Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2015 Seçime Dair

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Görünen o ki HDP-MHP-CHP iktidar olacak.. Seçim boyunca akidemizi ortaya koyarak #Oyvermerabbineşirkkoşma dedik ama bizim samimiyetimiz asıl şimdi ölçülecek.. Suriyeli müslüman kardeşlerimiz ölüme, tecavüze yollanırken yurt içinde müslümanlar türlü türlü zulme uğrarken kılımızı kıpırtadmayıp "tâğut tâğut" diye bağıracaksak kusura bakmayın ama bir daha kimseye bizim yolumuzun hak olduğuna ikna edemeyiz!.. AKP'nin iktidardan düşmesi ümmet için daha hayırlımı değil mi tartışma konusuydu, Allah'ın izniyle yakın zamanda öğreneceğiz.. İnşeallah biz muvahhidler sözümüzün erleri oluruz da mazlumların gözünde demokratları aratmayız..

Muhteşem bir değerlendirme asıl sınav şimdi başlıyor

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sizin nice ser bildiiniz sey vardirki Allah onda bir hayir yaratmistir siz bilmezsiniz Allah bilir belkide din dusmani escinsel kafirlerin yonetime gelmesi muslumanlar arasindsk tefrikayi sonlandirip tek bir tevhid catisi altinda birlestirecekte bir kiyamin baslangaci olacak rabbim bu imtihanda ayaklarimizi sabit kil ve senin dininin hakim olmasini isteyen muminleri tevhid catisi altinda birlestir ve solcu kafirleri muminlerin eliyle perisan et biz muminlerde sabah aksam rabbimizi zikredelimki imtihanin zorlastigi zamanda rabbim bize yardim etsin

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akp'ye ders oldu. Açılım diyerek pkklıların seçim yasaklarını kaldıran, kürtçeye özgürlük diyen(benim için hiçbir ırkın dili yasaklanmamalı, ben akp zaviyesinden söylüyorum), eşitlik diye bağıran akp, eşcinsellere sosyalistlere oy veren kürt halkından tokat yedi...

Kürtler baskı altındayken Akp'yi %50yle iktidara taşımışlardı.

Mendil gibi kullanıp attılar şimdi.

Irk davasına (kendi sözde İslam olan) dinlerini sattılar.

Zira Hdpye oy vermek Akpye oy vermekten daha katmerli bir küfürdür.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah azze ve celle demokrasiyle bir şey olmayacağını müslümanlara bir kez daha gösterdi. Elhamdülillah biz sandığa göre akide belirlemiyoruz. Allah azze ve celle müslümanlara kutlu bir kıyam nasip eder inşallah.

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslın da bu seçimler burada oy vermemeye teşvik eden, demokrasiyle islama hizmet edilemiyeceğini anlatan insanları haklı çıkarmıştır.
Akp'ye ders oldu. Açılım diyerek pkklıların seçim yasaklarını kaldıran, kürtçeye özgürlük diyen(benim için hiçbir ırkın dili yasaklanmamalı, ben akp zaviyesinden söylüyorum), eşitlik diye bağıran akp, eşcinsellere sosyalistlere oy veren kürt halkından tokat yedi...

Kürtler baskı altındayken Akp'yi %50yle iktidara taşımışlardı.

Mendil gibi kullanıp attılar şimdi.

Irk davasına (kendi sözde İslam olan) dinlerini sattılar.

Zira Hdpye oy vermek Akpye oy vermekten daha katmerli bir küfürdür.
Kürtleri islami hassasiyetlerden koparıp ırk davası gütmeye yönlendiren Türkiye ve onun hükümetleridir.Buna AKP de dahil.

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Küfrün hiçbir makul gerekçesi yoktur Abdulbaki kardeş.
Türk hükümetlerinden baskı gördü diye eşcinselliği serbestleştireceğini söyleyenlere oy veren halkın yüzüne tükürülmelidir.
Tüm kafirlerin canı cehenneme, zaten öyle de olacak.
Ben makul demiyorum en az senin kadar da bu olaya üzülüp sinirleniyorum.
Ama şunu da görmek lazım neden Hüdapar değilde HDP?
Bu tam Türkiyenin istediği şeydir çünkü laik olduktan sonra ne olursa olsun anlayışı hakim bu devlette.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1.dunya savasini galibi olan ingiltere O zamanlar...yasadigimiz topraklarimizda eyalet sistemi ve doguda kurdistan devleti kurmayi planlamis lakin donemin sartlari uygun olmadiginda bundan vazgecmistir...

Neden vezgecmistir diye sorarsaniz cevabi o zaman dogu halkinin islam uzerine oldugundan bu sistem ve devletin kendi menfi sartlarina uygun olmadigiydi...

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Gönül de akıl da AKP nin TEKRARDAN İKTİDAR OLMASINI İSTİYOR.
KENDİ ADINA KONUŞ :

erdogan-barzani-perver.gif

Ha bu arada kimileri efendim chp liler HDP Ye oy verdi DİYEBİLİR buyrun oranlar : 2007 BAĞIMSIZ HDP LİLER %2.7 CİVARI ŞU ANDA %11.5 , AKP %49 ŞU ANDA%40 . DEVEDE KULAKTIR CHP DEN HDP YE KAYIŞ .

Ayrıca AKP İktidardan mı Düştü de bu ağlaşma ?

GERÇEKTEN BEYNİ ÇALIŞIYORSA BUNLARA KARDEŞİM DEMEYİ BIRAKIR . KEND İ KOYUNCUKLARI HALA PEŞİNDEN GİDERKEN BUNLAR DAHA DEMOKRSİ İÇİNDE NE YAPACAKLARINI GÖSTERDİLER . İŞ CİDDİYE BİNERSE NE OLaCAĞINI DA GÖRDÜ . GÖRDÜ GÖRDÜ GÖRMEDİ DEDİĞİM GİBİ KENDİ ADINA KONUŞ .

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hdp nin baraji gecmesini iside binevi borclu oldugunu soylesem kac kisi bana inanir acaba?
Haklılık payı çok çok yüksek.
Ben işidin ırakta öldürdüğü şii Türklere üzülen bir tane Türk görmedim ama Yezidi Kürtler için gözleri dolan Kürtler gördüm.
Eşcinsellikten daha büyük sorunlar var Kürt halkı arasında.Kavmiyetçilik gözlerini kör etmiş bu insanların.Bunun sebebi de Türkiye ve onun hükümetleridir.Beşir atalay Hdp için Abdullah öcalan ile MİT,in ortaya çıkardığı güzel bir proje demişti.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hdp nin baraji gecmesini iside binevi borclu oldugunu soylesem kac kisi bana inanir acaba?

O sadece katalizör oldu . O kadar . bu seçimde olmasa önümüzdekinde olacaktı . CHP yi akarte etmek için AKP y i kullandılar zamanı gelince de AKP ye tekmeyi basıp bağımsızlıklarını ilan ettile rişte . AKP nin derin startejistleri de PKK yı kullandıkları hayali ile uçuşmakta idiler. Netice de sınırların içerisinde bij i serok obama sesleri serbestlik kazandı .

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar danışıklı dövüş.Koalisyonu HDP ile AKP kuracak.Herkes görecek.Doğuda AKP adaylarından bazıları PKK'lıların kardeşi.
11206096_1594886930788717_2361824304854668229_n.jpg

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
11206096_1594886930788717_2361824304854668229_n.jpg
Bunlar danışıklı dövüş.Koalisyonu HDP ile AKP kuracak.Herkes görecek.Tahminim bu yönde.Doğuda AKP adaylarından bazıları PKK'lıların kardeşi.

danışıklı dövüş kısmı değil ama akp ve hdp partilerinin koalisyon kuracakları kısmı doğru bence hakikaten.Hep birlikte ülkenin ocağına incir ağacı dikecekler.Kim bilir belkide böylesi daha hayırlı olur(kafirler kafirliklerini yapsında biz mücadelemize bakalım anlamında) iç savaş yani cihadi mücadele yaklaşıyor bence.Müslümanların her an hazırlıklı olması gerekiyor.Artık siyasetten medet ummazlar umarım.Cihada yönelirler belki.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bence akp koalisyon yapmayacak. digerleri eger yaparsa koalisyon turkiyede gerilmeler olacak bana sorarsaniz mhp hdp bir araya gelmez ama gelirse baya bi kaos olur ve o hukumetin omru kisa olur. Zaten herkesin kredi borcu var o borclar katlancak neyseki bizim oyle bir borcumuz yok :) erken secimde akp cosar diyorum ama dedigim gibi insallah muslumanlar akillanir sahih akide etrafinda kenetlenir.

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence akp koalisyon yapmayacak. digerleri eger yaparsa koalisyon turkiyede gerilmeler olacak bana sorarsaniz mhp hdp bir araya gelmez ama gelirse baya bi kaos olur ve o hukumetin omru kisa olur. Zaten herkesin kredi borcu var o borclar katlancak neyseki bizim oyle bir borcumuz yok :) erken secimde akp cosar diyorum ama dedigim gibi insallah muslumanlar akillanir sahih akide etrafinda kenetlenir.
chp mhp hdp ittifak yapar fethullahda baslarina gecer

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kim bilir belkide böylesi daha hayırlı olur(kafirler kafirliklerini yapsında biz mücadelşemize bakalım anlamında) iç savaş yani cihadi mücadele yaklaşıyor bence.

Anlatamıyorum ki. Bu kaçınılmaz bir olaydır. Safların belirlenmesi lazım AKP bu safları çorbaya çevirmekte.Başka neyle bu ülkeye islamı getireceksiniz bi sokaklarına bakın şu ülkenin ya ?! Ya da inanıyorum diyenlerin yaptıklarına .. Yani istemiyorum kesinlikle , ama başka bir yol var mı ? Var demokrasi mi diyeceğiz ? Bu akp li tayfası ya mazlum olacak ya da pkk ile işbirliğine devam edip süfyanilerin öncüsü gidişat bu .