Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdullah Yolcu; Molla Ömer,islam Devleti Ve Işid Hakkında Yeni

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şirke vacip diyen kafayı sünnete bağlılık kurtarmaz.
Batıl tevillerle helal mi göreceğim?
Benim herhangi bi grubum olsa bu adam övse grubumdan şüphe ederdim.
adnan oktar da işidi bi nebse övüyor.Aynı görüşünü işid hakkında yapmanıda bekliyorum.

Adnan Oktar: IŞİD sonunda Mehdiyete tabi olacaktır.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben sohbette şunu anlamadım ahiler,anlıyan varsa bana açıklasın,şeyh makdisi,ebu katadeve tartusiye ilim talebesi dedi,acep ne dmek istedi,bunlar ümmetin cihadi alimleri bildiğim kadarıyla...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belkiler ,zanlar hastalığınızın bir belirtisi.
sadece bu konu hakkında deil.

Bu adam tagutlara laf atanları hemen harici olarak yaftalıyor. Hemende hasta masta kelimelerini kullanmayı çok seviyorsun. Derslerini dinle. Tagutları ve sihirbazları övmesini iyi biliyor

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam tagutlara laf atanları hemen harici olarak yaftalıyor. Hemende hasta masta kelimelerini kullanmayı çok seviyorsun. Derslerini dinle. Tagutları ve sihirbazları övmesini iyi biliyor

Derslerini dinliyorum ve hatasınıda biliyorum;' usulunu gafletine veriyorum.Ve kesinlikle desteklemiyorum.Bu konu dısında yayın evi vesilesi (guraba) ile türkiyede selefi salihin yolunu acan sohbetlerinde ise sizde daha ıyı bilirsiniz kuran ve sunneti ihya, bidatlere ise şiddetle tavir almıs şahsiyetlerdendir.

bin baz,albani,fevzani gibileri büyük hataları olsalarda bir cok konuda ilim sahibleridir...

Biraz adil olalım.

Bir topluluğa olan öfkeniz sizi adaletsizliğe sürüklemesin; adil olun; bu, Allah'a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır.

maide 8

Son düzenleme:
EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A. yolcu'nun bu videosunda duygusal olarak tepki vereceginize... biraz Şer'i delil sunarak tavır takınsanız bu daha usulunce olur.

Sizden acıklamıs oldukları hakkında şer'i delil bekliyoruz...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Derslerini dinliyorum ve hatasınıda biliyorum;''Demokrasi kufurdur oy kullanmak ise (akp) vacibtir '' usulunu gafletine veriyorum.Ve kesinlikle desteklemiyorum.Bu konu dısında yayın evi vesilesi (guraba) ile türkiyede selefi salihin yolunu acan sohbetlerinde ise sizde daha ıyı bilirsiniz kuran ve sunneti ihya, bidatlere ise şiddetle tavir almıs şahsiyetlerdendir.

bin baz,albani,fevzani gibileri büyük hataları olsalarda bir cok konuda ilim sahibleridir...

Biraz adil olalım.

Bir topluluğa olan öfkeniz sizi adaletsizliğe sürüklemesin; adil olun; bu, Allah'a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır.

maide 8
Şeyh bin baz ve şeyh albani rahimehumullah. Evet hataları var. Fevzan bu zamanlar çok cıvıtmaya başladı. İstediği ilime sahip olabilir. Herbişeyde hemen birilerini ebu zerkalar gibi tekfirci zan hastası gibi isimlerle yaftalamayı bırakın. Burada artık bişey yazmayada gelmiyor. Abdullah yolcu harici kelimesini çok kullanıyor her bi işine gelmeyen meselelerde..

Fevzan bakalım nereye kadar suudi amrikistan kralının sihirbazlığını yapacak. Ahi senin hocan abdullah yolcu çok mu şer'i delil getiriyor bişey anlatırken? Tayyipi emirul muminiin yapacak neredeyse övmeleriyle. Bak derslerine bulursun. Kardeş sanki burda biri birini tenkid ederken şer'i delil getiriyor hep. Khayran.

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Duygusal tepkiler cahillerin ve imanının ateşli dönemlerindeki heycanlı müslümanların özelliğidir maalesef.

Büyük meselelerde konuşuyon ama bi delil getiremiyon. Sus bari.

Veya.. Bu büyük meselelerde ulemaya sırtını daya. Bırak onlar konuşsun.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Duygusal tepkiler cahillerin ve imanının ateşli dönemlerindeki heycanlı müslümanların özelliğidir maalesef.

Büyük meselelerde konuşuyon ama bi delil getiremiyon. Sus bari.

Veya.. Bu büyük meselelerde ulemaya sırtını daya. Bırak onlar konuşsun.
Hangi ulema? Ahi evet bn cahilin ama duygusal konuşmadım. Şeyhlere ilim talebesi der belamlara alim der. Bırakın bunları. Bide ne bu tavrınız böyle sus fln netden kabadayılık mı taslıyonuz napıyonuz anlamadım. Biz cahiliz evet bu adam gibi münafıkları Allah'tan övmüyoruz.

burada tenkid edilen a. yolcunun hilafet adlı videosu...aleyhine cevap yazanın nerede delili?

neyse uzatmayalım.Allah swt yanlıs olanı doğruya iletsin.

