Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2023 Sahurcular Konusu

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Esselamu aleykum ve rahmetullah ve berakatuh kıymetli forum ehli.

Bizlere, çoğu Müslüman'ın mahrum kaldığı Ramadan ayına ulaşma nimetini bahşeden Allah'a azze ve celle razı olacağı kadar hamd ve sena olsun.

Forumumuzun klasiklerinden olan sahurcular konusu tekrar hayırlı olsun bizler için. Bugün itibariyle başlayıp son sahura kadar her gün bu konu altında sahura kalktığına dair paylaşımlarda bulunan ve devamiyeti sağlayan ilk üç kişiye Allah'ın izniyle kitap hediyemiz olacaktır.

Hepimiz için "Bu Ramadan o Ramadan" olur inşaallah, dualarınızı istirham edip konuyu başlatıyorum.

Bismillah.

1-
2-
3-
4-ummu sare
5-
6-
7-
8-
9-Ahzap 21
10-
11-
12-
13- Ubeydullah Huzeyfe
14-
15-
16-

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum Selam ve Rahmetullah kardeşim

Elhamdulillah bizleri tekrar ramazana ulaştıran Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

Allah bu ramazanda günahlarımızdan arınmış olarak çıkmayı nasip etsin.

Her yıl olduğu gibi bu yılda katılmak niyetindeyim Allah izin verdiği sürece. Hayırlı olsun hepimize

Hayırlı ramazanlar…

Ahzab21 Çevrimdışı

Ahzab21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam ve rahmetullah....

Allah celle celaluhu hepimize Ramazan’ımızı mubarek etsin. Girerken ki halimizle Ramazan’dan çıkarken ki halimiz arasında dünya ile Cennet kadar güzel farklar oluşturmayı hepimize nasip etsin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum Selâm we rahmetullah we berakâtuh
islam-tr ve Sahurcular mudavimlerine tekrar hayırlı Ramadanlar dilerim.

Kısmette ilk sahurda hastanede refakatçi olarak karşılamak da varmış. Rabb'imin bizlere bahşettiği Ramadan Ay'ına ulaşmanın şükrüyle birlikte, tüm müslüman hasta kardeşlerime rahmet ve mağfiret Ay'ının bonusuyla beraber günahlarının döküldüğü şifalar diliyorum.
Sizlerin de Âmin'lerinizle mühürlemenizi bekliyorum.

Tekrar herkese hayırlı bereketli sahurlar diliyorum

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kısmette ilk sahurda hastanede refakatçi olarak karşılamak da varmış. Rabb'imin bizlere bahşettiği Ramadan Ay'ına ulaşmanın şükrüyle birlikte, tüm müslüman hasta kardeşlerime rahmet ve mağfiret Ay'ının bonusuyla beraber günahlarının döküldüğü şifalar diliyorum.

Allah hastanıza kamil şifa versin ramazan ayını sağlık ve hayırla geçiresiniz

Allahumme amin…

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi

Rabbim Şafi ismi ile şifa nasip etsin. Bu mübarek ayda hastalıktan iz bırakmasın, bizleride razı olduğu kullar arasına katsın

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdu;

“Allah'ım beni,
Güzel bir iş yaptıkları zaman mutlu olan
Günah işledikleri zaman da
Bağışlanma dileyen kullarından eyle.”

İbn Mâce, “Edeb”, 57.

Hayırlı sahurlar

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamu aleykum ve rahmetullah ve berakatuh kıymetli forum ehli.

Bizlere, çoğu Müslüman'ın mahrum kaldığı Ramadan ayına ulaşma nimetini bahşeden Allah'a azze ve celle razı olacağı kadar hamd ve sena olsun.

Forumumuzun klasiklerinden olan sahurcular konusu tekrar hayırlı olsun bizler için. Bugün itibariyle başlayıp son sahura kadar her gün bu konu altında sahura kalktığına dair paylaşımlarda bulunan ve devamiyeti sağlayan ilk üç kişiye Allah'ın izniyle kitap hediyemiz olacaktır.

Hepimiz için "Bu Ramadan o Ramadan" olur inşaallah, dualarınızı istirham edip konuyu başlatıyorum.

Bismillah.

Aleykumselam rahmatullah ve berakad

Enes bin Malik (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Sahur yemeği yiyiniz! Kuşkusuz ki, sahur yemeğinde bereket vardır!”

Kaynak: Buhari 1790, Müslim 1095/45,

Rabbim amellerimizi kolaylaştırsın rızasına uygun şekilde eda etmeyi ve arınmış olarak cümlemizi hedefe ulaştırsın amin

Hayırlı sahurlar

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Mümin insan, yıllardır kaybetmiş bir dostunu beklercesine Ramazan'ın yolunu gözetler. Onun hasretinin sancısını çeker ve kavuştuğunda amelle geçirir.

Allah'ım! Bizi Ramazan'a, Ramazan'ı da bize kavuştur ve bunu bizden kabul eyle.

- Abdulaziz et-Tarifi

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Aleykum selâm ve Rahmetullahi ve berakatuhu

Hayırlı ve bereketli ramazanlar diliyorum..

Mümin Ramazan ayının gelişini uzaktan gelecek olan dostunun gelişi gibi bekler. Ona ulaşamama ve amel edememe endişesi taşır. Allahım Beni Ramazan'a teslim et. Ramazan'ı da bana teslim et. Benden de amelim kabul olunmuş halde Ramazan'ı teslim al.

Abdulaziz Et Tarifi

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bizi yani mevcudiyetimizi Allah dün de biliyordu... 500 sene önce de... Trilyon sene önce de.... 999 kenttrilyon sene önce de biliyordu.. bu sayı geriye doğru ezele kadar uzar yani ezelde de biliyordu, o zaman biz bila keyf biçimini bilemeyeceğiz halde allahın ilminde ezeli değil miydik?

ayan-ı sabite meselesi.. ibn arabi lainun mükemmel tasavvur-tefekkür derinliğine sahip olan bir adam.. allahım beni affetsin ama acayip hayran kaldım bu mevzuda ki tefekkuhuna...

neyse uzatmayım ban yemek istemiyorum :cool:

Üst Ana Sayfa Alt