Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

86400 Saniye

H Çevrimdışı

hasna

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bankada bir hesap sahibi olduğunu düşün, hesabına her sabah 86.400 dolar para yatırılıyor, fakat bu paranın hepsini akşama kadar harcamak zorundasın, ertesi güne transfer edilemez. Paranı kullansan da kullanmasan da hesap her akşam sıfırlanıyor. Ne yaparsın? Tabii ki hepsini harcamaya çalışırsın; Hepimiz, Zaman adlı bu bankanın müşterileriyiz;Her sabah 86.400 saniyeye sahip oluyoruz; yarına transfer edilemez, Her sabah hesabımız dolar, her akşam boşalır. Geri dönüş yok, saniyelerini şu anı yaşayarak harca, en iyisi bunlarla yatırım yap.Mutluluk, sağlık ve başarı için. Zaman kaçıyor. Her gün için en iyisini yap.Bir senenin değerini anlamak için sınıfta kalmış bir öğrenciye sor.Bir ayın değerini anlamak için, 8 aylık bir bebek doğuran anneye sor.Bir haftanın değerini anlamak için, haftalık dergi çıkaran bir çilekeşe,Bir saatin değerini anlamak için, yaz günü iftarı bekleyen oruçluya sor.Bir dakikanın değerini anlamak için, trenin kaçıran yolcuya sor.Bir saniyenin değerini anlamak için, bir kazayı önleyemeyen sürücüye sor.Bir saniyenin yüzde birinin değerini anlamak için olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan koşucuya sor.Her anını değerlendir, her dakikanı çok özel biriyle paylaş. Zamanına ortak edebileceğin kadar özel biriyle.Unutma! Zaman hiç kimse için durmaz. Geçmiş zaman tarihtir. Gelecek zaman sırlar, meçhullerle dolu.Sadece şu an sana verilen gerçek bir armağandır.
 
L Çevrimdışı

loves

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Her sabah 86.400 saniyeye sahip oluyoruz; yarına transfer edilemez, Her sabah hesabımız dolar, her akşam boşalır. Geri dönüş yok, saniyelerini şu anı yaşayarak harca, en iyisi bunlarla yatırım yap COK DOGRU ZAMAN AKIP GIDIYOR ÖNEMLI OLAN BUNU EN GÜZEL SEKILDE YASAMAK PAYLASIMIN ICIN TESEKKÜRLER
 
H Çevrimdışı

hasna

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sizden de Allah razı olsun kardeşelrim.. Beni düşündüren ney bilyor msun bizim dünyadaki zamanımızın hiç bitmiyecek gibi düşünülmesi ya benim mesela 50 yıl öyle gözümde büyüyor ki yaşarsam diyorum mesela 30 yıl 40 yıl nasıl geçer halbuki Kuran da şu ayetleri okuyunca aslında öyle olmadığını anlıyorum;

Sur'a üfürüleceği gün, Biz suçlu-günahkarları o gün, (yüzleri kara, gözleri) gömgök (kaskatı ve kör) olarak' toplayacağız. (Dünyada) Yalnızca on (gün) kaldınız" diye kendi aralarında fısıldaşacaklar. Onların sözünü ettiklerini Biz daha iyi biliyoruz. Tutulan yol bakımından onların daha üst olanları ise: "Siz yalnızca bir gün kaldınız" derler. (Taha Suresi, 102-104)

ya da

Dedi ki: "Yıl sayısı olarak yeryüzünde ne kadar kaldınız?" Dediler ki: "Bir gün ya da bir günün birazı kadar kaldık, sayanlara sor." Dedi ki: "Yalnızca az (bir zaman) kaldınız, gerçekten bir bilseydiniz," (Müminun Suresi, 112-114)

ya da

Kıyamet-saatinin kopacağı gün, suçlu-günahkarlar, tek bir saatin dışında (dünya hayatı) yaşamadıklarına and içerler. İşte onlar böyle çevriliyorlardı. (Rum Suresi, 55)

ya da

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir. (Hac Suresi, 47)

Aslında KURAN'DA zamanın üzerinde çok duruluyor önemini bize anlatmak için olsa gerek ne çok uyarılıyoruz !!
o yüzden inşallah biz de sabredenlerden oluruz bu yolda, zamanımızı nereye harcadığımızın hesabını vereceğni unutmadan yaşayanlardan bir de...
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt