Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2016 Sahurcular Konusu(kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
5 kardeşimiz derken?
unnamed.gif

Beş kardeş bu oluyor ahi ;), bazıları osmanlı tokatıda der :) ispiyonlamanın cezası :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yatsı namazına gıdıyoruz cemaatle kılacağız saflar herkezın kafasına gore adamı yanıma çağırıyorum gel mübarek yok böyle ıyı dıyor.
La havle vela quvvete ılla bıllah.
Namaz sana gore degıl gel rasulallaha gore kılacağız yok aramız cok acık saflar karışık
Bu ülkede ıslamın ılerı yuruyememesıne sasmıyorum.
İlla bır vakıf veya grup mu açmak lazım ama suc hocada namaza durmadan once bakınsa adamları bır güzel sıvazlasa böyle olmayacağız en son cemaatı ben alacağım elıme :)
Yakınlarımda her yer böyle utanıyorum yaw bırsey desem olmayacak
Kul allahın kızsam kalbı kırılıp ıslamdan soğuyacak elı ılmı dılı kelamı sağlam bı hoca lazım bızım memlekete
Ahh seytan ahh kendın gıbı adamlarla kandırıyorsun kendını...

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi istevu ne demek?
Tek başına safları düzeltin manasına geliyor diye biliyorum hatta kökü sevaun sanırsam, eksiğimiz varsa kardeşler tamamlasın.

İmamlar sadece bunu demez çoğu zaman, arapça metnini bulamadım ama, İstevû ve egîmû sufufeküm ve'tedilû rahimekumullah - Safları sık ve düzgün tutunuz, Allahın rahmeti üzerinize olsun. gibi farklı versiyonları da var. Mesela:

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam niyet edip namaza başlamadan önce safların düzeltilmesi için uyarıda bulunur. Bu esnada Sağ tarafına dönerek,
“İstev ve’t-tesılû rahimenâ ve rahimeküllâh.”
“Saflarınızı düzeltin, birbirnize yanaşın. Allah size ve bize rahmet eylesin” der. Ardından da sol tarafına dönerek,
“İstev ve’t-tesıl^ü esâbenâ ve esâbekümullâh”
“Saflarınızı düzeltin, birbirnize yanaşın. Allah size ve bize amellerimizin mükafatını versin” der ve niyet ederek namaza başlar.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugun halepte yıne masum bebekler çocuklar ınsanlar katledıldı

Ben mutluluğumu guluslerımı bu çocukların ıkı dudağı arasında bıraktım.

Onlar ıcın dualarımızı yapabıleceklerımızı esırgemeyelım ınsaallah degerlı kardeslerım
emanet verılen bu canı yıne emanet verenın yolunda parçalanıncaya kadar kıyam a duralım
Sızı seven kardesınız RuHuLKuDuS. Allahım bız senden razıyız sende bızden razı ol.
Jazakallahu khayr.
Hayırlı sahurlar selamun aleykum ve rahmetullah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...