Amin.

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hangi ulema? Ahi evet bn cahilin ama duygusal konuşmadım. Şeyhlere ilim talebesi der belamlara alim der. Bırakın bunları. Bide ne bu tavrınız böyle sus fln netden kabadayılık mı taslıyonuz napıyonuz anlamadım. Biz cahiliz evet bu adam gibi münafıkları Allah'tan övmüyoruz.

Amin.

Yau ne dayılanması iyi misin))

Bilmediğin meselelerde susmak ve bilenlerin konuşmasını beklemek kadar güzel bi usul var mı?

Alim, Kur'an ve sünnetten yeni bi istidlal yapabilecek seviyedeki kişiye denir kardeşim. Bunun için güçlü bi hıfz gerekiyor.

Şeyh ulvan, şeyh şenkiti, şeyh useymin gibilerine alim hatta allame denir, deniyor rahimehumullah. Ancak biz duymadık ne makdisi'nin kendisine alim dediğini ne de bi alimin Makdisi rahimehullah hakkında böyle dediğini.
Hatta Makdisi kendisi bin baz,elbani ve useymini hocası olarak nitelendiriliyor bi kitabında.

Makdisi, ebu katade gibi ilim ehli Allahu alem güçlü ilim talebesi olarak bilinen kimseler, yalnız alim derecesinde olmayan kimselerdir. Buna fırsatları mı olmuş ki bu hıfzi dereceye ulaşmak için çabalayabilsinler subhanAllah.

Daha da bissürü alimlerimiz, Suud mürtedlerinin zındanlarında maalesef.

Rabbim onları ve ilimlerini ümmete nasip etsin. Allahumme amin.

Yanıldığım yerler varsa söyleyin bileyim inşaAllah.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Amin.
kardeş münafık lafının tekfir olduğunu biliyorsunudr heralde bak vallahi iyi niyetle söylüyorum senin birşey demenin bana bir zararı yok ama tutamıyorum tavsiye uyarı niyetine söylüyorum boş ver tekfir halkın işi değil biz laikleri kafirleri din düşmanlarını tekfir edelim gerisi için en ufak ihtilaflı meselede bile birşey demiyelim alimler karar vermedikçe kendi iyiliğimiz için İmam Şafinin sözü vardı alim olmayıpta tekfirle uğraşanların çoğu kendi kafir olmuştur diye birkişiyi bile yanlışıkla tekfir edersen bunun sorumluluğu var Allah rızası için yapma canım kardeşim

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yau ne dayılanması iyi misin))

Bilmediğin meselelerde susmak ve bilenlerin konuşmasını beklemek kadar güzel bi usul var mı?

Alim, Kur'an ve sünnetten yeni bi istidlal yapabilecek seviyedeki kişiye denir kardeşim. Bunun için güçlü bi hıfz gerekiyor.

Şeyh ulvan, şeyh şenkiti, şeyh useymin gibilerine alim hatta allame denir, deniyor rahimehumullah. Ancak biz duymadık ne makdisi'nin kendisine alim dediğini ne de bi alimin Makdisi rahimehullah hakkında böyle dediğini.
Hatta Makdisi kendisi bin baz,elbani ve useymini hocası olarak nitelendiriliyor bi kitabında.

Makdisi, ebu katade gibi ilim ehli Allahu alem güçlü ilim talebesi olarak bilinen kimseler, yalnız alim derecesinde olmayan kimselerdir. Buna fırsatları mı olmuş ki bu hıfzi dereceye ulaşmak için çabalayabilsinler subhanAllah.

Daha da bissürü alimlerimiz, Suud mürtedlerinin zındanlarında maalesef.

Rabbim onları ve isimlerini ümmete nasip etsin. Allahumme amin.

Yanıldığım yerler varsa söyleyin bileyim inşaAllah.

Yok kardeş iyi yazdın maşaAllah.

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.
Abdullah hocanın videosunu izledim lakin birşey kafama takıldı.Videonun en başındaki hadisi duymuştum ama Mehdi(a.s) gelmeden hilafet olmayacağını ilk defa duydum.Yani günümüzde her kim hilafet ilan ederse batıl olacak.Tabi bunun dışında Abdullah hocanın da dediği gibi Şeriat ile ikame olunan İslam Devletleri olabilir.Benim kafama takılan yer ise Mehdi(a.s) ile ancak hilafet gelecek anladığım kadarıyla?Doğru mu bu?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
oy verme de i
Selamun Aleykum.
Abdullah hocanın videosunu izledim lakin birşey kafama takıldı.Videonun en başındaki hadisi duymuştum ama Mehdi(a.s) gelmeden hilafet olmayacağını ilk defa duydum.Yani günümüzde her kim hilafet ilan ederse batıl olacak.Tabi bunun dışında Abdullah hocanın da dediği gibi Şeriat ile ikame olunan İslam Devletleri olabilir.Benim kafama takılan yer Mehdi(a.s) ile ancak hilafet gelecek anladığım kadarıyla?Doğru mu bu?
bunu ben de merak ediyorum önceden bir kere daha duymustum.

Üst Ana Sayfa Alt