Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2015 Seçime Dair

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu gidişat :
hangisi daha değerli AKP mi tayyip mi yoksa AKP= Tayyip ve hırsları üzerine miye gidiyor gibi . Tayyipin başkan olabilmek için PKK ya yaklaşması şart görünüyor . Bahçeli gidin oslo ortaklarınızla ortaklık kurun dedi . Bu adam hırsından vazgeçebilir mi ?Bahçelinin tayyipe olan kininden vazgeçmeyeceğinden eminimde. Öyle bir saraya kurulan biri ,,, bakalım .....

Hurdacılar kim yaw ?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bahceli koalisyon kurmayacagiz demis tekrar secim demek bu Allahualem.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu gidişat :
hangisi daha değerli AKP mi tayyip mi yoksa AKP= Tayyip ve hırsları üzerine miye gidiyor gibi . Tayyipin başkan olabilmek için PKK ya yaklaşması şart görünüyor . Bahçeli gidin oslo ortaklarınızla ortaklık kurun dedi . Bu adam hırsından vazgeçebilir mi ?Bahçelinin tayyipe olan kininden vazgeçmeyeceğinden eminimde. Öyle bir saraya kurulan biri ,,, bakalım .....

Hurdacılar kim yaw ?
HÜDAPAR :)

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kürt halkını (ekseriyetle) muhafazakar dindar bilirdim. Gidip din dersini kaldıracağız eşcinselleri tanıyacağız diyen Hdp'ye şehirlerinde %80 küsür vermişler. Size de inancınıza da yazıklar olsun. İzmir'de bile chp 50'yi bulamadı.

Işid gömsün bu pkk pyd teranelerini tarihe. Talan etsin şehirlerini. Gönlümden geçen budur.

Bu tablo cihad ehlinin Türkiye'den geçişini zorlaştıracaktır. Fakat zillet içinde oturan bizleri de rahattan alıkoyacaktır. Allah hayırlısını versin.

Her kurt oyle degil ben irkci degilim ama kurdum ve ben bu pislik kafirleri hic bir zaman destekledigimi hatirlamiyorum ve ben ve benim gibi nice kurt olan insanlar bu bolgelerde oy kullanmayan Allah icin yasayan insanlariz ve bunlarin zulmune her gun maruz kalan kurtleriz . Her kurtdun inanci ayni degil lutfen yazdiklarimizi olcup yazalim .

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akp iktidarda olsunda islama savaş açanların elinde fırsat olmasın
şeriat için tagutu inkar eden, %30'luk bir topluluk olsun
akp iktidarı ile tebliğin kolaylıklarına mazhar olan bizler insanlara tevhidi anlatalım
lay lay lom güle oynaya şeriat gelsin
eee imtahan nerede
bize cenneti hakettirecek imtihan nerede
gönül isterki iman etdik dediğimizde cennete girelim fakat bu olmayacak
hak ile batıl birbirinden ayrılacaksa bunun yolu sınavdır
yoksa lay lay lom sınavsız cennet bekleyenler varsa avucunu yalamaya başlasın bir zahmet
eğer şeriat gelsin istiyorsan esed gibi zalimlere hazır olacaksın
gülmek istiyorsan öncesinde ağlamayı göze alacaksın
yada rabıta ve hatmeyle nefsinle cihad edecek oturup mehdi aleyhisselamın gelmesini bekliyeceksinde zaferi sağ salim görmek için deccale secde edeceksin
vAllahi cihadsız şeriatin gelmesi ömerli barajında olta ile balina yakalamakdan zordur
Bu cevap bana mıydı bilmiyorum eğer öyleyse yazdıklarımla hiç bir alakası yok.
Kardeş nedir bu hiddet ... nerdeyse neden oy vermediniz diye zerzenişte bulunacaksın sandım ....
Olan birşey yok ... bence bu olanlar hayırlı ama tabiki zor günlerin de başlangıcıdır InşaAllah ...
Sanki AKP kaybetti Suriyede Mücahitlerin cepheleri düştü ....
He ahi niye oy kullanmadınız ben ona kızıyom tamam?
bu konudaki önceki mesajlarım da geçmemişti ancak küfrün önderlerini tekfir ediyorum recep,davutoğlu,kılıçdaroğlu,bahçeli,akp,chp,hdp vs. ancak bunların küfürleri de derece derecedir

bir an kendimi hakyayınlarına liste hazırlıyor gibi hissettim : p
Ebu Marıya el Kahtaninin geçenlerde ki işid ve erdoğanı kıyasladığı ifadeyi okumuşundur mutlaka ahi, lütfen onun uslubunu bizimkiyle kıyasla. Yoksa Erdoğan bize daha mı çok zulm ediyor mücahidlerden..

