2021 Sahurcular Konusu

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Amr ibni As Radiyallahu Anhın rivayet ettiği bir hadiste Resulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem bu farkı şöyle bildirir:

"Bizim orucumuzla Ehl-i Kitabın orucunu ayıran fark sahur yemeğidir."

(Müslim, Sıyam: 46; Ebu Davud, Savm: 15; Tirmizi, Savm: 17; Nesai, Savm: 27)


Hayırlı sahurlar kardeşlerim
 

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
İlim ehline yakışan şey şartlar ne olursa olsun vakardır, tevazudur, sözünün değerini yere düşürmemek ve ilmin izzetini korumaktır. Öfkeden, sözün şehvetinden, gündemin ve güncelin akışına kapılmaktan her koşulda uzak kalmayı bilmektir.


Ferhat Kardaş
 

Hutve

Fâni dünya'da, ayrılıklarda fânidir.
İslam-TR Üyesi
Şeyh Abdurrahmân es-Sa'di (rahmetullahi aleyh)

''Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır'' ayetinin tefsirinde şöyle dedi:

''Bu gecede yapılan bir amel, böyle bir gecenin bulunmadığı bin aydaki amelden daha üstündür, daha hayırlıdır. Bu ise akılları hayrete ve dehşete düşüren işlerden biridir. Çünkü yüce Allah, güç ve takati çok cılız olan bu ümmete böyle bir gece ile lütufta bulunmuştur. Bu gecede yapılan bir amel, bin aylık bir gecedeki amele denk, hatta daha üstün ve değerlidir. Bu ise yaklaşık seksen küsûr gibi oldukça uzun ömür yaşayan bir insan ömrüne denktir.''

Tefsiru'l-Kerimi'r-Rahman,
Şeyh Abdurrahman es-Sadi
 

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Rabbim, Sen bana mülkten (bir pay ve onu yönetme imkanını) verdin, sözlerin yorumundan (bir bilgi) öğrettin. Göklerin ve yerin yaratıcısı, dünyada ve ahirette benim velim Sensin. Müslüman olarak benim hayatıma son ver ve beni salihlerin arasına kat.'
Yûsuf Suresi 101. Ayet
 

Hutve

Fâni dünya'da, ayrılıklarda fânidir.
İslam-TR Üyesi
Dün ikindi namazından sonra sabah-akşam zikirlerini yapacaktım. İftardan sonra yaparım deyip akşam zikirlerini erteledim. İftardan sonrada akşam zikirlerini yapmadım. Akşam yaslandığım duvarda akrep varmış sırtımdan maalesef beni soktu. Hastaneye gidene kadar zehir omuzundan başlayıp sırtıma, koltuk altima doğru yayıldı. Hastanede panzehir iğnesi vurdular. Elhamdülillah iyi oldum. Diyeceğim o ki, sabah-akşam zikirlerini ertelemeyin : )
 
Son düzenleme:

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Frm. Yöneticisi
Dün ikindi namazından sonra sabah-akşam zikirlerini yapacaktım. İftardan sonra yaparım deyip akşam zikirlerini erteledim. İftardan sonra akşam zikirlerini yapmadım. Akşam yaslandığım duvarda akrep varmış sırtımdan maalesef beni soktu. Hastaneye gidene kadar zehir omuzundan başlayıp sırtıma koltuk altima doğru yayıldı. Hastanede panzehir iğnesi vurdular. Elhamdülillah iyi oldum. Diyeceğim o ki, sabah-akşam zikirlerini ertelemeyin : )
Allah şifa versin kardeşim geçmiş olsun
 

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Ölü kalbin sahibiyle arkadaşlık kurmak, insanı hasta eder. Onunla sosyal ilişkilerde bulunmak, zehirler. Arkadaşlığı ve sosyal ilişkiyi sürdürmek ise helak eder."

Nefis Terbiyesi, İbni Kayyim El Cevziyye
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 2)

Üst Alt