Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2021 Sahurcular Konusu

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Kur’an’da sadece üç şey

“Allah yolunda” (fi sebilillah)
kaydı düşülerek emredilir:

Cihad, hicret, infak!

SENİN HANGİSİNE GÜCÜN YETİYOR?

Nasıl olur da hiç birine güç yetiremezsin?

Cihad yok, hicret yok, infak yok!

Sen ne ile cennete girmeyi umuyorsun ey müslüman!

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
@Muddessir 'in ismini görünce kendim kazanmış kadar sevindim. Bende tebrik ederim. Allahu Teala bu konu altında istikrarlı olduğu gibi doğru bir istikamet versin, paylaştıkları ile güzel amel etmeyi ve asıl ödül olan Firdevs cennetine girmeyi nasip etsin.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Bu sene de erken belli oldu. @Muddessir kardeşimizi tebrik ediyorum.

Ramadan henüz bitmedi, sahurda burda olmaya devam ediyoruz.
Düzeltme

Bu sene katılım az olduğu için katılım sağlayan herkese 2 gün hak vermiştik. Paylaşım ve dua etme dahildi bilindiği üzere. El_muhacir abi dua et butonuna tıkladığı için 1 tanesi gözümden kaçmış, insanlık hali. Hakkınızı helal edin. Hak geçmesinden Allah'a sığınıyorum.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Tam yerini buldu bence, nitekim kitap deyince ilk aklıma gelen isimlerden ) Hayırlı olsun @Muddessir kardeşim )

Amin ecmain )
CezakkAllahu khayr. Ama ben değilim aşağıdakine bakar mısın. : )

Düzeltme

Bu sene katılım az olduğu için katılım sağlayan herkese 2 gün hak vermiştik. Paylaşım ve dua etme dahildi bilindiği üzere. El_muhacir abi dua et butonuna tıkladığı için 1 tanesi gözümden kaçmış, insanlık hali. Hakkınızı helal edin. Hak geçmesinden Allah'a sığınıyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
"Kim sabah kalkarken üç defa ‘Eûzü billâhi’s-Semî’ıl-Alîmi mine’ş-Şeytânirracîm = Allah’ın rahmetinden kovulmuş olan şeytandan, işiten ve bilen Allah’a sığınırım’ der ve Haşr Sûresi'nin sonundan üç âyet okursa, Allah o kimseye akşama kadar duâ ve istiğfar etmek üzere yetmiş bin melek vazifelendirir. O günde ölürse şehid olarak ölür. Kim geceye girerken okursa o da aynı dereceye ulaşır."

(Tirmizî, Fedâilü`l-Kur`ân 22, Mevakıt 65; Müsned, 5/26)

Es selamu aleykum kardeşlerim, hayırlı sahurlar.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
"Kim sabah kalkarken üç defa ‘Eûzü billâhi’s-Semî’ıl-Alîmi mine’ş-Şeytânirracîm = Allah’ın rahmetinden kovulmuş olan şeytandan, işiten ve bilen Allah’a sığınırım’ der ve Haşr Sûresi'nin sonundan üç âyet okursa, Allah o kimseye akşama kadar duâ ve istiğfar etmek üzere yetmiş bin melek vazifelendirir. O günde ölürse şehid olarak ölür. Kim geceye girerken okursa o da aynı dereceye ulaşır."

(Tirmizî, Fedâilü`l-Kur`ân 22, Mevakıt 65; Müsned, 5/26)

Es selamu aleykum kardeşlerim, hayırlı sahurlar.
Aleykum selam

Hayırlı sahurlar

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
27219

Şeyhülislam ibn teymiyye tedmüriyye kasidesi

Sıfatlar hususunda icmali beliğ beyanı

Aslolan vahiyle sabit olan tüm sıfatları isbat etmektir

Tahrif etmede.n..
inkar etmeden(ta'til)...
Misallendirmeden... tekyifsiz(nasıllandırmadan)...

Delil ise ilan edilmiş sahih nakil ve net açık bir akıl

Bu itikad kasidesini neşid olarak da dinleyebilirsiniz inşallah

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam genç olarak çevirdiğimiz shaab/شاب kelimesi arabi lugatta buluğ yaşı ile 40 yaş arası dönemi kapsar

Üst Ana Sayfa Alt