Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdullah Yolcu.... Yorumsuz.......:)

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SübhanAllah bu konuyu ayrı sekmede açtım o sekmeye bir geçtim Allahu Akbar bu nee :) bunun bir açıklaması var mı :D

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sendemi bu koyu açtın anlamadım. :) Montaj değil kendi çekmiş olduğu bir resmi:)

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslı olmayan bişey paylaşmam kardeş. Kendi yayınladığı bir resim:)

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah yolcu ne bilsin PhotoShopu :) Hani bu gezi olan veya fuar olan yerlerde felan cekinmiş olabilir :)

21Subat Çevrimdışı

21Subat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Es Selâmu aleykum

Kardeş bu dediğini ben de öğrenmek isterim, benim bildiğim kadarıyla hoca hem Afgan cihadında hem de Irak cihadında bulunmuş birisi ve cihat,mücahitler hakkında çok güzel şeyler söyleyen birisi...
Abdullah yolcu cihadın var olduğunu en büyük cihadında davet olduğu,bir kişinin çıkıp hakkı haykırmasınında cihad olduğunu ama kıtalin yani vuruşma cihadının olcağını kıyamete kadar devam edeceğini bir ses kaydında dinlemiştim.Aynı ses kaydında birebir vuruşma cihadının olmadığını söyleyenlere ise Allahın onları ıslah etmesini söylüyordu.Yine ses kaydında mucahidlerin yalnışlarda yaptığını müslüman yöneticileri ve müslümanlarıda tekfir ettiklerini söylüyordu ve genel konuşuyordu.Kendisinin referans aldığı alimlerin mücahidlere tekfirci ve harici demesine ise hiç bir zaman hiç bir yerde itiraz ettiği,onları yerdiği görmedim,eğer gören arkadaşlar var ise beni buradan uyarabilirler.Asıl dikkat çekmek istediğim şey ise abdullah yolcu övdüğü destelediği veya müslümanları tekfir ediyorlar,insanların arasında bomba patlatıp öldürüyor dediği gruplar veya kişiler hakkında hiç bir isim zikretmemesidir.Bu bahsettiklerim 1 veya 1.5 yıl öncesine kadar böyle idi.Daha sonrasında ise günümüze kadar bazı kişi ve grupları isim olarak zikretmeye ve teskiye etmeye başladı.Benim aklıma bazı sebebler (artık davetinin yavaşladığını ve insanların artık cihada ve onların söylemi ile tekfire kaydını düşündüğü için ve bu tarz grup ve kişilerden kendi davetine adam kazandırmak için yapıyor olabilir)bu benim kendi görüşüm ve zannımdır ama gelişen şeyler bunu gösteriyor.Allah herşeyi en iyi bilendir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Abdullah yolcu ile diger telefileri karistirmayin, Abdullah yolcu mucahidleri her zaman her platformda öven biridir.

Resme gelince seyhin panayirlarda kiyafet giymesini nasil düsünmüssünüz acayip: ))

Bu resmi Allahu alem biri yapip yayinlamisti Abdullah Yolcuda görüp begenip kendi sayfasina almistir...

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamu aleykum

!sLaM4eVeR
user-offline.png
söyledi çok mantıklı ben photoshop kullanıyom kendim grafikciyim saten resim baktınız zaman sol tarafta çok ışık var bu ışık havanın yani güneşin vurdu ışık kalkanın üstünde güneşe benseyen bir ışık görceksiniz aynı ışık yayılırken sol tarafta üst bölgede aynı yogunlukta ama alt tarafta ışık yogunlugu yok ve sag tarafta gövde bölgesine düşen yerde ışık oran yok bir fotoraf çekinçe ışık alandaysanız veya güneşli bir alandaysanız güneş arka tarafa alarak resim çektinizde sol ve sag bölgelerde ışık oranı degişmesi eyer solda ışık 100 ise sagda 80-90 oranında olur

onun için fotoraf fotomontaş olma ihtimali çok yüksek şayet bu Abdullah yolcu'nun fotosuysa neden bozuk fotoraf yani kalitesiz çekim yapsın ben böyle sahmete girip giyincem ondan sonra resmim böyle bozuk kalitesiz çıksın diyemi ?
fotoraf net olsaydı daha net söyleme şansım olurdu çünkü fotorafı yaklaştırınca kafa bölge ve yüz bölgesi bozuluyor fotorafın onun için ordan kontrol yapamıyom

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Foto Montoj değil kardeş Kendisi paylaştı zaten bu fotoyu Sıkıntı yok inşaAllah :)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Foto Montoj değil kardeş Kendisi paylaştı zaten bu fotoyu Sıkıntı yok inşaAllah :)

Ahi bunu yapan Allahu alem Ebu Talha diye bir kardes idi.

Simdi senin tezin cok basit bak cok basitce cürütücem.

Ben Abdullah Yolcuyu taniyan biriyim. Ona böyle bir resim hazirlasam mail ile göndersem ya da ögrencilerine versem, onlarda alsa Abdullah Yolcunun profil sayfasindan paylassa bu resim orijinal mi diyecegiz..??

Not: Abdullah Yolcunun sayfasini genelde talabeleri ekleme cikarma yapar. (En son böyle biliyorum.)

Üst Ana Sayfa Alt