeyleri kabul ettik,hayır.Hep birileri bize baş oldu bizde o başa uymayız dedik ama ayak olduk.ne başkaldırdık,nede ayağa kalktık,oturduğumuz yerde güreş yapıyoruz....

Sen ne diyorsun ya. Islam icin bedel ödeyen birtek sizlermisiniz? Bilip bilmeden konusuyorsun. hangi tebligden bahsediyorsun. Sen daha burda bile Bidatleri ve Demokrasiyi öven, onlari en azindan mesru göstermeye calisanlardan birisin ... Buraya disardan gelen haricilere bazen hak veriyorum. Sizin gibilere cok fazla sabir ve müsamaha gösteriliyor.

Sen aslinda bunu diyorsun: " Siz hayaller pesindesiniz, realite Demokrasi, Realiteye gelin ...."
Birde yok escinseller vs gelecek naptin diyorsun utanmadan ... sen gitmis bunlari koruyan, mesrulastiran sistemin carkini döndürüyorsun sonra burda sitem ediyorsun .... adamsaniz gidin Diyarbakir da veya kendi ilcenizde / semitinizde fuhusu engelleyin iste. Particilik pisligine bulasmayanlar bunu yapabiliyor ... Bilmiyorsan sor anlatirlar ....

Siz PKK'yi artik Islam davasi olarak güttünüz ya gülüyorum buna artik ... Evet zalimlerin ve kafirlerin karsinda Müslümanlar tek vücüt olmali. Ama birde sizin söylemlerinize bakiyorum, Mücahitleri dilleri ile döven ilklerdensiniz ...

Ayrica sizde de Milliyetcilik fitnesi yaygin ... Hepiniz bir Kürdistan istiyorsunuz ... Ister laik bir rejim olsun ister baska .... Bosuna liderleriniz Kürdistan projesine yesil isik yakmiyor ...

Ha biri Teblig demisti dimi ... bakin nasilmis bunlarin övdükleri teblig ..

Son düzenleme:
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
bi arkdaşım vardı zaloğlu burda mısın ? gün gelecek kürt müsün müslüman mısın gibi acaip bi soruya muhattap olacaksın demiştim ,, galiba iyice yaklaştı o gün belki de geldi bile ?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konu yine hüdapara gelmiş.Hüdapar başlı başına bir akidevi hata ve yanlış bir projedir.Hizbullah cemaati olarak devam edilseydi büyük bir cemaat olarak hemde muvahhid müslümanların tepkisini de çekmeden tebliğe devam edilebilirdi.Akide ve menhec sapmasından dolayı böyle oluyor.Akli olarakda Tevhidi olarakda parti yoluyla mücadele batıldır(küfür,şirktir) kardeşler.İster araç olarak ister amaç olarak farketmez batıl işte.Anlamayanlar anlasınlar bunu.

ayrıca tek sorun bu değil yani iran'ın güdümünde olduklarını düşünüyorum ben halen daha.Çünkü hüdapar'ın liderlerinin açıklamalarına bakıyorum iransever profil çiziyorlar halen daha.parti olayı bir bu iki.Tabanını bilmem.Ama baştakiler bu durumda.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen ne diyorsun ya. Islam icin bedel ödeyen birtek sizlermisiniz? Bilip bilmeden konusuyorsun. hangi tebligden bahsediyorsun. Sen daha burda bile Bidatleri ve Demokrasiyi öven, onlari en azindan mesru göstermeye calisanlardan birisin ... Buraya disardan gelen haricilere bazen hak veriyorum. Sizin gibilere cok fazla sabir ve müsamaha gösteriliyor.

Sen aslinda bunu diyorsun: " Siz hayaller pesindesiniz, realite Demokrasi, Realiteye gelin ...."
Birde yok escinseller vs gelecek naptin diyorsun utanmadan ... Ulan sen gitmis bunlari koruyan, mesrulastiran sistemin carkini döndürüyorsun sonra burda sitem ediyorsun .... adamsaniz gidin Diyarbakir da veya kendi ilcenizde / semitinizde fuhusu engelleyin iste. Particilik pisligine bulasmayanlar bunu yapabiliyor ... Bilmiyorsan sor anlatirlar ....

Siz PKK'yi artik Islam davasi olarak güttünüz ya gülüyorum buna artik ... Evet zalimlerin ve kafirlerin karsinda Müslümanlar tek vücüt olmali. Ama birde sizin söylemlerinize bakiyorum, Mücahitleri dilleri ile döven ilklerdensiniz ...

Ayrica sizde de Milliyetcilik fitnesi yaygin ... Hepiniz bir Kürdistan istiyorsunuz ... Ister laik bir rejim olsun ister baska .... Bosuna liderleriniz Kürdistan projesine yesil isik yakmiyor ...
Ben asla biz tek bedel ödüyoruz demedim,hem bizimkiside bedelmi?3-5 kardeşimz şehid olmuş,buna bedel denmez,dahada vermeliyizki mücadele müslümanların kanıyla bereketlensin,hem arakan ,suriyeye bakınca bedel değil,sefahattayız..
Git diyarbakırdaki fuhuşu diyenlere bak,görende kendi muhitinde bu işi bitirmişsin sanır..Bilmiyorum anlatsana?de haydi anlat,lafla peynir gemisi yürümüyor,hiç birşeyde yapmıyorsun,kendinize bizide kandırma,ALLAH cc görüyor herşeyi...Evet pkk bugün bu bölgede islamın önündeki en büyük engel,türkyede yaşıyorsan ve bunu görmüyorsan,uzaya gitmen lazım,bu kadar memleketine ve halka uzak olursak olacağıda budur..
İşte sendede kavmiyetçilk hastalığı var,kürdistan denilen bölge,yüzyıllar önce vardı,devlet bunu değiştirdi diye,gerçekler değişmez,ben bunu dedim diye milliyetçimi oldum..sübhanALLAH...kürdün dinsiz olanını,türkün müslüman olanına,onun tırnağına kurban ederim, bir bölgenin adını anmakla milliyetçimi olduk,eskiden orası öyleydi ama tarihi kayıtlara bak,atatürkün mşllyetçlik hastalığı sayesinde adı değişti diye devletin söylemine uymak zorundamıyım?ben kürdüm bu coğrafyanın adı kürdistandır yüzyıllardır,ama devletin ders kitablarına bakarak karar verirsen sende milliyetçi olursun,türkistan neyyse kürdistanda obu kadar basit.istanbul demekle,diyarbakır demek nasılki bir normallikse,bu durumda bu....teşhisleri iyi yapman lazım..
Benim gibilerine sabır gösterilmesi ve varlığım sana zor gelmesin,alışman lazım..her kafana uymayanı silersen,dünyayı temizlediğinimi sanırsın?sadece gözlerini kapamış olursun..işte uyan dememim sebebide bu..
bugün çok yazdım...yoruldum..selametle..