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ebu Marıya el Kahtaninin geçenlerde ki işid ve erdoğanı kıyasladığı ifadeyi okumuşundur mutlaka ahi, lütfen onun uslubunu bizimkiyle kıyasla. Yoksa Erdoğan bize daha mı çok zulm ediyor mücahidlerden..
kardeşim şeyh ebu maria ile bizim sosyal konumuz bir değil tabii ki öyle konuşacak

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sem herhalde AKP ile Cemaatin ilk yıllarındaki zulümleri bilmiyorsun ... buldular bi mayın eşşeği temizlendiler ... yok öyle şey ...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim şeyh ebu maria ile bizim sosyal konumuz bir değil tabii ki öyle konuşacak
Tamam ahi ozaman birşey demiyom... Ama şuna eminim ki Şeyh Ebu Marıya'nın söylediklerini ben desem partici damgası yerdim (ki yedim zaten).. Aynı şekilde Şeyh Eymen'in Mursi için söyledikleri söylesemde... Onun da mı sosyal konumu farklıydı abi?

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Biz gaybı bilmeyiz, neyin hayırlı neyin şer olduğunuda bilmeyiz bunları sadece Allah(cc) bilir, bu kadar bilgisizliğimize rağmen gayb hakkında sürekli tahminde bulunup birbirimizi kırmayalım ahiler, bize emrolunanı yapalım gerisi gelir inşeAllah

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam ahi ozaman birşey demiyom... Ama şuna eminim ki Şeyh Ebu Marıya'nın söylediklerini ben desem partici damgası yerdim (ki yedim zaten).. Aynı şekilde Şeyh Eymen'in Mursi için söyledikleri söylesemde... Onun da mı sosyal konumu farklıydı abi?
insanlarla birebir konuştuğunda kullandıkları uslüp ile bir açıklama yaparlarken kullandıkları uslüp farklı olabilr

okumayanlara şeyh marianın yazısı http://justpaste.it/karsilastirma erdoğana seküler demiş

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanlarla birebir konuştuğunda kullandıkları uslüp ile bir açıklama yaparlarken kullandıkları uslüp farklı olabilr
Ya öyle ya da bu insanlar büyük tağutların kim olduğunu bizden daha iyi biliyorlar ve onun için ümmette ufak da olsa bir hayrı olan insanlara diğerlerine nazaran daha nazik bir uslup kullanıyorlar. Abdullah Azzamın da bu konularda çok mutedil açıklamaları var mutlaka okumuşundur...

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya öyle ya da bu insanlar büyük tağutların kim olduğunu bizden daha iyi biliyorlar ve onun için ümmette ufak da olsa bir hayrı olan insanlara diğerlerine nazaran daha nazik bir uslup kullanıyorlar. Abdullah Azzamın da bu konularda çok mutedil açıklamaları var mutlaka okumuşundur...
bizim burada erdoğanı ağır şekilde eleştirmemiz eğer suriyeye giden insani yardımları etkileyecek olsaydı haklı olurdun akhi

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bizim burada erdoğanı ağır şekilde eleştirmemiz eğer suriyeye giden insani yardımları etkileyecek olsaydı haklı olurdun akhi
Neyse ahi siz bildiğiniz gibi yapın, hadi Allaha emanet ol.. Es salamu aleykum

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
burada güneydoğuda ikamet eden kürt müslümanlarda var. Onların yaşamında ne gibi bir değişiklik oldu akp iktidarı ile ? Kendileri daha iyi anlatırlar. değişiklik oldumu eksi mi artı mı yoksa fark etmedi mi .. birde muhafazakar oduğu iddia edilenler %9 oranında uzana oy vermişti hatırlatalım !!! daha akp yi terk edecek kapitalistler var ...

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler erdoğan denilen adamın 1 tane faydası varsa 100 tane zararı vardır.Ayrıca işin başından beri mukayese edersek ırak'ta milyonlarca sünni müslümanın ölümünü kolaylaştıran yaptığı anlaşmalarla yine bu adamdı.Ayrıca afganistan'da talibana karşı mürted afgan rejimi güçlerini eğittiren yine bu adamdı.eğit donat anlaşması,somali tağutunun desteklenmesi, adeta ülkenin pkk'ya satılması,binlerce muvahhid müslümanın tutuklanması(hem tayyip hemde fetonun eliyle),israille konyada eğitim uçuşu anlaşması,dış ülkelere(halkı müslüman ülkelere) demokrasi ve laiklik ihracı ve sevdirilmesi projesi v.b bu zararları faydasının çok çok üzerindedir.Yani maslahat olarak bile elde tutulur bir faydası yok.Ha sadece sınırları kısmi açması, çadırevler falan.Onları da babasının hayrına yapmıyor.Çünkü çadırevlerde sadece masum insanlar yok aynı zamanda kendine yakın demokratik ve laik öso güçlerine elemanda devşiriyor.İleride bu elemanları suriyedeki demokrasi karşıtı gruplarla savaştırmak için.Sınırları açması ise ona bakılırsa pkk kafirlerine de açıyor.Esedçi alevi-nusayri kafir şebbihalara da açıyor.Bu çokda birşey ifade etmiyor.Her iki tarafada yardım ederse sonuç eşitlenmiş olur(elde var sıfır).Üstelik dünya sadece suriyeden de ibaret değil.Cihad her yerdedir artık.Toplam fayda zarar muhasebesini yapınız.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

akhi cevap sana değildi
zaten dediğin gibi yazdıklarınlada alakası yok ,olsaydı alıntı yapardım :)