Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2020 Sahurcular (Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Ey Arşa istiva etmiş olan Allah'ım
Ey denizleri yaran ve nehirleri akıtan Allah'ım!
Ey ilahımız! Asla senden başkasının önünde secde etmedik!
İhtiyaçlarımızı da senden başkasına yükseltmedik!
Hayy ve kayyum olan Allah'ım!
Bizim ve ateşinin arasını uzaklaştır, tıpkı Doğu ve Batının arasını uzaklaştırdığın gibi!
Firdevsu'l-Âlâ'yı da bize yerleşke kıl!

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gönüller bir olsun diye bir söz vardır hepimiz biliriz. Yan yana olmasak ta orada sevdiğimiz ve bizi sevdiğini bildiğimiz ailemiz, kardeşlerimiz, dostlarımızdır onlar. Kişiye özel değil kim beni ne olarak görüyor ve Allah için seviyorsa bilmukabele diyorum. Hayırlı sahurlar. Allah afiyet versin.

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Esselamu aleykum ve rahmetullah
Sayılı günler çabuk geçer derler de yaşamadan idrak edemez insan. Bir haftaydı bi aydı derken bir bakmışsın ki ömür bitmiş.

Burnumuzun sürtülmesinden Allah azze ve celle'nin azametine sığınıyorum. Bağışlanmış olanlara müjdeler olsun !

Ek bir şey söylemek istiyorum; elhamdulillah sahurcular konusu forumun bir geleneği oldu her sene 1 kardeşimize hediye verilirken bu sene -Allah kendilerinden razı olsun- sponsorun isteğiyle seçim hakkı kazanan 3 kardeşimize de kitap hediye edildi. Allah azze ve celle ilmiyle amil olanlardan eylesin.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah
Sayılı günler çabuk geçer derler de yaşamadan idrak edemez insan. Bir haftaydı bi aydı derken bir bakmışsın ki ömür bitmiş.

Burnumuzun sürtülmesinden Allah azze ve celle'nin azametine sığınıyorum. Bağışlanmış olanlara müjdeler olsun !

Ek bir şey söylemek istiyorum; elhamdulillah sahurcular konusu forumun bir geleneği oldu her sene 1 kardeşimize hediye verilirken bu sene -Allah kendilerinden razı olsun- sponsorun isteğiyle seçim hakkı kazanan 3 kardeşimize de kitap hediye edildi. Allah azze ve celle ilmiyle amil olanlardan eylesin.
Ve aleykum selam ve rahmetullah ve berekatuh
MaşaAllah Allah utandırmasın
Kimlerin kazandığını açıklıyormusunuz?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamunaleykum ve rahmatullah

Hayırlı sahurlar

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Şüphesiz: Onlar «Bizim Rabbimiz Allah´tır» deyip sonra da dosdoğru bir istikamet tutturanlar (yok mu); onların üzerine melekler iner (ve der ki) «Korkmayın ve hüzne kapılmayın, size va´d olunan cennetle sevinin.»
(Sure No:41 Ayet No :30)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Es selamu aleykum, hayırlı sahurlar

Screenshot_20200522-025221_Photos.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Nefse öğüt vererek ve azarlayarak verilen mücadelede ise; nefsi insanlara karşı sakin olup, kötü ahlaka meyleder bir halde gören yaratıcısını yüceltmeyi öğrenip nefsine "Sen Allah'ın senin hakkında " Seni ellerimle yarattım ve meleklerimi sana secde ettirdim" dediği, seni yeryüzüne halifesi olman için seçip razı olduğu, yeryüzüne gönderdiği, senden borç alıp, seni satın aldığı kişi değil misin?" diye söylemesi gerekir.

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kişinin İşlediği Günah Ailesine Tesir Eder

Hasan el-Basri rahimehullah şöyle der:

"Ben günahımı muhakkak eşimin ahlakında farkederim."

Fudayl bin İyad rahimehullah da şöyle demiştir:

"Ben Allah'a asi olduğumda bunu bineğimde ve eşimin ahlakında görürüm."

Demiş... Peki biz ailemizin hidayeti için ne yaptık? Şimdi ki diyeceksiniz ki hidayet Allah'tan. Tabii ki şüphesiz. Ama biz bu hidayetin gelmesi için ne yaptık? Benim tanıdığım bir kardeş sanki aile boyu cennet paketi satın almış. Sakalı için güzel bir işini terk ediyor. Allahu Teala'da hidayet kapısını bir açıyor bir açıyor eşi, kardeşleri hatta yeğenleri o kapıdan giriyor. Sadece beşikteki çocuğu o kapıdan girmemiş o da zaten İslam fıtratı üzerine : ) "iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım" hani birazcıkda kendi amellerimizi gözden geçirelim. Şu ameli yaparsam şöyle olur bu ameli yaparsam böyle olur demeyelim. Belki Allahu Teala sadece o amelimiz için veya terk ettiğimiz günah için dünyasını düşündüğümüz kişiyi hidayete erdirecek. Bilemeyiz. Hayırlı sahurlar.

"...Allah bilir, siz bilmezsiniz." (Bakara/216)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitap hediyesini bugün teslim aldım. Açıkçası hediyenin bu kadar zengin içeriğe sahip olacağını tahmin etmiyordum. Allahu Teala okuyup-yaşayıp-anlatmayı nasip etsin. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu konuya sadece bir gün cevap yazamadım o günde yorgunluktan dolayı uyuya kalmışım (Allah affetsin bizi) ama Allahu Teala takdir etmiş ya hediye alacağımızı, bir sebep yaratıyor işte. İnşaAllah bu konuya yazdıklarımda faydalı olmuştur.

Kokuyu kim seçmişse Allah affetsin onu : )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...