Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2016 Sahurcular Konusu(kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum. Diyim diyim diyorum unutuyorum hep...Burada kim demişti hatırlamıyorum ama şu sahurda süt ve hurma gerçekten insanı hem tok tutuyor hemde susatmıyor yazan kardeşime Allah svt dualar ediyorum. Allah svt ondan razı olsun...Herkese tavsiye ederim denemeyenler deneyin inşaAllah:)

Daha da güzelini tavsiye edeyim,

kücük bir kaba, müsli,ceviz,hurma,findik,fistik, muz ve bolca süt ya da yogurt karisimindan 1 kase yerseniz daha da kuvvetleniyor. Son 4 senedir uyguluyorum, hamdolsun.

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha da güzelini tavsiye edeyim,

kücük bir kaba, müsli,ceviz,hurma,findik,fistik, muz ve bolca süt ya da yogurt karisimindan 1 kase yerseniz daha da kuvvetleniyor. Son 4 senedir uyguluyorum, hamdolsun.

Oruçtan bahsediyoruz, nefis terbiyesinden, ahi ne ettin sen.. O kadar şey de yemeyin yani az midemiz guruldasın işte ne var değil mi? Açlık çekenlerin halinden anlarız kim bilir o zaman.. Hakkını helal et sadece öneri sundum yoksa muhalefet olmak için değil..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Oruçtan bahsediyoruz, nefis terbiyesinden, ahi ne ettin sen.. O kadar şey de yemeyin yani az midemiz guruldasın işte ne var değil mi? Açlık çekenlerin halinden anlarız kim bilir o zaman.. Hakkını helal et sadece öneri sundum yoksa muhalefet olmak için değil..
Uhtim ahi bizim 20 küsür saat oruç tuttuğumuz için sağolsun öneriler sunmuş yoksa tabi nefis terbiyesi oluyor hepimiz için... Açlık çekenlerin halini anlamaya gelince, korkarım onları hiçbir zaman anlayamayacaz çünkü biz biliyoruz ki akşam orucu açınca istediğimizi yiyeceğimiz bir sofra kuruyoruz, ya onlar???

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Uhtim ahi bizim 20 küsür saat oruç tuttuğumuz için sağolsun öneriler sunmuş yoksa tabi nefis terbiyesi oluyor hepimiz için... Açlık çekenlerin halini anlamaya gelince, korkarım onları hiçbir zaman anlayamayacaz çünkü biz biliyoruz ki akşam orucu açınca istediğimizi yiyeceğimiz bir sofra kuruyoruz, ya onlar???

20 saat mi dedin ukhtim neresi ora

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Hangi nefisten bahsediyorsun ahi? Kimse kimseyi kandirmasin, bugün orucun hakkini verebilmek ciddi bir mesele. Su 100 bin kisinin kayitli oldugu forumda biri cikip Allah rasulu savinki gibi ramadan ayinda evinde sadece 2 defa ates yandi diyebilir mi? Biri cikip biz 3 kisi yola cikdik 3 tane hurmayi eme eme 3 gün yola gittik diyebilir mi? O zaman aclikdan anlariz demekde ütopik geliyor.

Ayrica benim yazdigim menüde tavuklu, etli ya da pilavli fasulyeli birsey yok, hem fiat olarak cok cok ucuz, hem vakit olarak cok kullanisli. Yani lüks birsey sunmadim aksine cok ucuz ve kullanisli bir yöntem sundum. Özelden resim hic paylasmadim, sevmemde paylasan biri olsaydim sahur soframi paylasmak isterdim.

Unutmadan bu menünün yanina kisi basi 1 tane yumurtayi kaynatip yerseniz gün ici daha rahat ve güclü ibadetlerini yapabilirsiniz, özellikle 20-21 saat oruc tutan yerlerde yasayan kardeslerime diyorum.

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Uhti uzun bir vakit oruç için öneri olduğunu bilmiyordum hakkını helal et. Rabbim yardımcınız olsun. TekabbelAllahu..

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hangi nefisten bahsediyorsun ahi? Kimse kimseyi kandirmasin, bugün orucun hakkini verebilmek ciddi bir mesele. Su 100 bin kisinin kayitli oldugu forumda biri cikip Allah rasulu savinki gibi ramadan ayinda evinde sadece 2 defa ates yandi diyebilir mi? Biri cikip biz 3 kisi yola cikdik 3 tane hurmayi eme eme 3 gün yola gittik diyebilir mi? O zaman aclikdan anlariz demekde ütopik geliyor.

Ayrica benim yazdigim menüde tavuklu, etli ya da pilavli fasulyeli birsey yok, hem fiat olarak cok cok ucuz, hem vakit olarak cok kullanisli. Yani lüks birsey sunmadim aksine cok ucuz ve kullanisli bir yöntem sundum. Özelden resim hic paylasmadim, sevmemde paylasan biri olsaydim sahur soframi paylasmak isterdim.

Unutmadan bu menünün yanina kisi basi 1 tane yumurtayi kaynatip yerseniz gün ici daha rahat ve güclü ibadetlerini yapabilirsiniz, özellikle 20-21 saat oruc tutan yerlerde yasayan kardeslerime diyorum.

Ahi kızma inşâAllah muhalefet olmak için yada eleştiri anlamında söylememiştim. Sadece bir öneri diye de vurgu yaptım özellikle. Tabi Resulullah döneminde ki bir iftar ve sahur soframız yok biliyorum. Benim de öyle bi iddiam olmadı. Sadece fındıklı fıstıklı görünce biraz farklı geldi. Kızdırdıysam bilmeden hakkını helal et inşâAllah özür dilerim..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gün internetsiz kaldık diye ismimiz silinmiş :acpsnr:eek:labilir ama biz hala buradayız:harika: şimdiden bereketli sahurlar
Akhim gonlumuzdesin kitap icin cabalamiyoruz bi iznillah :) amac hakki tavsiye edenlerle bir bulunmak
Evlerimizde ki kuran en buyuk hediye kitaptir :)
Jazakallahu hayran akhim :) ALLAH icin seviyorum sizleri :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...